از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده یا نکرده؟

1311
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکترساینا دریافت مشاوره آنلاین

از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده است؟ این سؤال احتمالاً از ذهن بسیاری از خانم‌هایی که در سنین باروری هستند گذشته است. در این مقاله از مجله سلامت دکتر ساینا به بررسی نحوه‌ی اثر قرص اورژانسی می‌پردازیم.

قرص اورژانسی

قرص اورژانسی مانند سایر روش‌های پیشگیری، از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند؛ بااین‌تفاوت که بلافاصله بعد از رابطه‌ی جنسی محافظت‌نشده قابل‌استفاده است. فراموش نکنید که قرص اورژانسی با سایر داروهایی که برای ختم بارداری (سقط جنین) مصرف می‌شوند تفاوت دارد.

اگر بارداری اتفاق افتاده باشد، قرص‌های پیشگیری اورژانسی تأثیری نخواهند داشت. باید به خاطر داشته باشید اگرچه روش اورژانسی اغلب مؤثر است، اما نباید به‌عنوان یک روش پیشگیری دائمی مورد استفاده قرار گیرد.

تایید شده توسط دکتر مریم حیدرزاده
مصرف چند قرص اورژانسی در سال مجاز است و آیا ممکن است با وجود مصرف قرص باردار شوم؟
دکتر مریم حیدرزاده
متخصص زنان و زایمان
شماره نظام پزشکی : ۸۶۳۹۳
از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده یا نکرده

بهتر است برای پیشگیری از بارداری ناخواسته یک روش مناسب و دائمی را پس از مشورت با پزشک خود انتخاب کنید.

موارد استفاده

همان‌طورکه از نام آن مشخص است قرص اورژانسی تنها در موارد اضطراری به کار می‌رود. موارد اضطراری شامل موقعیت‌های زیر است:

 • پاره شدن کاندوم
 • فراموش کردن مصرف قرص‌های ضدبارداری طی سیکل قاعدگی
 • رابطه‌ی جنسی محافظت‌نشده
 • در موارد تجاوز

قرص اورژانسی چگونه تأثیر می‌کند؟

اغلب قرص‌های اورژانسی با ایجاد تأخیردر تخمک‌گذاری مانع از بارداری می‌شوند. قرص‌های هورمونی مانند لونژیل از آزاد شدن تخمک به‌طور موقت جلوگیری کرده یا مانع لقاح و لانه‌گزینی می‌شوند.

برخی دیگر از قرص‌های اورژانسی اثرات هورمون‌هایی را که برای لقاح مورد نیازند مسدود می‌کنند. IUD نیز مانع لانه‌گزینی تخمک بارورشده می‌شود.

حتما بخوانید : بهترین زمان و روش مصرف قرص اورژانسی

از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده است؟

تنها راهی که می‌توان مطمئن شد قرص اورژانسی  اثر کرده است، آغاز قاعدگی بعدی در زمان مقرر است. قرص‌های اورژانسی تخمک‌گذاری را به تأخیر می‌اندازند و مانع آزاد شدن تخمک از تخمدان می‌شوند.

اسپرم تا ۵ روز می‌تواند زنده بماند؛ بنابراین اگر در این مدت تخمک از تخمدان آزاد شود و لقاح صورت گیرد امکان بارداری وجود دارد.

قرص اورژانسی تا چند روز اثر دارد

اگر قرص اورژانسی در ۲۴ ساعت اول بعد از رابطه‌ی جنسی محافظت‌نشده مصرف شود بیشترین میزان تأثیرگذاری را دارد. 

درصورتی‌که پریود بعدی بیش از ۷ روز به تعویق بیافتد، حتی اگر بدون علائم باشد باید بی بی چک یا تست بارداری انجام شود.

بلافاصله بعد از خوردن قرص اورژانسی نباید تست بارداری انجام دهید؛ چراکه هنوز میزان هورمون HCG به اندازه‌ی کافی افزایش پیدا نکرده است و بنابراین احتمال جواب منفی کاذب بالا است.

در چه صورت قرص اورژانسی اثر نمی‌کند؟

متاسفانه هیچ‌کدام از روش‌های پیشگیری از بارداری، ۱۰۰% موثر نیست؛ قرص اورژانسی هم از این قاعده مستثنی نیست! درواقع، در بسیاری از شرایط این قرص‌ها کارایی ندارند و اثر نمی‌کنند. در ادامه به مهم‌ترین عواملی که باعث کاهش اثربخشی قرص اورژانسی می‌شود، می‌پردازیم:

استفاده در زمان اشتباه

یکی از مهم‌ترین شرایط استفاده از قرص اورژانسی، استفاده در زمان مناسب است. قرص‌ اورژانسی باید هر چه سریع‌تر پس از رابطه جنسی مصرف شود. هر چقدر قرص با فاصله نسبت به رابطه مصرف شود، اثربخشی آن کاهش پیدا می‌کند، به‌طوری که پس از ۷۲ ساعت از رابطه محافظت‌نشده، شانس اثربخشی آن بسیار کاهش پیدا می‌کند و پس از ۵ روز عملاً بی‌اثر می‌شود.

استفاده در زمان شروع تخمک گذاری

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، قرص‌های ضدبارداری اورژانسی برای جلوگیری یا تاخیر در تخمک گذاری طراحی شده‌اند. در نتیجه، اگر قبل از مصرف قرص تخمک گذاری اتفاق افتاده باشد، ممکن است جلوگیری از باردرای با شکست مواجه شود.

استفراغ بعد از مصرف قرص اورژانسی

بعد از مصرف قرص اورژانسی، بسیاری از افراد با عوارضی مثل تهوع و استفراغ روبه‌رو می‌شوند. اگر در مدت زمان کوتاهی بعد از مصرف قرص، استفراغ داشته باشید، ممکن است تا قبل از جذب، قرص دفع شود و دیگر اثری نداشته باشد.

اضافه وزن و تیپ بدنی مقاوم دربرابر قرص اورژانسی

مطالعات نشان می‌دهد که قرص‌های اورژانسی در زنانی با شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر از ۳۰، (خانم‌هایی که اضافه وزن دارند و چاق هستند.) کمتر موثر باشد. همچنین این تاثیر برای قرص‌های لوونورژسترل یا لونژیل برای BMI بالا کاهش پیدا می‌کند. اما همچنان این موضوع نیاز به مطالعات و تحقیقات بیشتر دارد و هنوز هم یکی از بهترین روش‌های جلوگیری از بارداری برای هر خانمی با هر قد و وزنی، قرص‌های اورژانسی است.

تداخلات دارویی با قرص اورژانسی

ممکن است داروهایی که مصرف می‌کنید، با قرص اورژانسی تداخل داشته باشد و اثربخشی آن را کاهش دهد. پس پیش از استفاده، بهتر است تا با پزشک زنان صحبت کنید و از بابت تداخلات دارویی خیالتان را راحت کنید. بعضی از داروهایی که اثربخشی قرص اورژانسی را کاهش می‌دهند، عبارتند از:

 • گریزئوفولین
 • مودافینیل
 • ریفامپین
 • فلبامات
 • کاربامازپین
 • پریمیدون
 • توپیرامات
 • داروهای اچ آی وی
 • و…

استفاده مکرر از قرص‌های اورژانسی

درواقع این نوع پیشگیری، برای استفاده منظم و مکرر مناسب نیست! درصورت استفاده مکرر، ممکن است اثربخشی آن‌ها کاهش پیدا کند. پس بهتر است تا از سایر روش‌های پیشگیری قابل اعتماد استفاده کنید و این روش را تنها برای زمان اضطراری درنظر داشته باشید.

حتما بخوانید : علائم بارداری: نشانه‌های اولیه و علائم بارداری در ماه اول

قرص اورژانسی چقدر تأثیر دارد؟

یکی از سؤالات در مصرف قرص‌های اورژانسی این است که از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده است. در پاسخ به این سؤال باید بدانید که میزان اثرگذاری روش‌های اورژانسی بسته به نوع آن متفاوت است. برای مثال میزان اثربخشی IUD مسی ۹۹ درصد است. قرص‌های اورژانسی تقریباً تا ۸۵ درصد در پیشگیری از بارداری مؤثر هستند.

درصورتی‌که قرص‌های اورژانسی در مدت کوتاهی بعد از رابطه‌ی جنسی محافظت‌نشده مصرف شوند میزان اثربخشی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

فراموش نکنید که قرص‌های پیشگیری اورژانسی از عفونت‌های آمیزشی جلوگیری نمی‌کنند و باید از روش دیگری مانند کاندوم استفاده کنید.

قرص اورژانسی تا چه مدت اثر دارد؟

اثرگذاری قرص اورژانسی بستگی به زمان استفاده از آن دارد؛ هر چقدر زودتر مصرف شود مؤثرتر است. اگر قرص اورژانسی ظرف مدت ۷۲ ساعت بعد از رابطه‌ی جنسی مصرف شود احتمال بارداری ۱ الی ۲ درصد است.

قرص لوونورژسترل یا لونژیل تا ۵ روز و IUD تا ۷ روز بعد از رابطه‌ی محافظت‌نشده قابل‌استفاده هستند؛ البته بستگی به زمان سیکل قاعدگی دارد. برای مثال اگر رابطه‌ی جنسی در زمان نزدیک به باروری انجام شود نباید فرصت را از دست داد و باید در اسرع وقت قرص را مصرف کرد.

کلام آخر دکترساینا

برای اینکه بفهمید قرص اورژانسی اثر کرده است یا نه باید منتظر شروع قاعدگی بعدی در زمان مقرر باشید. همچنین به یاد داشته باشید که از قرص اورژانسی نمی‌توان به عنوان روش پیشگیری دائمی استفاده کرد.

برای اطلاع از بهترین راه پیشگیری از بارداری حتماً با پزشک خود مشورت کنید. چنانچه در این زمینه به راهنمایی بیشتری نیاز دارید می‌توانید همین حالا از طریق سامانه‌ی پزشکی دکترساینا سؤالات خود را از بهترین متخصص زنان و زایمان بپرسید.

شاید بپسندید
1,311 دیدگاه‌ها
 1. آیسا

  سوال:سلام خوبین خانما؟من تقریبا ۱۵روز پیش باشوهرم نزدیکی داشتیم و اتفاقی جلوگیری نکردیم.بلافاصله قرص اورژانسی خوردم و روز بعدش هم یکی دیگشو خوردم.ولی بدن من جوریه که زود حامله میشم الانم ۶ روزه از پریودیم میگذره ولی هنوز پریود نشدم خیلی استرس دارم همیشه سر موقه بودم الانم بیبی چک زدم منفی بود.ولی میگن اگه خیلی کوچیک باشه تو بیبی چک معلوم نیست

  1. تیم پزشکی دکترساینا

   سلام
   با توجه به شرایط ذکر شده احتمال بارداری کم است، در صورت شک به بارداری می توانید از بی بی چک و بتا و سونوگرافی ترنس واژینال استفاده کنید

 2. فریده

  سلام وقتتون بخیر
  من چند روز پیش قرص اورژانسی تنسی استفاده کردم
  الان بخوام راکوتان مصرف کنم تداخلی ایجاد میشه یا خیر؟؟

  1. تیم پزشکی دکترساینا

   سلام
   در صورت مصرف تحت کنترل و غیرخودسرانه تداخل شناخته شده ای در این مورد وجود ندارد

 3. الی

  سلام من چهارم فروردین پریود شدم هفتم پاک شدم هشتم نزدیکی داشتم و چهاردهم و هجدهم.بعد از هجدهم ۴۸ ساعت بعد قرص اورژانسی ۱و نیم خوردم بعد از ده روز تست زدم باردارم.احتمال زیاد بارداریم مال کدوم تاریخه؟دوره ی پریودیم‌همیشه ۲۸ روزه س

  1. تیم پزشکی دکترساینا

   سلام
   با توجه به نزدیکی زمان ارتباط و مصرف قرص پس از ۴۸ ساعت، تشخیص دقیق دوره ی بارداری با اطلاعات کنونی امکان پذیر نیست

 4. پناه

  سلام وقت بخیرمن اول برج هشت رابطه محافظ نشده داشتم بلافاطله بعدازرابطه قرص اورژانسی مصرف کردم چهارروزبعدش پریودشدم هفت روزپریودیودم یک هفته خوب بودم مجددیک هفته بعدش پریودشدم دوباره هفت روزپریودیودم یعنی تویک ماه دوبارپریودشدم ماه ۹هم همینجوربودم دوباردرماه پریودشدم ولی ماه ده یک بارپریودشدم دگه نشدم دگه پریودنشدم تادیروزرفتم دکترگفت حامله هستی امکان داره ازهمون رابطه محافظ نشده باشه یانه تواین سه چهارماه امکان خطارفتم گرفته ممنون میشم راهنمایم کنین

 5. دنیز

  سلام من رابطه بدون محافظت داشتم و بعد اروژانسی ۱.۵ خوردم فرداش هم دوتا ۷۵ با هم خوردم پریودمم کلا نامنظم هست مشخص نیست کی پریود میشم امروز هفت روزه گذشته و بی بی چک گذاشتم منفی شد چیکار کنم پریود شم پروژسترونن بزنم هر بار هم با امپول پروژسترون پریود میشم

  1. تیم پزشکی دکترساینا

   سلام
   با توجه به مصرف دو قرص اورژانسی احتمال بارداری کم است، در صورت ادامه روند عدم پریود یا پریود نامنظم مجددا بیبی چک و مراجعه به متخصص زنان کمک کننده خواهد بود

 6. سحر محمدی

  سلام من حدود سه هفته قبل یک هفته بعد پریودیم نزدیکی داشتم حدود ۷ ۸ ساعت بعد از قرص اورژانسی استفادع کردم
  یک هفته بعد از خردن قرص به مدت دو روز خون ریزی کم داشتم
  ایا احتمال بارداری وجود داری؟

  1. تیم پزشکی دکترساینا

   سلام
   با توجه به سابقه مصرف دارو احتمال بارداری کم است، در صورت تمایل می توانید از بی بی چک استفاده کنید
   در صورت خونریزی خارج از حد نرمال به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید

 7. mana

  سلام من تفریبا ده روز بعد از پریودم ۲ بار رابطه جنسی محافظت نشده با فاصله ۴۸ داشتم و بعد از هر بار هم قرص اورژانسی مصرف کردم و بعد از گذشت ده روز از رابطه دوم از بیبی چک استفاده کردم و منفی بود از تاریخ پریودم یک هفته میگذره ولی هنوز پریود نشدم فقط دو سه روز بعد از تاریخ پریود لکه بینی خیلی کم داشتم آیا احتمال بارداری هست؟ البته پریود من همیشه نامنظم هست

  1. تیم پزشکی دکترساینا

   سلام
   با توجه به سابقه مصرف دارو، احتمال بارداری کم است، در صورت تمایل می تونید از بی بی چک استفاده کنید

 8. زهرا

  سلام وقت بخیر
  من امروز با پارتنرم رابطه بدون دخول داشتم فقط اورال بودش بعد از نهایتا یک دقیقه معاشقه پارتنرم دستشو برد سمت واژنم که ارضام کنه البته باکره هستم بعد از نهایت یک دیقه یهو دوست پسرم وایساد و گفتش که حس میکنم اب منی کمی اغشته شده بود به دستم و سریع رفتیم قرض اورژانسی اووسیز گرفتیم و دوتاشو همزمان مصرف کردم ایا احتمال بارداری هست خواهش میکنم راهنمایی کنین خیلی استرس دارم .

  1. تیم پزشکی دکترساینا

   سلام
   با توجه به مصرف قرض اورژانسی احتمال بارداری کم است، در صورت تمایل از بی بی چک استفاده کنید

 9. mari

  سلام خانم دکتر من باخوردن قرص اورژانسی بعد یه هفته خونریزی داشتم اونم سه روز نشد و تاریه پریودم درست همون موقه بود احتمالش هست باردار باشم؟ یا باید صبر کنم؟

  1. تیم پزشکی دکترساینا

   سلام
   با توجه به مصرف قرض اورژانسی احتمال بارداری کم است، در صورت تمایل از بی بی چک استفاده کنید

 10. نازی

  سلام وقت بخیر من حدود یک ماه و نیم پیش رابطه مقعدی داشتم و منی هم داخل ریخت و یه ذره هم روی واژنم ریخت ولی سریعا تخلیه کردم و کامل شستم بعد ۴۸ ساعت هم اورژانسی خوردم و بعد چند روز هم خارج از موعد پریودیم پریود شدم ولی الان سه روزه پریودم عقب افتاده آیا امکان بارداری هست ؟

  1. تیم پزشکی دکترساینا

   سلام
   جهت عملکرد مطلوب قرص اورژانسی پس از ۲۴ ساعت، نیاز به مصرف دوره کامل می باشد.
   جهت بررسی بارداری از بی بی چک استفاده کنید

 11. نوتلا

  سلام خانم دكتر من امروز بين ساعت ٦-٧ شب نزديكي داشتم مني روي شكمم ريخت ولي يك قطره روي واژنم رف اما سريع با دستمال كاغذي پاكش كردم … ٦ روز ديگ هم بايد پريود شم معمولا تو اين تايم شانس بارداري كمه الان استرس گرفتم تنسي بخورم يا نه؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. احتمال بارداری از این طریق بسیار بعیده.

   1. .

    قرص اورژانسی خوردم نه روز که پریود نشدم منی داخل نریخته علاعم پریودی دارم ولی هنوز پریود نشدم خیلی عصبی شدم دل درد و کمر درد شدید دیروز داشتم سینه هامم خیلی درد می‌کنه امکان هست پریود نشم

    1. تیم پزشکی دکترساینا

     سلام
     پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان خاطر از بی بی چک استفاده کنید.

 12. الهام

  سلام
  من دو روز متوالی رابطه ای محافظت نشده داشتم ولی بعد از هر رابطه داخل وانمو میشستم
  بعداز۲۴ساعت از رابطه دوم قرص اورژانسی خوردم
  الان یک هفته گدشته تست بی بی چک منفی
  آیا برای نست زوده،یا جواب تست درسته

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. برای تست باید حداقل یک روز از به تعویق افتادن پریودتون گذشته باشه. در صورت منفی بودن جواب و عدم شروع پریود، یک هفته بعد دوباره تست رو تکرار کنید.

   1. فاطمه روحانی

    سلام وقتتون بخیر سه ماهه پریود نشدم و قرص اورژانسی بلافاصله خوردم ،حامله نیستم ،از عوارض قرص اورژانسی ممکنه همین عدم پریودی باشه؟

    1. تیم پزشکی دکترساینا

     سلام
     پیش‌بینی زمان دقیق پریود بعد از مصرف قرص اورژانسی امکان پذیر نیست. برخی از افراد در زمان معمول، برخی از افراد چند روز زودتر یا دیرتر از زمان معمول پریود می‌شوند. این احتمال وجود دارد که تا ۱۰ روز بعد از مصرف قرص اورژانسی پریود رخ دهد که نشان از کارکرد صحیح قرص و بارداری منفی است.

 13. هانیه

  سلام شبتون بخیر ❤️
  من در دو سیکل پشت هم قرص اورژانسی مصرف کردم
  البته بار اولی که قرص خوردم خونریزی داشتم ۶ روز و ۳ تا بیبی چک گذاشتم منفی شد
  ۳ روز پیش رابطه ی بدون دخول داشتم و فقط اورال سکس برای پارتنرم انجام دادم و مطمعن نبودم منی از ایشون خارج شده یا نه و فکر کردم شاید دستشون به مقدار کمی آغشته به منی بوده باشه و ۳ ساعت بعد از رابطه قرص اورژانسی خوردم
  امکان بارداری به این شکل وجود دارد ؟!

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. خیر امکان بارداری به این صورت وجود نداره.

 14. Mocho

  سلام خسته نباشید ۳ روز قرص Ld خوردم و به مدت ۳ روز یادم رفت که مصرف کنم بلافاصله پریود شدم و یک هفته هست که قطره قطره خون ریزی خیلی کم دارم، الان چه قرصی مصرف کنم این خون ریزی بند بیاد؟؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   ورق بعدی قرص رو از ابتدا شروع کنید

 15. نگار

  سلام
  رابطه ی بدون دخول داشتم و انزال نزدیک واژن نبود و جهت اطمینان قرص اورژانسی ۲۴ ساعت بعد از رابطه مصرف کردم و ۱۰ روز بعد از مصرف اورژانسی در تاریخ پریود خودم،پریود شدم و ۴ روز خونریزی عادی مثل پریود های همیشگیم داشتم و ۲ روز هم لکه بینی
  احتمال بارداری دیگه وجود نداره؟!
  ممکنه پریود ماه بعدم به تاخیر بیوفته؟!اگر افتاد لازمه که تست بدم ؟!

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر تو این فاصله نردیکی نداشتید یعنی فعلا باردار نیستید
   هر زمان پریودتون به تاخیر افتاد قدم اول انجام تست بارداریه

 16. مریم

  سلام ببخشید من رابطه بدون دخول داشتم و منی هم وارد نشده ولی چون شک داشتم قرص رو خوردم پریودم حدودیک هفته دیگه هست تقریبا تا کی باید پریود شم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام معمولا قرص اورژانسی بیشتر از یک هفته تغییری در تاریخ معمول قاعدگی ایجاد نمیکنه. اگر بیشتر از یک هفته پریودتون به تاخیر افتاد لازمه که تست بارداری بدید.

 17. پری ناز

  سلام من در تاریخ ۱۲ دی اتمام پریودم بود و روز ۱۳ و ۱۴ رابطه ی محافظت نشده داشتم و قرص نخوردم چون احتمال دادم که اخر پریود مشکلی نیست و روز ۱۶ دی دوباره رابطه ی محافظت نشده داشتم و شب روز۱۷ دی قرص ella خوردم و الان منتظر پریود هستم اما ۱۵ روز گذشته بعد خوردن قرص پریود نشدم تست خانگی دادم منفی بود احتمال بارداری با تست خانگی منفی هست و یک علایم دیگر اکثر صبح ها حالت تهوع دارم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر معمولا قرص اورژانسی تا حداکثر یک هفته میتومه باعث تاخیر در قاعدگی بشه، اگر تاخیر ادامه داشت لازمه تست خون بارداری بدهید.

 18. شیدا بابایی

  با سلام
  من به تاریخ ۵ ادر رابطه داشتم و دو تا قرص ۷۵. اورزانسی خوردمو ۷ روز بعد به مدت ۵ روز پریود بودم
  اما الان ۵۰ روزپریود نشدم آیا امکان بارداری وجود داره
  تا چند روز تاخیر در پریودی به دلیل مصرف اورزانسی طبیعیه

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام قرص اورژانسی حداکثر یک هفته پریود رو به تاخیر میندازه.
   اگر شک دارید لازمه که تست بارداری بدهید

 19. هستی

  سلام من روز بعد پایان پریودم رابطه محافظت نشده داشتم. قرص لوونورژسترول ۲تایی رو گرفتم که باید ۲ می رو بعد ۱۲ ساعت میخوردم اما این ۱۲ ساعت حواسم نبود شد ۱۶ ساعت. ایا این تاخیر ۴ ساعته اثرشو از بین میبره؟ نیازه دوباره بگیرم بخورم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   ‌سلام بهتره در زمان خودش مصرف می‌کردید ولی ۴ ساعت تاخیر اثرش رو از بین نمی‌بره. خیر، لازم نیست مجددا مصرف کنید. در حال حاضر دوز کافی از دارو وارد بدنتون شده
   اگر ماه بعد پریودتون بیشتر از یک هفته به تاخیر افتاد تست بارداری بدهید

 20. آنوشا

  سلام رابطه ی بدون دخول داشتم و انزالی صورت نگرفت
  فقط شک داشتم که شاید منی کمی ازشون خارج شده باشه یا شایدم پیشاب بوده و دستشون آغشته بهش شده باشه و به من دست زده باشن
  روزی که رابطه داشتم ۳ روز از وسط سیکلم گذشته بوده
  و ۲۴ ساعت بعدش قرص اورژانسی اووسیز ۱.۵ مصرف کردم
  الان حدود ۹ روز از مصرف قرص میگذره و هنوز پریود نشدم
  احتمال بارداری وجود داره به این شکل ؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در شرایطی که توصیف کردید ناچیزه. قرص اورژانسی معمولا بیشتر از یک هفته تاریخ پریود رو جابجا نمی‌کنه. اگر بیشتر از یک هفته از تاریخ پریود همیشگی‌تون گذشت و پریود نشدید تست بارداری بدهید.

 21. زینب

  سلام، ۴۸ سالمه، رابطه محافظت نشده داشتم، قرص اورژانسی خوردم، یه هفته بعد پریود شدم مدت چهار روز ولی خیلی سبک،آیا احتمال بارداری دارم با این سن؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر هنوز پریود می‌شوید و یائسه نیستید (یائسگی یعنی یک سال پشت هم هیچ خونریزی/ لکه‌بینی تجربه نکنید) احتمال بارداری وجود داره و لازمه روش‌های پیشگیری رو دنبال کنید. اگر پریود شدید و تو این فاصله نزدیکی نداشتید باردار نیستید.

 22. مریم

  سلام وقت بخیر
  من دوروز قبل پریودیم رابطه محافظت نشده داشتم ولی هیچ دخولی یا ریخته شدن اب روی سطح انجام نشد فقط در حد تماس روی اون ناحیه بود در ضمن قبل تماس یک بار قبلش انزال صورت گرفت ولی شستوشو انجام شد و ادار هم کرده بود ،بعد رابطه تماسی داشتیم قبل ۷۲ساعت هم دوعدد قرص اورزانسی ۰/۷۵ رو یکجا خوردم ولی با گذشت چهار روز هنوز پریود نشدم
  تروخدا کمکم کنید
  احتمال بارداری هست

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در شرایطی که توصیف کردید و در تماس سطحی ناچیزه. با‌این حال اگر ماه بعد پریود نشدید تست بارداری بدید.
   قرص اورژانسی معمولا تغییری در تاریخ قاعدگی ایجاد نمی‌کنه و بعد از مصرف دارو شما لزوما پریود نمی‌شوید.
   در رابطه‌های بعدی سعی کنید اصول رابطه ایمن را رعایت کنید تا این نگرانی‌ها را تجربه نکنید.

   1. مهسا

    سلام. روز دهم سیکلم رابطه بدون دخول داشتم در حد مالش و بدون ارضا ولی از ترس پیشاب ۲۰ساعت بعد قرص اورژانسی ۱/۵خوردم و سه روز بعد لکه بینی قهوه ای داشتم. دقیقا۱۴روز بعد از مصرف قرص دو روز مجدد لکه بینی و بعدش سه روز پریود شدم ک تقریبا در حد ۴تا پد خونریزی غلیظ و زرشکی داشتم. تقریبا ۴ روز زودتر از موعد مقرر پریود شدم. ایا هنوزم امکان بارداری وجود داره؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     احتمال بارداری در شرایطی که توصیف کردید ناچیزه، اگر پریود شدید و نزدیکی هم نداشتید باردار نیستید.

  2. نگین

   سلام وقت بخیرمن ۴ شنبه رابطه محافطت نشده داشتم و روز ۲۰ سیکلم بود بلافاصله بعد رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم بعد ۲ شنبه پریود شدم ینی ۵ روز زود تر از موعد پریودی طبیعیم. دیگه نیاز نیست نگران بارداریم باشم یا باید صبر کنم تا پریودی ماه بعدیم؟

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    قرص اورژانسی ممکنه باعث بشه تا حدود یک هفته پریودتون جابجا بشه. اگر این ماه پریود شدید و پثل دفعه‌های قبل بود و مجددا هم نزدیکی نداشتید باردار نیستید.
    با این حال محض اطمینان اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید.

 23. MalMal2001

  سلام وقتتون بخیر باشع من رابطه محافظت نشده داشتم و از پیشاب میترسم در نزدیکی ک داشتم از نوع لاپایی بوده و استرس اینو دارم ک پیش اب با واژن تماس داشته باشع برایه همین یک قرص اورژانسی تنسی ۱/۵ در ۱۰ ساعت بعدش خوردم از انجایی ک من کیست دارم و قائدگی (پریودی) نامنظمی دارم با وجود اینکه پیشاب بوده و قرص خوردم امکان داره باردار بشم و اگ احتمال هست من چون منظم پریود نمیشم چگونه مطمعن بشم استرس دارم لطفا کمک کنید خانواده ترس دارم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در شرایطی که توصیف کردید ناچیزه‌. با توجه به اینکه پریودتون نامنظمه، لازمه حداقل ۴ هفته از رابطه‌تون بگذره و بعد اگر پربود نشدید تست بارداری بدید.

 24. مهسا

  سلام خسته نباشید من رابطه محافظت نشده داشتم دو ساعت بعدش قرص اووسیز خوردم می خواستم بدونم این رابطه تو زمانی بوده که پریودم نزدیک بوده و الان ۷روزه که پریود نشدم فقط همون شب خون شدیدی داشتم که با خوردن این قرص قطع شد میشه یه کمکی کنید

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   تا زمان پریود بعدی‌تون صبر کنید و اگر پربود نشدید تست بارداری بدید

 25. ایسل

  سلام وقتتون بخیر من دخترم و باکره هستم رابطه بدون دخول با نامزدم داشتم مایع منی معلوم نبود که به اطراف واژنم خورده یا نه برای اطمینان اورژانسی مصرف کردم بعد ۷ روز پریود شدم به مدت ۳ روز ولی تو تاریخ پریودی خودم پریود نشدم آیا امکان داره که پریود نشم به خاطر قرص
  بیبی چک هم زدم منفی بود

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   مصرف قرص می‌تونه تا یک هفته باعث تغییر در تاریخ قاعدگی بشه.

 26. هاله

  سلام من دخترم و باکره هستم ماه قبل رابطه بدون ‌دخول داشتم حس کردیم مایه به ناحیه ای حساسم خورده و قرص اورژانسی مصرف کردم بعد ۷ روز بع مدت ۳ روز پریود شدم و باید این ماه ۱ دی پریود می شدم که نشدم خیلی نگرانم لطفا جوابم رو بدین

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر پریودتون بیشتر از یک هفته به تاخیر افتاد برای بررسی علت تاخیر در قاعدگی به پزشک مراجعه کنید

   1. احمدی

    سلام رابطه محافظت نشده داشتم و منی داخل ریخت یه ساعت بعد رابطه خونریزی غیر عادی داشتم از درد مسکن خوردم و دوساعت بعد اون هم قرص اورژانسی خوردم بعد یک هفته هنوز پریود نشدم و درد جزئی در کمر و دل دارم چیکار میتونم بکنم تا بفهمم باردارم یا نه

   2. احمدی

    سلام رابطه محافظت نشده داشتم و منی داخل ریخت یه ساعت بعد رابطه خونریزی غیر عادی داشتم از درد مسکن خوردم و دوساعت بعد اون هم قرص اورژانسی خوردم بعد یک هفته هنوز پریود نشدم و درد جزئی در کمر و دل دارم چیکار میتونم بکنم تا بفهمم باردارم یا نه

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

     سلام. تا تاریخ همیشگی پریودتون صبر کنید. البته مصرف قرص اورژانسی می‌تونه باعث بشه پریود شما چند رو به تعویق بیوفته.

 27. Mary

  سلام در دوره ی شیردهی هستم پریود نمیشدم من بعد از سه ساعت رابطه جنسی دو تا قرص اورژانسی خوردم آیا در باردار نشدنم تاثیر داره؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   بله ولی تاثیرش قطعی نیست. ولی اگر پریود نمی‌شوید لازمه که تست بارداری بدهید.

 28. Melika

  سلام وقت بخیر
  رابطه محافظت شده ای داشتم ولی در اخر کاندوم داخل واژن گیر کرد و خودمان دراوردیم بعد برای اطمینان یک ساعت بعدش قرص ella را مصرف کردم اما دو هفته گذشته و پریود نشده ام لطفا راهنمایی میکنید چه کاری برای اطمینان از اثر قرص بکنم تا مطمعن شوم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   درصورتی‌که پریودتون به تاخیر افتاده لازمه تست بارداری بدهید. درحال‌حاضر کار خاصی برای پیشگیری از بارداری نمی‌تونید انجام بدید.

 29. ملیکا

  سلام وقت بخیر
  من رابطه ای داشتم که کاندوم در واژن اخر رابطه گیر کرد و دراومد بعدش یکساعت بعدش برای اطمینان قرص ella رومصرف کردم و دو هفته گذشته و پریود نشدم از کجا بفهمم وضعیتمو بعضی وقتها حس پریود شدن بهم دست میده ولی نمیشم

 30. gisoo

  سلام وقت بخیر
  من روز دوم پریودم چون میخواستم برم مسافرت قرص روکین رو شروع کردم که پریودم قطع بشه و بعد از دو روز لکه بینی قطع شد. و بعد از قطع شدن پریودم رابطه جنسی داشتم و مایع منی داخل واژنم ریخته شد و بلافاصله شستم و به مدت دو روز، روزی دوتا روکین خوردم که احتمال بارداری را از بین ببرم و بعد از دو روز قطعش کردم و کمتر از ۴۸ ساعت هم قرص اورژانسی تک دوزی خوردم. الان یه هفته هست که گذشته از مصرف قرص اورژانسی و پریود نشدم.
  آیا احتمال بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر از زمان قاعدگی‌تون گذشته و پریود نشدید لازمه تست بارداری بدید. در غیر این صورت تا تاریخ پریود بعدی‌تون صبر کنید و اگر پریود نشدید تست بارداری بدید.

 31. hamideh

  سلام من ۱۵ ابان قرص اوژانسی خوردم ۲۱ ابان پریود شدم تا ۲۸ ام دوباره اول اذر خونریزی کردم تا ۵ و۶ اذر کلا۱۵ روز پرییودبودم الان یه هفته اس علایم پریود دارم نشدم البته تا موعدم مونده خیلی نگرانم ایا احتمال بارداری باوجود دوتا خونریزی رد شده؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر تو این فاصله نزدیکی داشتید احتمال بارداری وجود داره. برای اطمینان خاطر بد نیست که تست بارداری بدهید.

   1. مهنا

    سلام ببخشید ۳ام اردیبهشت یعنی روز۱۴ام سیکل رابطه داشتم آب منی لیزخورداطراف واژنم ولی من ترسیدم که داخل واژنم رفته باشه نیم ساعت بعد قرص اورژانسی اوسیز۷۵ دوتاروباهم خوردم بعد شبش سه لیوان چایی زعفرون نبات هم خوردم هروز هم یک لیوان چای زعفرون میخورم بنظرتون امکان بارداری وجود داره؟ خیلی میترسم ؟من بهمن هم کاندوم پاره شدقرص خوردم وبعد ۹ روز پریود شدم ماه بعدشم پریودشدم خیلی میترسم قرص این ماه اثرنکنه

    1. تیم پزشکی دکترساینا

     سلام
     درصد بارداری شما با توجه به شرح حال گفته شده کم است. و این موضوع با توجه به مصرف قرص اورژانسی این احتمال حتی کمتر هم می‌شود. اما برای اطمینان بیشتر می‌توانید از بی بی چک استفاده کنید.

    2. تیم پزشکی دکترساینا

     سلام
     با توجه به مصرف قرص اورژانسی احتمال بارداری کم است، در صورت تمایل از بی بی چک استفاده کتید

 32. بینام

  سلام ،خانم دکتر تورو خدا کمکم کنین
  من آخرین پریودم ۲۳آبان بود که ۳۰ آبان تموم شد و تاریخ ۶آذر رابطه ی محافظت نشده شب تا نیمه شب ۳بار پشت سر هم داشتم ساعت ۹صبح یدونه قرص اورژانسی خوردم تقریبا ۱۲ساعت بعد مجدد قرص اورژانسی خوردم الان ۳هفته گذشته و پریود نشدم، ۴بار تست بارداری انجام دادم دوتاش خطا داد دوتاش مثبت بود ،البته همرو شب انجام دادم صبح اول وقت نبود، الان علایم پریود دارم و ۵روز از وقتم گذشته و تست هم مثبت بود چیکار کنم؟ احتمال اینکه باردار باشم هست؟ یا ممکنه تست مثبت کاذب باشه؟ توروخدا جواب بدین

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. اگر تست رو درست انجام داده باشید احتمال مثبت کاذب پایینه اما به هر حال غیرممکن نیست. توصیه می‌کنیم یک آزمایش خون هم انجام بدید تا از نتیجه مطمئن بشید، بعد با جواب آزمایش با یک متخصص زنان مشورت کنید.

   1. Mary

    سلام من بعد از سه ساعت رابطه جنسی دو تا قرص اورژانسی خوردم آیا در باردار نشدنم تاثیر داره؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام بله تاثیر داره ولی تاثیر اون قطعی نیست و اگر پریود نشدید لازمه که تست بارداری بدهید.

   2. یاسمن

    سلام وقت بخیر
    ممنون میشم جواب بدین
    من تو یه ماه چندین بار از قرص اورژانسی استفاده کردم اما چند روز قبل زمان پریودم پریود شدم و بعد اتمام پریودیم ۱۰ روز بعد مجددا به مدت ۵ روز پریود شدم و باز هم بعد ۱۷ روز خونریزی شدید داشتم یعنی تقریبا سه بار یه چرخه
    خواستم بپرسم دلیل زیاد پریود شدنم مصرف زیاد قرص اورژانسی بوده یا ممکنه حاملگی خارج رحم اتفاق افتاده باشه؟! خیلی نگرانم لطفا جواب بدین

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     قرص اورژانسی رو نباید مرتبا استفاده کنید. این قرص‌ها نباید جایگزین روش پیشگیری بشن و فقط در موارد اورژانسی و بندرت باید استفاده بشن. در سایر موارد لازمه از روش‌های پیشگیری مثل کاندوم یا قرص استفاده کنید.
     بله ممکنه علت خونریزی‌تون بخاطر مصرف بیش از حد قرص باشه‌. توصیه می‌کنیم به پزشک مراجعه کنید.

  2. Zahra

   سلام من ۱۲ابان رابطه محافطت نشده داشتم،مایع منی چیزداخل نریخت و سه روقبل ازتخمک گذاریم بود، ۲۰ساعت بعدش دوتا قرص اورژانسی خوردم،یه هفته بااینکه وقت پریودیم نبود پریودشدم،توی اذرماهم ب موقع پریودشدم ولی الان توی دیما ۵روزهاز تاریخ پریودیم گدشته و نشدم علیتش چیه؟ و اینکه بیبی چکم منفی بود

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    برای بررسی علت پریود نشدنتون لازمه به پزشک مراجعه کنید. در هر صورت اگر تاخیر در قاعدگی اتفاق افتاده همیشه قدم اول تست بارداریه.

 33. bahareh

  سلام من رابطه مشکوک ناشی از پیشاب داشتم با توجه به اینکه من چند سال هست که قرص کامپاند مصرف میکنم و بعد ار ۲۴ ساعت از رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم آیا احتمال بارداری وجود دارد؟ بعد از سه چهار هفته هنگام رابطه به طور عجیبی خونریزی داشتم که فکر کردم پریود شدم در صورتی که هنوز پنج شیش روز تا پریودیم مونده بود. ممنون میشم کمکم کنین و بفرمایین که علت خونریزیم چی بوده

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری باتوجه به مصرف قرص خیلی کمه با این حال اگر پریودتون به تاخیر افتاد لازمه که تست بارداری بدید.
   اگر خونریزی حین رابطه باز هم تکرار شد لازمه حتما برای بررسی علت اون به پزشک مراجعه کنید.

 34. فاطمه

  سلام وقت بخیر من یه رابطه پر خطر داشتم ۶-۷ روز‌قبل تخمک گذاری و‌فرداش قرص اورژانسی خودم ایا باید‌نگران حاملگی باشم؟ میدونم قرص صددرصدی نیست اما ایا احتمال حاملگی هست و‌جیکار میتونم بکنم‌که احتمال حاملگی کمتر شه ؟! ممنون

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   بله همونطور که خودتون هم اشاره کردید قرص پیشگیری قطعی نمی‌کنه و برای اطمینان از عدم بارداری لازمه تا ماه بعد صبر کنید و اگر پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید. برای پیشگیری از بارداری در رابطه‌های بعدی، لازمه از روش‌های پیشگیری امن مثل کاندوم یا قرص استفاده کنید.

 35. سینا

  سلام وقتتون بخیر
  عذر میخوام من بعد از رابطه سرویس رفتم و تخلیه ادرار صورت گرفت
  برای رابطه دوم آلت به صورت مالشی که آغشته به پیشاب بود صورت گرفت ولی وارد واژن نشد
  با این حال بعد از یک ساعت قرص اورژانسی ۱/۵ مصرف شد.
  آیا احتمال بارداری وجود داره؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در شرایطی که توصیف کردید ناچیزه. با این حال اگر ماه بعد اگر پریود به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدهند.

  2. رضا

   سلام.چهار روز بعد از رابطه قرص اورژانسیی خورده میخواستم ببینم جواب میده یانه؟

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    اثربخشی این قرص‌ها هرچقدر که زمان بیشتری بگذره کمتر میشه. بیشترین اثربخشی در ۷۲ ساعت اوله گرچه تا ۵ روز هم تاحدی ‌می‌تونه موثر باشه. اگر ماه بعد پریودشون به تاخیر افتاد لازمه که تست بارداری بدهند.

   2. سارا

    سلام وقت تون بخیر من رابطه لا پای داشتم احساسم کرد مایع به سطح بیکنیم برخورد کردفورا قرص اورژانسی خوردم ۸ روز بعدش پریود شدم الان یک هفته س خوب شدم امروز لکه خون دیدم بازم فقط لکه بود حامله شدم یانه؟؟ لطفا جواب بدین ممنون میشم

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام اگر پریود شدید و نزدیکی نداشتید باردار نیستید.
     لکه‌بینی ممکنه بخاطر عوارض قرص باشه. با این حال اگر پریودتون به تاخیر افتاد لازمه که تست بارداری بدید.

 36. مریم

  سلام من ۶ اذر پریود شدم و ۱۵ اذر رابطه پر خطر داشتم ۷ ساعت بعد قرص اورژانسی تک دوز خوردم
  از اونجایی که از ۲۹ اذر تا ۱۵ دی هم مسافرت هستم میخواستم از ۲۴ اذر قرص ال دی شروع کنم که در مسافرت پریود نشم
  الان با این شرایط باید چکار کنم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   می‌تونید قرص ال‌دی رو شروع کنید. تداخلی با مصرف قرص اورژانسی نداره

 37. مریمم

  سلام من اورژانسی مصرف کردم ۲ ساعت بعد رابطه. ۱ هفته بعد استرس داشتم و ۵ گرم زعفرون خوردم. تایم پریودم ۲ هفته پیش یود از ۲ هفته پیش من خون ریزی ندارم و فقط لک خیلی تیره دارم الان ۲ هفتس. احتمال بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به اینکه پریودتون به تاخیر افتاده خوبه که برای اطمینان تست بارداری بدید

 38. T

  سلام
  من بعد از رابطم قرص اورژانسی خوردم و‌ ۴ -۵ روز بعد از مصرف قرص پریود شدم با اینکه دو هفته قبلشم پریود شده بودم
  دیگه احتمال بارداری نیست با وجود اینکه بعد از قرص پریود شدم ؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. مصرف قرص اورژانسی می‌تونه باعث به هم خوردن چرخه قاعدگی و عقب یا جلو افتادن پریود بشه. اگر پریود (و نه فقط لکه‌بینی)‌ رو تجربه کردید، بارداری منتفی محسوب میشه.

 39. فرزانه

  سلام وقت بخیر
  من یک روز قبل از تخم گذاری رابطه محافظت نشده داشتم ولی آب منی دهانه واژن من ریخته شد و چند دقیقه موند.
  دو روز بعد یعنی فردای روز تخمک گذاری من قرص تنسی ۷۵٪ مصرف کردم بعد از ۷۲ ساعت
  احتمال بارداری وجود داره ؟
  اگر بله راه پیشگیری چگونه است؟
  من تازه نامزد کردم استرس دارم.

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر احتمال بارداری در رابطه بدون دخول ناچیزه ولی مصرف قرص اورژانسی تا قبل از ۷۲ ساعت تا حد زیادی می‌تونه پیشگیری کنه. دقت کنید قرص اورژانسی رو باید قبل از ۷۲ ساعت مصرف کنید.
   درحال حاضر راه پیشگیری دیگه‌ای وجود نداره و لازمه تا پریود بعدی‌تون صبر کنید و اگر پریود نشدید تست بارداری بدید.

   1. فرزانه

    من تا امروز باید پریود میشدم ولی نشدم
    و فقط کمر درد دارم و علائم دیگه پریودی رو ندارم
    و شنیدم فقط درد کمر نشانه بارداری هست
    چی کار کنم لطفا بهم بگید دو هفتس خوابو خوراک ندارم استرس داره میکشتم

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     در قدم اول تست بارداری بدید و در قدم بعد با جواب آزمایش به پزشک مراجعه کنید تا براساس جواب آزمایش و علائمتون شما رو راهنمایی کنه.

    2. نگین

     سلام من ماه قبل رابطه بدون پوخا داشتم بعد ۲۰ دیقه قرص اورژانسی مصرف کردم بعدش ۱ هفته پریود شدم ولی این ماه که ۱ دی باید پریود می شدم نشدم امکان بارداری ممکن هست

     1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

      سلام وقت بخیر
      اگر تو این فاصله مجدد نزدیکی داشتید لازمه که تست بارداری بدید.

 40. ِلیلا

  سلام ایامیتونم به هفته بعد از خوردن اورزانسی ازمایش بارداری بدم؟ایاتاثیری روی نتیحه ازمایش دارد

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. قرص اورژانسی اثری روی جواب آزمایش نداره اما برای اینکه جواب تست بتا (آزمایش خون بارداری) قابل اتکا باشه باید حداقل ۱۰-۱۴ روز از زمان رابطه محافظت‌نشده بگذره. برای تست بی بی چک هم بهتره یک هفته از زمان به تعویق افتادن پریود بگذره.

 41. زهرا

  سلام بعد از مصرف قرص اورژانسی چن روز پریودیم ب تاخیر افتاد ولی بعدش پریود شدم اما من دوره هام ۷ روزه س ولی اینبار ۵ روز طول کشید و فقط ۳روزش خون غلیظ و تیره بود ۲روز دیگه خونریزی کم و روشن بود خیلی نگرانم
  احتمال حاملگی هس؟
  لازمه بی بی چک بدم؟ جوابش قابل اتکاس الان؟ممنون میشم زودتر جواب بدین

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   ممکنه قرص اورژانسی باعث شده باشه تاریخ پریودتون کمی جابجا بشه. اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد خوبه که تست بارداری بدید.

  2. زهرا

   با وجود اینکه این ماه پریود شدم البته پریودی سبک‌تر باید یکماه دیگه استرس بکشم برای تاخیر پریودی؟
   الان ۱۷ روز از رابطه میگذره بی بی چک بزنم نشون نمیده حاملگی رو؟
   من تا ماه بعد میمیرم از استرس

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام بله محض احتیاط بهتره تا ماه بعد صبر کنید و اگر پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید

 42. زهرا

  سلام من چن روز مونده بود به پریود شدنم رابطه بدون دخول داشتم ۴۸ساعت بعدش دوعدد تنسی ۰.۷۵ همزمان خوردم باید یکم پریود میشدم ک ۴روز عقب انداختم بعدش پنجم پریود شدم ولی ۳روزش خون غلیظ و تیره بود دوروز دیگه ش خون کم و روشن بود
  اینم بگم که پریودی این بار سبک‌تر از همیشه بود
  آیا بااین شرایط باید باز نگران حاملگی باشم؟ دوره ۳۰ روزه دارم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   ممکنه قرص اورژانسی کمی تاریخ پریودتون رو جابجا کرده باشه. اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد بد نیست تست بارداری بدید.

 43. عرشیا

  سلام وقت بخیر
  احتمال بارداری با توجه به وارد کردن انگشت ” با احتمال آغشته بودن به مقدار کمی پیش آب ” به داخل واژن با وجود مصرف قرص ۱.۵ حدود ۵۰ ساعت بعد رابطه وجود داره ؟
  اگر هست از چه موقع میشه مطمعن شد

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام احتمالش وجود داره ولی خیلی ناچیزه.
   هر زمان پریودتون به تاخیر افتاد برای تست بارداری اقدام کنید.

 44. A

  سلام من ۱۵ ام ماه پریود شدم و چندروز بعدش یه رابطه سطحی داشتم و قرص اورژانسی همون لحظه خوردم و ۴ روز بعد از مصرف یعنی ۲۶ همون ماه دوباره پریود شدم یعنی توی یک ماه دوبار پریود شدم
  پریودی ماه بعدم باید منظم باشه ؟ یا اشکالی نداره اگه عقب بیفته
  قرص اثر کرده ؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر بعد نزدیکی پریود شدید و تو این فاصله دیگه نزدیکی نداشتید باردار نیستید. معمولا قرص اورژانسی تغییری در زمان پریود نمیده.

 45. سارا

  سلام
  من روز ۱۳ پریودم (زمان تخمک گذاری )رابطه پر خطر داشتم و ۶۵ ساعت بعد قرص خوردم
  الان که داشتم مطلب میخوندم متوجه شدم که اگر رابطه در زمان تخمک گذاری باشه این قرص اثر نداره
  درسته؟ 😢

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   در زمان تخمک‌گذاری هم اثر دارن، ولی اثرشون کمتره‌. درضمن هرچه زودتر- بعد از رابطه- مصرف بشن، اثربخشی بهتری دارن. اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید.

   1. یاس

    سلام لطفا هرچه سریعتر جواب منو بدین دارم میمیرم از استرس
    من روز یکشنبه رابطه محافظت نشده داشتم باکره هستم آب منی در فاصله چن سانتی از واژنم ریخت پاک کردم و سریع شستمش ولی شک دارم چیزی نریخته باشه رو واژنم
    بعداز۴۸ ساعت دوتا قرص تنسی۰.۷۵همزمان خوردم اینم بگم که سه روز مونده به پریودی رابطه داشتم امروز موعد پریودیم بود ولی نشدم چیکار کنم کلی هم زعفران و دمنوش خوردم کی پریود میشم
    سیکل من ۳۰ روزه هست فقط یخورده دل درد خفیف دارم

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     اول اینکه خوبه سعی کنید استرستون رو کنترل کنید. احتمال بارداری در شرایطی که گفتید و با توجه به مصرف قرص اورژانسی خیلی کمه.
     اگر پریودتون بیشتر از یک هفته به تاخیر افتاد تست بارداری بدید‌.

     1. ترانه

      سلام من سه روز مونده ب تایم پریودی رابطه داشتم که منی بیرون ریخته شد ۴۸ ساعت بعد دوعدد قرص تنسی ۰.۷۵ خوردم بعد از ۴ روز پریود شدم پریودیمم غلیظ و تیره بود
      آیا بااین حال که پریود شدم باید منتظر تایم پریودی ماه بعدی هم باشم برای رد بارداری؟؟

     2. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

      سلام وقت بخیر
      اگر مثل همیشه پریود شدید و لکه‌بینی نبوده، احتمال بارداری خیلی کمه. با این حال اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد، جهت اطمینان لازمه تست بارداری بدید.

  2. رقیه

   سلام من رابطه جنسی محافظت نشده داشتم درست اخرین روز پریودم بود بلافاصله بعد از گزشت۱ساعت قرص ۱/۵یک عددی خوردم بعد از یک هفته بعدش ب مدت ۳روز خونریزی داشتم الانم با گذشت سه روز از تموم شدن خون ریزی درد شدید زیر شکم و عضله پاهام دارم و لگنمم درد داره و ترشح زیادی دارم احتمال داره باردار باشم و اینکه نوک سینه درد داره

   1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

    سلام. اگر خونریزی کامل داشتید (و نه لکه‌بینی) امکان بارداری وجود نداره.

   2. سان

    سلام خسته نباشید.من شیشم اردیبهشت پریود شدم به مدت چهار روز چون ده روز قبلش قرص اورژانسی خورده بودم پریودم کم بود بعد روز دوازده تا روز چهارده سیکلم روزی دوبار رابطه محافظت نشده داشتم و بعد اخرین رابطه یعنی ۶۰ ساعت بعد از اولین رابطه قرص اورژانسی خوردم… احتمال بارداری هست؟
    چون در روز های تخمک گذاری هم بوده

    1. تیم پزشکی دکترساینا

     سلام
     احتمال بارداری وجود داره، می تونید از بی بی چک استفاده کنید

  3. رقیه

   سلام من رابطه جنسی محافظت نشده داشتم درست اخرین روز پریودم بود بلافاصله بعد از گزشت۱ساعت قرص ۱/۵یک عددی خوردم بعد از یک هفته بعدش ب مدت ۳روز خونریزی داشتم الانم با گذشت سه روز از تموم شدن خون ریزی درد شدید زیر شکم و عضله پاهام دارم و لگنمم درد داره و ترشح زیادی دارم احتمال داره باردار باشم و اینکه نوک سینه درد داره@@@@@@@@ایااز عوارض قرص میباشد یا باردارم

  4. سارا

   سلام وقت تون بخیر من رابطه بدون دخول داشتم فقط لاپایی حس کردم مایع وارد شده برای اطمینان خودم فورا تو ساعت اول قرص اورژانسی خوردم بعد ۸ روژ پریود شدم الان یک هفته ونیم هست پریودیم تموم شده امروز بازم پریود شدم احتمال بارداری هست؟؟ خیلی استرس دارم لطفا جواب بدین ممنونم

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام اگر تو این فاصله نزدیکی نداشتید و پریودهاتون مشابه پریودهای قبلی بوده باردار نیستید.

 46. سعیده

  سلام وقت بخیر
  من ماه پیش برای قطع شدن پریودم آمپول ویتامین کا زدم وقرص ترنسید خوردم یکی دو روز پریودم قطع شد ولی بعدش خیلی شدید خونریزی داشتم این ماه پریودم عقب افتاده احتمال داره از آمپول باشه

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر ممکنه
   ولی اگر پریودتون بیشتر از یک هفته به تاخیر افتاد برای بررسی علتش به پزشک مراجعه کنید.

 47. حدیث

  سلام وقتتون بخیر
  من قرص دوفاستون مصرف میکنم ک بعد از ۳روز از آخرین قرصم رابطه محافظت نشده داشتم و مجبور شدم قرص اورژانسی بخورم الان ۸ روز قرص دوفاستون قطع کروم وای فقط یه روز اکه بینی داشتم و پریود نشوم هنوز چیکار کنم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   تا وقتی قرص دوفاستون مصرف می‌کنید معمولا انتظار نمیره که پریود بشید. چون نزدیکی محافظت‌نشده داشتید بعد ۴ هفته تست بارداری بدید.

 48. سیما

  سلام من روز ششم پریودی رابطه داشتم بعد از یه ساعت اورژانسی خوردم ولی ازونجایی ک تخمک گذاریو به تعبیق میندازه بازم بمدت ۱۰ روز رابطه محافظت نشده داشتیم و الان بعد از ۲۰ روز پریود نشدم علایم تخمک گذاری هم دارم ولی پریود نمیشم تستم هفتهی پیش منفی شد (احتمال ۹۰٪باردارم سوال اینجاست مگه هر قرص بمدت یه دوره پریودی جلوگیری نمیکنه؟! یعنی اشتباهه؟؟ یا اینکه قرصای تقلبی توی بازاره؟!!

 49. سارا

  سلام من ۸ساعت بعد از رابطه قرص تنسی استفاده کردم و طبق دستور ۱۲ساعت بعد قرص دومش رو استفاده کردم ولی خونریزی ایجاد نشد، بعد از مصرف قرص باید خون ریزی ایجاد شه؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام خیر لازم نیست بعد از مصرف قرص اورژانسی دچار خونریزی بشید. فقط اگر پریودتون بیشتر از یک هفته به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.

 50. اکرم

  سلام وقت بخیر
  منبا دوست پسرم رابطه داشتم متاسفانه کاندوم پاره شده بود متوجه نشدیم و مایع منی ریخته بود داخل البته شستم وبعد از نیم ساعت قرص ارژانسی خورد الان حدود ۳روزه هنوز پریود نشدم.و اینکه اگه پریود شدم بازم امکانش هست باردار باشم.لطفا راهنماییم کنین چکار کنم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   قرص اورژانسی معمولا تغییری در تاریخ معمول قاعدگی ایجاد نمیکنه و لازمه تا پریود بعدی صبر کنید. اگر پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدهید.
   اگر مثل همیشه پریود شدید (لکه بینی حساب نیست.) باردار نیستید.

  2. Bahar

   سلام هفته قبل جمعه قرص اورژانسی خوردم
   و الان چند روزیه ک پریودم عقب افتاده
   بی بی چک زدم منفی بوده
   تست خون بارداری هم دادم منفی بوده
   چی پیشنهاد میدین ک بخورم پریود شم؟
   و علت این تاخیر بخاطر قرصه؟
   خطرناک نیس؟
   با کاندوم هم پیشگیری میکنم
   بنظرتون راه خوبیه؟

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    تا زمانی‌که پریودتون به تاخیر نیفتاده نباید تست بارداری بدید وگرنه ممکنه جواب اشتباهی بهتون بده. برای اینکه پریود بشید اول باید علت قطع پریودتون مشخص بشه پس لازمه به پزشک مراجعه کنید.
    بله کاندوم روش محافظتی مناسبیه.

 51. shadi

  سلام خسته نباشید من روز آخر پریودم رابطه محافظت نشده داشتم و سریع بعدش قرص اورژانسی مصرف کردم، یک هفته بعد از مصرف قرص به مدت سه روز خونریزی کردم اما الان حدود ۷ روز از موعد همیشگی پریودم میگذره، چقدر احتمال بارداری وجود داره؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. اگر سه روز خونریزی داشتید و نه لکه‌بینی، بارداری منتفی است. مصرف قرص اورژانسی می‌تونه باعث به هم خوردن چرخه قاعدگی برای یک دوره بشه. از دوره بعد این مسئله رفع میشه.

 52. NN

  سلام ببخشید من آخرین روز پریودم رابطه داشتم، بعد از رابطه سریع قرص خوردم و حدود یک هفته بعد از مصرف قرص سه روز خونریزی کردم. الان از رابطه ۳۰ روز میگذره و ۷ روز از تاریخ همیشگی پریودم عقب افتاده آیا احتمال بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   توصیه میکنیم باتوجه به تاخیر در قاعدگی تست بارداری بدید.

 53. نرگس

  سلام من روز هفتم پریودیم رابطه داشتم وآب منی داخل واژنم ریخته وبلافاصله بعد۴تاال دی خوردم و۱۳ساعت بعد هم قرص تنسی خوردم می خواستم بدونم امکانش هست حامله شم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   فقط یک روش اورژانسی رو لازمه امتحان کنید و مصرف بیش از حد این داروها میتونه براتون عوارض جدی ایجاد کنه. احتمال بارداری کم هست ولی صفر نیست. اگر ماه بعد پریود نشدید تست بارداری بدید.

 54. مینا

  سلام روزتون بخیر
  من برای پارتنرم اورال سکس انجام دادم و اینکه منی از ایشون خارج نشد و انزال هم صورت نگرفت
  من فقط ترس اینو دارم که شاید از ایشون پیشاب خارج شده باشه و دستشون حاوی پیشاب بوده باشه و با واژن من برخورد کرده باشه و داخل هم رفته باشه
  کمتر از ۷۲ ساعت قرص لونژیل ۱.۵ مصرف کردم
  و ۱۲ روز بعد تاریخ پریود خودم خونریزی بهم دست داد و ۴ روز خونریزی خوبی داشتم و ۲ روز هم لکه بینی داشتم
  با این اوصاف احتمال بارداری دیگه وجود نداره؟!

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام اگر پریود شدید و نزدیکی نداشتید باردار نیستید‌ ضمن اینکه احتمال بارداری در شرایطی که توصیف کردید ناچیزه ولی بهتره از این به بعد اصول رابطه امن مثل استفاده از کاندوم رو رعایت کنید.

 55. ..

  سلام ،من یک روز بعد دوران پریودی رابطه داشتم که مشکوک بودم ،برای همین حدود ۱۰ساعت بعد اورژانسی مصرف کردم،بعد از گذشت یک هفته پریودی شدید داشتم و یک هفته طول کشید ،الان تاریخ پریودی منظمم شده ولی اتفاق نیفتاده،ایا بعد از اون خونریزی شدید که داشتم نیاز به تست هست و بهم ریختن پریودی از عوارض قرص هستش،ممنون

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر پریود شدید و بعد رابطه نداشتید یعنی باردار نیستید. اگر بی‌نظمی قاعدگی ادامه داشت و قبلا هم سابقه‌ش رو نداشتید برای بررسی علتش لازمه به پزشک مراجعه کنید.

 56. amahsa

  سلام من تاریخ ۲۸مرداد پریود شدم تا۳شهریور ۶شهریور رابطه داشتم که کاندوم پاره شد اورژانسی خوردم ۱۳شهریور پریود شدم تا۱۹ام الان از ۱۹شهریور تا امروز ۴۷روزه پریود نشدم دیگه دوبار هم بیبی چک گذاشتم منفی بوده چیکار باید بکنم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   آزمایش خون بارداری بدید و اگر جواب منفی بود برای بررسی علت پریود نشدتون به پزشک مراجعه کنید.

 57. فاطمه

  سلام روز بخیر
  من قرص اورژانسی مصرف کردم هفته بعد از مصرف قرص من دچار خونریزی شدید شدم به مدت هشت روز.
  دوباره هفته بعدش دچار خونریزی متوسط شدم به مدت ۴ روز.
  الان خواستم بپرسم تاریخ پریودی بعدی من بر اساس کدوم خونریزی باید حساب بشه ؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   تا وقتی پریودتون منظم نشده نمیشه درباره تاریخ پریود بعدی قضاوتی کرد

 58. Manaaaaaa

  سلام
  منو روز قبل از تاریخ پریودم برای بار اول رابطه داشتم ولی منی داخل ریخته نشد بعدش هم قرص ld بصورت اورژانسی(۴تا همون موقع و ۴ تا ۱۲ ساعت بعد) خوردم و فرداش لکه بینی داشتم دو سه روز بعد هم باز رابطه داشتم و قرص اورژانسی خوردم و ۵ روز بعد پریود شدم(۲ روز اول شدید و ۳ روز کم)
  الان هم بعد یک ماه سر تاریخ پریود شدم (۲روز شدیدی ۳ روز خیلی کم) البته دو روز قبل پریود هم لکه بینی داشتم
  بنظرتون احتمال بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر تو این فاصله نزدیکی نداشتید و پریود شدید (لکه‌بینی حساب نیست.) یعنی باردار نیستید. هر زمان پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید. درضمن مصرف زیاد قرص اورژانسی اصلا توصیه نمی‌شه و نباید جایگزین روش پیشگیری بشه. از این به بعد سعی کنید از روش‌های پیشگیری ایمن مثل کاندوم استفاده کنید.

 59. آرمیتا

  سلام وقتتون بخیر من روز دهم پریودیم رابطع داشتم ولی بدون دخول حس کردم مایع منی ریخت در دهانه واژنم قرص اورزانسی خوردم ۵ ۶ روز بعدش پریود شدم قبلا هم اورژانسی خوردم ولی پریود نشدم ینی سر موعد بعدیش شدم نه بعد قرص علتش چیه؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   ممکنه قرص اورژانسی این ماه باعث تداخل و بی ‌نظمی در پریودتون شده باشه. با این حال اگر این بی‌نظمی قاعدگی ماه بعد ادامه پیدا کرد بهتره به پزشک مراجعه کنید. درضمن ده روز پریود هم طبیعی نیست و بهتره این موضوع هم با پزشک درمیان بگذارید.

   1. Nega

    درود وقتتون بخیر بنده ۴ روز پیش رابطه بدون دخول فقط تماس الت با روی واژن را داشتم
    اب منی روی واژنم ریخته نشده ولی پیش اب را نمیدونم
    ۲۴ ساعت بعدش قرص لوونورژسترول ۱.۵ که حدودا ۷ ماه پیش از داروخانه تهیه کردم و تاریخ انقضایی نداشت را خوردم .
    دوباره دیشب رابطه از پشت داشتم با کاندوم ولی کاندوم‌پاره شد بازهم اب منی نامزدم روی واژنم ریخته نشد ولی از پیش اب مطمعن نیستم
    ایا امکان حاملگی وجود داره؟؟ممکنه قرص عمل نکنه تاریخ گذشته باشه و اینکه قرص تاثیری داره از ۳روز پیش ک خوردم برای رابطه دومی دیشبم؟!
    و اینک برای رابطه اولم طرفم یبار قبلش خود ارضایی کرده بود و همینطور ۲بار دیروزش ولی رابطه دومم را خیر الان من‌حدودا باید ۵ روز دیگ بخاطر خوردن قرص پریود بشم و زمان کلی پریودم هفته اینده بوده

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     قرص اورژانسی تا حد زیادی از بارداری پیشگیری میکنه ولی هیچ روش پیشگیری قطعی نیست. اگر پریودتون بیشتر از یک هفته به تاخیر افتاد تست بارداری بدید و سعی کنید در رابطه‌های بعدی اصول رابطه ایمن مثل استفاده از قرص یا کاندوم مناسب رو رعایت کنید تا مشکلات مشابه پیش نیاد

 60. A.m

  سلام وقتتون بخیر من و همسرم دوهفته پیش رابطه محافظت نشده داشتیم و کمی مایع منی داخل واژنم ریخت حدود ۱۲ ساعت بعدش قرص اورژانسی استفاده کردم باید ۴ آبان پریود میشدم ولی از دیروز ۲ آبان لکه بینی دارم. در ضمن من تحت نظر پزشک هر روز قرص فلوکستین ۲۰ و هرشب قرص کلردیازپوکساید ۵ مصرف میکنم. آیا باردارم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   لکه‌بینی ممکنه از عوارض قرص اورژانسی باشه. داروهاتون تداخلی با قرص اورژانسی نداره و ربطی به لکه‌بینی نداره. اگر تا یک هفته بعد از تاریخ همیشگی پریود نشدید یا فقط لکه‌بینی داشتید لازمه تست بارداری بدید.

 61. دلوین

  سلام وقتتون بخیر من ۲۳م مهرماه و دوروز قبل از اوج تخمک گذاری با پارتنرم رابطه بدون دخول در حد لاپایی داشتم و ایشون مطمینه منی روی واژن ریخته نشده فقط درحد ران و باسن بود که بلافاصله با دستمال پاک کرد و بعد شستمش و ۲۴ساعت بعد قرص اوژانسی ۱.۵ خوردم و موعد پریودیم زیاد منظم نیست و احتمالا ۱۱م باشه در ضمن باکره م و وحشتناک استرس دارم کمکم کنید😭😭

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقتتون بخیر
   در قدم اول سعی کنید آرامش خودتون رو حفظ کنید و استرس نداشته باشید. بارداری در شرایطی که گفتید و بدون دخول ناچیزه، هرچند صفر نیست. اگر پریودتون ماه بعد تاخیر داشت یا بعد از حداکثر چهار هفته پریود نشدید بهتره تست بارداری بدید.
   درضمن در رابطه‌های بعدی خوبه اصول رابطه‌ی امن مثل استفاده از کاندوم رو رعایت کنید تا این نگرانی‌ها مجدد براتون تکرار نشه.

 62. فائزه

  سلام
  من روز ۱۹ از سیکلم رابطه محافظت شده داشتم و که میشه جمعه شب ۲۱ مهر … ۵ ساعت بعدش ۱ قرص ۷۵ درصد خوردم و ۱۲ ساعت بعدش یکی دیگه خوردم . اما تا الان علائم و خونریزی هم ندارم . تاریخ پریودمم ۳۰ مهر هست که هنوز اتفاق نیوفتاده … ایا عادی هست یا قرص باعث تاخیر میتونه باشه ؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   قرص می‌تونه حداکثر تا یک هفته باعث تاخیر در پریود بشه ولی این مسئله الزامی نیست و ممکنه تغییری در تاریخ پریودتون رخ نده‌. اگر این ماه بیشتر از یک هفته پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.

 63. ایلار

  سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من باهمسرم ۲۷مهر رابطه داشتم و ۱۶ساعت بعد قرص اورژانسی مصرف کردم آیا احتمال بارداری بازهم‌وجود داره یا خیر

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   قرص‌های اورژانسی اگر در ۲۴ ساعت اول مصرف بشن تا ۹۵ درصد اثربخش هستند که اثربخشی خیلی بالاییه ولی ۱۰۰ درصد نیست و همچنان احتمال بارداری وجود داره. اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.

 64. نسیم

  سلام وقتتون بخیر
  من یک هفته بعد از مصرف قرص لوونورژسترول ۰.۷۵ یعنی تاریخ ۱۵مهر دچار خونریزی شدید شدم به مدت هفت روز .
  الان امروز ۲۷مهر که تایم پریودی اصلیم هست لکه دیدم…
  یعنی امکانش هست باردار باشم؟.خیلی استرس دارم …

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   ممکنه لک‌بینی از عوارض دارو باشه و اگر خونریزی قبلی‌تون مشابه خونریزی پریوده بوده احتمال بارداری کمه. بااین‌حال بد نیست یک هفته بعد اگر پریود نشدید برای اطمینان تست بارداری بدید یا بیبی‌چک استفاده کنید.
   درضمن قرص اورژانسی رو یا باید به‌صورت دوز ۱.۵ یک‌جا یا دو دوز ۰.۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت مصرف کنید.

   1. افسانه

    با سلام. من ۱۷ مهر یک روز بعد از اتمام پریودم با پارتنرم رابطه محافظت‌نشده داشتم و دو ساعت بعد قرص اورژانسی مصرف کردم. روز اول آبان به مدت ۴ روز لکه‌بینی قهوه‌ای داشتم.
    الان هم علایم پریود شدن رو دارم.
    آیا باید تست بارداری بدم؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     اگر پریود نشدید تست بارداری بدید. لکه‌بینی ولی پریود محسوب نمیشه.

 65. مریم

  سلام وقتتون بخیر من رابطه بدون دخول داشتم و مایع منی روی سطح واستم ریخته شد من یک ساعت بعد قرص اورژانسی مصرف کرد بعد از خوردن قرص هیچ علایمی نداشتم حدودا یک هفته بعد ترشحات قهوه ای رنگ دارم و نزدیک پریودیم هست ، احتمال بارداری وجود داره؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در شرایطی که گفتید ناچیزه. هرچند برای قضاوت درباره بارداری زوده و لازمه تا ماه بعد صبر کنید و اگر پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید.
   ممکنه لکه‌بینی‌تون از عوارض قرص باشه.

 66. Nasi

  سلام من دوره پریودام تا ۳۵ روزه ۲۹ تیر و ۲۹ مرداد پریود شدم پریود بعدی با چند روز تاخیر ۵ مهر شدم الان وسط سیکلم روز ۱۷ خونریزی در حد ی پد داشتم با لخته دیروزم یکم وسط پد خونریزی بود لختم کمی بود از دیشب تا الان در خد یکی دو قطره روز اول قرمز بود الان قهوه ای لکه ها
  ۲۳ مرداد رابطه بدون دخول و بدون ارضا داشتم با دستمالم جلورو گرفته بودم برخورد نکنه ک بعدش ۲۹ مرداد مریود شدم ماه بعدش ک تاخیر داشتم کلی دمنوش خوردم پونه و اویشن و زنجبیل و دارجین و بومادران و رازیانه و دم کرده پوست پیاز و ابغوره و زعفران ک ۵ مهر پریود شدم
  الان علت این خونریزی وسط سیکلم بارداری نیست ک درسته؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر بعد از تاریخ ۲۹ مرداد نزدیکی نداشتید و پریود شدید، باردار نیستید. اگر لکه‌بینی‌تون ادامه داشت یا باز هم پریودتون تاخیر داشت لازمه به پزشک مراجعه کنید.

   1. پریسا

    سلام وقت بخیر. عذرخاهم با دستی ک اغشته ب منی بوده و با دستمال خشک شده،بعد از حدودا ۵،۶دقیقه تماس سطحی با واژن امکان باروری اسپرم خشک شده بخاطر خیس شدن با ترشحات واژن هست؟نامزدم دستشو با دستمال خشک کرده بود اما تو معاشقه بعدی ک لمس کرد واژنم رو نمیدونم دیگه امکان بارداری هس یا نه بااین حال

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     احتمال بارداری در شرایطی که توصیف کردید ناچیزه.

 67. Bahar

  سلام وقتتون بخیر
  من یه روزه پریودم تموم شده و واسه اولین بار رابطه داشتم
  مایع منی داخل واژنم ریخت بسرعت قرص اورژانسی خوردم( تکی بود)
  بنظرتون باردار میشم؟
  تاثیر این قرصا چقدره

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   هرچه زودتر قرص اورژانسی رو بخورید اثربخشی اون‌ها بیشتره و در ۲۴ ساعت اول نزدیک ۹۵ درصد اثربخش هستند. (البته حوالی تخمک‌گذاری تاثیرشون کمتر میشه) اگر ماه بعد پریودتون بیشتر از یک ماه به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.

   1. Bahar

    چجوری بفهمم حوالی تخمک گذاری کی هستش؟

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

     می‌تونین مقاله تعیین روز و زمان تخمک‌گذاری رو مطالعه کنید. اونجا کامل توضیح دادیم.

 68. مریم

  من مرداد ماه ۲۲ پریود شدم شهریور ماه ۱۳ رابطه ی بدون دخول داشتم ک شک داشتم مایع منی بهم خورده یا نه فرداش دوتا قرص لوژوسترول ۰/۷۵ خوردم ۲۱ شهریور پریود شدم ک خونریزیمم خعلی زیاد بود. این ماه ۱۴ مهر رابطه ی بدون دخول داشتم من لباس زیر نداشتم ولی طرف مقابلم لباس زیر داشت مایع منی اصن ب من برخورد نکرد ولی پیشاب رو نمیدونم چون لباس زیرم داشتن.احتمال بارداری هست؟
  سینه هام خعلی باد کردن و شکمم درد میکنه مث درد پریود ولی پریود نشدم فعلا احتمال بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمتل بارداری در شرایطی که توصیف کردید ناچیزه با این حال اگر پریود بعدی‌تون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.

  2. پرستو

   سلام وقت بخیر من سه روز پیش رابطه مقعدی داشتم بعد احساس کردم که مقداری مایع منی از مقعدم خارج شده و نزدیک واژنم شده بعد دیروز دوتا قرص اورژانسی ۷۵میل خوردم باهم ولی هیچ علائمی مث حالت تهوه و درد شکمی نداشتم فقط امروز ترشحاتم بیشتر شده میخواستم بدونم امکان بارداری وجود داره و آیا قرص عمل کرده یا نه از نظر شما چون هیچ عوارضی برام نداشت

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    برای قضاوت درمورد بارداری خیلی زوده و لازمه تا پریود بعدی‌تون صبر کنید. اگر پریودتون به تاخیر افتاد برای رد بارداری، لازمه تست بارداری بدید. هرچند احتمال بارداری در شرایطی که توصیف کردید و در تماس سطحی ناچیزه.

 69. مبینا

  سلام روزتون بخیر
  من ۱۲ دهم این ماه پریودم تموم شد و رابطه داشتم که جلوگیری ب صورت طبیعی انجام شد..دوروز بعد یعنی ۱۴ دهم حین رابطه دچار خونریزی شدم و تا امروز هم ترشحات قهوه ای رنگ و بسیار کم دارم..و روز ۱۴ دهم بخاطر شکی که داشتم از رابطه قبلی قرص اورژانسی مصرف کردم..بنظرتون این خونریزی میتونه بخاطر چی باشه یعنی امکانش هست که بخاطر لانه گزینی بوده باشه؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   ممکنه لکه‌بینی بخاطر مصرف قرص اورژانسی باشه- اگر بعد از مصرف قرص لکه‌بینی اتفاق افتاده. بهرحال تا زمانی که پریودتون به تاخیر نیفته نمیشه قضاوت دقیقی راجع به بارداری انجام داد و هیچ تستی هم اون رو تشخیص نمیده. اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید. اگر لکه‌بینی‌تون ادامه داشت هم به پزشک مراحعه کنید.

   1. مبینا

    ممنونم از پاسخگوییتون
    و اینکه لکه بینی قبل از مصرف قرص اورژانسی اتفاق افتاد و برای اولین بار هم دچار لکه بینی شدم قبلا اتفاق نیوفتاده بود

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     خواهش می‌کنیم
     درصورتی که لکه‌بینی تکرار شد به متخصص زنان مراجعه کنید.

 70. میم

  سلام
  من دیشب رابطه لاپایی داشتم و وسط کار کاندوم پاره شده بود و ما متوجه نشده بودیم و به کارمون ادامه دادیم
  بعد از اتمام کارمون متوجه شدیم قسمت واژن خیسه از اسپرم و بعد از اون قرص اورژانسی ۱.۵ خوردم ولی یک ساعت بعد از خوردن قرص بالا آوردم و این بالا آوردن تا آخر شب ۵ بار ادامه داشت
  خواستم ببینم احتمال بارداری هست ؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. احتمال بارداری بدون دخول هرچند ناچیز اما به هر حال ممکنه. چون با فاصله کم پس از مصرف قرص بالا آوردید، قرص دفع شده و اثری نداره. باید مجدد قرص مصرف کنید.

  2. فرناز

   سلام وقت بخیر من پارتنرم رابطه‌ بدون دخول داشتیم ایشون منی رو شکم من خالی کردن ومن حس کردکه منی با روی واژن من برخورد کرد و سه ساعت بعد قرص اورژانسی و ۱۲ساعت بعد یه دونه دیگه خوردم و باکره هستم و بعد از ریختن منی روی شکمم و احتمالا دادم. واژن با آب شستم امکان بارداری وجود داره ؟لطفا کمکم کنید استرس دارم

   1. تیم پزشکی دکترساینا

    سلام
    درصد بارداری شما خیلی کم است. و با توجه به مصرف قرص اورژانسی این احتمال حتی کمتر هم می‌شود. اما برای اطمینان بیشتر می‌توانید از بی بی چک استفاده کنید.

 71. مانلی

  سلام من روز تخمک گزاریم رابطه لاپایی داشتم بدون دخول ولی ترس از پیش اب دارم و اینکه روز تخمک‌گذاریم بود پنج ساعت بعدش هم قرص اورژانسی خوردم موردی پیش نمیاد برای بارداری ؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در رابطه بدون دخول ناچیزه ولی صفر نیست. اثرگذاری قرص‌های اورژانسی هم حوالی تخمک‌گذاری کمتره. با این حال هیچ روش پیشگیری هم قطعی نیست و همیشه احتمال بارداری وجود داره.
   ماه بعد اگر پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.

 72. Reea

  سلام
  اول گفتم یه خسته نباشید بهتون بگم بابت زحماتتون
  ببخشید رک میگم من توی یک ساعت دوبار خود ارضایی انجام دادم و بعدش حد نیم ساعت بعد نامزدم پیشم اومد و باز هم رابطه داشتیم
  خاستم بگم امکان داره اسپرمی که از من خارج شده قدرت بار وری کم تری داشته باشه؟
  و بعدش هم ۱دوز قرص لوونورژسترول نامزدم استفاده کرد و۱۲ساعت بعد هم یک دوز دیگه مصرف کرد امکان داره بادار بشه؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. مصرف قرص اورژانسی احتمال بارداری رو تا حد زیادی کاهش می‌ده اما به هر حال همیشه درصدی احتمال خطا و بارداری وجود داره. تنها راه اینه که منتظر پریودشون باشن. همچنین از ماه‌های آینده توصیه می‌کنیم از کاندوم استفاده کنید که خیالتون راحت باشه.

   1. Reea

    اگه از قبل تخمک گذاری کرده و رابطه داشتیم بازم قرص اثر داره؟ حدودنیم ساعت زمان برد تا قرص رو مصرف کرد ممکنه تخمک گذاری انجام شده باشه و قرص از بارور شدن تخمک جلوگیری کنه؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     حوالی تخمک‌گذاری اثربخشی مصرف قرص اورژانسی کمتر میشه ولی بازهم اثربخشی داره.
     اگر پریودشون ماه بعد به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدن

 73. ارجمند

  سلام خانم دکتر من با دوست دخترم رابطه بدون محافظت شده داشتم درست نمیدونم آب منی ریخته باشه داخل واژن ولی بلافاصله قرص اورژانسی ۱/۵ مصرف کرده بعد از ۴۸ ساعت برای این که خیالمون راحت باشه یدونه قرص ۱/۵ اورژانسی دیگه مصرف کرده آخه وزن دوست دخترم حدود ۹۰ کیلو هست آخه شنیده بودم تاثیر گذاری این قرص به وزن خانم بستگی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   تاثیرگذاری قرص ارتباطی به وزن نداره و از مصرف بیش از حد باید خودداری کنید. یک دوز ۱.۵ کافی بود. اگر ماه بعد پریودشون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدن.

 74. لیلا

  سلام من قرص اورژانسی ۷۵ از داروخانه گرفتم دوز اول رو چند ساعت بعد از رابطه خوردم و قرص دوم رو فراموش کردم و به جای ۱۲ ساعت حدود ۱۵ ساعت بعد مصرف کردم دلیل استفاده هم برگشتن مایع منی به سمت قسمت بالای آلت تناسلی و خروجش از دهانه ی کاندوم بود
  مطمئن نبودم که به داخل ریخته باشه یا نه با این اوصاف آیا قرص کاملا اثر گذار هست؟ این فاصله ی ۱۵ ساعته بیت دوز اول و دوم تاثیری روش داره؟ و اگر داره باید چه کاری انجام بدم؟
  بازهم قرص مصرف کنم یا چه کار خاصی انجام بدم؟
  سکسمون روز ۱۰ مهر بود و آخرین روز پریودم ۴ یا ۵ مهر
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   بهتر بود سر زمان خودش یعنی همون ۱۲ ساعت مصرف می‌کردید ولی الان دیگه لازم نیست کاری انجام بدید و فقط تا تاریخ پریود بعدی‌تون صبر کنید و اگر پریود نشدید تست بارداری بدید؛ از این به بعد هم اگر باز موقعیتی پیش اومد که خواستید قرص اورژانسی مصرف کنید برای پیشگیری از این اتفاق می‌تونید دو تا قرص ۰.۷۵ رو باهم مصرف کنید.

 75. N

  سلام وقت بخیر
  من دو روز هست که پریودیم تموم شده و خون ریزی ندارم امروز رابطه محافظت نشده با همسرم داشتم وقتی ایشون ارضا شدن اسپرمشون زیرشکم من ریختن داخل واژن ریخته نشده ولی مقداری بالای واژنم ریخته شد که سریع پاک کردیم ومن با ژل شستشو شستم و دوتا قرص اورژانسی ۷۵٪خوردم امکان بارداری هست؟چون میگن اضافه وزن داشته باشی جواب نمیده قرص درسته؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در این شرایط ناچیزه با این حال اگر پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید.
   خیر ارتباط شناخته‌شده‌ای بین وزن و اثرگذاری قرص وجود نداره.

  2. زهرا

   سلام وقتتون بخیر نامزد من با کشیدن آلت خودش روی قسمت جلو من باعث ارضا شدن من شد و نمیدونم که پیشاب ریخته رو آلت تناسلی من . من الان ۶ روز میشه که پریودم تموم شده .الان من بعد از ۹ساعت از رابطع یکی از قرص های اورژانسی رو خوردم . یا امکآن بارداری با پیشاب هست؟

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    احتمال بارداری در شرایطی که توصیف کردید ناچیزه. اگر ماه بعد پریود نشدید یا پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.

 76. مریم

  سلام خسته نباشید من۴روز مونده به شروع پریودی،دیشب یک رابطه پرخطر داشته و بعد۱۱ساعت یک قرص اورژانسی ۱/۵خوردم.
  چند روز بعد احتمال پریودیم هست؟
  آیا احتمال بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   معمولا قرص اورژانسی تغییری در تاریخ پریود نمیده (حداکثر یک هفته) هیچ روش پیشگیری قطعی نیست و همیشه احتمال بارداری وجود داره‌. اگر پریودتون بیشتر از یک هفته به تاخیر افتاد تست بارداری بدید.

 77. *

  سلام من رابطه محافظت شده با کاندوم داشتم. بعد رابطه هم چک کردیم که کاندوم پاره نشده باشه و پارتنرم گفت نشده. ولی من دو ساعت بعدش چون استرس داشتم ۴ تا ال دی خوردم و تقریبا ۲۴ ساعت بعد هم ۴ تا دیگه (باید ۱۲ ساعت بعد میخوردم ولی نتونستم)
  زعفرون غلیظ هم چندین بار خوردم.
  ولی چون پریودم نامنظمه همیشه اصلا نمیفهمم که عقب افتاده یا نه. الان استرس دارم خیلی 🙁 چجوری باید زودتر بفهمم باردارم یا نه بدون اینکه آزمایش بدم؟ به نظرتون احتمال بارداری وجود داره؟ قبل رابطه هم یه حالت هایی از پی ام اس و لکه بینی قبل پریود داشتم ولی هنوز پریود نشدم( حدودا یه هفته از رابطه‌م میگذره) لطفا راهنماییم کنید.

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   کار اولی که باید بکنید اینه که آرامشتون رو حفظ کنید. اگر بعد هر بار نزدیکی اضطراب بارداری داشته باشید نه خودتون نه شریکتون به تدریج دیگه لذتی از نزدیکی نمی‌برید‌. عموما یک روش پیشگیری کفایت می‌کنه و وقتی از کاندوم استفاده کردید لازم نبود سراغ روش پیشگیری اورژانسی هم برید.
   چون خیلی نگران بارداری هستید و پریودتون نامنظمه حداقل چهار هفته صبر کنید و اگر پریود نشدید تست بارداری بدید. زودتر اگر تست بدید ممکنه بهتون جواب اشتباه بده.

 78. پریسا

  سلام وقت بخیر با همسرم رابطه داشتم و جلوگیری نکرد روز بعد دوتا قرص اورژانسی خوردم
  الان ۱۰روز میگذره هنوز پریود نشدم تست بار داری زدم منفی بوده
  احتمال اینکه باردار باشم هست
  تست بار داری چند بار تکرار شده
  بازم متفی
  اگه میشه راهنمایم کنید ممنون میشم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر منظورتون از تست بارداری بیبی‌چکه، برای رد بارداری کافی نیست و باتوجه به تاخیر در پریود لازمه تست خونی بارداری بدید. اگر جواب آزمایش خون هم منفی بود برای بررسی علت تاخیر در پریودتون لازمه به پزشک مراجعه کنید.

 79. مینا

  سلام من لوله های فالوپ ام دراوردم میخواستم بدونم که امکان بارداری باتوجه به نبودن لوله های فالوپ هست؟ واینکه من۲۵ شهریور رابطه محافظت نشده داشتم ومقداری از اب منی نامزذم وارد واژنم شد و شبش یه قرص اوژانسی خوردم که بعدش حتی لک بینی نداشتم اما تمام علائم بارداری رو دارم واینکه پریودمم این ماه نشدم میخواستم بدونم امکان بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   برای جواب دادن به سوال شما نیاز هست اطلاعات بیشتری درمورد شرایطتون دردسترس باشه. مثل اینکه علت خروج لوله‌ها چی بوده، یکطرفه یا دوطرفه بودن جراحی و … برای همین بنظر میاد سوال تخصصیه و لازمه برای دریافت پاسخ دقیق با فوق تخصص نازایی مشورت کنید. می‌تونید از پزشک‌های دکتر ساینا کمک بگیرید.
   اگر پریودتون به تاخیر افتاده لازمه تست بارداری بدید.

 80. سارا

  سلام من چهارشنبه و پنجشنبه هفته پیش رابطه محافظت نشده داشتم دقیقا بعد از رابطه و فرداش قرص اورژانسی خوردم دو روز بعدش شروع به لکه بینی کردم همش قهوه ای کم رنگ و پر رنگ هست و اصلا خون پریودی نیست به نظرتون باردار نباشم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   لکه‌بینی از عوارض احتمالی مصرف قرص اورژانسی هست. ضمنا علائم بارداری اینقدر زود خودش رو نشون می‌ده. اگر پریودتون به تاخیر افتاد برای اطمینان تست بارداری بدید.

 81. مبینا

  من تو دوره پریودم رابطه محافظت نشده داشتم و بالافاصله قرص اورژانسی مصرف کردم الان ۲ روزه از تایم تموم شدن پریودم میگذره و همچنان خونریزی دارم
  میشه راهنمایی کنید

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر پریودتون بیشتر از ۱۰ روز طول کشید لازمه به پزشک مراجعه کنید.

 82. هلما

  سلام وقتتون بخیر تروخدا راهنماییم کنین
  من دو هفته پیش قرص اورژانسی خوردم بخاطر ترس از پیشاب
  پریودم شدم و تموم شد
  از وقتی پریودم تموم شده عضلات شکمم بشدت گرفته و دو بارم بیبی زدم منفی بوده

  عوارض قرصه؟ تروخدا راهنمایی کنید 🥺😭
  اینم بگم بخاطر استرس یه هفته غذا نخوردم و بعد غذا خوردم ممکنه بخاطر اون باشه درد عضلات شکمم ؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر بعد از نزدیکی، پریود شدید (لکه بینی حساب نیست) و بعد هم دیگه نزدیکی نداشتید باردار نیستید. برای بررسی علت درد شکمتون لازمه به پزشک مراجعه کنید.

  2. Abi

   سلام من قرص اورژانسی خوردم ک پریود بشم ولی الان یه هفتس میگذره پریود نشدم باید چیکار کنم🤦🏻‍♀️

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    قرص اورژانسی برای پیشگیری اورژانسی از بارداری هست و نه پریود شدن.
    برای بررسی علت پریود نشدنتون لازمه به پزشک مراجعه کنید.

 83. شادلین

  سلام وقت بخیر
  من هفت روز بعد از خوردن قرص اورژانسی پریود شدم خونم بند نمیاد چهار روزه میگذره.این یعنی چی چیکار باید بکنم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   معمولا چندم ماه پریود می‌شوید‌؟

   1. شادلین

    ماه قبل ۲۳بودش و همیشه چهار یا شش روز تقریبا زودتر پریود میشم .بعد تموم شدن پریودی ،نزدیکی محافظت نشده داشتم صبحش اورژانسی خوردم بعد شش روز پریود شدم حالا چهار روزه ادامه داره.خون ریزی عادی هم نیست بیشتر سیاه.

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     تا جایی که من متوجه شدم حدود یک هفته پریودتون زودتر از معمول رخ داده که باتوجه به مصرف قرص اورژانسی طبیعیه. خون پریود هم انتظار می‌ره غلیظ و تیره باشه و از این بابت نگرانی وجود نداره. بااین‌حال اگر پریودتون از حد طبیعی – ۷ روز- بیشتر شد، شدت خونریزی بیشتر از حد معمول بود یا علائم دیگه مثل ضعف، بیحالی و خستگی داشتید لازمه به پزشک مراجعه کنید.

 84. Raha

  سلام وقت بخیر
  رابطه بدون دخول داشتم و محض احتیاط دوقرص لوونرژسترول ./۷۵مصرف کردم و الان ۱۳ روز از موعد پریودیم میگذره ولی همچنان پریود نشدم و اصولا پریودیم هم منظم بوده. بیبی چک هم انجام دادم منفی بود
  علت چی میتونه باشه؟؟!!!!
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به اینکه پریودتون به تاخیر افتاده برای رد بارداری لازمه حتما آزمایش خون بارداری بدید. اگر اون هم منفی بود، در قدم بعدی برای بررسی علت تاخیر پریودتون به متخصص زنان مراجعه کنید.

   1. Raha

    دیروز پریود شدم اما خونریزی مثل دفعات قبل نیست و قهوه ای رنگ هست. میتونه از عوارض قرص باشه؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام بله می‌تونه ولی اگر خونریزی‌تون در حد لکه‌بینی بود و پریود نشدید لازمه از نظر بارداری بررسی بشید.

     1. مونا

      سلام خسته نباشید من یک هفته بعد پریودی که کاملا پاک شدم نزدیکی داشتم متاسفانه بدون جلوگیری بعد یک ساعت قرص اورژانسی مصرف کردم معمولاکه قرص اورژانسی مصرف میکردم دقیقا بعد یک هفته پریود میشدم ولی الان دو روزه که گذشته ولی پریودنشدم احتمال بارداری هست ممنون میشم راهنمایی کنید

     2. تیم پزشکی دکترساینا

      سلام
      با توجه به مصرف دارو احتمال بارداری کم است، در صورت تمایل از بی بی چک استفاده کنید

 85. ماهلین

  سلام من رابطع بدون دخول داشتم بعد اون پریود هم شدم بکارت هم دارم حاملگی کریپتیک چجوری رخ میده؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر اگر مثل سابق پریود شدید یعنی باردار نیستید. حاملگی کریپتیک یا پنهان شرایطیه که در اون فرد باردار میشه ولی تا اواسط بارداری یا حتی زمان زایمان هم متوجه بارداری نمی‌شه‌. این شرایط نادریه ولی بهرحال در حاملگی کریپتیک هم پریود رخ نمیده.

 86. پویا

  سلام ، آیا انجیر خشک و یا ویتامین سی میتونه مانع از عمل کردن قرص اوژانسی(اووسیز .۷۵) بشه؟ 🙏🏻

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   خیر شواهدی در این مورد وجود نداره

 87. گلی

  سلام من سه روز پیش قرص اورژانسی خوردم . الان میخوام ازمایش پرولاکتین بدم ایا این قرص روی ازمایش من تاثیر میزاره؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   مطالعات کمی در این باره انجام شده ولی شواهد فعلی نشون می‌ده که این قرص‌ها ممکنه باعث افزایش موقتی سطح پرولاکتین بشوند و بد نیست درصورتی‌که اضطراری وجود نداره این آزمایش رو ماه بعد انجام بدید.

 88. پوریا

  سلام ، من با همسرم رابطه داشتیم ، اما آب منی بیرنگ(آب قبل آب سفید اصلی) مقدار کمی دور واژن ریخته شد ، حدود ۸_۹ ساعت بعد دوتا قرص اووسیز .۷۵ باهم مصرف کرد به همراه مقدار زیادی انجیر و ویتامین سی. آیا احتمال بارداری دیگه وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید🙏🏻

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در این شرایط ناچیزه. با این حال درصورتی‌که ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید‌.

 89. امیر

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من با دوس دخترم رابطه لاپای داشتیم فقط قبل اون من آبم اومده بود نشسته بودم بعد از اون آیا احتمال داره با مالیدن آلتم به واژنش بردار شده باشه

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمالش ناچیزه ولی اگر پریودشون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدن.

 90. رها

  سلام من مجردم
  خرداد ماه دستم خیلیی کم آغشته ب منی بود ک واژنمو مالیدم باهاش بعدش قرص اورژانسی خوردم و پنج روز بعدش ۵روز خونریزی داشتم و تا الان ک ۳ماه ازش میگذره تو فاصله های ۲۷تا۳۰روز پریودی رو تجربه کردم اما دوباره استرس دارم ک نکنه باردار باشم آخه میگن ممکنه ک باردار باشی و پریود هم بشی.

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   خیر اگر پریود شدید و بعدش رابطه نداشتید یعنی باردار نیستید.

 91. Nili

  سلام من رابطه لاپایی داشتم ولی شورت پام بود کامل ولی بخاطر حدسم که منی روی صورت نریخته باشه یدونه تنسی ۱و نیم ۳ ساعت بعد رابطه خوردم ۲ هفته بعد خونریزی داشتم دو روز اول مثل پریودهام بود ولی بعد حجمش کم شد تا روز ششم و درهمون روز ششم خونریزی و ۳ هفته بعد رابطه رفتم بتا دمنفی شد بازم احتمال بارداری هست؟؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر فقط درصورتی که پریودتون به تاخیر افتاد یا حداقل ۴ هفته بعد از نزدیکی محافظت‌نشده تست بارداری بدید تا جواب غلط دریافت نکنید. با شرایطی که توصیف می‌کنید احتمالاً پریود شدید و باردار نیستید. (اگر بعدش نزدیکی محافظت‌نشده نداشتید.)

 92. نیلوفر

  سلام من با همسرم رابطه محافظت نشده داشتم و برای جلوگیری از بارداری بلافاصله ۲ تا قرص hd خوردم. اما حالت تهوع بسیار بسیار شدیدی بهم داد جوری که نصفه شب از خواب بیدار شدم و مجبور شدم قرص ضد تهوع بخورم. سردرد سرگیجه و تهوع شدید و تنفس‌های کوتاه کوتاه. ۱۲ ساعت بعد که باید ۲ تا دیگه بخورم نمیدونم این عوارض رو چیکار کنم. البته الان از ۱۲ ساعت گذشته. ۱۴ ساعت شده و هنوز ۲تا قرص بعدی رو از ترسم نخوردم. میشه لطفا بهم راهنمایی کنید

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر توصیه می‌کنیم برای پیشگیری اورژانسی از این به بعد داروی لوونرژسترول با دوز ۱.۵ یا دو دوز ۰.۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت مصرف کنید تا این عوارض رو نداشته باشه و درکنارش یک روش پیشگیری اورژانسی مطمئن رو دنبال کنید.
   برای حالت تهوع می‌تونید از داروخانه قرص ضدتهوع تهیه کنید.

   1. زهرا

    سلام اگر بعد از پریودی رابطه نداشته باشیم امکان داره با اسپرمی که ماه قبل وارد بدن شده باردار بشیم لطفا جواب بدین

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

     سلام. خیر چنین امکانی وجود نداره. برای بارداری باید در همون سیکل قاعدگی رابطه داشته باشید.

 93. مهسا

  سلام خسته نباشید من رابطه داشتم و مایع منس داخلم ریخته نشد همسرم برای اطمینان بهم گفت قرص بخورم بعدش قرص لونوژسترول دوز ۷۵ رو باهم خوردم و یکساعت بعدش باهم بستنی و شکلات خوردیم الان تاثیرش خنثی شده؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   خیر، مصرف بستنی و شکلات تاثیری روی عملکرد قرص اورژانسی نمیذاره‌.

 94. نیلوفر

  سلام من ۸روز پیسرابطه بدون. کاندوم. داشتم. وسه ساعت بعد از رابطه قرص اورزانسی تک دوز خوردم ۸روز گدشته ولی من هنوز پریود نشدم و از موعد پریودمم گدسته و اخیل استرس دارم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقتتون بخیر
   معمولاً قرص اورژانسی بیشتر از یک هفته باعث تاخیر در قاعدگی نمیشه. اگر پریودتون بیشتر از یک هفته به تاخیر افتاد لازمه که تست بارداری بدید.

   1. مريم

    سلام خسته نباشيد،ببخشيد من ١٦ اذر با نامزدم معاشقه بدون دخول داشتم حس ميكنم مني ريخته شده روي واژنم دختر هستم،بلافاصله قرص اورژانسي هردوتا دوز همزمان مصرف كردم الان ١١ روز ميگذره پريود نشدم موعد پريود خودمم يكمه ميشه راهنمايي كنيد خيلي استرس دارم

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

     سلام. احتمال بارداری از این طریق ناچیزه و شما هم پیشگیری‌های لازم رو انجام دادید. فعلا منتظر موعد پریود باشید و در صورت عقب افتادن پریود می‌تونید تست بی بی چک انجام بدید. البته دقت داشته باشید که مصرف قرص اورژانسی می‌تونه باعث چند روز به تعویق افتادن پریود بشه.

 95. دلوین

  سلام وقتتون بخیر. من چهارروز پیش با همسرم رابطه داشتم و قرص اورژانسی مصرف کردم. اما بعد از از چهاروز باز رابطه داشتیم و من مجدد قرص اورژانسی مصرف کردم ایا اثر میگذارد یا خیر؟!

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اثرگذاری هیچ روش پیشگیری قطعی نیست و امکان بارداری همچنان وجود داره. اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.
   درضمن استفاده مکرر و با فواصل کوتاه از قرص اورژانسی اصلا توصیه نمی‌شه و بهتره که برای پیشگیری از بارداری یک روش مطمئن رو انتخاب کنید.

 96. سارا

  سلام
  بعد از پریود شدن چن درصد امکان بارداری هست
  امکان بارداری هستش؟؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام
   اگر رابطه داشته باشید امکان بارداری هست. بهرحال سوالتون چندان واضح نیست.

 97. سارا

  سلام
  ماه پیش رابطه داشتم بدون دخول محاظت شده ام بود سرموعد پریود شدمو دیگه رابطه خداشتم اما این ماه پریود شدم خونریزیم کم تر از قبل بود
  امکان بارداری هستش؟؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر پریود شدید و بعد از اون رابطه نداشتید یعنی باردار نیستید.

 98. سحر

  سلام خوبید خسته نباشید من روز ده سیکل رابطه داشتم همسرم شک کرد و من چهار تا قرص ۷۵ میل خوردم و تا امروز که دوازده روز از اون رابطه گذشته خونریزی نداشتم امروز لک دیدم آیا طبیعیه لک دیدنم و دیگر ندیدم یا اینکه امکان دارد قرص اثر نکرده باشد لک لانه گزینی باشد ؟دوتا هم بیبی چک زدم منفی بود تورخدا جواب بدید

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   چه قرصی مصرف کردید؟ اگر منظورتون قرص اورژانسی یا لوونورژسترله دقت کنید که دوز صحیح مصرفش دو تا ۰.۷۵ همزمان یا به فاصله ۱۲ ساعته و ۴ تا باهمدیگه اشتباهه. لکه‌بینی از عوارض احتمالی مصرف این داروهاست. با این حال اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید. (اگر تا قبل از تاخیر قاعدگی تست بارداری بدید ممکنه جواب اشتباهی به شما بده.)

 99. مریم

  قرص ال دی ایا تاثیری داره برای جلوگیری از بارداری؟
  طریقه مصرفش چطوریه؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر بله قرص ال دی جز داروهای پیشگیری از بارداری هست. برای دریافت دارو و نحوه مصرف اون لازمه به پزشک مراجعه کنید. می‌تونید از مقاله قرص ال دی هم کمک بگیرید.

 100. مریم

  سلام من خرداد ماه ۲۵ پریود شدم ماه بعدش ۲۲ تیر پریود شدم ماه گذشته هم ۲۲مرداد پریود شدم دیروز ۱۳ شهریور رابطه ی بدون دخول داشتم شک دارم ک پیشاب بهم خورده یا نه احتمال بارداری هست؟قرص اورژانسی مصرف کنم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر اگر شک دارید می‌تونید قرص اورژانسی مصرف کنید هرچند احتمال بارداری در رابطه بدون دخول ناچیزه. این ماه اگر پریودتون به تاخیر افتاد لازمه آزمایش بارداری بدید.

 101. بهار

  من تاریخ پریودیم کاملا منظم هس ۶ شهریور که باید پریود میشدم شبش رابطه داشتم کمی پیشاب داخل واژن ریخته شد تا ۸ شهریور پریود نشدم قرص اورژانسی ۱،۵ مصرف کردم ولی تا الان ۱۴ شهریور هنوز پریود نشدم و از استرس دارم میمیرم که نکنه باردارم ،بی بی چک منفی بود و دم نوش خوردم بخونریزی بیفتم ولی اثر نکرد .چیکار کنم بخونریزی بیفتم اصلا نمیخوام باردار بشم،لطفا راهنمایی کنید

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر قرص اورژانسی ممکنه حداکثر تا یک هفته باعث تاخیر در قاعدگی بشه. اجازه بدید ۴ هفته از زمان نزدیکی بگذره و اگه هنوز پریود نشدید تست خونی بارداری بدید.

 102. فرشته

  سلام وقت بخیر

  ماه قبل رابطه داشتم و سر موعد پریود شدم
  اما این ماه پریودیم هم جلو افتاده هم خونریزی سبک تر هست احتمال بارداری به نظرتون وجود دار؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام اگر خونریزی‌تون درحد لکه بینی بوده و بیشتر از یکی دو روز طول نکشیده، ممکنه علامتی از خونریزی لانه‌گزینی دوره بارداری باشه. (رجوع کنید به مقاله خونریزی لانه‌گزینی)

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام خیر
    اگر پریود شدید یعنی باردار نیستید. (لکه‌بینی در حد یکی دو روز پریود محسوب نمی‌شه)

    1. Tesa

     سلامم
     دوروز پیش رابطه محافظت نشده داشتم وقرص نداشتم ولی دیروز یعنی یک روز بعد رابطه دوتا قرص اورژانسی مصرف کردم احتمال بارداری وجود داره بازم؟

     1. تیم پزشکی دکترساینا

      سلام
      بعد از ۲۴ ساعت اثرگذاری قرص اورژانسی کاهش میابد و احتمال بارداری وجود دارد.

    2. Raha

     سلام وقت بخیر ، شب گذشته رابطه محافظت نشده داشتم کاندوم داخل میمونه بعدش دوتا قرص میخورم ممکنه باردار نشم!

     1. تیم پزشکی دکترساینا

      سلام
      در صورت مصرف دارو بلافاصله پس از رابطه، احتمال بارداری کم است. در صورت تمایل می تونید از بی بی چک استفاده کنید

   2. Ali

    سلام وقت بخیر

    نامزد من باکره است و ۴ این ماه باید پریود میشد اما نشد. گاهی اوقات تایم پریودش، پریود نمیشه
    و (رابطه ای نداشتیم)
    دهم این ماه با نامزدم رابطه حفاظت نشده و بدون دخول داشتم مایع منی هم روی واژن نریختم اما ترس از پیشاب هست و ایشون بعد از ۲۴ ساعت قرص اورژانسی مصرف کرد و هنوزم پریود نشده
    آیا امکان بارداری هست؟ یا به همون دلیل پریود نشدن این اتفاق افتاده؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام احتمال بارداری در این شرایط خیلی کمه. با این حال اگر ماه بعد پریودشون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدن.

    2. Fatemeh

     سلام خانم دکتر من خرداد ماه قرص اورژانسی خوردم وپنج روز بعد موعد خونریزی داشتم وهمون پنج روز پریودم بود ولی حجم خونریزی کمتر از قاعدگیهای قبلی بود
     من تو تیرماه رابطه کلا بدون محافظت بوده وبعد فهمیدم باردارم باتوجه به سنوگرافیها وازمایشات بارداری تو تیرماه اتفاق افتاده چقدر امکان داره بارداری از رابطه های قبل قبل خونریزی که قرص اورزانس خوردم بوده باشه چطور میشه فهمید کی بارداری بوده دوتا سنوگرافی غربالگری سن جنین از دهم تیربه بعدزدن من خونریزی بعد قرص ۳۱خرداد بوده با حجم کم تاپنجم تیر دیگه ۳۱تیرپریود نشدم
     خیلی برام مهمه لطفاجواب بدید خواهش میکنم

     1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

      سلام وقت بخیر
      سن بارداری از اولین روز آخرین قاعدگی یا سونو تشخیص داده میشه. پس آخرین پریود برای بارداری ملاکه، نه خونریزی‌های قبلی.

   3. فرزانه

    سلام وقت بخیر دوماه پیش رابطه بدون دخول محافظت نشده داشتم تا۷۲ دوساعت قرص خوردم
    هفته بعدش پریود شدم با اینکه هفته قبل رابطه پریود بودم در ماه دوبار پریود شدم با فاصله ۱هفته
    ماه بعد سر موعد آخرین پریودیم پریود شدم
    ولی این ماه نزدیک دو هفته عقب افتاد و هنوز پریود نشدم
    امکان بارداری هست؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     باتوجه به اینکه پریودتون به تاخیر افتاده و رابطه داشتید لازمه که تست بارداری بدید.

 103. Lllhs

  سلام چرا جواب منو نمیدید چند بار پیام دادم من ۱ ماه پیش پریدم ک تموم شد فک کردم هنگام رابطه منی وارد شده قرس اورژانسی خوردم چند روز بعد پرید شدم بعد ۳۳ روز باز پرید شدم روز چهارم پریدیم رابطه داشتم اما نوار و لباس زیر و شرتک پام بود باز کاندم پاره شد منی یکم ریخت داخل شرتک میخوام ببینم امکان داره وارده واژن بشه یانه چیکارکنم الان و اینکه من دخترم نامزد دارم یه راهی که سلامت دختر بودنم هم به خطر نندازه برا پیشگیری اینجور مواقع بهم بگید

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در تماس سطحی و بدون دخول ناچیزه. اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید. راه‌های متنوعی برای پیشگیری از بارداری وجود داره از جمله کاندوم، قرص و آمپول. برای انتخاب بهترین روش پیشگیری بد نیست با پزشک مشورت کنید.

 104. ماهلین

  سلام دو هفته پیش رابطه بدون دخول داشتم منی روم نریخت بعد امروز دلدرد شدید دارم یکمم لک بینی دارم ممکنه باردار باشم؟لانه گزینی باشه یا پریودیه

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در رابطه بدون دخول ناچیزه. درصورتی‌که این ماه پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید. لکه‌بینی به علت‌های مختلفی ممکنه رخ بده و لزوما علامت بارداری نیست.

 105. بهار

  سلام من باکره هستم و در روز سوم پریودی آلت نامزدم همراه با پیشاب به بالای باسنم خورد که بعد از ۲۴ساعت یک قرص اورژانسی ۷۵خوردم و۱۲ساعت بعد قرص بعدی رو خوردم وپریودی من تا ۷روز هستش که الان هنوز بعد۹روز لکه بینی زیادی دارم یعنی من الان باردارم یا لکه بینیم طبیعیه

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   لکه‌بینی از عوارض احتمالی مصرف قرص اوررانسیه. درصورتی‌که ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد لازمه که تست بارداری بدید.

 106. رمیتا

  سلام.من ی رابطه داشتم که جفتمون لباس زیر تنمون بود.ترس بارداری با پیش اب دارم چون منی وجود نداشت و روز ۲۴ قاعدگی بود قرص اورژانسی مصرف کنم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در تماس سطحی و ناچیزه. درحقیقت برای بارداری مایع باید وارد واژن بشه و در غیراینصورت بارداری اتفاق نمی‌افته. مصرف قرص اورژانسی در این مورد خیلی توصیه نمی‌شه.

 107. Fatemeh

  باسلام خدمت شما
  من رابطه با شوهرم داشتم ومتأسفانه کاندوم دچار پارگی شد واین حالت بدون دخول بود،مقداری مایع منی اطراف واژنم ریخته شد ومن بلافاصله دو عدد قرص اورژانسی مصرف کردم
  احتمال حامله شدنم چقدره?۱۰روز مونده به پریودم،علائم بعد از مصرف قرص چیه وچه حالاتی برام رخ میده؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   ممکنه لکه‌بینی داشته باشید ولی معمولاً علامت خاصی نداره.

 108. Fatemeh

  باسلام خدمت شما
  من رابطه با شوهرم داشتم ومتأسفانه کاندوم دچار پارگی شد واین حالت بدون دخول بود،مقداری مایع منی اطراف واژنم ریخته شد ومن بلافاصله دو عدد قرص اورژانسی مصرف کردم
  احتمال حامله شدنم چقدره؟در ضمن من نامزد هستم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر احتمال بارداری در رابطه بدون دخول کمه و مصرف قرص اورژانسی احتمالش رو کمتر هم میکنه. با این حال اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.

 109. م

  سلام خسته نباشین،من ۱شهریور روز هشتم پریودم بود و یک روز بود که پاک شده بودم،ظهر یه قرص راکوتان خوردم و شبش رابطه داشتم و متاسفانه کاندوم پاره شد و کل مایع منی توی واژنم ریخته شد،من ۱۰ ساعت بعدش یه قرص اورژانسی ۱.۵ خوردم،الان که دوم شهریور هست من تا کی منتظر پریودی باشم؟لازمه که ۱۲ ساعت بعد یه قرص ۱.۵ دیگه بخورم برای اطمینان بیشر؟از چند روز دیگه میتونم دوباره قرص راکوتان رو ادامه بدم؟ تروخدا زودتر جوابمو بدین دارم میمیرم از استرس آخه قرص راکوتان خیلی ضرر داره برای جنین

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   درمورد قطع یا ادامه مصرف قرص راکوتان از پزشک پوستی که تحت‌نظرش هستید سوال کنید. قرص اورژانسی معمولاً بیشتر از چند روز تغییری در تاریخ قاعدگی نمیده و اگر پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بدید. (پس تا تاریخ بعدی پریودتون برای بررسی بارداری صبر کنید.)
   لازم نیست ۱۲ ساعت بعد قرص مصرف کنید. یک دوز ۱.۵ یا دو دوز ۰.۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت کافیه.

   1. م

    متاسفانه فعلا به دکترم دسترسی ندارم،اگر پریود بشم یعنی دیگه باردار نیستم درسته؟پس میتونم دوباره راکوتان بخورم ؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     اگر پریود شدید و بعدش رابطه محافظت‌نشده نداشتید یعنی باردار نیستید ولی برای تنظیم دوز مصرف داروی راکوتان باید با پزشک خودتون مشورت کنید‌.

 110. رها۴۴

  سلام وقت بخیر من ۲۳ تیر رابطه داشتم از جلو و مطمعنم نیستم که منی ریخته شده یا نه ولی فک نمیکنم که ریخته شده باشه ولی برای احتیاط سه ساعت بعداز رابطه از قرص اورژانسی ۰/۷۵استفاده کر دم و ۶ روز بعداز مصرف قرص خونریزی داشتم و الان ۲۸ مرداد باید پریود میشدم و هنوز نشدم ایا احتمال اینکه باردار باشم هست با وجود خونریزی بعداز قزص و اینکه ایا میتونه علت پریود نشدم عوارص قرص باشد اللن ۴ روز از موعد پریودم میگذره و اینکه اگر عوارص قرص باشه تا چند روز باعث بی نطمی پریود میشه خیلی نگرانم ؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   قرص اورژانسی ممکنه ۳، ۴ روز و حداکثر یک هفته باعث تاخیر در قاعدگی بشه. اگر بیشتر از یک هفته پریودتون به تاخیر افتاد لازمه که تست بارداری بدید. خونریزی قبلی اگر درحد لکه‌بینی بوده احتمالاً از عوارض دارو بوده و به‌معنای قاعدگی نیست. ضمنا قرص اورژانسی رو باید یا به‌صورت یک دوز ۱.۵ بخورید یا دو دوز ۰.۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت. با این‌حال احتمال بارداری در رابطه بدون دخول خیلی کمه و بهتره آرامشتون رو حفظ کنید.

 111. مدیا

  سلام من باکره هستم جمعه این هفته تازه پریودیم تموم شده بود و رابطه لاپایی داشتم و دوس پسرم منیشو اول حس کردم ریخته شده توم بعدش بیشترشو ریخت جای دیگه البته من فقط حس کردم خودش میگه نریختم قرص تنسی زیر ۲۴ساعت خوردم ولی هیچ خونریزی نداشتم تا الان آیا ممکنه باردار باشم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در رابطه بدون دخول خیلی ناچیزه و اگر هم داروی اورژانسی مصرف کردید، احتمالش خیلی کمتر میشه.‌ لزوما همه افراد بعد مصرف تنسی دچار لکه بینی نمیشن و معمولاً تغییری در زمان پریود اتفاق نمیفته. با‌این‌حال اگر این ماه پریودتون به تاخیر افتاد، بهتره تست بارداری بدید.

 112. Ana

  سلام
  من بعد از یک رابطه محافظت نشده قرص اورژانسی مصرف کردم روز بعد باز رابطه محافظت نشده داشتم و قرص مصرف نکردم چون هنوز ۲۴ ساعت از مصرف قرص قبلی نگذشته بود
  الان ۶ روز گذشته لکه بینی خیلی خفیف داشتم و دل درد و گاهی حالت تهوع دارم
  ۲ هفته دیگه موعد پریودمه
  امکلن بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   فراموش نکنید که بعد از مصرف قرص اورژانسی نباید نزدیکی بدون محافظت داشته باشید – این هیچ ارتباطی به اینکه چند ساعت بعد از مصرف قرص، نزدیکی کنید نداره-
   لکه‌بینی خفیف بعد از مصرف قرص اورژانسی ممکنه دیده بشه. صبر کنید و اگر در زمان همیشگی پریود نشدید تست بارداری بدید.

   1. Ana

    مجدد سلام
    من باید ۱۴شهریور پریود میشدم و بعد از لکه بینی دیشب پریود شدم
    بازم امکان بارداری هست؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     درصورتی‌که پریود شدید یعنی باردار نیستید. (لکه‌بینی با پریود فرق می‌کنه. لکه‌بینی به‌تنهایی برای رد بارداری کافی نیست)

     1. بهاره

      سلام وقت بخیر خانم دکتر من س هفته برای وقت پریودم مونده بود رابطه محافظت نشده داشتم نفهمیدم منی داخل ریخت یانه ولی در هرحال صبحش دوتا ال دی مصرف کردم و عرض ۷۲ساعت دوتا قر ص اورژانسی خوردم من تقریبا پریودم بین ۲۵ تا ۱ ماه بعد هستش سماه بود ال دی برای جلوگیری مصرف میکردم ولی این ماه مصرف نکرده بودم ی هفته بعد رابطه تست دادم منفی بود بعد مصرف قرص اورژانسی دوبارهم رابطه داشتم و هربار صبحش ۴ عدد ال دی مصرف کردم احتمال بارداری هستش و اینکه الان ۲۵ هست پریود نشدم خوردن نامنظم ال دی اورژانسی باعث تاخیر میشه؟

     2. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

      سلام وقت بخیر
      مصرف نامنظم و اشتباه قرص‌های هورمونی عواقب زیادی داره و لازمه از مصرف بی‌رویه اون‌ها خودداری کنید. بی‌نظمی در قاعدگی تنها یکی از عوارضیه که ممکنه به‌دنبال مصرف اشتباه داروها رخ بده.
      اگر پریودتون به تاخیر افتاده تست بارداری بدهید.

   2. د

    سلام من دو هفته پیش رابطه داشتم ولی دخول صورت نگرفت ممکنه بدون دخول پیشاب وارد واژنم شده باشه؟ یک ساعت بعد رابطه هم قرص اورژانسی خوردم الان دو هفته شده پریود نشدن فقط ترشح دارم و زیر شکمم و سینه هام درد میکنه.

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     امکان بارداری در وضعیتی که توصیف می‌کنید خیلی ناچیزه. بااین‌حال اگر پریودتون به تاخیر افتاده توصیه می‌کنیم تست بارداری بدید.

    2. سمانه

     سلام نتیجه چیشد باردار شدین یا نه

  2. sadaf

   سلام وقت بخیر
   من دیروز رابطه محافظت نشده داشتم طی ۱۲ساعت بعد رابطه دوتا دوز قرص اوسییز باهم مصرف کردم امکان جواب ندادن قرص و بارداری هس؟؟
   پریودیم اصلا منظم نیس کی باید تست بارداری بدم که مطمئن بشم؟؟

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    هیچ روش پیشگیری از بارداری قطعی نیست و همیشه احتمال بارداری وجود داره. با این حال قرص اورژانسی رو هرچقدر زودتر مصرف کنید، احتمال بارداری کمتر میشه.
    حداقل ۴ هفته صبر کنید تا از نزدیکی‌تون بگذره و اگر پریود نشدید تست بارداری بدید.

 113. سوال

  سلام
  من یک روز بعد از اتمام پریودیم رابطه محافظت نشده داشتم،تقریبا نیم ساعت بعدش قرص اورژانسی ۱.۵ خوردم و حدودا ۲۰دقیقه بعدش هم مجدد رابطه تکرار شد
  اگر قرص اثر کنه باید زودتر از موعد پریود شم؟یا سر موعدش پریود میشم؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. باید در موعد همیشگی منتظر پریود باشید؛ البته ممکنه که مصرف قرص اورژانسی باعث بشه خونریزی شما تا یک هفته جلوتر یا عقب‌تر بیوفته.

 114. Zhina

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۲تیر ماه رابطه محافظت نشده داشتم،احتمال دادیم که مقدار خیلی کم از آب منی داخل ریخته شده باشه، به خاطر اون من سریعا دوتا ال دی خوردم ،حدود ۱۰ساعت بعدش سه تا خوردم، و مجددا سه ساعت بعدش ۳تا دیگه،
  دقیقا ۱۶روز بعد از مصرف قرص یعنی تاریخ ۷مرداد پریود شدم، خیلی دردناک بود و میزان خونریزی ام مثل قاعدگی های قبلیم بود اما مدتش فقط ۴ روز بود
  اما الان ۱۹روز از خونریزیم گذشته و من هنوز پریود نشدم
  احتمال بارداری هست؟ باید تست بدم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   برای پیشگیری اورژانسی لازمه که دارو رو به‌درستی مصرف کنید. قرص ال‌دی تاثیری در پیشگیری اورژانسی نداره و مصرف اشتباه و بیش‌ازحد اون می‌تونه باعث ایجاد عوارض ازجمله خونریزی نامنظم بشه. برای پیشگیری اورژانسی می‌تونید داروی لونرژسترول با دوز ۱.۵ یا دو دوز ۰.۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت مصرف کنید.
   اگر پریود شدید و بعد از اون رابطه محافظت‌نشده نداشتید ببه احتمال خیلی زیاد باردار نیستید. با‌این‌حال درصورتی‌که در پریودتوت تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.
   با‌این‌حال

 115. من

  سلام من ۲۸ تیر ماه پریود شدم ۵ و ۶ مرداد رابطه داشتم شاید در حد پیشاب وارد واژنم شده باشه شایدم نه ولی من از ترس قرص ال دی دوتا و ۱۲ ساعت بعد هم باز دوتا استفاده کردم دو هفته بعد دچار خونریزی شدم و الان با وجود گذشت ۶ روزهن,c خونریزی دارم احتمال بارداری من هست ؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام کاربر عزیز وقت بخیر
   دقت کنید که مصرف صحیح دارو برای پیشگیری اورژانسی اهمیت بالایی داره. قرص ال‌دی در پیشگیری اورژانسی موثر نیست و مصرف اشتباه و بیش از حد اون می‌تونه باعث عوارض مختلف ازجمله بی‌نظمی قاعدگی بشه. دارویی که برای پیشگیری اورژانسی می‌تونید مصرف کنید داروی لونرژستروله که باید یک بار با دوز ۱.۵ یا دو بار با دوز ۰.۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت مصرف کنید.
   اگر پریود شدید و تو این فاصله رابطه محافظت‌نشده هم نداشتید به احتمال زیاد باردار نیستید.

 116. سارا

  سلام سیکل پریوده من ۲۸ روزه اس من و نامزدم روز چهارم پریودم رابطه از پشت داشتیم که دخول انجام نشد فقط مقداری از مایع روی باسنم ریخته شد امکان بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   خیر برای بارداری لازمه که مایع وارد واژن بشه. اگر صرفن روی سطح پوست بوده امکان بارداری وجود نداره.

   1. زهرا

    سلام خانم دکتر،من دیروز رابطه محافظت نشده داشتم دخول صورت نگرفت رابطه لاپایی بود فقط چند لحظه سر الت در دهانه واژنم قرار گرفت،پریودم تقریبا منظمه و قاعدتا تا یکم شهریور باید پریود بشم
    یه دونه قرص ال دی دیشب خوردم امروز دوتا قرص۰/۷۵اورژانسی خوردم
    چقدر احتمال بارداری وجود داره؟

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

     سلام. برای بارداری باید مایع منی وارد واژن بشه. اگر انزالی داخل یا روی دهانه واژن انجام نشده امکان بارداری وجود نداره.

 117. الهام

  سلام.من ی رابطه داشتم ک جفتمون لباس زیر تنمون بود.ترس بارداری با پیش اب دارم چون منی وجود نداشت.۹ تیر بود این رابطم.فرداش یعنی ۱۰ تیر۴ تا قرص ال دی خوردم ۱۲ ساعت بعد۴ تا دیگه خوردم.۱۹ تیر پریود شدم خونریزی شدید داشتم.واسه مرداد ماه ۱۰ لکه دیدم ۱۳ یکم خون اومد دیگه قطع شد.میخواستم بدونم باردارم؟اگه نیستم پریود این ماهم چرا اینجوری شده.

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام کاربر عزیز وقت بخیر. احتمال بارداری در تماس سطحی و با پیشاب ناچیزه (هرچند صفر نیست) اگر تمایل دارید برای پیشگیری از روش اورژانسی استفاده کنید لازمه قرص لوونرژسترول – با نام تجاری تنسی- یک دوز ۱.۵ یا دو دوز ۰.۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت مصرف کنید. مصرف ۴ تا قرص ال دی همزمان نه‌تنها اثربخش نیست بلکه می‌تونه عوارض زیادی رو ایجاد کنه. از جمله بی‌نظمی در چرخه‌های قاعدگی. همزمان اگر پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید.

   1. الهام

    دقیقا ۹ روز بعد خوردن اون قرصا پریود شدم خونریزی شدید داشتم.یعنی باز احتمال بارداری هست یعنی؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام اگر بعدش نزدیکی محافظت‌نشده نداشتید دیگه و پریود شدید باردار نیستید.

 118. پری

  سلام وقتتون بخیر
  من در روز اول پریود که خونریزی داشتم قشنگ، رابطه جنسی محافظت نشده داشتم و بلافاصله یه قرص ۱.۵ میلی گرم اورژانسی استفاده کردم
  و امروز که روز ۴ پریود هست احساس میکنم پریودم طولانی تر یعنی بیشتر از حالت عادی هست
  ممکن بخاطر قرص باشه؟!

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام کاربر عزیز بله ممکنه از عوارض مصرف دارو باشه. با این حال اگر خونریزی‌تون بیشتر از ۱۰ روز طول کشید حتماً پزشکتون رو درجریان قرار بدید.

 119. یاسمین

  سلام وقتتون بخیر
  من پریودی نامنظمی داشتم ولی تقریبا دو سه ماه از اول فروردین من اول هر ماه پریود میشدم
  اول خرداد ک پریود شدم حدودا ۸خرداد من رفتم داروخونه ک یه قرص بگیرم برای تنظیم قاعدگیم بهم قرص اورژانسی دادن و خوردم و من سر در نمیکردم ک چیه. ۶ روز بعدش ک بشه ۱۵خرداد پریود شدممم ، بعد یک تر دوباره پریود شدم بعد حدودا ۱۸تیر رابطه محافظت نشده داشتم ولی بدون دخول اما آب منی کامل روی واژنم ریخته شد منم بعدش با آب شستم ولی حس میکردم فشار آب منو ترسوند ک باعث بشه آب منی داخل واژنم بره و اینکه من دخترم و دخول نداشتم اونم اولین رابطه ام بود
  حدودا ۱۵ ساعت بعدش ، قرص اورژانسی تنسی تک دوز مصرف کردم
  ۶ روز بعدش که بشه ۲۴تیر پریود شدم و پریودیم لخته های خون بود و شدید بود و رنگش قرمز تیرههه و تقریبا ۶روز کامل پریود بودم و روز آخر هم لکه بینی
  و ۳۰ام تیر پریودم تموم شد و خوب شدم
  قاعدگی خودم یکم هر ماه بود
  یعنی فردای اون روز بر سر سیکل خودم باید پریود میشدم ک دیگ امکانش نبود
  و تا الانم ک ۱۸ مرداد هست دیگ پریود نشدم. نه حالت تهوع دارم و نه هیچ چیز دیگ
  فقط مثل همیشه ک پریود میشم قبلش درد شکم دارم احتمال بارداری هست؟توروخدا زودتر جواب بدین

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر اگر بعد از نزدیکی محافظت‌نشده پریود شدید و بعد از اون هم دیگه نزدیکی محافظت‌نشده نداشتید یعنی باردار نیستید. باتوجه به اینکه شما بعد نزدیکی، پریود داشتید احتمالا باردار نیستید. تا ماه بعد صبر کنید و اگر در تاریخ مورد انتظار پریود نشدید تست بارداری بدید.

 120. فاطمه

  سلام وقت بخیر ، خانم دکتر من از اواخر سال گذشته دوماه پریود نمی‌شدم و وقتی به دکتر مراجعه کردم گفتن تنبلی تخمدان هست وقرص دوفاستون داردن و من سه ماه استفاده کردم و در این سه ما پریودم سر وقت بود این ماه آخرین قرص ها رو انداختم و ۷ مرداد پریودم شدم ، در روز ۱۶ مرداد یعنی سه روز بعد تمام شدن پریود رابطه محافظت نشده داشتم و کاملا مایع منی وارد واژن شد و من سریعا دو تا قرص اورژانسی ۰/۷۵ انداختم باهم .خواستم ببینم با این شرایط امکان حاملگی هست ؟ قصد حاملگی ندارم.ممنون از پاسخ شما

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   تاریخ نزدیکی محافظت‌نشده شما- باتوجه به اینکه سیکل‌هاتون اخیراً منظم بوده- به تاریخ تخمک‌گذاری‌ها نزدیکه و از این جهت احتمال بارداری بیشتره. با‌این‌حال مصرف قرص اورژانسی بلافاصله خطر بارداری رو تا حدزیادی کم می‌کنه. تا تاریخ قاعدگی بعدی‌تون صبر کنید و اگر پریود نشدید تست بارداری بدید. داروی دوفاستون رو می‌تونید طبق دستور قبلی مصرف کنید.

 121. باران

  سلام روزتون بخیر . من رابطه بدون دخول داشتم و هر دو لباس زیر تنومن بود و مایع منی لباس زیر هردوی مارو خیس کرد و من ۲ساعت با همون لباس زیر که بهم چند بار چسبید بودم تا برسم خونه من باکره ام و میترسم باردار شده باشم پرس و جو کردم و بلافاصله برای اواین بار قرص لونژیل مصرف کردم روزی که رابطه داشتم روز ۲۱ سیکل قاعدگیم بود و الان دو روز گزشته من الان باید چیکار کنم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در رابطه بدون دخول و در تماس سطحی ناچیزه، ولی بهرحال صفر نیست. مصرف قرص اورژانسی تا ۷۲ ساعت بعد نزدیکی احتمال بارداری رو تا حد زیادی کم میکنه. معمولا قرص اورژانسی تغییری در تاریخ پریود نمیده. تا زمان پریود بعدی‌تون صبر کنید و اگر پریود نشدید برای رد بارداری تست بدید.

 122. no name

  سلام وقت بخیر من با همسرم نزدیکی محافظت شده داشتیم همراه با قرص اورژانسی بعد از دو الی سه روز بازهم نزدیکی داشتیم اما محافظت نشده ولی چند ساعت بعد از نزدیکی،ایشون عادت شدن خواستم ببینم امکان باردار شدن هست یاخیر ممنون.

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام احتمال بارداری در این دوره از چرخه قاعدگی، یعنی دوره پریود، خیلی ناچیزه. با‌این‌حال بهتره تا زمان تاریخ بعدی قاعدگی صبر کنید و اگر ایشون پریود نشدند برای رد بارداری، اقدام به انجام تست بارداری کنید.

  2. Sahar

   سلام وقت شما بخیر
   من پریودیم نا منظم و pcoهستم
   در تاریخ ۱۲ مرداد رابطه محافظت نشده داشتم، من باکره هستم و اصلا دخولی صورت نگرفته و فقط اب منی روی واژنم ریخته شد و من بعد از اون شستم بدنم و از استرس و نگرانی زیاد قرص اورژانسی یک ونیم دوز بعد از ۲۰ ساعت استفاده کردم و در تاریخ ۱۹ مرداد شروع به خون ریزی کردم اوایل خون تیره رنگ قهوه ای بود الان رنگ قرمزی رو میبنم و شدت هم زیاد نیست موقع ادرار میبنم که خون ریزش پیدا میکنه ، احتمالا بارداری دیگه نیست اصلا؟
   کامل و صد درصد منتفیه؟
   بی بی چک استفاده کنم؟
   اگر اره چه روزی بی بی چک استفاده کنم؟
   توروخدا من خیلی استرس دارم

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    کاربر عزیز سلام وقت بخیر
    امکان بارداری در رابطه بدون دخول و درتماس سطحی ناچیزه. مصرف قرص اورژانسی هم احتمال بارداری رو خیلی کمتر می‌کنه. بهترین زمان انجام تست بارداری از اولین روزیه که پریودتون به تاخیر افتاد. حالا چون شما پریودتون نامنظمه بهتره ۴ هفته بعد از نزدیکی محافظت نشده یا ۳۶ روز بعد از اولین روز آخرین قاعدگی‌تون تست بارداری رو انجام بدید. اگر خونریزی اخیرتون هم خونریزی پریوده، یعنی باردار نیستید‌.
    برای دریافت راهنمایی بیشتر درمورد نحوه مصرف بیبی‌چک می‌تونید از مقاله بیبی چک دکتر ساینا کمک بگیرید.

 123. فائزه

  سلام من ۴ خرداد سقط داشتم تا ۴ مرداد خونریزی داشتم پاک شدنه کامل من تا ۴ مرداد طول کشید
  ۱۹ مرداد رابطه محافظت نشده داشتم آیا امکان بارداری من هست؟قرص اورژانسی الان استفاده کنم یا نه؟
  لطفا پاسخ دقیق بدین استرس دارم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در رابطه محافظت‌نشده بهرحال وجود داره. قرص اورژانسی حداکثر ۷۲ ساعت و گاهی تا ۵ روز بعد نزدیکی اثر داره. هرچند اثربخشی اون با گذشت زمان کم میشه. برای پیشگیری می‌تونید یه قرص لوونرژسترول ۱.۵ مصرف کنید اما دقت کنید که اثربخشی اون قطعی نیست.
   از اونجایی که تا یک ماه بعد سقط خونریزی داشتید حتماً به متخصص زنان مراجعه کنید.

 124. باران

  سلام روزتون بخیر .ن رابطه لاپایی داشتم که حتی هردو لباس زیر داشتیم و مایع منی لباس زیر همسرم و من رو خیس کرد و لباس زیر من تا نیم ساعت تن من بود به نطرتون احتمال بارداری وجود داره ؟بعد ش من قرص اورژانسی خوردم ولی دو ساعت بعدش شیرینی خوردم که میگن خنثی کردتش الان من روز ۱۹ سیکلم هستم به نطرتون باید چیکار کنم ؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در رابطه سطحی و بدون دخول خیلی ناچیزه، هرچند صفر نیست. درضمن مصرف شیرینی تاثیری روی قرص اورژانسی نداره، فقط اگر بعد مصرف دارو استفراغ کردید باید یک دوز دیگه بخورید. اگر پریودهاتون منظمه تا زمان پریود بعدی صبر کنید. اگر به تاخیر افتاد تست بارداری بدید.

 125. پرستوووو

  سلام وقتتون بخیر
  من در روز اول پریودم که خونریزی شدید هم داشتم رابطه محافظت نشده داشتم و بلافاصله یه قرص تنسی استفاده کزدم
  امروز که روز دوم هست پریودم قطع شده بخاطر قرص اورژانسی هست؟
  الان پریودم قطع میشه باز دوباره پریود میشوم؟!

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   معمولا در زمان پریود (مخصوصا وقتی پریودهای منظمی دارید.) تخمک‌گذاری اتفاق نمیفته و احتمال بارداری در این دوره خیلی کمه. توقف خونریزی می‌تونه به‌علت مصرف دارو باشه اما اگر خونریزی در حد لکه‌بینی بوده، باید علت لکه‌بینی بررسی بشه. برای همین اگر ماه قبل هم رابطه محافظت‌نشده داشتید بهتره تست بارداری بدید. ممکنه یک روز خونریزی، علامتی از خونریزی لانه‌گزینی دوره بارداری باشه.

   1. Nafas

    سلام وقتتون بخیر.
    من ۳ مرداد رابطه ی محافظت نشده داشتم و همون شب قرص اورژانسی مصرف کردم. و ۵ مرداد باز رابطه داشتم ولی مطمعن بودم ک منی داخلم نریخته. و دقیقا ۸ مرداد پریود شدم. تایم دقیق پریودم ۲۸ مرداده ولی الان لکه های قهوه ای رنگ میبینم. این نشان از بارداریه؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     خونریزی پریود غلیظ‌تر، تیره‌تر و طولانی‌تره (حداقل ۳ روز) خونریزی لانه گزینی دوره بارداری در حد لکه‌بینی، ۱ الی ۲ روز و روشن‌تره. اگر خونریزی‌تون ادامه دار و غلیظ بود، به احتمال زیاد پریود شدید و باردار نیستید. ولی اگر در حد لکه‌بینی باقی موند، بهتره برای بررسی بارداری تست بدید. البته تست رو بعد از تاخیر در زمان قاعدگی انجام بدید.

 126. مریم

  سلام وقت بخیر من ۱۵مرداد رابطه داشتم و امروز ۱۸هست و من دیشب پریود شدم بلافاصله بعد از رابطه هم قرص خوردم خونریزیم قطره ای هست و فقط دستمال خونی میشه
  دو ماه پشت سر هم قرص رو استفاده کردم این ماه و ماه قبل بخاطر قرص هست که زود خونریزی داشتم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر خونریزی درحدی بوده که فقط دستمالتون خونی شده یعنی پریود نیستید و این لکه بینیه. ممکنه لکه‌بینی از عوارض مصرف قرص باشه. دقت کنید که قرص‌ها رو اگر طبق دستورالعمل مصرف نکنید یا بیش از حد استفاده کنید می‌تونه باعث ایجاد عوارض بشه.

   1. مریم

    الان کامل پریود. شدم ولی ترشحات بزرگ هنگام خونریزی دارم دلیلش چیه؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     دیدن لخته‌های خون در دوره قاعدگی طبیعیه. اگر شدت خونریزی از حد معمول بیشتر یا طولانی‌تر بود با پزشک مشورت کنید.

  2. Manaaa

   سلام من رابطه داشتم ولی منی داخل ریخته نشده واسه اطمینان قرص ۱/۵ اورژانسی استفاده کردم و لک بینی داشتم ۵ روز بعد پریود شدم که دو روز اول شدید بود و ۳ روزه بعد کم بود و ماه بعد هم سر تاریخ پریود شدم ک باز دو روز اول شدید بود و سه روز بعد خیلی کم
   (دو روز هم لک بینی داشتم قبل پریودم)
   ب نظرتون احتمال بارداری هست؟

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام اگر تو این فاصله نزدیکی نداشتید باردار نیستید. هر زمان پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید.

 127. کیکی

  سلام من دو هفته پشت سر هم قرص مصرف کردم الان تقریبا ۹ روز از تایم پریودم گذشته و پریود نشدم
  امکان بارداری هستش؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   ۲ هفته پشت سر هم چه قرصی مصرف کردید؟
   اگر پریودتون به تاخیر افتاده لازمه تست بارداری بدید.

   1. …….

    سلام وقت بخیر چهادرهم مرداد من رابطه محافظت نشده داشتم ولی دختر هستم و رابطم کامل نبوده
    پارتنرمم بعد ارضا شدن چیزی حس نکرده که روی بدنم بریزه ولی ترس من پیش آبیه که میگن احتمال بارداری باهاش وجود داره
    همون روز یه قرص اورژانسی و دوازده ساعت بعدش هم یه قرص دیگه‌خوردم
    منتها بعد از گذشت هفت روز هنوز خونریزی یا لکه بینی نداشتم
    تا موعد پریودمم حدودا دوازده تا پونزده روز مونده
    اینکه تا ب الان هیچ خونریزی نداشتم نشونه بارداریه؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     احتمال بارداری در رابطه بدون دخول و تنها با پیشاب خیلی ناچیزه. درضمن معمولاً قرص اورژانسی تغییری در تاریخ پریود نمی‌ده. تا زمان پریود بعدی صبر کنید اگر تاخیر داشت برای رد بارداری، تست بارداری بدید.

 128. Mina

  سلام من چهارشنبه ۱۱ مرداد رابطه مقعدی داشتم و روز سه شنبه ۱۰ مرداد هم اولین روز تخمک گذاریم بود .آب منی یکم اطراف مقعد ریخته شد اما بخاطر استرس بعد از ۱۱ ساعت دوتا قرص اووسیز ۰/۷۵ رو همزمان خوردم الان شکمم ورم کرده و پادرد هستم و هنوز خونریزی ندیدم. و تاریخ پریودیم۲۵ مرداد هست .آیا ورم شکم و پادرد و سردرد نشون دهنده بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   بهتره تا زمانی که پریودتون به تعویق بیفته صبر کنید و بعد تست بارداری بدید. بارداری در هفته‌های نخست بهرحال عموماً علائم محسوسی نداره. بخاطر ورم شکم و پادرد و سردرد بهتره به پزشک مراجعه کنید.

 129. ناشناس

  سلام وقت بخیر من دو هفته از اتمام پریودم میگذره که چند روزی هست درد شدید و ناگهانی زیر شکم رو احساس میکنم و تیر کشیدن ترشح بی بو و رنگ واژن دارم علتش چیست نکنه حاملگی خارج از رحمه ؟خیلی میترسم یا اینکه علایم بارداری باشد؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   کاربر عزیز سلام و وقت بخیر
   برای بررسی علت درد شکمتون توصیه می‌کنیم حتماً به اورژانس مراجعه کنید.

 130. تنهایی تنها

  سلام وقت بخیر بنده .۴۳ سالم ..دکتر رفتم گفت دچار یائسگی زود رس شدم ..قرص های استروژن بهم داد…ا.آخرین پریودی که داشتم اواسط اردیبهشت امسال بوده…تا الان هم پریود نشدم .دوشنبه رابطه محافظت نشده داشتم یکساعت بعد .دو تا قرص اورژانسی ۷۵ با هم خوردم و باز چند ساعت بعد قرص اورژانسی ۱,۵ مصرف کردم…و سه شنبه هم دوباره قرص ۷۵ دوتا خوردم …آیا احتمال بارداری وجود داره…؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   یائسگی حالتی است که شما ۱۲ ماه پیاپی پریود نشید. پس اگر اردیبهشت ماه پریود شدید، یعنی هنوز یائسگی اتفاق نیفتاده، احتمال بارداری وجود داره و برای پیشگیری از بارداری، لازمه از روش‌های پیشگیری مطمئن استفاده کنید.
   مورد بعدی اینکه نحوه صحیح مصرف داروهای پیشگیری اهمیت زیادی در پیشگیری موثر داره. قرص اورژانسی را یا باید به صورت تک دوز ۱.۵ مصرف کنید یا دو دوز جداگانه ۰.۷۵ هر کدوم به فاصله ۱۲ ساعت. مصرف اشتباه نه تنها ممکنه باعث بشه روش پیشگیری موثر نباشه، بلکه ایجاد عارضه میکنه.
   درصورت تاخیر قاعدگی برای رد بارداری لازمه تست بارداری بدید.

 131. Ghazale

  سلام ببخشید من من روز سه شنبه رابطه محافظت نشده داشتم و منی داخل واژن ریخته شد و بلافاصله قرص مصرف کردم و ۲ روز بعدش باز هم رابطه محافظت نشده داشتم ولی منی داخل واژن ریخته نشد و دیگه قرص مصرف نکردم الان از اون بار که قرص مصرف کردم ۱۰ ۱۱ روز گذشته ولی هنوز خونریزی بعد مصرف قرص شروع نشده احتمال بارداری هستش ؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. قرص اورژانسی تا درصد بالایی جلوی بارداری رو می‌گیره اما مثل اغلب روش‌های پیشگیری درصدی هم خطا داره. تا موعد پریودتون صبر کنید و در صورت عقب افتادن پریود، تست بی بی چک انجام بدید.

 132. پروانه

  سلام .وقتتون بخیر .من دوهفته قبل رابطه جنسی با همسرم داشتم درحد خیلی کم اولش آب منی ریخت شده داخل واژن بلافاصله بعدش دوتا قرص اورژانسی دوتایی همزمان مصرف کردم ساعت ۱۵ عصر بود.دیدم تاریخ قرص یک ماه گذشته‌.ساعت ده شب باز یک دونه قرص اورژانسی مصرف کردم ویک دونه ای بعدی ر ۱۲ساعت بعد .هفت روز بعد لکه بینی داشتم.. تا الان چندروزه که خونریزی دارم تاریخ پریودم هم ۱۰ مرداد بوده.الان این
  خونریزی که با پریودم همزمان شده .خونریزی پریودم. خطر رفع شده حامله نیستم دیگه

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. اگر به صورت خونریزی شبیه خونریزی پریود دارید، احتمال بارداری منتفیه. اما اگر لکه‌بینی خیلی خفیف دارید هنوز بارداری منتفی نیست. ضمناً مصرف قرص اورژانسی به‌هیچ‌عنوان توصیه نمیشه؛ مخصوصاً مصرف بیشتر از دوز می‌تونه خطرناک باشه. از ماه‌های آینده از روش‌های معمول پیشگیری استفاده کنید.

   1. ناشناس۹۹

    سلام عزیزم وقت بخیر من ۷ روز بعداز مصرف قرص اورژانسی خونریزی داشتم و ۶روز طول کشید و الان تقرییا دوهفته از اتمام این خونریزی میگدره و من چند روری هست که درد زیرشکم دارم ویه کوچلو کمر درد ایا ممکن با وجود خونریزی حامله باشم یا اینوه بارداری خارج از رحم باشد

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

     سلام. خیر پس از اینکه خونریزی رو تجربه کردید امکان بارداری وجود نداره. اگر دردتون شدید یا ادامه‌دار شد، بهتره با یک پزشک متخصص زنان مشورت کنید.

 133. الهام

  سلام خسته نباشید
  من دیشب با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتم و اب منی رو داخل وارژنم خالی کرد بلافاصله دو عدد قرص اورژانسی اووسیز ۷۵٪ استفاده کردم بیشتر از یک لیوان گلاب خوردم و صبح یک لیوان زعفران دم کرده و بعد یک بسته دیگه قرص اورژانسی اووسیز ۷۵٪ استفاده کردم و امروز شروع ب خوردن قرص ال دی خارجی کردم
  ایا امکان بارداری هست؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. کاربر عزیز، مصرف این تعداد قرص خطرناکه و به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شه. لطفاً قرص اورژانسی رو طبق دستور خودش مصرف کنید. یعنی یک عدد قرص ۱.۵ یا ۲ عدد قرص ۰.۷۵ و البته به خاطر داشته باشید کلاً مصرف قرص اورژانسی توصیه نمیشه و لطفاً از ماه‌های بعد از روش‌های معمول پیشگیری مثل کاندوم استفاده کنید.

   1. الهام

    خب الان امکان بارداری هست یانه

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

     مصرف قرص اورژانسی تا درصد بالایی جلوی بارداری رو می‌گیره؛ اما همیشه احتمال مقداری خطا وجود داره. باید منتظر شروع پریودتون باشید و در صورت عقب افتادن پریود تست بی بی چک انجام بدید.

 134. سحر۵۵۶۶

  سلام وقت بخیر من دوساعت بعداز رابطه از قرص اورژانسی استفاده کردم که حتا منیشو هم همسرم داخل واژنم نریخته بود اما براب احتیاط بعد من ۶ روز بعداز استعاده اره قرص اورژانسی پریود شدم خونریزی زیاد داشتم و ۷ روز طول کشید و تموم شد ایا این خونریزی نشانه چی بوده واینکه ایا این خونریزی بخاطر حاملگی بوده است ؟ایا ممکنه حاملگی خارج از رحم باشد

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. خونریزی نشان‌ می‌دهد که بارداری منتفی است. شدت زیاد خونریزی هم می‌تونه از عوارض مصرف قرص باشه و جای نگرانی نداره. اگر در ماه آینده پریودتون به روال همیشگی برنگشت با متخصص زنان مشورت کنید.

 135. ستاره ۷۷

  سلام وقت بخیر من ۶ روز بعداز مصرف قرص اورژانسی پریود شدم ایا با این حال بازم احتمال حاملگی وجود دارد ایا علت حونریزی به این معناست که حامله نیستم ایا حاملگی خارج از رحم ممکن است اتفاق افتاده باشد

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. اگر خونریزی داشتید نشون میده که بارداری منتفی شده و جای نگرانی نیست.

 136. Moon

  سلام وقت بخیر
  شرمنده من هفته قبل و همچنین روز یکشبه با دوست پسرم رابطه داشتم اما با کاندوم که سالم بود و پارتنرم میگفت نگرانی وجود نداره چون هیچ مایعی ریخته نشده
  اما از رو استرس از رابطه اولمون قرص ال دی میخورم
  میخواستم بدونم در این صورت امکان بارداری وجود داره؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. کاندوم درصورتی‌که به شکل صحیح استفاده بشه در حدود ۹۷٪ از بارداری جلوگیری می‌کنه. وقتی در کنار کاندوم از روش دیگه‌ای هم برای پیشگیری استفاده کنید، میشه گفت امکان بارداری عملاً صفر میشه و جای نگرانی وجود نداره.

 137. مهسا جواهر

  سلام وقت بخیر من ۱۲ تیر پریود شدم و ۱۷ تیر رابطه محافظت نشده داشتم و همزمان قرص اورژانسی خوردم و دوباره ۳۱ تیر رابطه داشتم و یک مرداد بازم قرص اورژانسی خوردم و فعلا تا الان که ۱۰ مرداد هست هنوز پریود نشدم ایا احتمال بارداری هست یا بی نظمی قاعدگی دارم ؟؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. مصرف قرص اورژانسی می‌تونه سیکل قاعدگی رو به هم بزنه. به هر حال باید منتظر تاریخ معمول پریودتون باشید و در صورت عقب افتادن پریود، تست بی بی چک انجام بدید. اگر تست منفی بود اما بعد از گذشت یک هفته کماکان پریود شروع نشد، تست رو تکرار کنید. ضمناً با یاد داشته باشید مصرف زیاد قرص اورژانسی می‌تونه عوارض جدی برای شما داشته باشه. توصیه می‌کنیم از سایر روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

 138. Pani

  سلام خسته نباشید بنده ۱۸ خرداد رابطه محافظت نشده داشتم و کاندوم پاره شد و همه محتویات اسپرم داخل رحم ریخته شد بلافاصله قرص اورژانسی با دوز ۱.۵ مصرف کردم و دقیقا یک هفته بعد تاریخ ۲۵ خرداد به مدت ۵ روز پریود شدم و قشنگ مثل پریودی خون ریزی داشتم با این که تایم پریودیم نبود
  بعد ۳۴روز تاریخ ۲۹ تیر پریود شدم و خون ریزی شدید داشتم به مدت ۶ روز
  الان یک روز هست حالت تهوع دارم و دوبار استفراغ کردم
  بهخاطر بارداری هست ؟؟ یا مسمومیت ؟؟

  ببخشید الان من بعد مصرف اورژانسی ۵ روز پریود شدم و زمان پریودیم نبود یعنی جواب بارداری من منفی هست و طبق چرخه طبعیم ۳۳ روزه پریود شدم بازم احتمال بارداری هست؟؟؟؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که پریود شدید و بعد از اون هم نزدیکی محافظت‌نشده نداشتید یعنی باردار نیستید. گاهی مصرف دارو می‌تونه باعث تغییر در چرخه‌های قاعدگی بشه. برای بررسی علت تهوع و استفراغتون لازمه به اورژانس یا درمانگاه مراجعه کنید.

 139. ناشناس

  سلام وقت بخير من با نامزدم حدود ١ ماه پيش ك رابطه داشتيم از جلو حس كردم ك پيش ابش ريخت داخل و حتي بعد ارضا شدن مجددا ٢/٣ مرتبه رابطه برقرار كرديم و من همون موقع يا حتي چند روز قرص نخوردم چون ميترسيدم از علاعمش و الان بعد ١ ماه و ٧ روز قرص لونژيل ٠/٧٥ خوردم و دوتارو پشت سر هم خوردم
  و فك كنم ٧ روزه يا شايد كمتر درست نميدونم از پريوديم گذشته و نشدم
  ايا احتمال بارداري هست يا ن ؟
  حتي بيبي چك گرفتم منفي بود
  اما نميدونم چند درصد درسته يا ن
  لطفا بگين چكار كنم ؟
  ممنون

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   قرص اورژانسی رو باید حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد نزدیکی بخورید (نهایتا ۵ روز بعد نزدیکی) بعد از این زمان دیگه تاثیری توی پیشگیری از بارداری نداره. چون پریودتون به تاخیر افتاده و بیبی‌چک هم منفی بوده قدم بعدی اینه که برای برررسی بارداری، آزمایش خون بدید. برای انجام آزمایش خون به پزشک مراجعه کنید.

 140. صحا

  سلام من ۱۷ اردیبهشت پریود شدم و ۱۵ خرداد رابطه محافظت نشده بدون دخول داشتم و برای اطمینان روز بعد ۴ قرص روکین و ۱۲ساعت بعدم ۴تا دیگه مصرف کردم( البته به اشتباه)
  ۸روز بعدش تا ۳روز خونریزی سبکی داشتم که با دوره های قبل کمی متفاوت بود
  از ۱۰ تیر بمدت ۲هفته فقط لکه بینی بدون خونریزی داشتم
  آیا امکان بارداری با این شرایط و فقط با پیشاب وجود داره؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری بدون دخول و تنها از طریق پیشاب خیلی ناچیزه. ضمنا برای پیشگیری اورژانسی حداکثر تا ۷۲ ساعت باید قرص لوونرژسترول مصرف کنید و مصرف ۴ تا قرص ضدبارداری همزمان تاثیری که نداره هیچ، میتونه عوارض خیلی خطرناکی داشته باشه. لکه‌بینی و بی‌نظمی‌تون هم میتونه بخاطر مصرف این داروها باشه. اگه پریودتون به تاخیر افتاده یا فقط لکه‌بینی دارید بهتره تست بارداری بدید.

  2. ملیکا

   سلام من ۲ روز قبل از تایم پریودی رابطه داشتم هرچند ک رابطه کامل نبود ویکم داخل رفت در حد ۱ سانت و پارتنرم به موقع کشید بیرون ولی میترسیدم یه قطره رفته باشه داخل ۲۴ ساعت بعد یه اورزانسی ۱.۵ خوردم و امروز پریود شدم احتمال بارداری هست؟

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    اگر پریود شدید و قبلش رابطه محافظت‌نشده نداشتید باردار نیستید. (لکه‌بینی فرق می‌کنه.)

 141. لاله

  سلام
  من ۳۰تیر رابطه محافظت نشده داشتم
  چند دقیقه بعد دوتا قرص hd خوردم و ۱۲ ساعت بعدهم دوباره ۲ تا قرص hd خوردم
  اما هنوز پریود نشدم
  ممکنه باردار شده باشم ؟
  سپاس فراوان

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   برای پیشگیری اورژانسی لازمه قرص لوونرژسترول مصرف کنید و مصرف داروهای ضدبارداری نه تنها تاثیری در پیشگیری نداره که می‌تونه ایجاد عارضه هم کنه. اگر پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید.

   1. Miaa

    سلام وقتتون بخیر
    ۲۱ مهر اخرین روز پریود من بود و من جمعه ۲۸ ام رابطه داشتم با کاندوم ولی شک داشتیم به پارگی کاندوم و من دو ساعت بعد لوونرژسترول ۰.۷۵ رو‌ با هم استفاده کردم
    طبق برنامه.ایی که برای قاعدگی من هست زده دو روز تا روزهای باروری و سه الی چهار روز تا روز تخمک گذاری
    میخواستم ببینم احتمال بارداری وجود داره یا نه؟
    و اینکه ممکنه توی پریود تاخیر باشه؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     مصرف صحیح قرص اورژانسی تا ۹۵ درصد در ۲۴ ساعت اول بعد از نزدیکی از بارداری پیشگیری می‌کنه ولی همچنان احتمال بارداری وجود داره. این قرص‌ها حداکثر تا یک هفته ممکنه باعث تاخیر در قاعدگی بشن و اگر بیشتر از یک هفته پریودتون به تاخیر افتاد لازمه تست بارداری بدید.

 142. نازی

  سلام وقت بخیر من ۱۷هم خرداد ماه پریود شدم ۲۲ م دوره لکه بینی بود رابطه مقعدی داشتم از ترس اینکه نکنه منی سر خورده باشه رو واژنم حدود ۴۰ ساعت بعد اورژانسی مصرف کردم بعد ۸ روز کامل پریود شدم ماه بعد ۲۵ تیر ماه به طور کامل و منظن پریود شدم یعنی خونریزی کامل داشتم،
  در ضمن از همون روز سوزش واژن دارم و الان ۲،۳ روزه پهلو درد و مثانه درد به خصوص بعد ادرار دارم آیا از عفونته یا با وجود ۲ دوره پریودی باید نگران بارداری بود؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. احتمال داره ناشی از عفونت باشه. توصیه می‌کنیم در اولین فرصت با یک متخصص زنان مشورت کنید.

  2. Mobina

   سلام وقت بخیر
   حدود ۱۰مرداد پریود شدم بعد از اون رابطه محافظت نشده نداشتم چون شک داشتم بلافاصله قرص اورژانسی خوردم
   خونریزیم شروع شد بعد ۴یا ۵روز دوباره رابطه داشتم
   ایا امکان بارداری وجود داره؟
   و اینکه زمان پریودیه بعدی همون ۱۰مرداد باید باشه یا خونریزیه بعد خوردن قرص؟

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    احتمال بارداری در این دوره، یعنی زمان قاعدگی و نزدیک به اون صفر نیست ولی خیلی ناچیزه. مصرف قرص اورژانسی معمولا تغییری در تاریخ پریود نمیده. بهتره تا زمان پریود بعدی‌تون صبر کنید و اگر پریود نشدید، تست بارداری بدید.

 143. الی

  سلام خسته نباشید
  من ۲ روز پیش رابطه داشتم و کاندوم متاسفانه پاره شد و مقدار کمی از منی ریخت ..بعد ۱ ساعت یک قرص لونژیل یک و نیم استفاده کردم..
  ۱۷ ام تیر پریود شدم و ۵ مرداد این اتفاق افتاد .احتمال بارداری من چقدره؟و چند روز بعد میتونم آزمایش بدم

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. مصرف قرص اورژانسی پس از تخمک‌گذاری اثربخشی این قرص رو کاهش میده. برای آزمایش خون بارداری حداقل ۱۰ روز پس از رابطه و برای بی بی چک حداقل یک روز پس از به تعویق افتادن پریود صبر کنید. در صورت منفی بود نتیجه و عدم شروع پریود، لازمه که تست رو یک هفته بعد مجدد تکرار کنید.

   1. الی

    یعنی امکان بارداری من زیاده؟ ۲ ۳ روز قبل رابطه دچار ترشحات قهوی ای مانند شدم امکان داره در این شرایط تخمک گذاری انجام بشه؟
    معمولا وقتی تخمک گذاری انجام میشه یک هفته بعد پریودم هستش و ترشحاتم در اون زمان شبیه سفیده تخم مرغ شفاف و بی رنگه!!
    من مقدار زیادیم زعفران استفاده کردم ..فعلا علائم زیادی ندارم فقط درد خفیفی شبیه پریودی

    1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

     نمیشه گمانه‌زنی کرد. در حال حاضر فقط باید منتظر شروع پریودتون باشید.

     1. الی

      سلام من ۱۰ روز ازخوردن قرص گذشته و من هنوز پریود نشدم ۲ روزه ترشحات خیلی خیلی کم به رنگ قهوه ای خیلی روشن دارم هم تست بتا دادم هم بیبی چک منفی بود هنوز ۱ ۲ روز تا پریود اصلیم مونده ولی بخاطر ترشحات میترسم کمرم هم درد میکنه

     2. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

      نتیجه بیبی چک پیش از به تعویق افتادن پریود اصلا قابل اتکا نیست. حتماً تا عقب افتادن پریود صبر کنید و بعد تست انجام بدید. درصورتی‌که جواب تست منفی بود اما پریودتون شروع نشد، یک هفته بعد مجدد تست رو تکرار کنید.

 144. سمیرا

  سلام
  من ۳۰ تیر رابطه ی محافظت نشده داشتم بلافاصله دوتاقرص hd خوردم و ۱۲ ساعت بعد ۲ قرص hd بعدی رو هم خوردم
  اما تا امروز ۸ روز گذشته اما پریود نشدم
  من ۷ام تیر هم قرص اورژانسی خورده بودم و ۱۶ام پریود شده بودم
  به نظر شما علت اینکه تا الان پریود نشدم ممکنه باردار شده باشم ؟
  سپاس فراوان

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اولین مسئلعه‌ای که باید بهش دقت کنید اینه که قرص hd در پیشگیری اورژانسی تاثیری نداره و داروی اورژانسی لوونورژسترول هست که می‌تونید از داروخانه تهیه کنید. مصرف بیش از حد قرص‌های پیشگیری هم می‌تونه ایجاد عارضه کنه. برای اینکه بفهمید باردار هستید یا نه باید تا زمان همیشگی پریودتون صبر کنید. درصورت تاخیر در قاعدگی احتمال بارداری هست و اون زمان بهتره تست بارداری بدید.

 145. زهرا

  سلام من چند ٢روز پشت سر هم رابطه داشتم و بلافاصله هر دو روز قرص اورژانسي مصرف كردم خواستم ببينم احتمال اثرگذاري قرص چقدره؟

  1. مریم حسینی - کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام. قرص اورژانسی تا درصد بالایی از بارداری پیشگیری می‌کنه؛ اما همیشه درصدی احتمال خطا وجود داره. ضمناً مصرف پشت سر هم قرص اورژانسی به هیچ عنوان توصیه نمیشه. توصیه می‌کنیم از روش‌های رایج پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

 146. نازی

  سلام وقت بخیر من ۱۷هم ماه پریود شدم ۲۲ م دوره لکه بینی بود رابطه بدون دخول داشتم و از ترس اورژانسی مصرف کردم بعد ۸ روز پریود شدم ماه بعد ۲۵ پریود شدم خطری نیست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   درصورتی‌که پریود شدید یعنی باردار نیستید و لازم نیست نگران باشید. ولی اگر پریودتون به تاخیر افتاد برای بررسی بارداری لازمه آزمایش بارداری بدید. با این حال احتمال بارداری در رابطه بدون دخول ناچیزه.

 147. افسون

  سلام وقت بخیر
  من ۲۵ تیرماه رابطه محافظت نشده داشتم
  و اصولی خودم ۱۵هرماه پریود میشم
  وبعد ۴۸ ساعت قرص رو مصرف کردم
  سوالم این هست که منتظر پریود شدنم تو تایم اصولی پریودیم باشم یا حتما باید ۲هفته بعد مصرف پریود شم
  الان خیلی استرس بارداری رو دارم چون هنوز خونریزی نداشتم
  تا چه مدت بعد مصرف امکان هس پریود نشیم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   منظورتون چه قرصی هست؟
   اگر منظورتون قرص اورژانسیه، معمولا تغییری در تاریخ پریود نمی‌ده. پس انتظار میره این ماه هم مثل سابق حوالی ۱۵ ام پریود بشید. اگر پریود نشدید برای بررسی از نظر بارداری باید تست بدید.
   درضمن قرص اورژانسی رو باید هرچه سریع‌تر بعد از نزدیکی محافظت‌نشده مصرف کنید.

 148. لیلا

  سلام من در روزتخمک گزاری رابطه محافظت نشده داشتم ولی سریع قرص استفاده کردم،وزن هم بالا است .آیا احتمال بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   بله احتمال بارداری وجود داره چون هیچ روش پیشگیری‌ای صدردر صد نیست‌. اگر ماه بعد در زمان همیشگی پریود نشدید و پریودتون به تاخیر افتاد، بهتره تست بارداری بدید.

 149. اسما

  سلام من بعد از استفاده قرص اورژانسی پریود شدم ولی این ماه چند روزی که پریود شدم لکه های قهوه ای بود
  آیا از عوارضه ؟
  حامله نیستم ؟
  یکمم دچار عفونت شدم اینا ربطی بهم ندارن؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر اگر بعد از اینکه پریود شدید، رابطه محافظت‌نشده نداشتید بعنی پریود نیست. لکه‌بینی می‌تونه از عوارض دارو باشه‌. عفونت ربطی به مصرف قرص اورژانسی نداره و برای دریافت درمان مناسب لازمه که با پزشک مشورت کنید.

 150. الهام

  سلام
  خسته نباشید
  من هفته پیش رابطه ی محافظت نشده داشتم و تقریبا یه ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم اما الان بعد یه هفته لکه بینی قهوه‌ای داشتم، نشونه ی مصرف قرص هست یا بارداری؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   میتونه از عوارض دارو باشه. درصورتی‌که ماه بعد پریود نشدید و پریودتون به تاخیر افتاد بهتره تست بارداری بدید.

 151. مهسا

  سلام وقتتون بخیر من دیروز با همسرم رابطه داشتم آب منی هم داخل واژن ریخته شد بلافاصله بعد رابطه برای اولین بار یدونه قرص ال دی خوردم سوالم اینه که احتمال بارداری هست یا نه و این که این رابطه در روز ۹ سیکل قائدگی بوده

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   خیر قرص ال دی در پیشگیری اورژانسی تاثیری نداره و باید حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از نزدیکی محافظت نشده قرص اورژانسی یا لوونرژسترول مصرف کنید
   اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد تست بارداری بدید

 152. ماهی

  سلام وفت بخیر من روز پنجم پریودیم هست و رابطه ماحفطت نشده داشتم ولب دخول نداشتم میخواستم بگم مطمئن نیسم که مایع منی روی رحم ریخته یا نه ولی گر ریخته بود آیا امکان بارداری هست یا خیر من بعدش سریع خودم رو هن شستمایا باز لازمه قرص اورژانسی بخورم یا خبر

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر، اصولا انتظار نمیره رابطه در زمان قاعدگی باعث بارداری بشه و باتوجه به زمان تخمک‌گذاری، احتمال بارداری در روز ۸ تا ۱۶ سیکل بیشتره. همچنین در رابطه بدون دخول احتمال بارداری خیلی ناچیزه. با‌این حال اگر ماه بعد پریودتون به تاخیر افتاد، لازمه که تست بارداری بدید.

 153. یاس

  سلام من تخمدان پلی کستیک دارم ،۱۵روز لکه بینی داشتم بعد پریود شدم به مدت ۷روز بعد از تمام شدن پریود ۳روز لکه بینی داشتم ولی بسیار کم روز ۳ کنی از آب منی با لکه بینی از واژنم خارج شد بلافاصله بعد مثانه خالی کردم ولی دقیقا ۷۲ساعت بعد تنسی۱.۵خوردم ..۱.چقدر احتمال بارداری وجود داره ؟۲.ممکنه بعد از خوردن قرص اورژانسی پریود نشم چون تازه از پریودم گذشته بود؟واینکه من به دلیل پلی کستیک بودن دو ماه یه بار پریود میشدم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   قرص اورژانسی رو لازمه هرچه سریع‌تر مصرف کنید و بعد از گذشت ۷۲ ساعت اثربخشی اون خیلی کمتر می‌شه. مصرف قرص اورژانسی اصولا تاثیری روی الگوی قاعدگی نداره و انتظار میره همون زمانی که همیشه پریود می‌شدید مجدد پریود بشید. چون قاعدگی‌تون نامنظمه، بعد ۵ هفته که از نزدیکی گذشت اگر پریود نشدید بهتره تست بارداری بدید.

 154. Farnoosh

  سلام .من ۳۱ تیر رابطه داشتم و فرداش قرص اورژانسی خوردم
  و مجبور شدم شنا کنم امروز که سوم هست درد سمت راست شکم و پهلوم دارم و خون ریزی صبح شبیه پریود اما توطول روز خون ریزی نداشتم دوباره شب دستشویی رفتم درحد اوایل پریود خون ریزی داشتم .
  نگرانم میخام بدونم این خون ریزی نشونه چیه و چرا انقدر درد پهلو و شکم دارم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   درصورتی‌که رابطه محافظت‌نشده داشتید بهتره برای پیشگیری بلافاصله قرص اورژانسی رو مصرف کنید. هرچه زودتر مصرف کنید، اثربخشی‌ش بیشتره. با‌این حال تا ۷۲ ساعت اثربخشی دارند. شنا کردن تاثیری روی قرص اورژانسی نداره. برای بررسی علت خونریزی و درد لازمه به پزشک مراجعه کنید. ولی اگر قبل از ۳۱ تیر نزدیکی محافظت‌نشده نداشتید، علایمتون با بارداری ارتباطی نداره‌. چون مدت بیشتری طول میکشه تا بارداری علامتدار بشه.

   1. فاطمه

    سلام من یک هفته پیش رابطه داشتم آب منی تو واژنم ریخته شد ظهر روز بعد قرص اورژانسی خوردم سیزده مردادباید پریود بشم دیشب رابطه از مقعد داشتم آب توش ریخته شد چیکار کنم قرص اورژانسی بخورم تاثیر داره؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     در رابطه مقعدی امکان بارداری وجود نداره (نزدیک به صفره) و لازم نیست قرص اورژانسی مصرف کنید. ولی دقت کنید که قرص اورژانسی نباید جایگزین روش‌های پیشگیری از بارداری بشه و بهتره که از این به بعد یک روش پیشگیری امن انتخاب کنید.

 155. Asal

  سلام من ۴ تیر رابطه بدون دخول داشتم و باکره هستم
  و شبش قرص لوونژیل تک دوز مصرف کردم
  ۹ روز بعدش هم پریود شدم
  الان ولی چند روزیه که دل درد و کمر درد دارم و کمی معده ام بهم ریخته آیا بازم احتمال بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر بعد از رابطه محافظت‌نشده پریود شدید (نه لکه بینی) و بعدش هم دیگه رابطه نداشتید، یعنی باردار نیستید. برای بررسی علت دل‌درد و کمردرد لازمه با پزشک مشورت کنید.

 156. بهار

  سلام وقت بخیر من امروز ی رابطه محافظت نشده داشتم البته بدون دخول بعد چند قطره از مایع منی از باسنم اومد پایین سریع شستشو دادم یک ساعت بعد هم قرص اورژانسی خوردم اسمشو نمیدونم ولی جلدش بنفش بود میشه راهنمایی کنید احتمال بارداری وجود داره؟
  توروخدا میشه راهنماییم کنید خیلی استرس دارم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری در رابطه بدون دخول و در تماس سطحی بسیار کمه اما صفر نیست و مصرف قرص اورژانسی (لوونرژسترول) احتمال اون رو تا حد زیادی کم میکنه. با‌این حال درصورت تاخیر در قاعدگی لازمه که تست بارداری بدهید.

 157. زهرا

  برای تکمیل سوال قبل این رو‌هم‌خدمتتون بگم که نمیدونم واژه لکه بینی درست هست یا نه چون در طی این ده روز همیشه خون در واژنم بوده

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   کاربر عزیز سلام و وقت بخیر
   خونریزی بیشتر از یک هفته طبیعی نیست و بهتره برای پیدا کردن علت مسئله با متخصص زنان و زایمان کمک بگیرید.

  2. هدی

   سلام وقت بخیر من دیروز با همسرم رابطه داشتم نمی‌دونم منی داخل واژنم ریخته شده یا نه قرص اورژانسی هم خوردم هیچ علایمی نداشتم دو ساعت بعد از رابطه خوردم اون یکی قرص که باید ۱۲ ساعت بعدش می‌خوردم شد ۱۷ ساعت نمی‌دونم چقدر احتمال بارداری هست

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر قرص اورژانسی را باید یا در یک دوز ۱.۵ مصرف کنید یا دو دوز ۰.۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت. اگر فکر می‌کنید ممکنه فراموش کنید ، بهتره تک دوز مصرف کنید. چون اگر در زمان درست دوز بعدی رو استفاده نکنید احتمال بارداری بیشتر میشه.
    اگر ماه بعد در زمان همیشگی پریود نشدید تست بارداری بدید.

 158. زهرا

  سلام وقتتون بخیر
  من بعد از رابطه از قرص لوونورژسترول استفاده کردم و ۶ روز بعد لکه بینی های لکه بینیم شروع شد
  الان ده روزه گذشته و لکه بینی قطع نشده( به صورت متوالی هست)
  این مساله طبیعیه؟

 159. سمانه

  سلام وقت بخیر من ۲۲سالمه باکره هستم ۱۱تیرماه با دوست پسرم رابطه سطحی داشتم ب صورتی ک آلتش را روی واژن وکلیکتوس من مالش میدادتند تندبدون کاندوم ،خواستم یپرسم بارداری با پیشاب امکان دارد؟؟؟
  من سریعا زیر یکساعت قرص لوژنسترول ۷۵درصد میلی گرم خوردم هردوتادونه همزمان
  حدود ۵الی ۸روز قبل هم همین اتفاق تکرار شده بود ک باز بنده قرص خورده بودم تقریبا بعد از یکهفته پاکی دقیق یادم نمیاد یعنی در طول یک ماه دو بار از قرص لوژنسترول بیسی استفاده کردم ولی تا ۲۶تیر ماه بنده پریود نشدم زعفران دم کردم خوردم و چند ساعت بعد فقط چند قطره لکه بینی ک ب رنگ قهوه ای بود را شاهد بودم
  دوروز لکه بینی داشتم البته خیلی کم دوباره زعفران خوردم تا اینکه اینبار چند قطره خون قرمز رقیق مشاهده کردم ک مدام هم قظع و وصل میشد و بعد از دو روز کاملا تموم شد آیا این چند قطره خون پریود حساب میشه؟دلیل لکه بینی قهوه ای چی بوده؟ممکنه قرص اورژانسی تاثیر نداشته باشه؟اخه قبلا ک قرص میخوردم دیگه سابقه ی لکه بینی نداشتم و خونریزی تقریبا عادی بود
  خیلی نگرانم و استرس دارم ترو خدا راهنماییم کنید میترسم خدای نکرده باردار باشم
  ممنون میشم سریع جواب بدید دلهره دارم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   احتمال بارداری درصورت تماس سطحی با پیشاب خیلی ناچیزه ولی صفر نیست. مصرف قرص اورژانسی احتمال بارداری رو تا حد زیادی کم میکنه. ممکنه لکه‌بینی این ماهتون بعلت مصرف قرص اورژانسی باشه. برای بررسی بارداری تا زمان پریود خودتون صبر کنید، اگر پریود نشدید ،تست بارداری بدید.
   درضمن دقت کنید که داروهای اورژانسی فقط برای مصرف در موارد اورژانسی هستند و نباید جایگزین روش پیشگیری بشوند. برای پیشگیری از بارداری میتونید از کاندوم استفاده کنید.

 160. پری

  یک روز بعدتموم شدن پریودم رابطه لاپایی داشتم وکاندوم پاره شدیک ساعت بعدقرص تنسی ۱.۵خوردم۶روزبعدپریودشدم و۷روزطول کشیدامکان بارداری هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر پریود شدید (لکه‌بینی فرق میکنه) یعنی باردار نیستید.

 161. صحرا۶۶

  سلام.من۱۱ نیر باید پریود میشدم اما چون نامنظمم اون تایم نشدم. و روز ۱۳ تیر رابطه داشتم که متاسفانه داخل ریخته شد. دو ساعت بعد قرص لونژیل یک و نیم خوردم. ۵ روز بعد خوردن قرص لکه بینی قهوه ای داشتم و روز هفتمش خونریزی کردم به این صورت که هربار دستشویی میرفتم خون خارج میشد اما احساس میکنم کمتر از پریودای قبلم بود. سه روز بود و مجدد بعد سه روز تا دو روز لکه بینی خیلی کم داشتم. بارداری منتفیه؟
  و اینکه توی همین دوره روز سوم و چهارم مجدد رابطه داشتم اما نمیدونم منی داخل ریخته شد یا نه. توی این دوره تخمکی هست که لقاح صورت بگیره؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر درصورتی‌که پریود شدید، یعنی باردار نیستید.اما اگر پریودتون عقب افتاد، برای رد بارداری لازمه تست بارداری بدید. معمولا در دوره قاعدگی تخمک‌گذاری اتفاق نمیفته و درنتیجه احتمال بارداری ناچیزه. با‌این حال این شیوه پیشگیری (با تاریخ‌گذاری) چندان قابل اطمینان نیسن و بهتره از روش‌های پیشگیری مطمئن‌تری استفاده کنید

   1. صحرا۶۶

    یعنی. بعد خوردن قرص خونریزی کردم پریود حساب میشه؟ چون سه روز بود.

 162. سارا

  سلام من در روز ۲۰م چرخه قاعدگیم،رابطه داشتم بلافاصله قرص تک دوز اورژانسی خوردم، ۴ ساعت بعد قرص سفکسیم ۴۰۰ خوردم،بعد متوجه شدم تداخل دارن فرداش دوباره یه تک دوز اورزانسی خوردم.الان ۹روز میگدره هنوز پزیود نشدم و خیلی استرس دارم.ممکنه باردار باشم؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر قرص‌های اورژانسی معمولا تداخلی با اکثر آنتی‌بیوتیک‌ها ندارند هرچند بهتره بین مصرفشون کمی فاصله بیفته. فقط درصورتی‌که بعد از مصرف دارو به‌هرعلتی بالا آوردید باید مجدد دارو مصرف کنید. اگر یک هفته از تاریخ همیشگی پریودتون گذشت، برای بررسی بارداری، تست بارداری بدید.

 163. هلیا

  سلام من یک هفته بعد از مصرف قرص پریود شدم
  معمولا ۴ روزه تموم میشه ولی الان بعد از مصرف قرص ۸ روزه که خونریزی شدید دارم. این خون ریزی تا کی طول میکشه؟ قرص مفنامیک اسید و هیوسین هم مصرف کردم سه روزه ولی قطع نشده

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر دوره طبیعی قاعدگی بین سه تا ۷ روز هست و اگر بیشتر طول کشید، برای بررسس علت لازمه با پزشک مشورت کنید. میتونید از متخصصین زنان و زایمان دکتر ساینا کمک بگیرید.

  2. ام ام

   سلام، من و همسرم بعد از برقراری رابطه متوجه شدیم که کاندوم حین انجام پاره شده، بلافاصله همسرم دو دوز ۰.۷۵ قرص اورژانسی مصرف کردن، احتمال بارداری چقدره؟ ضمنا نزدیک پریودیشون هم هست( یعنی ۵_۱۰ روز دیگه )

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    قرص اورژانسی اگر تا ۲۴ ساعت بعد از نزدیکی مصرف بشه نزدیک به ۹۵ درصد اثربخشی داره که درصد نسبتا بالاییه.
    با این حال اگر ماه بعد پریودشون به تاخیر افتاد برای بررسی بارداری لازمه تست بارداری بدهند.

 164. سمیرا

  سلام .روز بخیر . من هفته اول بعد از پریودم نزدیکی محافظت نشده داشتم و بعد از ۲ روز قرص اورژانسی مصرف کردم ولی یک هفته میگذره اتفاقی نیفتاد .بار اولم هست. راهنمایی بفرمایید لطفا. و اینکه الان آزمایش خون بدم منفی یا مثبت بودن رو نشون میده؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   انتظار میره که قرص‌های اورژانسی تغییری در تاریخ قاعدگی و وضعیت خونریزی ندهند. درصورتی‌که پریودتون عقب افتاد، بهتره برای بررسی از نظر بارداری، تست بارداری بدید.

 165. فرگل

  سلام وقت بخیر من قرص اورژانسی ۷۵ دوتا یکجا مصرفکزدم بعد ۱۱ساعت
  کافیه؟؟یا باید تا قبل ۷۲ ساعت یکیدیگ مصرف کنم؟؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   بله کافی هست؛ دوز قرص اورژانسی یا دو تا ۰.۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت یا یک دوز ۱.۵ به صورت یکجا هست.

 166. ۹

  سلام وقت بخیر من امروز ی رابطه محافظت نشده داشتم البته بدون دخول بعد چند قطره از مایع منی از باسنم اومد پایین سریع شستشو دادم یک ساعت بعد هم قرص اورژانسی خوردم اسمشو نمیدونم ولی جلدش بنفش بود هنوز هم چند ساعته خوردم قرص رو پریود نشدم میشه راهنمایی کنید احتمال بارداری وجود داره؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   امکان بارداری در رابطه بدون دخول بسیار کمه و مصرف قرص اورژانسی تا ۷۲ ساعت بهد میتونه شانس بارداری رو تا حد زیادی کم کنه. قرص اورژانسی معمولا تغییری در زمان قاعدگی نمیده و باید صبر کنید ببنید که در زمان همیشگی پریود میشید یا خیر. اگر پریود نشدید بهتره تست بارداری بدید.

 167. کیمیا

  سلام وقتتون بخیر من حدود ۱۵ روز پیش رابطه محافظت نشده داشتم و نامزدم انزال نشد اما برای اطمینان بلافاصله ۴ تا ld خوردم و بعد از اون تا ۴.۵ روز روزانه یه دونه ld میخوردم سر موعد پریود شدم اما خونریزی نسبت به گذشته کمتره عوارض قرص هست؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام بله مصرف قرص‌های پیشگیری میتونه شدت خونریزی رو کمتر کنید.
   دقت کنید برای پیشگیری اورژانسی بعد از رابطه محافظت‌نشده باید قرص اورژانسی (لوونورژسترول) مصرف کنید و ال‌دی در پیشگیری اورژانسی تاثیری نداره