انواع قرص افزایش میل جنسی زنان

40
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکترساینا دریافت مشاوره آنلاین

شرکت های دارویی مدت‌هاست که سعی در ساختن دارو یا قرص ارگاسم دارند که موجب افزایش میل جنسی زنان شود. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به بررسی انواع قرص افزایش میل جنسی زنان، عوارض و نحوه مصرف آن‌ها را بپردازیم.

چه افرادی باید از قرص افزایش میل جنسی استفاده کنند؟

اگر اختلال ارگاسم در زنان به‌دلیل مشکلات جسمی، بیمارهای مزمن، مشکلات عاطفی یا برقراری ارتباط با همسر ممکن رخ دهد؛ برای رفع آن باید ابتدا علت زمینه‌ای را برطرف نمود.

اما در موارد دیگر این مشکل معمولاً با دارو و قرص رفع می‌شود. استفاده از قرص می‌تواند میل جنسی و تجربة ارگاسم را بهبود بخشد؛ اما به‌خاطر داشته باشید که ارگاسم یک تجربه متفاوت برای هر فرد است و بنابراین نباید خود را با دیگران مقایسه کنید. آگاهی و شناخت در مورد بدن و نحوة تحریک در افزایش کیفیت رابطه جنسی نقش مهمی دارد.

معرفی انواع قرص افزایش میل جنسی زنان

انواع مختلفی از قرص افزایش میل زنان در داروخانه ها موجود است که کارکردهای مختلفی دارند. در ادامه به معرفی انواع قرص افزایش میل جنسی بانوان می‌پردازیم. به‌ یاد داشته باشید این مقاله تنها برای آشنایی شما با داروهاست و ما مصرف آن‌ها رو توصیه نمی‌کنیم. برای مصرف دارو حتماً با پزشک مشورت کنید.

تستوسترون

هورمون تستوسترون می‌تواند یک داروی افزایش میل جنسی زنان باشد. این هورمون برای زنانی بیشترین اثربخشی را دارد که دچار کاهش شدید و ناگهانی این هورمون شده‌اند. به نظر می‌رسد مصرف هورمون تستوسترون در زنانی که عمل برداشتن تخمدان را انجام داده‌اند نه‌تنها در مشکلات جسمی ناشی از کمبود این هورمون کمک‌کننده است، بلکه میل آن‌ها را نیز بهبود می‌بخشد.[i]

ت

لازم به ذکر است که میزان هورمون تستوسترون در بدن زنان بسیار کمتر از مردان است و مصرف هورمون‌های طراحی‌شده برای مردان اصلاً برای زنان توصیه نمی‌شود. بالا بودن سطح تستوسترون در بدن زنان می‌تواند سبب مشکلاتی مانند بم یا خشن شدن صدا، ضخیم و زیاد شدن یا ریزش غیرعادی مو، بالا رفتن چربی پوست، جوش و آکنه زدن، کاهش سایز سینه و همچنین قاعدگی‌های نامنظم شود.

استراتست

قرص استراتست ترکیبی از استروژن و تستوسترون خوراکی است که اغلب برای زنان یائسه و به‌منظور جبران کاهش استروژن در یائسگی تجویز می‌شود و از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا نیز تأیید شده است. برخی افراد از این قرص به‌عنوان قرص افزایش میل جنسی زناناستفاده می‌کنند. اگرچه مطالعه‌ی تأییدشده‌ای در رابطه با اثر استراتست بر میل زنان منتشر نشده است؛ ولی بسیاری از زنان آن را تجربه مؤثری می‌دانند.

ازآنجایی‌که استراتست نیز نوعی هورمون‌درمانی است درست مانند تستوسترون باید حتماً تحت نظر پزشک مصرف شود.

ولبوترین

ولبوترین یکی از داروهای ضدافسردگی شناخته‌شده و مورد تأیید پزشکان است که به عنوان داروی افزایش میل بانوان نیز کاربرد دارد. این دارو از دو طریق می‌تواند اثر بگذارد:

یکی از دلایل کاهش میل جنسی بیماری‌های روحی نظیر افسردگی است. مصرف داروی ضدافسردگی باعث بهبود حال روحی می‌شود و از این طریق به افزایش میل زنان کمک می‌کند.

دومین شیوه‌ی اثربخشی ولبوترین به ترکیبات شیمایی آن برمی‌گردد. بسیاری از داروهای ضدافسردگی پرمصرف در دسته‌ی مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین هستند. این دسته از داروها اغلب بر میل جنسی اثر منفی می‌گذارند. تغییر داروی ضدافسردگی از مهارکننده‌های بازجذب سروتونین به ولبوترین می‌تواند این اثر منفی را کاهش داده یا حذف کند.

قرص افزایش میل زنان در داروخانه

قرص فلیبانسرین (Addyi)

فلیبانسرین نیز یک قرص ضدافسردگی است که به‌عنوان قرص افزایش میل جنسی زنان هم کاربرد دارد. این دارو در سال ۲۰۱۵ برای افزایش میل و تحریک جنسی در زنان یائسه مورد تأیید FDA قرار گرفته است؛ اما این دارو عوارضی همچون افزایش فشار خون و خطر ایست قلبی را با خود به‌همراه دارد. بنابراین باید با احتیاط و زیر نظر پزشک مصرف شود.[ii] این دارو به صورت روزانه و در هنگام خواب مصرف می‌شود.

نگران کاهش میل جنسیت هستی؟
اینجا خصوصی مشاوره بگیر!
می‌خوای بدونی برای داشتن رابطه گرم و صمیمی چه کاری باید کرد؟ (کلیک کن)

برملانوتید (Vyleesi)

یکی دیگر از داروهایی که برای افزایش میل زنان و ارضا شدن آنها تجویز می‌شود داروی برملانوتید است که به شکل تزریقی وجود دارد. این دارو برای بهبود میل جنسی در زنان یائسه به کار می‌رود. این دارو باید حداقل ۴۵ دقیقه قبل از شروع رابطة جنسی در عضلة ران یا شکم تزریق شود.

توجه کنید که در یک ماه نباید بیش از ۸ بار از این دارو استفاده کنید.

آرژین مکس

از جمله داروهایی که مورد قبول اکثر پزشکان است می‌توان به قرص آرژین مکس اشاره کرد.[iii] این قرص با ترکیبات گیاهی می‌تواند به‌عنوان قرص افزایش میل جنسی زنان تا حد مطلوبی مؤثر باشد.

ویاگرا

ممکن است اسم قرص ویاگرای زنان به گوشتان خورده باشد و بخواهید آن را امتحان کنید؛ اما باید بدانید شرکت فایزر که تولیدکننده‌ی ویاگرا است تا کنون این محصول را بر حدود سه هزار زن امتحان کرده و نتایج مثبت قابل قبولی به دست نیاورده است. تفاوت فیزیولوژی زنان و مردان علاوه بر تفاوت پروسه‌ی تحریک جنسی و میل جنسی باعث شده‌اند که ویاگرا به‌عنوان داروی قرص تحریک کننده بانواناثربخشی چندانی نداشته باشد.

ژل روان کننده‌های و مرطوب کننده

یکی از دلایل ارضا نشدن زنان خشکی واژن است. خشکی واژن باعث درد حین رابطه جنسی می‌شود و فرد به دنبال درد رسیدن به ارگاسم را تجربه نمی‌کند. برای حل این مشکل می‌توان از ژل‌های روان‌کننده استفاده کرد.

برای مطالعة بیشتر در این زمینه می‌توانید به مقالة درمان خشکی واژن از مجله سلامت دکتر ساینا مراجعه کنید.

استروژن واژینال

کاهش استروژن باعث شکنندگی و آتروفی واژن می‌شود و خشکی ایجاد می‌کند. کاهش استروژن به علت‌های مختلفی مانند یائسگی، برداشتن تخمدان، بعد از شیمی‌درمانی یا پرتودرمانی، زایمان، شیردهی، مصرف برخی داروها رخ می‌دهد.

درصورتی‌که مشکل با استفاده از ژل‌های روان‌کننده برطرف نشود، ممکن است پزشک برای فرد استروژن واژینال را که به صورت کرم یا حلقه واژینال است تجویز کند.

استفاده از داروهای حاوی استروژن واژینال معمولاً ۲ تا ۳ هفته پس از مصرف اثر خود را نشان می‌دهند‎.

عکس ۳ وارد شود.

اسفنا (Osphena)

اسفنا شبیه استروژن است و در خانم‌های یائسه که درد متوسط تا شدید حین رابطه جنسی دارند استفاده می‎شود. این دارو به شکل قرص ۶۰ میلی گرمی است و یک بار در روز همراه غذا مصرف می‌شود. اسفنا به‌طور مستقیم میل جنسی زنان را افزایش نمی‌دهد؛ اما با رفع خشکی و آتروفی واژن باعث بهبود در کیفیت رابطة زنان می‌شود.

پراسترون (اینتراروسا)

سازمان غذا و داروی آمریکا این دارو را در سال ۲۰۱۶ برای کاهش درد حین رابطه جنسی در زنان یائسه تایید کرده است.[iv] شایع‌ترین عوارض مصرف این دارو ترشحات واژن و پاپ اسمیر غیرطبیعی است.

مشاوره با پزشک

برای صحبت با پزشک نیاز به مراجعه حضوری نیست! در سامانه‌ی دکتر ساینا می‌توانید در هر زمان و هر کجا از بیش از ۲۵۰۰ پزشک و روان‌شناس متخصص مشاوره فوری متنی، صوتی یا ویدیویی دریافت کنید.

کلام آخر دکترساینا

بااینکه انواع مختلفی دارو  و قرص افزایش میل زنان در داروخانه ها موجودند؛ اما پیش از استفاده از این داروها، علت مشکل خود را پیدا کنید. مشورت با پزشک متخصص زنان یا مشورت با متخصص سلامت جنسی می‌تواند کمک بسیاری به شما بکند. دکتر ساینا به شما توصیه می‌کند پیش از آغاز مصرف هرگونه دارو، حتماً با یک پزشک مشورت کنید و به‌هیچ‌عنوان خوددرمانی نکنید.

شاید بپسندید
40 دیدگاه‌ها
 1. علی زاده

  سلام
  همسر خیلی سردی دارم ک ۳۵ سالش هست از روز اول ازدواج همینطوری بوده… میخواستم بپرسم با اسپانیش فلای ک در داروخانه ها هست ایشون رو به این حس برسونم ؟ یا یک داروی خوبی ک در بالا معرفی کردید بگید ک همون رو استفاده کنند. ممنون

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   توصیه می‌کنیم در قدم اول به روانپزشک مراجعه کنید تا دلایل مختلف سردی ایشون بررسی بشه و اگر مسئله قابل درمانی هست درمان بشه و بعد هم طبق توصیه پزشک دارو مصرف کنید.

   1. امرا

    سلام میشه به من کمک کنید

  2. باران

   سلام من خانوم هستم و خیلی زود ارضا میشوم دلیلش چیه؟و چ راهی پیشنهاد میدیین

   1. تیم پزشکی دکترساینا

    سلام.
    ارگاسم زودرس در زنان می‌تواند دلایل مختلفی از جمله عوامل فیزیکی، عاطفی و روانی داشته باشد. پس برای درمان نیاز به شناسایی علت زمینه‌ای است. برخی از علل مهم عبارتند از عدم تعادل هورمونی، برخی داروها، استرس، اضطراب، مسائل مربوط به رابطه و آسیب‌های گذشته.
    برای رفع این نگرانی، مشورت با یک متخصص زنان یا یک پزشک سلامت جنسی می‌تواند برای شما مفید باشد.

 2. زری

  سلام من خانمی ۳۷سالمه ودیر ارضا میشم و گاهی هم اصلا ارضا نمیشم با اینکه سکس طولانی دارم …چه قرصی رو پیشنهاد میکنین .سابقه بیماری خاصی هم ندارم

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت درمان مناسب لازمه اول علت اون مشحص بشه. برای همین توصیه می‌کنیم برای حل مشکلتون با روانپزشک مشورت کنید.

   1. مینا

    سلام من مدتیه حوصله رابطه ندارم وشوهرم هم وقتی نزدیکی میکنیم میگه واژنت خشکه ازروان کننده استفاده می‌کنه ،چکاربایدبکنم ؟

    1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

     سلام وقت بخیر
     ممکنه خشکی واژن و عدم ترشح لوبریکانت طبیعی از واژن، کاهش میل جنسی شما و عدم تمایلتون به رابطه باشه. کاهش میل جنسی دلایل مختلفی داره و ممکنه برای افراد زیادی پیش بیاد. توصیه می‌کنیم برای بررسی علت کاهش میل جنسی به پزشک مراجعه کنید.

 3. محسن

  سلام من ۲۶ سالمه و خیلی گرم مجازم چیکار کنم کم تر بشه

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   اگر این مسئله درحدی هست که خودتون رو آزار میده و بنظرتون بیش از حد و غیرطبیعیه بد نیست به پزشک مراجعه کنید تا درصورت لزوم براتون آزمایش درخواست کنند. در غیراینصورت فراموش نکنید که بهرحال این مسئله تا حد زیادی در سنین جوانی طبیعیه و اگر اذیتتون می‌کنه می‌تونید با انجام فعالیت‌های متفرقه مثل ورزش یا وقت گذروندن با دوستانتون تا حدی اون رو کنترل کنید.

 4. ندا رسولی

  سلام یک قرص خوب معرفی میکنید برای دیر ارضا شدن خانم ها..من زود ارضا میشم وشوهرم دیر..برا همین خسته میشم و همکاری نمیکنم باشوهرم زود خسته میشم.ممنون میشم معرفی کنید دارو یا ژلی چیزی که منم دیر ارضا بشم و بیشتر لذت ببرم.تشکر.خانومی ۳۵ساله هستم.

  1. الهام جلدی- کارشناس علمی دکتر ساینا

   سلام و وقت بخیر
   بهتره برای حل مشکلتون با روانپزشک مشورت کنید. لازمه مسئله بیشتر بررسی بشه و ممکنه همسرتون مشکل دیرانزالی داشته باشه. همچنین برای اینکه دیرتر ارضا بشید ممکنه پزشک به شما تکنیک‌هایی رو آموزش بدن و عموما برای این مسئله هم دارویی تجویز نمیشه

 5. رضا

  مهم است بدانید که بسیاری از زنان در حین رابطه جنسی با مشکل عدم رسیدن به ارگاسم دست و پنجه نرم می کنند و این کاملا طبیعی است. ممکن است دلایل مختلفی برای این وجود داشته باشد، از جمله عوامل فیزیکی، روانی یا هورمونی. در اینجا چند مورد وجود دارد که می توانید برای کمک به رسیدن به ارگاسم امتحان کنید:

  ۱. سعی کنید آرام باشید: اضطراب و استرس می تواند توانایی شما برای احساس لذت را مهار کند. سعی کنید قبل از انجام رابطه جنسی راه هایی برای آرامش پیدا کنید، مانند حمام آب گرم یا تمرینات تنفس عمیق و البته محیط ارام

  ۲. ارتباط: مهم است که با شریک زندگی خود در مورد اینکه چه شرایطی احساس بهتری دارد ارتباط برقرار کنید. این می تواند به ویژه مفید باشد اگر برای مدت طولانی با هم بوده اید و ممکن است الگوهایی ایجاد کرده باشید که ممکن است نیاز به تغییر داشته باشند.

  ۳. آزمایش: پوزیشن های مختلف جنسی و تکنیک های تحریک را امتحان کنید تا بهترین کار را برای شما پیدا کنید. این مهم است که به بدن خود گوش دهید و بفهمید چه چیزی حس خوبی دارد.

  ۴. پیش بازی: صرف زمان بیشتر برای پیش بازی برای افزایش انگیختگی و تحریک کلیتوریس ممکن است مفید باشد. این ممکن است به رسیدن به ارگاسم در حین مقاربت کمک کند.

  ۵. درمان را در نظر بگیرید: اگر همه چیز را امتحان کرده اید و هنوز نمی توانید به ارگاسم برسید، ممکن است بخواهید با یک درمانگر جنسی مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا عوامل روانی یا فیزیکی زمینه‌ای را که ممکن است در دشواری شما در رسیدن به ارگاسم نقش داشته باشد، شناسایی کنید.

 6. زهره شجاعی

  سلام من یک خانم ۵۰ساله هستم میل جنسی خوبی دارم ولی به ارگاسم نمی‌رسم حتی بعد تحریک طولانی ومعاشقه

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. تکنیک‌ها و پوزیشن‌‌های مختلف رو امتحان کنید و خواسته‌هاتون رو با همسرتون به اشتراک بگذارید. میتونید از متخصصان سکس تراپیست هم کمک بگیرید.

  2. نیما

   آدرسشو بدین

 7. ارام

  سلام ..من ۵۶ سالمه و فشار خون دارم ..به نظرتون برای درمان میل جنسی و نعوظ
  مصرف قرص ایکس اید گلدف لایف برام خوبه یا ماکاویت ام

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. لطفاً با متخصص زنان مشورت کنید تا شرح حال کامل ازتون بگیرند و با توجه به شرایطتتون قرص مناسب رو به شما پیشنهاد کنند.

 8. بانو

  سلام خسته نباشید وقت بخیر من توی سکس مقعدی با نامزدم وقتی ارضا میشم هیچ آب منی ازم خارج نمیشه میشه توروخدا لطف کنید اسم به قرصی که خیلی تاثیر عالی داره بهم معرفی کنید

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. حتماً با یک متخصص ارولوژی مشورت کنید که علت شناسایی بشه و درمان مناسب رو بهتون پیشنهاد کنن.

 9. اسمرجاسم

  همه ما مدتهاست میدانیم بیمار هستیم و از پزشکان حوزه های مختلف کمک خواسته ایم اما نتیجه نگرفته ایم پس در ایجا از شما میپرسیم که برای فلان مشکل چه کنم؟ لطفا کمک کنید به مردمانی که دیگر نمیدانن چه کنند

 10. ......

  سلام خسته نباشید من ب تازگی ازدواج کردم اما ب دلیل ترس و درد نمیتونم رابطه ی کامل داشته باشم آیا میتونم از قرص تحریک جنسی یا یک بی حسی قوی استفاده کنم

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. دوست عزیز توصیه می‌کنیم با کمک یک روان‌شناس سعی کنید به‌مرور از نظر ذهنی خودتون رو آماده رابطه بکنید تا بتونید بر ترس و نگرانی غلبه کنید و از رابطه لذت ببرید.

 11. Ss

  سلام ببخشید من با همسرم اصلا ارضا نمیشم ولی با خودارضایی ارضا میشم پیش روانشناس هم رفتم میگه به خودارضایی عادت کردی الان دارویی هست که میل جنسیم رو به شدت زیاد کنه که باهمسرمم ارضا شم؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   دوست عزیز بهتره با یه سکس‌تراپیست مشورت کنید.

 12. Naeim.sif

  سلام من قرص لیدی ارا گرفتم روش نوشته ۱۰۰

  و نمیدونم برا دختره باکره خوبه استفاده کردنش یا نه !

 13. رسسول

  سلام مردی چهل ودو ساله هستم وزود انزالی دارم لطفآ راهنمایی کنید

  1. تیم محتوای دکترساینا

   دوست گرامی، زودانزالی دلایل مختلف جسمی و روحی میتونه داشته باشه که هر کدوم درمان خاصی خودشون رو دارند. می‌تونید مقالات ما رو با عنوان‌های «درمان قطعی زودانزالی» و «۶ علت شایع زودانزالی در مردان» مطالعه کنید تا بیشتر با این دلایل و راه‌های درمانش آشنا بشید.

 14. ابی

  لطفا یک قرص سالم بهم معرفی کنید برای خانمم سپاس

  1. تیم محتوای دکترساینا

   دوست گرامی، پایین بودن میل جنسی دلایل مختلف فیزیکی و روانی داره. باید ابتدا دلیل این مسئله مشخص بشه و بعد درمان مناسب انتخاب بشه. توصیه می‌کنیم با یک متخصص زوج درمانگر مشورت کنید. میتونید از متخصصان دکترساینا هم مشاوره آنلاین بگیرید.

 15. .......

  سلام وقتتون بخیر.ببخشیدخانوم دکتر میخواستم بپرسم برای دیرارضاشدن خانومم باید چیکارکنم ایا قرصی یا ژلی هس ک بتونه کمکم کنه.ممنون از وقتی ک گذاشتین

 16. مهدی

  سلام ایا برای زنان ۳۶ ساله کپسول خوبی تجویز دارید؟

  1. تیم محتوای دکترساینا

   دوست عزیز، مصرف خودسرانه دارو به هیچ عنوان توصیه نمی‌شه. پیشنهاد می‌کنیم با یه متخصص سلامت جنسی مشورت کنید.

 17. شریفی مقدم کاخکی

  سلام ،یک خانم ۵۰ساله هستم که هنوز عادت ماهانه دارم ،تمایل به رابطه در من قوی هست ولی خیلی دیر به ارگاسم میرسم ویا در یک رابطه اصلا به ارگاسم نمی‌رسم همسرم معاشقه خوبی داره و اشکال از من هست ،لطفا قرصی گیاهی ایمن رو‌برای من تجویز کنید،دچاربیماری میگرن از نوع گرم‌،صرع کنترل شده هستم

  1. علی اصغر

   سلام ببخشید اینو میپرسم من ۱۶سالمه ولی این عادت ماهانه رو نمیدونم چیه میشه بگید اگه کسی اینو میخونه به من بگه با تشکر

   1. تیم محتوای دکترساینا

    دوست عزیز، عادت ماهانه یا پریود به خونریزی ماهانه خانم‌ها گفته میشه.

  2. امیر خانی

   سلام منم مثل شما هستم…. ولی با تمرین کردم خیلی بهتر شدم….

  3. استاد

   عزیزم اشکال از شما نیست اتفاقا اشکال از پارتنر شماست که خوب قبل از سکس نسبت به برانگیختگی شما اقدام نمی کند. باید شما را تا مرز ارضا شدگی (جنون جنسی) برساند و سپس عمل دخول را انجام دهد

   1. فرهاد

    چقدر بد و مسخره اس که بعضی افراد فکر میکنن با دونستن یکسری اطلاعات مختصر میتونن به خودشون اجازه اظهار نظر تو هر موضوعی رو بدن!
    استاد عزیز !
    شما در این زمینه چه تحصیلات جامع و مبسوطی دارین که با یک شرح حال مختصر در مبحثی با کلی پیچیدگی به این سادگی اظهار نظری ظاهرا خردمندانه میکنید و نسخه پیچی میفرمایید؟؟؟
    توجه بفرمایید که ارگاسم در بانوان به پارامترهای متعددی بستگی داره که یکی از اونها معاشقه و برانگیختگی قبل از دخوله و نه همهش!

نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید