تعبیر خواب سکسی چیست؟

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکترساینا دریافت مشاوره آنلاین

تعبیر خواب سکسی از دیدگاه‌های متعددی قابل انجام است ولی احتمالاً قابل استنادترین تعبیر خواب رابطه جنسی از دید روانشناسی هستند. هرچند رؤیاها تحت تأثیر ناخودآگاه افراد شکل می‌گیرند؛ ولی امور روزمره و اتفاقات مختلف زندگی نیز بر شکل‌گیری رؤیاها مؤثرند. به‌همین‌خاطر روانشناسان با انجام مطالعات بسیار سعی کرده‌اند راز رؤیاها را بشکافند و برای آن‌ها تعبیر مناسبی پیدا کنند.

در این مقاله از مجله سلامت دکتر ساینا به تعبیر خواب جنسی می‌پردازیم و این‌که رؤیاهای جنسی در مورد افراد مختلف معمولاً چه معنایی دارند. برای مطالعه بخش موردنظر خود می‌توانید بر تیتر آن در فهرست کلیک کنید. اگر در موبایل می‌خوانید، تیتر را لمس کنید.

چه افرادی بیشتر رؤیای جنسی می‌بینند؟

خواب های سکسی بسیار معمول هستند و همه‌ی افراد خواه مجرد باشند یا متأهل چنین رؤیاهایی می‌بینند. داشتن رؤیاهای جنسی به‌هیچ‌وجه نشانگر احساس نارضایتی شما از رابطه یا زندگی‌تان نیست.

بعضی از افراد بیشتر از دیگران خواب‌های جنسی می‌بینند؛ ولی میانگینی برای تعداد خواب‌های سکسی وجود ندارد. در پژوهش‌هایی که به‌عنوان‌مثال در 40 سال گذشته صورت گرفته، معمولاً درصد خواب ‌های جنسی در زنان پایین‌تر گزارش می‌شد؛ اما در پژوهشی از دانشگاه مونترال، میزان خواب‌های جنسی بین دو جنس مقایسه شده‌اند. طبق یافته‌های این پژوهش هر دو جنس مذکر و مؤنث به یک‌میزان خواب‌های جنسی می‌بینند. درصد خواب‌های جنسی به نسبت کل خواب‌های هر فرد 8% است. دلیل این اختلاف در نتایج پژوهش‌های قدیمی با پژوهش‌های تازه‌تر احتمالاً به این دلیل است که زنان نسبت به گذشته بیشتر خواب‌های جنسی می‌بینند یا بیشتر آن را گزارش می‌کنند.[1]

قبل از اینکه با تعبیر خواب سکسی آشنا شوید باید بدانید که چرا رؤیاهای جنسی می‎‌بینیم؟ در ادامه با برخی از علل دیدن رؤیاهای جنسی آشنا خواهید شد. لازم به ذکر است که دکتر ساینا در مقاله «چرا خواب سکسی می‌بینیم؟» به‌طور مفصل به بررسی علت دیدن این نوع خواب پرداخته است.

چه می‌شود که رؤیای جنسی می‌بینیم؟

دکتر کیت ام. هیرن[2] روانشناسی که اولین تحقیق آزمایشگاهی خواب در جهان را درباره‌ی رؤیاهای شفاف (رؤیاهایی که در آن شخص متوجه می‌شود که رؤیا می‌بیند) انجام داده است در‌این‌باره می‌گوید: «ما هر شب تقریباً دو ساعت خواب می‌بینیم. بیشتر رؤیاهای ما در مورد چیزهای خسته‌کننده و روزمره هستند؛ اما گاهی اوقات احساسات شدید می‌توانند در رؤیاهای ما نفوذ کنند.»

ما روی رؤیاهای خود كنترل بسیار كمی داریم. این بدان معناست كه متأسفانه نمی‌توانیم به‌طور ارادی فرد موردعلاقه‌ی خود را در خواب ببینیم. به گفته‌ی روانشناسان هنگامی‌که خواب هستیم و رؤیا می‌بینیم اغلب از دیدن خوابمان لذت می‌بریم؛ اما وقتی بیدار می‌شویم رؤیاها بسیار شرم‌آور و حتی منزجرکننده می‌شوند؛ زیرا اغلب مردم در مورد کسانی رؤیای جنسی می‌بینند که در دنیای واقعی هیچ تمایل جنسی به آن‌ها ندارند. داشتن رؤیاهای جنسی که عجیب و غیرواقعی یا خجالت‌آور باشند طبیعی است.

یادتان باشد که اگر خواب‌های جنسی زندگی شما را مختل کرده‌اند یا ازلحاظ روانی به شما فشار می‌آورند حتماً از مشاوران متخصص کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. اگر صحبت کردن رودر رو با مشاور برایتان سخت است به شما مشاوره غیرحضوری را پیشنهاد می‌دهیم. در سامانه پزشکی دکتر ساینا در تمام ساعات شبانه‌روز می‌توانید به‌صورت غیر حضوری و در محیطی کاملاً امن و خصوصی با روانشناسان و بهترین مشاوران سلامت جنسی در ارتباط باشید.

رؤیای جنسی در مورد یک فرد خاص به معنی تمایل ما به اوست؟

همه‌ی رؤیاها، حتی رؤیاهای جنسی می‌توانند با اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می‌دهد ارتباط داشته باشند و هر شخصیت در رؤیای شما نمایانگر یک تکه از شخصیت شخصی شماست.

به گفته‌ی متخصصان خواب وقتی کسی در رویای جنسی شما ظاهر می‌شود لزوماً به این معنی نیست که می‌خواهید با آن فرد رابطه‌ی نزدیک داشته باشید. در عوض آن فرد احتمالاً دارای برخی ویژگی‌های شخصیتی (مانند مهارت‌های رهبری یا مهربانی) قابل‌تحسین است که شما در خودتان می‌شناسید اما هنوز آن را رشد نداده‌اید.

اگرچه برخی از رؤیاهای جنسی ممکن است آرزوهای افراد باشند؛ ولی رؤیاهای جنسی معمولاً پیچیده‌تر بوده و نشان‌دهنده‌ی خواسته‌ها و ترس‌های شخصی شما هستند.

تعبیر خواب جنسی رابطه با همکاران یا مدیرتان

دیدن رویای سکسی در مورد رئیس یا کارفرما در سراسر دنیا شایع است و طبیعتاً اصلاً راحت نیست که بعد از دیدن چنین رؤیایی با مدیرتان روبه‌رو شوید و سعی کنید عادی برخورد کنید! رؤیاهای جنسی در مورد همکاران و علی‌الخصوص رئیستان می‌تواند نشانه‌ی این باشد که شما در ناخودآگاهتان جذب این افراد شده‌اید؛ ولی دلیلی که روانشناسان برای چنین رؤیایی دارند این است که شما به‌طور ناخودآگاه خود را آماده‌ی ریاست می‌بینید. پس شاید بهتر باشد توانایی‌های خود را بسنجید و برای یک ترفیع بزرگ تلاش کنید!

تعبیر خواب سکسی در رابطه با دوستانتان

این مورد احتمالاً از مورد قبلی هم آزاردهنده‌تر است؛ اما لازم نیست احساس بدی پیدا کنید. ناخودآگاه شما بازهم وارد عمل شده و این بار پای دوستتان را به رؤیا بازکرده است. دلیل احتمالی چنین خوابی این است که دوستتان مهارتی دارد که شما سعی دارید آن را در خودتان تقویت کنید. ناخودآگاهتان در تلاش است این ویژگی را در شما بهبود ببخشد.

تعبیر خواب سکسی رابطه با افرادی که در زندگی روزمره از آن‌ها متنفرید

برای چنین خوابی دو دلیل وجود دارد. ممکن است این فرد ذهن شما، خصوصاً ناخودآگاهتان را درگیر خود کرده باشد. این درگیری ذهنی در خواب می‌تواند به‌صورت رویای جنسی بروز کند. دلیل دیگر این است که ناخودآگاه شما می‌خواهد نسبت به این افراد احساس برتری کند؛ پس این رویای رابطه‌ی جنسی به‌نوعی اظهار برتری و قدرت است.

تعبیر خواب جنسی رابطه با افراد مشهور

این رؤیاها نیز از رایج‌ترین خواب‌های سکسی هستند. حقیقت جالب در رابطه با این رؤیاها این است که زنان دو برابر مردان در مورد افراد مشهور خواب سکسی می‌بینند.[3] دلیل این رؤیاها واضح است؛ ما به این افراد علاقه‌مندیم! همچنین ممکن است با آن‌ها استعداد مشترک داشته باشیم.

تعبیر خواب رابطه جنسی با شریک زندگی سابق

بعد از درگیری‌های احساسی و دست‌وپنجه نرم کردن با دل‌شکستگی، آخرین چیزی که ممکن است بخواهید دیدن شریک سابق زندگی‌تان در یک رؤیای سکسی است. چرا ناخودآگاه قصد آزار ما را دارد؟ دلیل چنین خواب‌هایی وابستگی ناخودآگاه شما به این افراد است. شاید در روشنایی روز این افراد را فراموش کرده باشید، ولی در خواب و ناخودآگاه هنوز به آن‌ها فکر می‌کنید.

تعبیر خواب رابطه جنسی در مورد خیانت کردن همسرتان

این “کابوس” سکسی احتمالاً به دلیل عدم اعتمادبه‌نفس کافی شما اتفاق می‌افتد. ممکن است ناخودآگاه شما حس کند به‌اندازه کافی جذاب یا توانمند نیستید و این افکار به‌صورت رویای جنسی بروز پیدا می‌کنند. همچنین این رؤیا می‌تواند به علت عدم اعتماد بین شما و همسرتان باشد. بهتر است در مورد خودتان و همسرتان بیشتر فکر کنید و نگرانی‌هایتان را در میان بگذارید.

خواب خیانت همسر شما به‌هیچ‌وجه به معنی عدم وفاداری آن‌ها به شما نیست. چنین خواب‌هایی معمولاً انعکاس ترس‌ها و نگرانی‌های ما هستند و ناخودآگاهِ ما عدم اعتمادبه‌نفس را این‌گونه نشان می‌دهد. در مورد خوابِ خود با همسرتان یا با مشاور صحبت کنید تا کنترل بهتری بر احساسات و عواطف خود پیدا کنید.

تعبیر خواب جنسی رابطه با محارم

این رؤیاها قطعاً آزاردهنده‌ترین نوع رؤیاهای جنسی هستند. اگر چنین خوابی دیده‌اید، به خاطر داشته باشید که محتوای خواب تحتِ کنترل شما نیست و دلیلی برای شرمندگی یا عذاب وجدان وجود ندارد. این خواب‌ها طبیعی هستند و بسیاری از افراد آن‌ها را تجربه می‌کنند. این رؤیا احتمالاً به خاطر یک حسادت اتفاق می‌افتد. ممکن است یکی از توانایی‌های نزدیکانتان برای شما قابل‌تحسین باشد و دوست داشته باشید آن مهارت را در خود تقویت کنید.

مطالعه در مورد حقایق و علت‌های خواب‌های جنسی به شما کمک می‌کند دلیل دیدن چنین خواب‌هایی را بهتر درک کنید. دکتر ساینا در مقاله در مقاله «چرا خواب سکسی می‌بینیم؟» به بررسی علت دیدن خواب‌های سکسی پرداخته است.

کلام آخر دکتر ساینا

همان‌طور که گفتیم خواب‌های جنسی اتفاقی عادی و طبیعی هستند و تجربه کردن آن‌ها نباید باعث بروز احساس خجالت‌زدگی و عذاب وجدان شود. این ناخودآگاه شماست که سبب رؤیا دیدن می‌شود پس به نشانه‌ها و نکته‌هایی که ناخودآگاهتان به شما نشان می‌دهد دقت کنید و سعی کنید با استفاده از آن‌ها خودتان را پیشرفت دهید. اگر دیدن رؤیاهای جنسی به شما احساس بدی می‌دهد می‌توانید با روانشناس یا مشاور سلامت جنسی صحبت کرده و برای حل این مشکل تلاش کنید.

شاید بپسندید
5 دیدگاه‌ها
 1. کاوه اربابی

  سلام شما خیلی دخترونه و مختصر و نصف آنها را آزار دهنده حساب میکنید درحالی خواب درواقع از همان تشدید احساسات به وجود میاد و تصویر سازی میشه نه اینکه ما چی دوست داریم و همونطوری فکر میکنیم نیستش پس خیلی ناگورانه خواب میبینیم به نظرم باید علم زندگی باشه چون مربوط میشه به زندگی بهرحال جای گفتن زیاده …

  1. ناشیناس

   دخترونه ؟..
   کی از تبعیض پس بر میدارین

 2. امین

  من هفته ای ۵ الی ۶ باز خواب جنسی میبینم
  این نشان از مریضی خواصی نیست؟

 3. آیدا

  سلام من یه زن ۴۰ ساله هستم امشب خواب بدی دیدم تو خواب دختر ده ساله من آلت مردانه داشت و با من سکس می کرد روی پشتم خوابیده بود و آلت خود رابه مقعدم وارد کرده بود بعد از تلاش زیاد که عرق ریخته بود کنار رفت و گفت من ارضا نشدم یهو از خواب پریدم اینقدر ناراحتم دارم سکته می کنم تروخدا ببینید تعبیرش چی هست

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خواب‌های مرتبط با تابوهای جنسی شاید خیلی ترسناک و آزاردهنده به‌نظر بیان، اما به یاد داشته باشید که اغلب افراد چنین خواب‌هایی رو می‌بینند و این هیچ معنای بدی نداره. تعبیر خواب‌های مرتبط با تابوهای جنسی بسیار پیچیده است؛ اما به‌هیچ‌عنوان جنسی و شرم‌آور نیست. به‌عنوان‌مثال می‌تونه ناشی از وجود یک مشکل در رابطه شما با فرزندتون یا یک احساس گناه باشه. توصیه می‌کنیم با یک روان‌شناس در این رابطه صحبت کنید؛ روان‌شناس با بررسی جنبه‌های مختلف و سوالاتی که از شما می‌پرسه بهتر و دقیق‌تر می‌تونه راهنمایی‌تون بکنه. می‌تونید از روان‌شناسان دکترساینا هم مشاوره آنلاین تلفنی دریافت کنید.

نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله سلامت دکترساینا


دکترساینا