بارداری بدون دخول: آیا امکان بارداری بدون دخول وجود دارد؟

115
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکترساینا دریافت مشاوره آنلاین

وقتی درباره رابطه جنسی صحبت می‌کنیم، منظور رابطه‌ای فراتر از دخول است. در دنیای پزشکی، تحریک آلت تناسلی با دست، رابطه دهانی یا انزال در نزدیکی واژن هم به‌عنوان رابطه جنسی شناخته می‌شوند. با اینکه تصور می‌شود این نوع روابط ایمن هستند و باعث بارداری نمی‌شوند، اما باید گفت بارداری بدون دخول اتفاقی است که اگر از قبل برای آن آماده نباشید و آگاهی خود را درباره آن افزایش نداده باشید، دور از انتظار نیست. در این مقاله شما را با راه‌های بارداری بدون دخول، احتمال آن و راه‌های جلوگیری از این پیشامد آشنا می‌کنیم.

به گفته وب‌سایت خدمات سلامت ملی بریتانیا (NHS) درصورتی‌که اسپرم‌ها با واژن تماس پیدا کنند، احتمال بارداری بدون دخول وجود دارد. هرچند احتمال بارداری از این طریق بسیار پایین است، چرا‌که اسپرم‌ها مدت‌زمان بسیار کوتاهی در محیط خارج از بدن انسان زنده می‌مانند؛ اما چنانچه قصد باردار شدن ندارید، به‌خاطر داشته باشید که بارداری بدون دخول هرچند با احتمال کم، اما ممکن است.

بارداری بدون دخول چیست و چه زمانی رخ می‌دهد؟

بارداری بدون دخول، در اثر برخورد مایع منی با ناحیه خارجی واژن و بدون واردشدن آلت تناسلی به آن اتفاق می‌افتد. نتیجه پژوهشی که روی بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ خانم باردار انجام شده است نشان می‌دهد که ۴۵ نفر از آن‌ها بدون انجام دخول باردار شده‌اند؛ این عدد یعنی احتمال بارداری بدون دخول چیزی حدود 8/0 درصد است.

پس می‌توان گفت با وجود اینکه احتمال بارداری از راه دخول و انزال داخل واژن از هر موقعیت دیگری بیشتر است، اما این تنها راه باردار شدن نیست.

چه عواملی در احتمال بارداری دخیل است؟

برای اینکه بارداری اتفاق بیفتد کافی است یک اسپرم از طریق واژن وارد شود، به یک تخمک سالم برسد و با آن ترکیب شود. این همان فرایندی است که به آن لقاح گفته می‌شود؛ اما برای اینکه لقاح اتفاق بیفتد، باید اسپرم و تخمک در زمان و شرایط مناسبی به هم برسند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

احتمال بارداری در چه زمانی بیشتر است؟

هر چرخه قاعدگی از اولین روز شروع پریود شروع می‌شود و تا اولین روز پریود بعدی ادامه دارد. این سیکل در اغلب افراد ۲۸ روزه است؛ اما ممکن است طول چرخه قاعدگی در بعضی افراد متفاوت باشد. در یک چرخه قاعدگی ۲۸ روزه، معمولا تخمک‌گذاری در روز ۱۴ سیکل اتفاق می‌افتد. در طول دوره تخمک‌گذاری، تخمدان‌ها یک یا چند تخمک آزاد می‌کنند که از طریق لوله‌های رحمی به سمت رحم حرکت می‌کنند. طول عمر هر تخمک بعد از آزادشدن ۱۲ تا ۲۴ ساعت است، همچنین اسپرم‌ها بعد از ورود به واژن می‌توانند تا ۵ روز زنده بمانند؛ بنابراین می‌توان گفت ۵ روز قبل از شروع تخمک‌گذاری و یک روز بعد از آن، احتمال بارداری وجود دارد و به‌همین‌دلیل به این بازه «پنجره زمانی باروری» هم گفته می‌شود.

چرخه تخمک گذاری
چرخه تخمک گذاری

تخمک‌گذاری خانم‌ها معمولاً ۱۲ تا ۱۶ روز قبل از شروع پریود بعدی اتفاق می‌افتد؛ اما باید توجه داشت که این عدد دقیق نیست و ممکن است روزهای تخمک‌گذاری در یک ماه با ماه دیگر متفاوت باشد. برای مثال ممکن است در یک چرخه قاعدگی دو بار تخمک‌گذاری اتفاق بیفتد یا تخمک درست قبل از شروع پریود آزاد شود.

شانس بارداری در روز‌های مختلف
شانس بارداری در روز‌های مختلف

در روزهای تخمک‌گذاری که تقریباً در نیمه چرخه قاعدگی (بین روز ۱۲ تا ۱۶) قرار دارند، احتمال بارداری بیشتر است.

برای بارداری چقدر اسپرم لازم است؟

در هر انزال میلیون‌ها اسپرم از بدن آزاد می‌شوند. بسیاری از این اسپرم‌ها در طول سفر کوتاهی که درون واژن و به سمت تخمک دارند، خیلی زود می‌میرند؛ اما برای اینکه لقاح اسپرم با تخمک اتفاق بیفتد، زنده ماندن فقط یک اسپرم هم کافی است.

شانس بارداری با یک بار رابطه چقدر است؟

نتایج مطالعات علمی نشان داده‌اند که احتمال بارداری یک زوج بعد از اولین رابطه حفاظت‌نشده، حدود ۳۰ درصد است.

چرا اسپرم‌ پس از انزال از واژن بیرون می‌‌آید؟

بعد از انزال ممکن است مقداری از مایع منی از واژن خارج شود. این اتفاق باعث می‌شود خیلی‌ها تصور کنند با خارج‌شدن مایع منی از واژن، دیگر باردار نخواهند شد! اما این تصور کاملاً اشتباه است.

مایع منی علاوه بر اسپرم، از ترکیبات مختلف دیگری تشکیل شده است که به اسپرم‌ها در حرکت‌شان به سمت تخمک کمک می‌کنند. (در واقع فقط ۱۰ درصد از مایع منی را اسپرم تشکیل می‌دهد.) بعد از اینکه انزال اتفاق می‌افتد، بخشی از اسپرم‌ها از سایر ترکیبات مایع منی جدا می‌شوند و به سمت دهانه رحم و لوله‌ها حرکت می‌کنند.

بقیه مایع منی ممکن است از واژن بیرون بیاید. اغلب اسپرم‌های باقی‌مانده در مایع منی که از واژن خارج می‌شوند، توسط ترشحات واژن از بین می‌روند. باتوجه‌به اینکه تعداد اسپرم‌ها در هر انزال بسیار زیاد است، احتمال بارداری حتی با وجود خارج‌شدن مایع منی از واژن وجود دارد.

حاملگی بدون دخول از چه راه‌هایی ممکن است؟

در این بخش درباره راه‌های مختلف حاملگی بدون دخول، از تماس مستقیم اسپرم‌ها با واژن گرفته تا بارداری از طریق لباس، رابطه دهانی و رابطه مقعدی صحبت می‌کنیم.

حتما بخوانید : کاندوم دهانی چیست؟ | ساخت کاندوم دهانی در خانه

آلوده شدن اسپرم با واژن

تا زمانی که مایع منی بتواند راه خود را به واژن (چه ناحیه داخلی و چه ناحیه خارجی آن) باز کند، احتمال بارداری – هرچند اندک – وجود دارد؛ بنابراین حتی تحریک آلت تناسلی و انزال در نزدیکی ورودی واژن هم می‌تواند باعث بارداری شود. به‌طوری‌که حتی دیده شده است برخی خانم‌هایی که به واژینیسموس (ترس از دخول و انقباض غیرارادی واژن) مبتلا هستند، از این طریق صاحب فرزند هم شده‌اند.

اگر روی ناحیه بیرونی واژن مایع منی ریخته شده باشد و بعد از آن انگشت دست وارد واژن شود، احتمال ورود اسپرم‌ها به واژن بیشتر هم می‌شود.

برخورد دست آلوده به اسپرم با واژن

اگر روی دست خود فرد یا شریک جنسی او مایع منی وجود داشته باشد و با آن دست ناحیه واژن لمس شود، باز هم امکان بارداری وجود دارد. تنها راه جلوگیری از این اتفاق، شستن دست قبل از تماس با واژن است و حتی پاک کردن دست با دستمال هم از بارداری به‌طور کامل جلوگیری نمی‌کند.

رسیدن مایع منی به محیط واژن و بارداری از طریق تماس دست، تحریک با انگشت یا برخورد آلت تناسلی با واژن نیز امکان‌پذیر است.

بارداری با پیشاب

پیشاب مایعی است که به طور غیرارادی قبل از انزال از بدن خارج می‌شود. این مایع اگرچه بیشتر نقش روان‌کنندگی را بازی می‌کند، اما ممکن است حاوی اسپرم هم باشد. نتیجه یک پژوهش علمی روی مردان نشان داده است که در ۱۷ درصد موارد، پیشاب حاوی اسپرم‌هایی است که به اندازه کافی تحرک دارند تا بتوانند خود را به تخمک‌ها برسانند و باعث بارداری شوند.

 در یک مطالعه دیگر معلوم شد که پیشاب ۴۱ درصد از شرکت‌کننده‌ها حاوی اسپرم است که در ۳۷ درصد موارد، این اسپرم‌ها سالم و دارای قابلیت باروری بودند.  همانطور که مشخص است، نتایج پژوهش‌ها درباره درصد اسپرم در پیشاب متفاوت است و برای نتیجه‌گیری دقیق‌تر، نیاز به پژوهش‌های بیشتری وجود دارد.

بااین‌حال، مسئله واضح این است که  احتمال بارداری با پیشاب اگرچه اندک است، اما در عمل صفر نیست. خیلی از افراد برای پیشگیری از بارداری، از روش طبیعی (خارج‌کردن آلت از واژن پیش از انزال) استفاده می‌کنند. باید گفت در صورت استفاده از این روش، به دلیل احتمال وجود اسپرم در پیشاب همچنان امکان بارداری (با احتمال ۴ درصد) وجود دارد.

اگر دخول انجام نشده باشد ولی پیشاب به هر شکلی با واژن برخورد کند (برای مثال دست یا آلت تناسلی آلوده به پیشاب با واژن تماس پیدا کند) احتمال بارداری در عمل خیلی‌خیلی کم است. بااین‌حال، هیچ‌چیز در دنیای علم، قطعی نیست و نمی‌توان گفت این احتمال صفر درصد است.

احتمال بارداری از طریق رابطه مقعدی

مقعد و رحم هیچ ارتباط داخلی با هم ندارند؛ بنابراین امکان اینکه اسپرم‌ها از داخل مقعد وارد رحم شوند، خود را به تخمک‌ها برسانند و آن‌ها را بارور کنند صفر است. اما نباید فراموش کرد که دهانه مقعد و دهانه واژن در فاصله بسیار نزدیکی از هم قرار دارند؛ پس این امکان وجود دارد که در حین رابطه مقعدی، مقداری از مایع منی که از قبل روی پوست وجود دارد یا در طول رابطه از آلت تناسلی خارج می‌شود، به‌صورت تصادفی به واژن برخورد کند و وارد کانال واژن شود.

از آنجا که حتی وجود یک اسپرم هم برای لقاح کافی است، می‌توان گفت احتمال بارداری تصادفی از طریق رابطه مقعدی نیز وجود دارد. به‌خصوص هرچه از انزال مدت‌زمان کمتری گذشته باشد، احتمال زنده ماندن و حرکت اسپرم‌ها به سمت رحم بیشتر می‌شود.

احتمال بارداری از طریق لباس

درصورتی‌که در طول رابطه خود فرد، شریک جنسی او یا هر دو شلوار پوشیده باشند و انزال اتفاق بیفتد، حرکت اسپرم‌ها از چند لایه لباس به سمت واژن در عمل غیرممکن است و امکان بارداری وجود ندارد. بااین‌حال اگر لباس زیرکاملاً آغشته به مایع منی شود و در تماس مستقیم با واژن قرار بگیرد، احتمال خیلی‌خیلی کمی وجود دارد که اسپرم‌ها بتوانند وارد واژن شوند.

احتمال بارداری از طریق رابطه دهانی

بارداری تنها وقتی اتفاق می‌افتد که اسپرم وارد واژن شود؛ بنابراین رابطه دهانی نمی‌تواند باعث بارداری شود. حتی اگر مایع منی بلعیده شود یا فرد با دهان خود اندام‌های جنسی شریک خود را تحریک کند، بارداری اتفاق نخواهد افتاد.

جمع‌بندی

میزان احتمال بارداری بدون دخول، به عوامل مختلفی از جمله روز چرخه قاعدگی و استفاده از روش‌های پیشگیری مثل قرص‌های ضدبارداری و کاندوم بستگی دارد. (البته وقتی درباره استفاده از روش‌های پیشگیری صحبت می‌کنیم، منظور استفاده صحیح است.)

در جدول زیر می‌توانید احتمال بارداری بدون دخول را تحت شرایط مختلف مشاهده کنید.

موقعیتاحتمال بارداریتوضیح
۳ روز قبل از تخمک‌گذاریبیشترین میزان احتمال بارداریدر این روزها از مواجهه با مایع منی و پیشاب، بدون رعایت نکات پیشگیری اجتناب کنید.
دوره تخمک‌گذاریاحتمال بارداری نسبت به قبل از تخمک‌گذاری کمتر است.طول عمر اسپرم در رحم ۳ الی ۵ روز و طول عمر یک تخمک ۱۲ الی ۲۴ ساعت بعد از تخمک‌گذاری است؛ بنابراین امکان مواجهه تخمک با اسپرم همچنان وجود دارد.
در دوره پریوداحتمال بارداری کم است اما صفر نیست.در صورت عدم استفاده از روش‌های پیشگیری، لقاح تخمک و اسپرم در هر زمانی از چرخه قاعدگی امکان‌پذیر است.
استفاده از کاندوماحتمال بارداری در صورت استفاده از کاندوم مردانه طی یک سال ۲ درصد و در صورت استفاده از کاندوم زنانه ۵ درصد است. یعنی از هر ۱۰۰ نفر که از کاندوم مردانه استفاده می‌کنند، ۲ نفر ممکن است طی یک سال باردار شوند.در صورت عدم استفاده درست از کاندوم احتمال بارداری وجود دارد.
استفاده از IUDاحتمال بارداری در اولین سال استفاده از IUD حدود ۱ درصد است.تاثیرگذاری IUD با گذشت زمان کم می‌شود و باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد.
بعد از وازکتومیاحتمال بارداری یک سال بعد از انجام عمل ۱ درصد است.تا چند هفته بعد از عمل (حدود ۱۶ هفته) همچنان احتمال بارداری وجود دارد و باید از روش‌های پیشگیری استفاده شود.
بعد از زایماناحتمال بارداری در خانم‌هایی که بعد از زایمان نوزاد خود را با شیر مادر تغذیه می‌کنند و هنوز پریود نشده‌اند، تا حداکثر ۶ ماه بعد از زایمان حدود ۲ درصد است.پیش‌بینی زمان اولین تخمک‌گذاری بعد از زایمان سخت است.
احتمال بارداری در زمان‌های مختلف

پیشگیری از بارداری پیش از رابطه

احتمال بارداری بدون دخول در صورت استفاده از روش‌های پیشگیری مناسب، تا حد زیادی کم می‌شود. در این بخش به روش‌های پیشگیری از بارداری می‌پردازیم که قبل از رابطه باید در نظر گرفته شوند.

​​پیشگیری از بارداری با روش‌های بدون نسخه

روش‌های پیشگیری از بارداری بدون دخول که نیاز به نسخه پزشک ندارند عبارت‌اند از:

 • انواع کاندوم‌های زنانه و مردانه
 • حلقه‌های هورمونی و دیافراگم‌های واژینال ضدبارداری
 • انواع محصولات اسپرم کش
 • اسفنج ضدبارداری
 • تنظیم تقویم قاعدگی (عدم برقراری رابطه جنسی در روزهای تخمک‌گذاری فعال)

پیشگیری از بارداری با تجویز پزشک

از جمله روش‌های پیشگیری از بارداری بدون دخول که نیاز به مجوز پزشک دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

با استفاده از انواع روش‌های پیشگیری از بارداری می‌توانید احتمال بارداری ناخواسته و بدون دخول را کاهش دهید.

پیشگیری از بارداری بعد از رابطه

باوجود استفاده از روش‌های پیشگیری قبل از رابطه، باز هم ممکن است بارداری ناخواسته اتفاق بیفتد. در ادامه به راهکارهای پیشگیری از بارداری بدون دخول بعد از رابطه اشاره می‌کنیم.

چطور بفهمیم مایع منی وارد واژن شده؟

از جمله نشانه‌های ورود مایع منی به واژن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جا ماندن یا پاره شدن کاندوم در واژن بعد از خارج‌کردن آلت تناسلی
 • نشت مایع منی از داخل واژن به بیرون
 • مشاهده مایع منی در ورودی و اطراف واژن
 • خارج‌شدن پیشاب از آلت تناسلی

شستشوی واژن

برای پاک‌کردن مایع منیِ باقی‌مانده روی بدن و جلوگیری از ابتلا به عفونت، لازم است بعد از رابطه واژن را بشویید. بهتر است برای شست‌وشوی واژن از صابون یا سایر پاک‌کننده‌های غیر‌معطر و ملایم استفاده کنید تا به محیط اسیدی واژن آسیب وارد نشود. لازم به یادآوری است که با شستن واژن، احتمال بارداری به‌طور کامل از بین نمی‌رود؛ چرا که ممکن است برخی از اسپرم‌ها پیش از آن توانسته باشند خود را به محیط داخلی رحم برسانند.

همچنین استفاده از دوش واژینال (شستن داخل واژن) و ژل‌های شست‌وشوی واژن به دلیل از تعادل خارج کردن مقدار باکتری‌های مفید واژن و افزایش احتمال ابتلا به عفونت، توصیه نمی‌شود. ضمن اینکه دوش واژینال هم نمی‌تواند به اسپرم‌هایی که وارد رحم شده‌اند دسترسی پیدا کند و آن‌ها را از بین ببرد.

معایب دوش واژینال
معایب دوش واژینال

ادرار کردن

برخلاف تصور عموم مردم، ادرار کردن بعد از رابطه کمکی به خارج کردن اسپرم‌ها از واژن نمی‌کند. علت هم این است که مجرای خروجی ادرار در خانم‌ها با مجرای واژن که اسپرم‌ها از آن عبور می‌کنند کاملاً متفاوت است.

خروجی مجرای ادرار و واژن
خروجی مجرای ادرار و واژن

ادرار کردن و شستن واژن بعد از رابطه هیچ تاثیری در از بین بردن احتمال بارداری و کشتن اسپرم‌ها ندارد.

مصرف قرص اورژانسی

همانطورکه گفتیم اگر به‌صورت ناخواسته مایع منی وارد واژن شده باشد، استفاده از دوش واژینال، شست‌وشو یا ادرار کردن کمکی به پیشگیری از بارداری نخواهد کرد. در این شرایط بهتر است از روش‌های اورژانسی پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

این قرص‌ها برای اینکه بتوانند از بارداری پیشگیری کنند باید در زودترین زمان ممکن بعد از رابطه (حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد) مصرف شوند. همچنین به دلیل عوارض مختلفی که قرص‌های اورژانسی دارند (لکه‌بینی، بی‌نظمی پریود، حالت تهوع و استفراغ، سرگیجه، خستگی و …)، مصرف آن‌ها نباید به‌عنوان یک روش دائمی پیشگیری انتخاب شود؛ بلکه فقط در موارد لزوم و زمانی که استفاده از سایر روش‌های پیشگیری فراموش شده است باید مصرف شوند.

از کجا بفهمیم بدون دخول باردار شده‌ایم؟

اگر بعد از رابطه محافظت‌نشده و علی‌رغم رعایت نکات پیشگیری همچنان نگران بارداری هستید، می‌توانید با بررسی علائم خود یا انجام تست بفهمید که آیا باردار هستید یا نه.

علائم بارداری بدون دخول

علائم بارداری بدون دخول فرقی با علائم معمول بارداری ندارد. از جمله علائم اولیه بارداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حتما بخوانید : مهم‌ترین علائم اولیه بارداری

تست بی بی چک

برای اطمینان از بارداری می‌توانید از بی بی چک استفاده کنید. این تست‌ها دقت بالایی در تشخیص دارند و معمولاً یک روز بعد از عقب افتادن پریود، می‌توانند بارداری را تشخیص بدهند. البته گاهی ممکن است میزان هورمون‌های بارداری در بدن شما هنوز به میزان کافی نرسیده باشد و تست جواب منفی کاذب را نشان بدهد (یعنی با اینکه باردار هستید جواب تست منفی شود)؛ برای اطمینان از این مورد، اگر یک روز پس از عقب افتادن پریود تست شما منفی شد، بهتر است تست را یک هفته بعد دوباره تکرار کنید.

کلام آخر دکترساینا

در هر انزال، میلیون‌ها اسپرم از آلت تناسلی خارج می‌شوند که فقط حضور یکی از آن‌ها برای انجام لقاح کافی است؛ بنابراین بارداری بدون دخول اتفاقی است که اگرچه شاید در نگاه اول امکان‌پذیر نباشد، اما بسیاری از زوج‌ها را در جهان غافل‌گیر کرده است. با رعایت نکات پیشگیری از بارداری مثل استفاده از کاندوم، می‌توانید در عین حفظ سلامت خود و شریک جنسی‌تان، از بارداری ناخواسته هم جلوگیری کنید.

مشاوره با پزشک

برای صحبت با پزشک نیاز به مراجعه حضوری نیست! در سامانه‌ی دکتر ساینا می‌توانید در هر زمان و هر کجا از بیش از ۲۵۰۰ پزشک و روان‌شناس متخصص مشاوره فوری متنی، صوتی یا ویدیویی دریافت کنید.

سوالات متداول

موضوع بارداری بدون دخول
راه‌های بارداری بدون دخول برخورد مایع منی با واژنبرخورد دست آلوده به اسپرم با واژنپیشابرابطه مقعدیآغشته شدن لباس زیر به مایع منی و برخورد مستقیم با واژن
احتمال بارداری بدون دخول در روزهای تخمک‌گذاری به بیشترین مقدار می‌رسد.به شیوه استفاده از روش‌های جلوگیری بستگی دارد.
نحوه پیشگیری قرص اورژانسیوسایل پیشگیری (کاندوم، حلقه هورمونی، دیافراگم واژینال، اسفنج ضدبارداری و کاندوم اسپرم کش)عدم برقراری رابطه جنسی در روزهای تخمک‌گذاری فعالبستن لوله‌هاقرص و آمپول ضدبارداریایمپلنتIUDچسب ضدبارداری
اقدامات احتیاطی ادرار کردنشست‌وشوی محیط خارجی واژن با صابون ملایمعدم استفاده از دوش واژینال
علائم علائم معمول بارداری مثل ویار، حالت تهوع و استفراغ، عقب افتادن پریود، خستگی، نوسان خلق و …
روش‌های تشخیص تست بارداری خانگیتست خون و ادرار بارداری


شاید بپسندید
115 دیدگاه‌ها
 1. Mina

  سلام خانم دکتر وقت بخیر اگر خانم و اقا هردو لباس زیر داشته باشند( مایور)و الت تناسلیشون روی همدیگه قرار بگیره و تماس داشته باشه ایا پیشاب می‌تونه از لباس زیر وارد واژن شده و باعث بارداری بشه؟!

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمالش ناچیزه ولی اگر پریود به تاخیر افتاد لازمه خانم تست بارداری بدهند

 2. نسرین

  سلام خانم دکتر من این ماه با نامزدم رابطه بدون دخول انجام دادم فقط مالشی که مایع منی هم اصلا روی من ریخته نشد اما ۱۰ روزه پریود نشدم.خواستم بپرسم امکان بارداری از طریق مالش با پیشاب وجود داره؟چون من باکره هستم
  و اینکه من ۲ ماه هست رژیم کاهش وزن سخت گرفتم ممکنه تاخیر در پریود به اون دلیل باشه؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   گرچه احتمال بارداری تو شرایطی که توضیح دادید خیلی ناچیزه ولی بهرحال اگر پریودتون به تاخیر افتاده برای اطمینان لازمه تست بارداری بدید.
   و بله کاهش و افزایش وزن‌های شدید می‌تونه زمینه‌ساز بی‌نظمی در قاعدگی بشه.

 3. Sana

  سلام روز بخیر اگر دست الوده به مایع منی باشه و خشک شده باشه و بعد ۱۰دقیقه همون دست با واژن تماس داشته باشه احتمال بارداری وجود داره؟!

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر احتمال بارداری در این شرایط خیلی ناچیزه.

 4. بی نام

  با سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  خیلی عذر میخوام اگر دست الوده به پیشاب با واژن تماس داشته باشه و بعد از اون اتفاق دو بار پریودی در فاصله صحیح اتفاق افتاده باشه احتمال بارداری هست ؟؟؟؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   خیر درصورتی‌که پریود شدید و در این فاصله رابطه نداشتید یعنی باردار نیستید.

 5. معصومه

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم ممکنه که از طریق رابطه دهانی باردار بشیم ؟ خیلی میترسم تروخدا میشه بگین که من برای اطمینان بیشتر چیکار کنم تروخدا

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان بارداری در این صورت وجود نداره. برای بارداری لازمه اسپرم وارد محیط واژن بشه.

 6. هلیا

  سلام منو و نامزدم باهم رابطه داشتیم ولی به حالت ایستاده ایشون التش رو به واژن من چن لحظه نزدیک کرد من استرس گرفتم که باردار شده باشم با پیشاب
  تورو خدا بگین امکان بارداری وجود داره؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام احتمال بارداری در این حالت خیلی ناچیزه. با این حال اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید.

 7. بیم بیم

  سلام ببخشید من پرید شدم ماه پیش اما یک هفته زود تر از بس ک استرس داشتم بعد این ک پریوذم کلا سه روز بود روز اپل کم روز دوم متوسط روز سوم کم ولی خب من همیش زیاد میشدم ایندفه از استرس هم زود شدم هم کم بعد این که ی سریا پریود میشن حامله هم میشن اونا چجورین وای من حتی شکمم تکون میخوره قشنگ میبینم اینور اونور میره حس میکنم میره سمت چپ یک دفه وای نمیدونم اخه پریودم شدم اونایی ک پریود میشن حامله میشن چیه وای نمیدونم واقن میترسم شکمم خیلی درد میگیره این تکون خوردن شکم ممکنه از افتادن ناف و اینا باشه یا نمیدونم نبض زیاد شکم درد شکم تکون خورد شکن حالت شکمم ی جوری شده باد کرده نمیدونم رابطمم بعید میدونم با دخول باشه من باکرم هستم نمیدونم ممکنه این ماه اگ پریود بشم ینی دیگه حامله نیستم و نترسم؟ پس این تکون خوردنی ک حس میکنم چیه یا این دردش یا حالتش 😭

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اول اینکه سعی کنید آرامشتون رو حفظ کنید. احتمال بارداری در رابطه بدون دخول خیلی کمه. اگر پریود شدید و بعدش رابطه محافظت‌نشده نداشتید یعنی باردار نیستید. در ابتدای بارداری و حین لانه‌گزینی برخی زن‌ها ممکنه خونریزی درحد لکه‌بینی تجربه کنند. ( خونریزی خفیف در حد یکی دو روز که شدتش از خونریزی پریود به‌مراتب کمتره.) برای اطلاع بهتر می‌تونید به مقاله تفاوت علائم بارداری و پریود مراجعه کنید. برای درد شکم هم توصیه می‌کنیم به پزشک مراجعه کنید تا علتش بررسی بشه.

 8. ناشناس

  سلام.
  منو دوست پسرم ۵ مرداد رابطه‌ی بدون دخول داشتیم ایشون مایع منی خودشو ریخت رو کمرم، من ۷مرداد نوک سینه هام کمی درد گرفت و از روز ۱۰مرداد دردش بیشتر شد و تا ۱۶مرداد دردش افتاد ۱۷مرداد با ورزش خونریزی داشتم و از ۱۷تا۱۹ مرداد خونریزی داشتم همراه با لخته خون اما کم بود و از ۲۰تا۲۴ لکه بینی داشتم و اینم اضافه کنم من پریود نامنظم دارم. و روز ۱۶ و ۲۶ مرداد بی بی چک زدم منفی بودش. خواستم ببینم آیا بازم امکان بارداری هستش یا خیر

 9. ناشناس

  سلام.
  منو دوست پسرم ۵ مرداد رابطه‌ی بدون دخول داشتیم ایشون مایع منی خودشو ریخت رو کمرم، من ۷مرداد نوک سینه هام کمی درد گرفت و از روز ۱۰مرداد دردش بیشتر شد و تا ۱۶مرداد دردش افتاد ۱۷مرداد با ورزش خونریزی داشتم و از ۱۷تا۱۹ مرداد خونریزی داشتم همراه با لخته خون اما کم بود و از ۲۰تا۲۴ لکه بینی داشتم و اینم اضافه کنم من پریود نامنظم دارم. خواستم ببینم آیا بازم امکان بارداری هستش یا خیر؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. با توجه به اینکه خونریزی داشتید خیر امکان بارداری وجود نداره.

 10. سارا

  سلام من سیکل قاعدگیم ۲۸ روزه اس و هربار ۴روز خونریزی دارم البته روزه چهارم در حد لکه بینیه،روز چهارم این دوره از پریودم با نامزدم رابطه داشتم البته دخولی انجام نشده فقط التشون رو باسنم مالیدن و یه مقدار ازشون مایع خارج شد که نمیدونم پیشاب بود یا مایع منی و روی باسن تخلیه شده بود،حدود ۵۰ ساعت بعد از این اتفاق یک عدد قرص لونژسترول۱/۵ خوردم ایا امکان بارداری دارم؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. خیر امکان بارداری بدون برخورد مایع منی با واژن وجود نداره.

 11. Pa

  سلام روزتون بخیرممنون میشم سوالمو جواب بدید
  من ماه پیش رابطه بدون دخول داشتم روز ششم پریود بود
  و اخر ماه هم پریود شدم اما این ماه پریودم به تاخیر افتاده احتمال بارداری وجود داره؟!

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. خیر، برای بارداری لازمه که در همون سیکل قاعدگی رابطه محافظت‌نشده داشته باشید. تاخیر پریود شما علت دیگه‌ای داره. اگر پریودتون شروع نشد با یک متخصص زنان مشورت کنید.

   1. Pa

    عذر میخوام یعنی من که ماه قبل پریود شدم دیگه امکان بارداری وجود نداره ؟

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

     اگر بعد از پریودتون رابطه محافظت نشده نداشتید خیر امکان بارداری وجود نداره. برای بارداری باید در همون سیکل رابطه داشته باشید. یعنی از زمان شروع پریود تا زمان شروع پریود بعدی.

 12. Adrina

  سلام وقت بخیر ایا درد لانه گزینی به شدتی هست که مجبور باشیم از قرص استفاده کنیم؟ یا اگه شدید با خونریزی زیاد و قرمز رنگ باشه پریود محسوب میشه؟
  ممنون از پاسختون

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام خیر معمولاً دردی نداره و اگر هم باعث درد بشه خیلی خفیف خواهد بود. خونریزی خیلی زیاد و شدید بیشتر به نفع پریوده تا لانه‌گزینی.

 13. بیم بیم

  سلام‌وقت بخیر من پریود شدم نمیدونم حالا دقیق پریوده یا ن ولی خونریزی و درد دارم و اولین روز خونم لکه قوه ای اومد اما الان قرمزه کاملا بنظرم فک کنم پریود باشه ینی امکان بارداری با پریود شدن 0 هستش؟و این ک لکه بینی دقیقا چشکلیه چجوری چطور میتونم تشخیص بدم پریودع یا لکه

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   خونریزی پریود معمولا غلیظ و تیره است و حداقل ۳ روز زمان می‌بره. خونریزی لانه‌گزینی در دوره بارداری در حد لکه‌بینیه و یکی دو روز زمان می‌بره. اگر پریود شدید یعنی باردار نیستید. لکه‌بینی یعنی خونریزی درحدی نیست که پدتون خیس بشه.
   اگر بارداری محافظت‌نشده داشتید و پریودتون به تاخیر افتاد لازمه که تست بارداری بدید.

 14. مهتا

  سلام
  وقتتون بخير
  ١٩ روز پيش رابطه بدون دخول داشتم
  چهاربار كيت بارداري استفاده كردم منفي بوده
  روز ١٧ هم ازمايش خون دادم بازم منفي بوده
  سه روز مونده به پريوديم
  خونريزي دارم در حد خيلي كم
  احتمال بارداري هست
  ممنون ميشم جواب بديد

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. برای استفاده از کیت بارداری یا بی بی چک باید حداقل یک روز از به تعویق افتادن موعد پریود بگذره. پیش از این زمان، نتیجه تست قابل اتکا نیست.

 15. A

  سلام وقت بخیر ایا امکان داره فردی که پریود شده باردار باشه
  پریودیم با لخته و به مدت۳ روز با خون قرمز بود
  بعد پریود تست هم زدم منفی بود
  امکان بارداری که وجود نداره؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر خیر اگر پریود شدید یعنی باردار نیستید. (لکه‌بینی حساب نیست.)

 16. مهتا

  سلام
  من روز ششم پريوديم رابطه بدون دخول داشتم بدون ريختن مايع مني
  الان يازده روز از رابطه ميگذره سه بار كيت بارداري استفاده كردم منفي بوده باتوجه اينكه سيكل قائدگي ٢٨ روزه اس امكان بارداري هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   تا زمانی که پربودتون به تاخیر نیفتاده، نباید تست بارداری بدید چون ممکنه جواب غلطی به شما بده. پس تا ماه بعد صبر کنید و اگر پریود نشدید بعد تست بارداری بدید.
   احتمال بارداری در رابطه بدون دخول خیلی کمه

 17. L.l

  سلام وقت بخیر . یک روز بعد اتمام پریودی یعنی روز هفتم رابطه بدون دخول داشتم که اب منی روی واژن ریخته شد. دو دقیقه بعد هم شستشو کردم. امکان بارداری وجود داره؟ تخمکی برای بارداری وجود داره در این بازه؟ سیکل پریودیم ۲۸ روزس . پنج روز از رابطه گذشته و از استرس زیاد روز پنجم قرص اورژانسی خوردم . بنظرتون امکان بارداری هست؟ کی باید منتظر پریود باشم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر، معمولا در فاصله ۸ تا ۱۶ سیکل ۲۸ روزه احتمال تخمک گذاری و بارداری بیشتره. با این حال شانس بارداری در نزدیکی سطحی و بدون دخول خیلی کمه. قرص اورژانسی رو هرچه زودتر مصرف کنید، اثرگذاری بهتری داره و بعد ۵ روز اثرش کم میشه. اگر در زمان همیشگی پریود نشدید، برای اطمینان تست بارداری بدید.

   1. L.l

    الان من متوجه نشدم که در مرحله خطر تخمک گذاری بودم یا خیر؟ انقدری استرس دارم ک چیزی نمیتونم بخورم کمکم کنید😢

 18. a

  سلام و خسته نباشید ایا چند درصد احتمال بارداری با پیشاب در انزال دوم که به مقعد برخورد کنه وجود داره ؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر درصورتی که مایع با واژن برخوردی نداشته و فقط با مقعد درتماس بوده، احتمال بارداری نزدیک به صفره.

 19. روشنک

  سلام بعده چند مدت نشون میده ک حامله ایم یا ن علاعم حاملگی بعده چند مدت نشون میده با چند بار ادرار اسپر اگ دخول نداشته باشه خارج میشه راه های خارج شدن و کشته شدن اسپرم چیه؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکترساینا

   سلام. برای پیشگیری از بارداری توصیه می‌کنیم از راه‌های مطمئن پیشگیری مثل کاندوم استفاده کنید تا هم از بارداری و هم از انتقال بیماری‌ها پیشگیری کنید. برای تشخیص بارداری باید تا موعد پریود صبر کنید و در صورت عقب افتادن پریود تست بی بی چک انجام بدید.

 20. روشنک

  سلام من رابطه جنسی داشتم ب پشت بودم الت باهام برخورد داش اما داخل نرفته بود اسپرم دوست پسرم خیلی زود ریخت ولی رو خودش ریخت رو من نریخت اما فک کنم رو منم یکم روی مقعد ریخته باشه ممکنه ب واژن رسیده باشه حالا فک کنم رو واژنم ریخته اما بدون دوخول بود فک کنم و پیشاب کم داخل واژنم بود اخرین روزه پریودیم بود و باکرم و شونزده سالمه ب محض این اتفاق من سری بدنمو شستم و با دستمال خشک میز کردم در عرض پنج ثانیه خاستم مطلع شم قضیه چیه

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکترساینا

   سلام. احتمال بارداری بدون دخول بسیار ناچیزه اما اگر احتمال میدید مایع منی وارد واژن شده باشه می‌تویند قرص اورژانسی مصرف کنید. این قرص هرچه نزدیکتر به زمان رابطه مصرف بشه اثربخشی بالاتری داره.

 21. هیهیهی

  ولی پارتنرم گفتش اصن نفوز نکرده ولی من میگم شاید اصن ی درصد نفوز کرده ولی بدون دخول بوده باکرم پریودم یک روزه تموم شده واقن نمیخودونم چیکنم خیلی خیلی استرس دارم بعده این ک با دستمال تمیز کردم اگ ی درصدم باشه چیزی نشده باشه میترسم لطفاً لطفاً بگید

  1. سودابه

   سلام وقت شما بخیر اول تشکر میکنم بابت مقاله خوبتون
   دوم اینکه من مادر بزرگم یه چیزی بهم گفته که خیلی استرس گرفتم بهم گفتن که بعضی از خانم ها در طول نه ماه بارداری پریود میشن!!!!!
   و من از شما سوالم اینه اگه دست آلوده به پیشاب با واژن تماس داشته (باکره هستم ) باشه و بعد با 4 روز تاخیر پریود بشیم این مطلب صدق میکنه البته بعد از اولین پریودم باز هم عادت ماهیانه داشتم ماه بعدش سیکلم صحیح بود در واقع ولی خیلی نگران شدم

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقتتون بخیر
    صحبت مادربزرگتون کاملاً اشتباهه و کسی در طول بارداری پریود نمیشه و هر خونریزی‌ای در دوره بارداری باید علتش بررسی بشه. (بجز خونریزی لانه گزینی در آغاز بارداری که اون هم در حد لکه‌بینیه و با پریود فرق می‌کنه)
    اگر پریود شدید یعنی باردار نیستید. ضمنا احتمال بارداری در این شرایط خیلی ناچیزه.

 22. هیهیهی

  سلام ببخشید من با دوست پسره رابطه داشتم در حده فقط مالش و اینا ولی اون گفت ک حالا التش سمت خودش بوده اما من ب پشت نشسته بودم وسط التش دقیقا نمیدونم اسپرم بود یا پیشاب خیلی سری اومد و نفهمید خودشم اما نودو نه درصدش رو شکمش ریخت و اون گفت اصلا ر من نریخته ولی من حس کردم ریخته سمت باسنم و از اون سمت واژنم شده نمیدوم داخل واژن رفت یا ن ولی صد در صد بدون دخول بود و من باکره هستم و اخرین روزه پریودیم بود ینی کامل تموم شده بود من همش میترسم ک وارد واژنم شده باشه هیچ قرصی نخوردم اما سری با دستمال کل بدنمو پاک کردم و به بدنم اب زدم اومدم خونه خودمو کاملا با دست شستم میترسم اگ هم نفوز نکرده باشه ب واژنم با این کارایی ک کردم نفوز پیدا کنه قرص نخوردم هیچی نخوردم اما استرس خیلی زیادی دارم بدنم ی جوری میشه انگار تازه چن ساعتم نمیشه از این اتفاق ولی خب اون گفت نفوز نکرده ولی من انگار حس کردم بنظرتون چیزی احتمال حاملگی وجودد داره یا ن چون بنظرم خیلی کم بود اگ اصن بوده باشه هم کم بوده کم حس کردم باز نمیدونم لطفاً لطفاً راهنمایی کنید و بگید چیکار کنم فقط باز میگم من باکرم پریودم ی روز تموم شده بود رابطه هم بدون دخول بوده اما حس کردم ب واژنم برخورد کرده ولی اگ هم کرده باشه فقط درصد کمی بوده فک کنم

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکترساینا

   سلام. کاربر عزیز، احتمال بارداری در رابطه بدون دخول بسیار ناچیزه. از طرفی اگر سیکل قاعدگی منظم دارید، احتمال بارداری در یک روز پس از پریود هم بسیار پایینه. با این حال اگر هنوز نگران هستید می‌تونید قرص اورژانسی مصرف کنید. اگر دسترسی به قرص اورژانسی ندارید می‌تونید ۴ عدد قرص ال دی مصرف کنید و ۱۲ ساعت بعد هم ۴ عدد دیگه مصرف کنید.

   1. هیهیهی

    ببخشید ولی جز قرص کاره دیگ ای نیس ک انجام بدم ولی واقن نگرانم اما پارتنر میگ هیچ برخوردی نداشته باز شما ی راهکار بگید ی چیزی بگید انجام بدم چون شرایط قرص خوردن و ندارم واقنم نگرانم چون حس کردم روی واژنم یا روی مقذم ریخته باشه اما داخل نبوده و من سری پاک کردم و اب زدم شبش ی حس عجیبی داشتم ولی بازم با همه چیز خودمو شستم کامل بعد ی چیزی داشتم اسمشو دقیقا نمیدونم ولی اونو روی واژن میزنن و باکتری و عفونت و اینارو از بین میبره حتی اونم استفاده کردم ولی دلم ی جوری میشه انگار هورمونام کلا ی جوری شده نمیدونم لطفاً ی چیزی بگید حداقل از نگرانی در بیام یا ی کاری کنم چون از ال دی میترسم

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکترساینا

     کاربر گرامی، اگر هنوز نگران هستید و نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، توصیه می‌کنیم با یک متخصص زنان مشورت کنید تا شرح حال دقیق شما رو بگیرند و توصیه‌های لازم رو بکنند.

 23. بهزاد

  سلام ، میخواستم بپرسم آیا دست آلوده به پیشاب در صورت مالش و برخورد با باسن (مقعد نه فقط باسن) میتونه باسن رو آلوده به پیشاب کنه و باعث حاملگی بشه ؟منظور اینکه اسپرم موجود در پیشاب در صورت برخورد با باسن میتونه خود به خود از روی باسن حرکت کنه و وارد واژن بشه و احتمال حاملگی ایجاد کنه یا اینکه روی باسن سریع خشک میشه ؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   کاربر عزیز سلام و وقت بخیر
   تنها درصورتی احتمال حاملگی هست که اسپرم وارد واژن بشه. اگر در صورت هرنوع تماسی ورود مایع به درون واژن اتفاق بیفته، احتمال بارداری وجود داره

   1. بهزاد

    یعنی با توضیحاتی که من ارائه کردم احتمال حاملگی وجود نداره؟

 24. asal

  سلام ایا امکان داره با مالیدن الت به باسن و برخورد پیشاب به اون ناحیه بارداری رخ بده؟! ایا اسپرم میتونه از اونجا شنا کنه به سمت واژن؟!
  و اینکه درسته که استرس روی عقب افتادن پریود تاثیر گذار هست؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکترساینا

   سلام. خیر امکان بارداری به این صورت وجود نداره. بله عوامل مختلفی می‌‌توانند باعث عقب افتادن پریود شوند. درصورتی‌که پریودتون بعد از گذشت ۴-۵ روز شروع نشد با متخصص زنان مشورت کنید.

 25. مهریی

  سلام وقت بخیر. ببخشید آیا تا به حال بارداری بدون دخول و فقط با پیشاب اتفاق افتاده؟ یا نه.
  یعنی واقعا کسی اینگونه باردار شده؟ یا ما از چیزی میترسیم که برای کسی اتفاق نیوفتاده؟؟

  1. الهام جلدی- کارشناس علمی دکتر ساینا

   کاربر عزیز سلام امکان بارداری بدون دخول و از راه پیشاب اگرچه بسیار کم است اما صفر نیست. برای همین ترس شما غیرطبیعی نیست و حتی در نزدیکی های بدون دخول و تماس سطحی هم بهتر هست اقدامات پیشگیرانه به دقت انجام شود

 26. شیوا

  سلام
  نامزد من خارج از واژن انزال داشتن (هیچ تماسی با واژن نبود)
  مایع منی رو با دستمال پاک کردن
  و بعد از چند دقیقه ،دستش با واژن در تماس بود
  آیا احتمال بارداری میتونه باشه در چنین شرایطی؟
  روز ۱۴ ام سیکلم بود ( روز تخمک گذاری )
  ۴۵ ساعت بعد فرص تنسی ۱/۵ خوردم

  1. کارشناس محتوا ۱

   سلام. امکان بارداری در این شرایط بسیار بعیده.

   1. نازنین

    سلام‌ وقتتون بخیر…دوهفته پیش دوست من رابطه ی بدون دخول رو تجربه کردن و بخاطر ترس از پیشاب کمتر از ۲۴ ساعت ۳ تا قرص ال دی و رور بعد ۲ تا ال دی خوردن..و بعد از ۷ روز دچار خون ریزی شدن ولی با بقیه ی پریودیاش متفادت بود و حجم خون ریزی کم و ۳ روز اول فقط خون ریزی داشت و بعد ب صورت لکه بینی در اومد ایا احتمال این وجود داره که به خاطر دوز هورمون های واردی اینطور شده باشه یا احتمال لانه گزینی هستش؟؟

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکترساینا

     سلام. خونریزی لانه‌گزینی صرفاً به صورت لکه‌های قهوه‌ای و بسیار کم هست. اگر خونریزی داشتند اثر قرص بوده و ربطی به لانه‌گزینی نداره.

 27. ارمیتا

  سلام خانم دکتر خوبید خانم دکتر من یه دختر باکره هستم که وقتی 10سالم بود تا 15سال خود ارضایی کرم یعنی با مالش خود ارضایی کردم الان 16سالمه وقتی آب منی من تو واژان بره باردارمیشم

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. منظورتون مایع منی مرد هست دیگه؟ بله با ورود مایع منی به واژن امکان بارداری وجود داره.

 28. عالیه

  سلام خسته نباشید
  پارتنرم دستش آلوده به پیشاب بود و به قسمت پایین بدن یا دهانه واژن برخورد داشت (دخول نداشت و بنده باکره ام)، البته من کمی بعدش خودمو شستم, تا حالا کیس داشتید اینجوری باردار شده باشه؟
  میخواستم ببینم لازمه قرص اورژانسی ضدبارداری بخورم؟ مرسی

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. برای بارداری نیازه که پیشاب یا منی وارد واژن بشه. از طریق تماس سطحی بارداری اتفاق نمی‌افته.

 29. حمید

  سلام ببخشید من یک سوال داشتم بنده با نامزدم یک رابطه بدون دخول داشتم ، وقتی ارضا شدم منی به صورت کامل بر روی شکم خودم ریخت و با دستمال کاملا آلت و شکم را پاک کردم بعد از چند دقیقه آلت را به واژن همسرم تماس دادم البته نه سر آلت را ، آیا احتمال بارداری ممکن است ؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر بارداری به این شکل بسیار بعیده.

 30. دیاناااا

  سلام
  عذر میخوام من یک رابطه از روی لباس زیر داشتم
  و میخواستم بدونم ممکنه پیشاب از رو لباس زیرم رد شده باشه و وارد واژنم بشه و من حامله شم؟!:(

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر امکان بارداری از این طریق وجود نداره.

 31. دیانا

  سلام
  عذر میخوام من یک رابطه از روی لباس زیر داشتم
  و میخواستم بدونم ممکنه پیشاب از رو لباس زیرم رد شده باشه و وارد واژنم بشه و من حامله شم؟!:(

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر بارداری به این صورت ممکن نیتس.

 32. علی

  البته منظور از باسن کمر و کمی زیر کمر میباشد

 33. ممد

  من با دوستم رابطه بدون دخول داشتیم مایع منی ریختم رو شکمش احتمال دارد ک باردار بشه بعدی دو روز شکم درد واشت

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر، بارداری در صورتی اتفاق می‌افته که مایع منی داخل واژن ریخته بشه.

   1. مریم

    سلام ببخشید من سوال داشتم من با کره ام من یه ماه پیش دو روز بعد پریودم با نامزدم رابطه مقعدی داشتم و آبشون خالی کردن داخلم منم بعدش احساس خیسی کردم وسط پاهام ولی شلوارمو پوشیدم ولی بعدش خودمو تمیز کردم بعد یه ماه پریود شدم ولی خونم کمتر از ماه قبل بود البته ماه قبلم کمتر از ماه قبل بود الان استرس دارم خیلی میترسم سرگیجه خفیف دارم بعضی موقه حالت تهوع دارم سینهامم درد میکنه توروخدا کمکم کنید چکار کنم؟ خیلی استرس دارم

    1. تیم محتوای دکترساینا

     سلام. در صورتی‌که خونریزی رو تجربه کردید بارداری منتفیه.

  2. مریم

   سلام ببخشید من سوال داشتم من باکره ام یه ماه پیش دو روز بعد پریود شدنم با نامزدم رابطه مقعدی داشتم و آب شو خالی کرد داخلم وقتی بلند شدم احساس خیسی وسط پاهام کردم و بعد شلوارم پوشیدم ولی بعدش خودمو تمیز کردم نمیدونم آبش به واژنم خورده یا نه ولی استرس دارم کمی هم سرگیجه خفیف و بعضی موقه حالت تهوع دارم ولی یک ماه بعد پریود شدم ولی خونم از ماه قبل کمتر بود البته ماه قبلم نسبت به ماه قبلش کمتر بود الان خیلی استرس دارم سینهامم درد میکنه میترسم که حامله باشم توروخدا کمکم کنید نمیدونم چکار کنم؟

   1. تیم محتوای دکترساینا

    سلام. وقتی پریود رو تجربه کردید دیگه احتمال بارداری وجود نداره.

 34. محمدرضا

  سلام . رابطه بدون دخول داشتم و آب منی رو روی باسن ریختم و آب منی به سمت پایین حرکت کرده احتمال بارداری وجود داره ؟
  باکره بود طرف

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. اگر منی وارد واژن شده باشه بله احتمال بارداری وجود داره.

 35. مریم

  سلام
  من با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم
  منی ایشون هم‌ تو یا روی واژن من نریخت
  فقط اینکه ممکنه پیشاب ایشون از طریق دهان روی واژن اومده باشه
  یعنی بعد از اینکه پیشاب ایشون وارد دهان من شد، هم رو بوسیدیم، و از طریق زبان ایشون که وارد واژن من شد اسپرم میتونه وارد بشه؟
  در کل آیا اسپرم موجود در پیشاب میتونه از طریق چیزی به جز آلت مثلا انگشت یا زبان که واژن رو لمس کنه، باعث بارداری بشه؟
  آخه الان چند روز پریودم به تاخیر افتاده

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر امکان انتقال اسپرم به این شکل وجود نداره.

  2. ملیکا

   سلام وقتتون بخیر
   من یک هفته پیش با نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم
   که مایع منی رو سینه هام ریخت بار دوم بار اولم مایع منی از روی شرت قیمت بالای بیکینی ریختن من پریودم ۱ روز نهایتا دوروز بود که تمام شده بود الان احساس میکنم زیر شکمم درد دارم و خیلی استرس دارم که باردار باشم باکره هستم میشا لطفا بگین چطور میتونم بفهمم چقدر احتمال داره باردار باشم ؟

   1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

    سلام. احتمال بارداری از طریق رابطه بدون دخول بسیار ناچیزه. از طرفی اگر پریود منظم با سیکل حداقل ۲۸ روزه دارید، احتمال بارداری در روز‌های نزدیک به پریود هم بسیار پایین‌تر از روزهای دیگه است. به هر حال فعلا فقط باید منتظر شروع پریود بعدی باشید.

 36. مینا

  سلام من ۳ روز مونده به پریودم رابطه سطحی و بدون دخول داشتم و بعد از ۴۰ ساعت هم قرص خوردم الان یک روز پریودم عقب افتاده و علائمش و دارم احتمال بارداری هست دخترم هستم

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. عقب افتادن پریودتون احتمالاً ناشی از مصرف قرصه. اما اگر پریودتون شروع نشد می‌تونید جهت اطمینان تست بی بی چک انجام بدید.

 37. محمد

  سلام ، دوست دخترم روز چهارم پریودیش بود و من رفتم از نزدیک دیدمش ، ولی کار خاصی نکردیم
  اون به آلت من دست زد ولی من ارضا نشده بودم
  احتمال می دم که پیش آب بوده
  الان هم پریودیش ۶ روز عقب افتاده
  احتمال داره که به اون آلت من دست زده و تقریبا بعد ۴۵ الی ۱ ساعت رفته دستشویی و باردار شده؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر احتمال بارداری وجود نداره. عقب افتادن پریود ایشون دلیل دیگه‌ای داره.

 38. درسا

  سلام دوهفته پیش رابطه بدون دخول داشتم کمی پیشاب به بکارتم خورد منی اصلا برخورد نداشت نیم ساعت بعد ۴ تا ال دی و ۱۲ ساعت دیگه هم ۴ تا ال دی خوردم بعد پنج روز برای پریود شدنم شروع کردم به پروژسترون خوردن بعد یه هفته لک بینی دارم میتونه لانه گزینی باشه یا از عوارض قرصه خیلی استرس دارم ک حامله باشم یا نه….لطفا جواب سوالمو بدین

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. بارداری از طریق پیشاب و بدون دخول نمی‌تونه اتفاق بیوفته.

   1. درسا

    ولی دکتر سعیده یاری دکتر خوب سایتتون گفتن که این امکان وجود داره الان من من چیکار کنم‌مطمئن باشم‌یا نه؟

    1. تیم محتوای دکترساینا

     پزشک حتماً سوالاتی از شما پرسیدن و با توجه به داده‌های بیشتری که داشتن این حرف رو زدن. به صحبت پزشک استناد کنید.

     1. علی

      سلام من و دوست دخترم کنار هم نشسته بودیم آلت من در اثر تحریک مقداری پیشاب ترشح کرده بود ومن بدون اینکه به آلتم دست بزنم باسن دوست دخترمو دو بار مالش دادم البته من لباس زیر و شلوار پارچه ای تنم بود میخواستم بدونم آیا احتمال آغشته شدن دستم از روی لباس زیر و شلوار پارچه ای به پیشاب و در ادامه اون آلوده شدن باسن دوست دخترم ودر ادامه احتمال حاملهگی وجود دارد ممنون

     2. تیم محتوای دکترساینا

      سلام. خیر چنین امکانی وجود نداره.

 39. علی

  سلام خسته نباشید
  واقعیتش اینکه من یک ماه پیش رفتم دوست دخترم رو دیدم
  اونم پریود بود و اینکه پد و شورت و دو تا شلوار پوشیده بود ک یکیش نازک بود
  ما هم کار خاصی نکردیم فقط بغلم کرد و نشست پیشم
  الان ۳ روز هست ک از تایم پریودیش گذشته ولی هنوز نشده
  آیا ممکنه که از روی لباس باردار شده؟
  اینم بگم که ارضا نشدم و یکم پیشآب بود خودمم شورت و شلوار داشتم

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر امکان بارداری وجود نداره.

   1. علی

    و اینکه نشست روم همو بوسیدم
    خیلی نگرانم که همچین چیزی اتفاق افتاده باشه
    چون ۳ روز هم عقب افتاده
    این مسئله عادیه؟

    1. تیم محتوای دکترساینا

     برای بارداری لازمه که مایع منی داخل واژن تخلیه بشه. طبق چیزی که گفتید امکان بارداری وجود نداره.

 40. زهرا

  سلام بنده باکره هستم
  با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم . تا جایی که متوجه شدیم منی روی واژن نریخت و فقط ممکنه پیشاپ به واژنم برخورد کرده باشه
  الان ۵ روز هست پریودم به تاخیر افتاده . ایا امکان باردارب هست ؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر بارداری به این صورت امکانش نیست. اما اگر شک دارید که منی وارد واژن شده تست بی بی چک انجام بدید.

 41. فرزانه

  سلام تو مقالتون نوشته که پیشاب باعث بارداری میشه اگه دخول صورت بگیره باعث بارداری میشه یا بدون دخولم این امکان وجود داره؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. البته این احتمال بسیار ضعیفه اما غیرممکن نیست؛ چراکه پیشاب هم می‌تونه حاوی مقدار کمی اسپرم باشه. بارداری در صورتی ممکنه اتفاق بیوفته که دخول انجام بشه.

 42. ثنا

  سلام دو روز پیش با نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم (باکره هستم)مایه منی اصلا تماس نداشت با واژن و بکارت ولی پیش اب رو مطمئن نیسیم بخاطر همون ۴عدد ال دی نیم ساعت بعدش خوردم و ۴ تا دیگه هم ۱۲ ساعت بعدش خوردم میخواستم بدونم احتمال بارداری وجود دارع؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر احتمال بارداری وجود نداره.

 43. سحر

  سلام
  من چهار روز بعد از پریودی قبلیم یک رابطه بدون دخول داشتم ک با دستمال پاک کردم
  و در همین ماه یک روز قبل از پریودی یک رابطه معقدی داشتم و نیم ساعت بعد خودم شستم
  تست بی بی چک دادم منفی بود
  آیا احتمال بارداری هست ؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر، برای بارداری باید مایع منی وارد واژن بشه.

 44. میرزایی

  سلام و درود
  من طی چندین سال بوده ک رابطه جنسی با همسزم داشتم و موقع انزال داخل واژن خالی میشد منی و برای جلو گیری از این داستان همسزم سریع میرفت خودشو میشست و اتفاقی هم جهت بارداری نیوفتاده. میخام بدونم همسرم سالمه در جهت بارداری؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. بر این اساس امکان اظهار نظر وجود ندارد. اگر قصد بچه دار شدن دارید از متخصص زنان کمک بگیرید.

 45. زهرا

  سلام
  رابطه بدون دخول داشتم بعد از ریختن مایع منی روی ران با دست و آب شستم و واژن هم با دست شستشو دادم آیا امکان بارداری وجود دارد ؟؟؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. اگر منی وارد واژن نشده باشه خیر امکان بارداری نیست.

 46. سیما

  سلام من و نامزدم دو سه روز پیش رابطه‌ی جنسی داشتیم اما ویرجینم و هیچ گونه دخول و یا تماس مستقیمی هم حتی صورت نگرفت و حتی ارضا هم نشد یعنی به انزال نرسید اما این شک به دلمون افتاد که طریق ارتباط دست با مایه‌ی پیش انزال یا پری کام و احتمال برخورد همون دست با دهانه‌ی واژن اتفاقی بیفته، البته چند دقیقه بعدش هم دوش گرفتم و شستشو انجام دادم ولی برای اطمینان همین دیروز یک عدد قرص اورژانسی ۱.۵ هم خوردم، پریود طبیعیم هم ۱۰ روز دیگه‌س تقریبا. خواستم ببینمقدر جای نگرانی هست درباره تماس با دست آغشته به پیشاب و یکی دو روز بعد هم قرص اورژانسی خوردن؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. بارداری از این طریق اتفاق نمی‌افته و نیازی به مصرف قرص اورژانسی نبوده. اما برای اطمینان می‌تونین دفعات بعد از کاندوم استفاده کنید.

  2. ممد

   سلام رابطه بدون دخول داشتم ولی پیشاب یکم به لبه های واژن‌ برخورد کرده ولی دخول انجام نگرفت آیا ممکن بارداری وجود دارد؟

   1. تیم محتوای دکترساینا

    سلام. خیر بارداری به این شکل ممکن نیست.

 47. رضا مرحمتی

  سلام نامزدم دست آلوده به منی رو فقط با آب خالی شست و بعدش واژنشو با همون دست شسته احتمال بارداری هست؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خیر، بارداری به این شکل بسیار بعیده.

نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله سلامت دکترساینا


دکترساینا