بهترین پوزیشن برای تحریک نقطه جی

30
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکترساینا دریافت مشاوره آنلاین

نقاط مختلف بدن انسان با توجه به اعصاب و پایانه‌های عصبی که در آن‌ها قرار گرفته‌اند حساسیت و تحریک‌پذیری متفاوتی دارند. در بدن زنان، کلیتوریس و نقطه‌ی جی دو مورد از حساس‌ترین نقاط جنسی هستند. با پیدا کردن بهترین پوزیشن برای تحریک نقطه جی و کلیتوریس زوجین می‌توانند لذت جنسی بیشتری را تجربه کنند. با دکتر ساینا همراه باشید تا بهترین پوزیشن‌های جنسی برای تحریک نقطه‌ی جی زنان را بشناسید.

پوزیشن های تحریک نقطه جی

برای یافتن بهترین پوزیشن های تحریک نقطه جی ابتدا باید محل این نقطه را بشناسیم. تعیین یک نقطه‌ی دقیق و مشخص کار دشواری است؛ زیرا بدن افراد تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند؛ ولی به‌طور کلی می‌توان گفت که این نقطه در زنان در حدوداً دو تا سه سانتی‌متر بالاتر از ابتدای واژن و به سمت جلو، یعنی سمت شکم و ناف قرار گرفته است.

کدام پوزیشن نقطه جی را تحریک میکند

برخی از زنان هنگام لمس این نقطه احساس می‌کنند بافت این نقطه اندکی زبرتر از بافت واژن است. برخی از زنان با لمس نقطه جی بلافاصله احساس تحریک می‌کنند؛ ولی بعضی از زنان تنها هنگامی‌که از لحاظ جنسی برانگیخته هستند می‌توانند این نقطه را پیدا کنند.

دکتر ساینا در مقاله نقطه جی در زنان به بررسی تکنیک های پیداکردن نقطه جی پرداخته است.

یادآور می‌شویم که این مقاله به‌منظور کمک به بهبود رابطه در زندگی زناشویی نگارش شده است. از‌آنجایی‌که نقطه‌ی جی درون واژن قرار دارد، توصیه می‌شود دختران جوان از کنجکاوی و ماجراجویی دراین‌باره پرهیز کنند تا آسیبی به سلامت خود وارد نکنند و موجب ابتلا به عفونت واژن نشوند.

بهترین پوزیشن‌ جنسی برای تحریک نقطه‌ی جی زنان کدام است؟

تمام زنان از طریق دخول، ارگاسم را تجربه نمی‌کنند. در حقیقت، براساس یک مطالعه كه در سال ۲۰۱۵ انجام شده‌است ۹ درصد از زنان هرگز از طریق دخول به ارگاسم نمی‌رسند. در مطالعه‌ای دیگر این آمار برای زنان زیر ۳۵ سال معادل ۱۴ درصد بوده‌است. اغلب زنان برای تجربه‌ی ارگاسم حین معاشقه نیاز به برانگیختگی‌های جانبی، مانند تحریک نقطه‌ی جی و کلیتوریس دارند

اگر امید دارید که در هنگام رابطه‌ی جنسی تحریک نقطه‌ی جی را تجربه کنید، موقعیت‌های قرارگیری خاصی در سکس وجود دارند که می‌توانند به بهترین شکل ممکن برای شما عمل کنند. موقعیت‌هایی را امتحان کنید که به شما کنترل بیش‌تری بر حرکاتتان می‌دهند تا بتوانید بفهمید از چه نوع تحریک‌هایی بیش‌تر لذت می‌برید.

جایگاه و نحوه تحریک نقطه جی در زنان مختلف با هم تفاوت دارد. بهتر است پوزیشن‌های مختلف را امتحان کنید تا بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی خود را بیابید.rn

بهترین پوزیشن برای تحریک نقطه جی کدام است؟

موقعیت‌های قرارگیری خاصی در رابطه‌ی جنسی وجود دارند که می‌توانند به بهترین شکل ممکن برای شما عمل کنند. در ادامه با چند ​​مورد از این پوزیشن آشنا می‌شوید تا بتوانید بهترین پوزیشن برای تحریک نقطه ی جی مناسب خود را انتخاب کنید:

تحریک نقطه جی به کمک پوزیشن دختر گاوچران (Cowgirl)

در این حالت همسرتان باید به پشت دراز بكشد و شما روی او قرار بگیرید (زن روی مرد). این موقعیت به شما امکان می‌دهد كه کنترل کاملی بر ریتم، عمق و زاویه‌ی دخول داشته باشید تا بتوانید روی پیدا کردن نقطه‌ی جیخود تمرکز کنید.

در این حالت، به‌جای این‌که به سمت بالا و پایین حركت كنید، سعی کنید حركاتتان رو به ‌جلو و عقب باشد تا نقطه‌ی جی را در دیواره داخلی واژن خود تحریک کنید. ترکیب این حركات نیز می‌تواند به شما کمک کند؛ بنابراین از امتحان كردن حركات مختلف با سرعت‌ها و زوایای مختلف نترسید.

تحریک نقطه جی با پوزیشن داگی استایل (Doggy Style)

پوزیشن داگی استایل یك روش عالی برای دستیابی به دخول عمیق‌تر در طول رابطه جنسی است. این پوزیشن برای تحریك نقطه جی زنان از زوایای مختلف بسیار مناسب است.

برای این كار، درحالی‌كه همسرتان پشت سرتان ایستاده است، در حالت چهار‌دست‌وپا قرار بگیرید. در حین دخول سعی کنید بر روی ساعد خود تکیه دهید و باسن خود را به سمت عقب فشار دهید تا بتوانید به‌منظور پیدا كردن موقعیتی كه برای‌تان مناسب‌تر است زاویه را تغییر دهید. همچنین اگر دوست دارید می‌توانید با دراز کشیدن بر روی شکم خود با آویزان شدن پاها از لبه‌ی تخت، تنوع ایجاد كنید و به شریک خود این امكان را بدهید تا پشت سر شما بایستد و از آن‌جا عمل دخول را انجام دهد.

پوزیشن مرد روی زن (Closed Missionary)

باکمی تغییر در موقعیت مرد روی زن امکان تحریک بیش‌تر بدون دخول عمیق فراهم می‌شود. برای شروع، به پشت بخوابید. سپس همسرتان روی شما قرار می‌گیرد (مرد روی زن)؛ درحالی‌که پاهای شریک شما در کنار پاهای شما قرار دارد. اگرچه این موقعیت باعث دخول عمیق نمی‌شود؛ اما باعث ایجاد حس قوی‌تر و اصطکاک بیش‌تر نقطه‌ جی می‌شود که ممکن است بهترین راه برای رسیدن به ارگاسم باشد.

پوزیشن آغوش (The Soft Serve)

در این حالت به‌همراه همسرتان به پهلو دراز بکشید، به‌طوری‌که مرد پشت‌سر زن باشد. سپس پای خود را کمی بلند کنید و به این طریق اجازه دهید همسرتان دخول را انجام دهد.

این حالت یکی از بهترین پوزیشن ها برای تحریک نقطه‌ی جی است؛ چراکه آلت مرد کاملاً با این نقطه تماس پیدا می‌کند. البته ممکن است عمق دخول چندان زیاد نباشد.

پوزیشن مار (The Snake)

از دیگر پوزیشن هایی که نقطه جی را تحریک می‌کند پوزیشن حالت مار است. این حالت مشابه داگی استایل است، با این تفاوت که زن تقریباً در حالت درازکش قرار می‌گیرد و شانه‌ها و شکم روی تخت قرار دارند. در این حالت به‌خاطر زاویه‌ی دخول، تماس کامل و تحریک نقطه جی به خوبی انجام می‌شود.

پوزیشن دب اکبر یا خرس بزرگ The Big Dipper

این حالت یکی از پوزیشن‌هایی است که امکان دخول عمیق و تحریک نقطه جی را فراهم می‌کند. در این پوزیشن زن به پهلو بر تخت دراز می‌کشد، یک پا به‌صورت کشیده روی تخت قرار می‌گیرد و پای بالایی به سمت شکم خم می‌شود. همسر شما باید بین پاهایتان بنشیند.

این پوزیشن به شما و همسرتان امکان می‌دهد زاویه و شدت دخول را کنترل کنید و تحریک نقطه ی جی به‌طور کامل انجام شود.

پوزیشن شکاف آتش (G-Whiz)

این حالت بهتر است در لبه‌ی تخت انجام شود تا زن روی کمر دراز بکشد و مرد بتواند بایستد، یا این‌که می‌توانید یک بالشت زیر کمر خود قرار دهید. برای این پوزیشن یکی از پاهای زن کشیده شده و روی شانه همسر قرار می‌گیرد، پای دیگر نیز خم شده و روی سینه همسرتان قرار می‌گیرد.

این حالت و زاویه‌ی دخول نیز پوزیشن مناسب نقطه جی محسوب می‌شود و همزمان می‌توانید دخول عمیق داشته باشید.

کلام آخر دکترساینا

پوزیشن های تحریک نقطه جی متنوع‌اند و ممکن است فقط برخی از آن‌ها برای هر فرد مناسب باشد. جهت دستیابی به رضایت جنسی باید بدن خود را بشناسید و پوزیشن‌های مختلف را امتحان کنید. برای کسب لذت جنسی خود تلاش کنید و از به زبان آوردن آن‌چه که دوست دارید خجالت نکشید.

کمک گرفتن از سکس تراپیست‌ها، هیچ وقت زود یا دیر نیست. در بسیاری از موارد می‌توانید کیفیت رابطه جنسی خود را با کمک گرفتن از متخصصان مشاوره سلامت جنسی افزایش دهید.

مشاوره با پزشک

برای صحبت با پزشک نیاز به مراجعه حضوری نیست! در سامانه‌ی دکتر ساینا می‌توانید در هر زمان و هر کجا از بیش از ۲۵۰۰ پزشک و روان‌شناس متخصص مشاوره فوری متنی، صوتی یا ویدیویی دریافت کنید.

شاید بپسندید
30 دیدگاه‌ها
 1. kami

  درود بر شما بسیار خرسندم که از این قبیل آموزش ها در فضای مجازی رونق گرفته و باعث آگاهی رسانی به سرتاسر میهن عزیزمان شده. بنده بعد از ۳۰ سال ترک اعتیاد کرده ام، حدود ۳سال است که پاک هستم، ۵۱ سال دارم، در زمان پاکی روز به روز درجه شهوتم بالاتر رفته اما به محض دخول ارضا میشوم، آیا به خاطر ترک اعتیاد دچار مشکل شدم؟ یا چون ۵۱ ساله هستم و دیابت نوع یک دارم پس از ترک اعتیاد سیستم به هم ریخته؟

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقتتون بخیر
   بهتره برای حل مشکلتون به روانپزشک مراجعه کنید تا همه بررسی‌ها به‌طور کاما براتون زیرنظر ایشون انجام بشه. البته دیابت هم می‌تونه زمینه‌ساز زودانزالی باشه.

 2. امیر

  دکتر چرا برای یک رابطه عالی ،، عشقبازی کردن قبل از رابطه را به هموطنان عزیز گوشزد نمی‌کنید که بهترین درمان برای کساني هست که به ارگاسم نمی‌رسند.

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام خیلی ممنون از به‌اشتراک‌گذاری نظرتون

 3. محمد

  سلام وقت بخیر بنده متاهلم و خانمم ن تحریک میشه ن ارضا هرکاری میکنم ولی این حس اصلا بهش دست نمیده دلیلش چیه آیا درمان میشه

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر دلایل مختلفی برای کاهش میل و توان جنسی وجود داره و لازمه که از این نظر بررسی‌های لازم انجام بشه و خوبه که با روانپرشک مشورت کنید. می‌تونید از روانپزشک‌های دکتر ساینا کمک بگیرید.

 4. محمد

  سلام. دوستان پیشنهاد میکنم برای لذت بخش بودن رابطه با شریک زندگی تان، از کاندوم های خوب و با کیفیت غافل نشید. هردو طرف را راضی می‌کنه.

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام و وقت بخیر
   ممنون از به‌اشتراک‌گذاری نظرتون

 5. الیاس

  باسلام خواستم بگم که برای بزرگ وکلفت شدن الت تناسلی درمانی وجود داردچون شریک زندگی راضی نیست

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر خیلی وقت‌ها کاهش وزن به ویژه باکمک ورزش‌هایی مخصوص قسمت پایینی شکم میتونه به بزرگ‌تر شدن آلت کمک کنه. با این حال برای دریافت راهنمایی‌های تکمیلی بهتره به متخصص اورولوژیست مراجعه کنید. میتونید از متخصصین اورولوژی دکتر ساینا کمک بگیرید.

 6. پارس

  سلام زود انزالی در مان داره

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. بله زودانزالی قابل درمانه. این مسئله می‌تونه ناشی از مشکلات هورمونی، مشکلات دستگاه تناسلی، عوارض سایر بیماری‌ها یا مشکلات باشه یا حتی ریشه روانی داشته باشه. برای شروع درمان، ابتدا باید علت زودانزالی مشخص بشه و سپس درمان مناسب رو با توجه به دلیل مشکل آغاز کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای راهنمایی بیشتر با یک متخصص ارولوژی مشورت کنید.

 7. Ali

  سالهاست بدلیل زودانزالی نمیتوانم همسرم را درست راضی کنم بهش اجازه دادم که ازادباشدوهرکجاراضی میشودبرود رفت و خوب هم جواب دادم روحیه گرفت هم بهتر درامورکارها واردترشد چون دکترزیادرفتم تاثیری نداشت. بیشتربدلیل استمنا در نوجوانی است

 8. نگین

  سلام تو رابطه چرا دیر ارضاع میشم همیشه حس تشنگی دارم و همسرم نمیتونه ارضام کنه چون اون زود تر ارضاع میشه جوری ک اون سه بار ارضاع میشه در حالی ک من هنوز ی بارم ارضاع نشوم نمیدونم مشکل از اونه ک زود انزالی داره یا مشکل از منه ک دیر ارضاع میشم

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. زمان ارضاء شدن برای هر کسی متفاوته و این امر کاملاً طبیعیه. سعی کنید پوزیشن‌های مختلف یا کارهای مختلف رو امتحان کنید ببینید کدوم براتون موثرتره.

 9. Mones

  سلام مدت زمان نرمال برای رسیدن به ارگاسم برای خانمها چقدر است

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. این زمان از فرد به فرد و بسته به شرایط روحی، زمان سیکل قاعدگی، نوع رابطه و … متفاوته و هیچ عدد درست و غلطی وجود نداره.

 10. حسین

  سلام خسته نباشین وقت بخیر.
  ایا در دوران نامزدی رابطه جنسی از جلو مشکل داره یا خیر؟؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. از نظر پزشکی منع خاصی وجود نداره.

 11. همایون

  آیا مجرد بودن ونداشتن رابطه برای مرد یا زن مضر است؟

 12. مهدی

  الت من زودمیخوابه چرا

  1. تیم محتوای دکترساینا

   دلایل مختلفی می‌تونه داشته باشه. می‌تونه منشاء ذهنی و روان‌شناختی داشته باشه مثلاً ناشی از اضطراب، افسردگی یا عدم آمادگی ذهنی برای رابطه باشه یا می‌تونه منشاء جسمی داشته باشه. لازمه ویزیت بشید، معاینات و آزمایش‌های لازم انجام بشه تا علت تشخیص داده بشه. برای گفتگو با پزشک روی این لینک بزنید.

 13. تیم محتوای دکترساینا

  سلام. بستگی به سرعت بهبود داره. پزشکان توصیه می‌کنند حداقل ۸ هفته صبر بشه و سپس با معاینه و مجوز پزشک رابطه برقرار بشه.

 14. مهدی

  با سلام
  به طور نرمال چند روز در هفته برای آقایان سکس خوبه؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. عدد نرمالی وجود نداره. بسته به سن شما، وضعیت بدنی و حالت روحی‌تون می‌تونه متفاوت باشه و درست و غلطی در کار نیست.

   1. ارسلان جهانشاهی

    سلام و خسته نباشید پارتنر بنده دم سوراخ واژنش تیرگی داره دلیلش چیه؟میتونه دلیلش واسه رابطه باشه؟

    1. تیم محتوای دکترساینا

     سلام. پوست ناحیه تناسلی به‌طور طبیعی تیره‌تر از سایر بخش‌های بدنه.

 15. تیم محتوای دکترساینا

  سلام. بستگی به شدت جراحات و سرعت روند بهبودی متفاوته؛ اما حداقل زمان لازم هشت هفته است. بعد از این زمان، باید توسط پزشک معاینه بشه و پزشک می‌تونه تایید کنه آیا امکان برقراری رابطه وجود داره یا خیر.

 16. Ehsan

  سلام .آقا هستم و متاهل. هنگام رابطه با همسرم به خاطر اینکه آلت به اندازه کافی سفت و محکم نمی شود و این سفت شدن دوام ندارد و به دلیل اینکه زود ارضاء می شوم،نمی توانم حس و حال یک رابطه آتشین را به همسرم هدیه کنم. به مختصص اورولوژی مراجعه کنم یا سکس تراپی؟
  للطفا راهنمایی فرمایید

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. با توجه به اینکه مشکل نعوظ و زودانزالی دارید حتماً با ارولوژیست مشورت کنید.

نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید