تعبیر خواب سکس؛ ۱۵ نوع خواب سکسی و ریشه‌یابی آن

21
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکترساینا دریافت مشاوره آنلاین

تعبیر خواب سکسی از دیدگاه‌های متعددی قابل انجام است که بسیاری از آن‌ها ریشه در خرافات دارد؛ ولی تعبیر خواب جنسی از دید روان‌شناسی قابل استناد است. هرچند رؤیاها تحت تأثیر ناخودآگاه افراد شکل می‌گیرند؛ ولی امور روزمره و اتفاقات مختلف زندگی نیز بر شکل‌گیری رؤیاها مؤثرند. به‌همین‌خاطر روانشناسان با انجام مطالعات بسیار سعی کرده‌اند راز رؤیاها را بشکافند و برای آن‌ها تعبیر مناسبی پیدا کنند.

در این مقاله از مجله سلامت دکترساینا به تعبیر خواب جنسی می‌پردازیم و سعی می‌کنیم نشان دهیم که رؤیاهای جنسی در مورد افراد مختلف معمولاً چه معنایی دارند.

آیا دیدن خواب سکسی به معنای بیماری و اختلال است؟

خواب‌های جنسی کاملاً طبیعی و نسبتاً رایج‌اند. بیش از ۷۰ درصد مردم گزارش کرده‌اند که در طول زندگی خود حداقل یک بار خواب جنسی دیده‌اند (منبع: NIH). حتی اگر خواب‌ شما موضوع آزاردهنده‌ای مثل خیانت به همسر یا برقراری رابطه جنسی را رئیستان داشته باشد، جای نگرانی نیست.

اغلب مردم درباره نزدیکان و کسانی که می‌شناسند خواب جنسی می‌بینند. پس کاملاً طبیعی است در مورد افرادی که به‌طور روزمره با آن‌ها سروکار دارید خواب‌های جنسی ببینید.

به گفته بنیاد خواب آمریکا:

پژوهش‌های محدودی درباره معنای خواب‌های جنسی انجام شده است. مطالعه درباره معنا و تعبیر خواب، کاری دشوار است؛ چراکه خواب‌ها مختص به فردی هستند که آن خواب‌ را تجربه می‌کند. همچنین به یاد آوردن خواب همیشه ساده نیست. روان‌شناسان و پژوهشگران از زمان زیگموند فروید در اوایل قرن نوزدهم تا کنون سعی کرده‌اند درباره خواب‌های سکسی نظریه‌پردازی کنند. فروید معتقد بود خواب‌ها ناشی از تلاش بخش‌های آگاه و ناخودآگاه ذهن برای مرتبط کردن اطلاعات است. درحالی‌که دقیقاً نمی‌دانیم خواب‌های جنسی چه معنایی دارند، اما نظریاتی دراین‌باره وجود دارند.

چه می‌شود که رؤیای جنسی می‌بینیم؟

ماهیت رویا برای دانشمندان هنوز مبهم است. به‌درستی نمی‌دانیم چرا افراد خواب می‌بینند یا اینکه خواب‌ها چه نقشی دارند. خواب‌های سکسی هم از این قاعده مستثنا نیستند.

خواب‌ها ممکن است نقش مهمی در سلامت جسمی و روحی ما داشته باشند؛ حتی ممکن است به فرآیند بهبود بیماری‌ها کمک کنند.

وقتی خواب هستیم، در طی بخشی از خواب که REM نام دارد رویا می‌بینیم. بخش REM معمولاً حدود ۹۰ دقیقه پس از اینکه خوابمان می‌برد شروع می‌شود.

طی بخش REM قسمت خاصی از مغز به نام آمیگدال بسیار فعال می‌شود. این بخش مامور کنترل و پردازش احساسات است.

چه افرادی بیشتر رویای جنسی می‌بینند؟

بعضی از افراد بیشتر از دیگران خواب‌های جنسی می‌بینند؛ ولی میانگینی برای تعداد خواب‌های سکسی وجود ندارد. پژوهش‌های قدیمی‌تر معمولاً درصد خواب‌های جنسی را در زنان پایین‌تر گزارش می‌کردند؛ اما در پژوهش‌های تازه‌تر که میزان خواب‌های جنسی بین دو جنس مقایسه شده‌اند، مشخص شده که هر دو جنس مذکر و مؤنث به یک‌میزان خواب‌های جنسی می‌بینند. دلیل این اختلاف در نتایج پژوهش‌های قدیمی با پژوهش‌های تازه‌تر احتمالاً به این دلیل است که زنان نسبت به گذشته بیشتر خواب‌های جنسی می‌بینند یا بیشتر آن را گزارش می‌کنند (منبع: American Academy of Sleep Medicine).

برخی پژوهش‌ها پیشنهاد می‌دهند برخی عوامل در افزایش تعداد خواب‌های جنسی اثر دارند:

 • داشتن رابطه جنسی بیشتر
 • تجربه ارگاسم بیشتر
 • تمایل جنسی بالاتر

آیا رؤیای جنسی در مورد یک فرد خاص به معنی تمایل ما به اوست؟

همه‌ی رؤیاها، حتی رؤیاهای جنسی می‌توانند با اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می‌دهد ارتباط داشته باشند و هر شخصیت در رؤیای شما نمایانگر یک تکه از شخصیت شخصی شماست.

به گفته‌ی متخصصان خواب وقتی کسی در رویای جنسی شما ظاهر می‌شود لزوماً به این معنی نیست که می‌خواهید با آن فرد رابطه‌ی نزدیک داشته باشید. در عوض آن فرد احتمالاً دارای برخی ویژگی‌های شخصیتی (مانند مهارت‌های رهبری یا مهربانی) قابل‌تحسین است که شما در خودتان می‌شناسید اما هنوز آن را رشد نداده‌اید.

اگرچه برخی از رؤیاهای جنسی ممکن است آرزوهای افراد باشند؛ ولی رؤیاهای جنسی معمولاً پیچیده‌تر بوده و نشان‌دهنده‌ی خواسته‌ها و ترس‌های شخصی شما هستند.

عواملی که در معنای خواب سکسی تاثیرگذارند.

چطور خواب جنسی را معنا کنیم؟

پژوهش دقیق و قابل استنادی وجود ندارد که نشان دهد دیدن خواب جنسی با افراد خاص دقیقاً معنای خاصی می‌دهد. هرچند در اینترنت تعبیرهای زیادی درباره معنای خواب‌های سکسی دیده می‌شود، اما بسیاری از این تعابیر با هم در تضادند.

بسیاری از پژوهش‌ها معتقدند که خواب دیدن ممکن است در فرآیند یادگیری افراد نقش داشته باشد؛ بااین حال دقیقاً مشخص نیست آیا خواب‌های جنسی هم چنین کارکردی دارند یا خیر.

موارد زیر می‌تواند به شما کمک کند درک بهتری از خواب جنسی پیدا کنید:

۱. دقت کنید که در خواب چه اتفاقی می‌افتد

تجربه‌ای منفی با فردی خاص ممکن است نشان‌دهنده ترس شما از ارتباطتان با آن فرد در دنیای واقعی یا حس منفی شما به آن فرد باشد. همچنین ممکن است این اتفاق، نمادی از چیزی دیگر باشد.

۲. دقت کنید که در خواب چه حسی دارید

لذت‌بخش یا ناراحت‌کننده بودن خواب می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که شما چه حسی نسبت به آدم‌های داخل خواب‌تان دارید؛ به‌خصوص اینکه چه حسی نسبت به داشتن رابطه جنسی با آن فرد دارید.

۳. ببیند آیا ممکن است خواب کاملاً تصادفی باشد

برخی خواب‌ها صرفاً مجموعه‌ای تصادفی از تصاویری است که در طی روز تجربه کرده‌اید. فرض کنید در واقعیت در یک روز با همسرتان رابطه جنسی داشته‌اید و سپس فرد دیگری را هم دیده‌اید؛ دیدن خواب رابطه جنسی با آن فرد کاملاً طبیعی و تنها به‌این‌معنی است که ذهنتان وقایع آن روز را به ترتیبی دیگر در خواب به شما نماش می‌دهد.

۴. به محتوای نمادین خواب‌ها دقت کنید

به‌عنوان‌مثال، اگر فردی برای شما با نماد خاصی گره خورده است، دیدن خواب درباره آن نماد ممکن است اشاره به آن فرد خاص داشته باشد.

۵. شرایط بیرونی را مد نظر قرار دهید

فکر کردن به اینکه در زندگی واقعی شما چه خبر است، می‌تواند کلیدی برای درک معنای رویا باشد. به‌عنوان‌مثال، اگر شما به دنبال برقراری ارتباط با دیگران یا برقراری رابطه جنسی هستید، دیدن رویای جنسی می‌تواند راه فراری برای کاهش تنش‌های زندگی روزمره باشد.

تعبیر خواب سکسی

همان‌طورکه اشاره شد، تعبیر خواب به‌طورکلی و تعبیر خواب سکسی به‌طور خاص، پیچیدگی‌های بسیاری دارد. در زیر چندتا از سناریوهای تکرارشونده و برخی تعابیر احتمالی آن‌ها را مرور می‌کنیم. دقت کنید که ممکن است خواب شما، معانی دیگری هم داشته باشد.

تعبیر خواب سکسی با همسرتان

خواب دیدن درباره سکس با همسر بسیار رایج است. چنین خوابی می‌تواند به این معنا باشد که شما مجذوب همسرتان هستید یا به‌تازگی به سطح بالاتری از ارتباط خوب و موثر با همسرتان رسیده‌اید. همچنین برعکس می‌تواند به این معنا باشد که پس از یک دوره روابط سرد، احساس می‌کنید نیاز دارید که روابط‌تان دوباره مستحکم شود.

تعبیر خواب جنسی خیانت کردن به همسرتان

دیدن چنین خوابی نسبتاً رایج است و می‌تواند برای شما هم اتفاق بیفتد. ممکن است چنین خوابی به این معنا باشد که شما احساس حسادت می‌کنید یا با همسرتان به‌اندازه‌کافی رابطه ندارید.

برخی پژوهش‌ها نشان داده‌اند کسانی که احساس حسادت بیشتری دارند، بیشتر خواب خیانت کردن به همسرشان را می‌بینند.

همچنین به نظر می‌رسد کسانی که رابطه رضایت‌بخشی با همسرشان دارند، کمتر خواب خیانت کردن می‌بینند.

تعبیر خواب رابطه جنسی در مورد خیانت کردن همسرتان

این کابوس سکسی احتمالاً به دلیل عدم اعتمادبه‌نفس کافی شما اتفاق می‌افتد. ممکن است ناخودآگاه شما حس کند به‌اندازه کافی جذاب یا توانمند نیستید و این افکار به‌صورت رویای جنسی بروز پیدا می‌کنند. همچنین این رؤیا می‌تواند به علت عدم اعتماد بین شما و همسرتان باشد. بهتر است در مورد خودتان و همسرتان بیشتر فکر کنید و نگرانی‌هایتان را در میان بگذارید.

خواب خیانت همسر شما به‌هیچ‌وجه به معنی عدم وفاداری آن‌ها به شما نیست. چنین خواب‌هایی معمولاً انعکاس ترس‌ها و نگرانی‌های ما هستند و ناخودآگاهِ ما عدم اعتمادبه‌نفس را این‌گونه نشان می‌دهد. در مورد خوابِ خود با همسرتان یا با مشاور صحبت کنید تا کنترل بهتری بر احساسات و عواطف خود پیدا کنید.

تعبیر خواب سکس با شریک زندگی سابق

بعد از درگیری‌های احساسی و دست‌وپنجه نرم کردن با دل‌شکستگی، آخرین چیزی که ممکن است بخواهید دیدن شریک سابق زندگی‌تان در یک رؤیای سکسی است. چرا ناخودآگاه قصد آزار ما را دارد؟ دلیل چنین خواب‌هایی وابستگی ناخودآگاه شما به این افراد است. شاید در روشنایی روز این افراد را فراموش کرده باشید، ولی در خواب و ناخودآگاه هنوز به آن‌ها فکر می‌کنید.

تعبیر خواب سکسی رابطه با اعضای خانواده یا محارم

این رؤیاها قطعاً آزاردهنده‌ترین نوع رؤیاهای جنسی هستند. اگر چنین خوابی دیده‌اید، به خاطر داشته باشید که محتوای خواب تحتِ کنترل شما نیست و دلیلی برای شرمندگی یا عذاب وجدان وجود ندارد. این خواب‌ها طبیعی هستند و بسیاری از افراد آن‌ها را تجربه می‌کنند. این رؤیا احتمالاً به خاطر یک حسادت اتفاق می‌افتد. ممکن است یکی از توانایی‌های نزدیکانتان برای شما قابل‌تحسین باشد و دوست داشته باشید آن مهارت را در خود تقویت کنید.

ما در اینجا فقط به برخی نظریات رایج درباره تعبیر خواب سکس پرداخته‌ایم. ممکن است این تعبیرها در مورد شما درست نباشند. اگر دیدن خواب‌های جنسی شما را نگران کرده است، از روان‌شناس کمک بگیرید.

تعبیر خواب جنسی با هم‌جنس خودتان

وقتی در دنیای واقعی تمایلی به جنس موافق ندارید، دیدن چنین خوابی می‌تواند شما را سردرگم کند؛ اما توجه داشته باشید که دیدن چنین خوابی نیز رایج و طبیعی است. تفسیر چنین خوابی به این نکته برمی‌گردد که فرد دیگر برای شما نشانه چیست.

خواب دیدن درباره مسائل غیرعادی می‌تواند به این معنا باشد که ذهن شما تلاش دارد بر کسب ویژگی‌های تازه‌ای تمرکز کند. شریک جنسی در خواب می‌تواند نماد چیزی باشد که سعی دارید برای پیشرفتتان کسب کنید.

تعبیر خواب سکسی رابطه با همکاران یا مدیرتان

دیدن رویای سکسی در مورد رئیس یا کارفرما در سراسر دنیا شایع است و طبیعتاً اصلاً راحت نیست که بعد از دیدن چنین رؤیایی با مدیرتان روبه‌رو شوید و سعی کنید عادی برخورد کنید! رؤیاهای جنسی در مورد همکاران و علی‌الخصوص رئیستان می‌تواند نشانه‌ی این باشد که شما در ناخودآگاهتان جذب این افراد شده‌اید؛ ولی دلیلی که روانشناسان برای چنین رؤیایی دارند این است که شما به‌طور ناخودآگاه خود را آماده‌ ریاست می‌بینید. پس شاید بهتر باشد توانایی‌های خود را بسنجید و برای یک ترفیع بزرگ تلاش کنید!

تعبیر خواب جنسی رابطه با افراد مشهور

این رؤیاها نیز از رایج‌ترین خواب‌های سکسی هستند. حقیقت جالب در رابطه با این رؤیاها این است که زنان دو برابر مردان در مورد افراد مشهور خواب سکسی می‌بینند (منبع: American Academy of Sleep Medicine). دلیل این رؤیاها واضح است؛ ما به این افراد علاقه‌مندیم! همچنین ممکن است با آن‌ها استعداد مشترک داشته باشیم.

تعبیر خواب جنسی

تعبیر خواب سکسی در رابطه با دوستانتان

این مورد احتمالاً از مورد قبلی هم آزاردهنده‌تر است؛ اما لازم نیست احساس بدی پیدا کنید. ناخودآگاه شما بازهم وارد عمل شده و این بار پای دوستتان را به رؤیا بازکرده است. دلیل احتمالی چنین خوابی این است که دوستتان مهارتی دارد که شما سعی دارید آن را در خودتان تقویت کنید. ناخودآگاهتان در تلاش است این ویژگی را در شما بهبود ببخشد.

تعبیر خواب سکسی رابطه با افرادی که در زندگی روزمره از آن‌ها متنفرید

برای چنین خوابی دو دلیل وجود دارد. ممکن است این فرد ذهن شما، خصوصاً ناخودآگاهتان را درگیر خود کرده باشد. این درگیری ذهنی در خواب می‌تواند به‌صورت رویای جنسی بروز کند. دلیل دیگر این است که ناخودآگاه شما می‌خواهد نسبت به این افراد احساس برتری کند؛ پس این رویای رابطه‌ی جنسی به‌نوعی اظهار برتری و قدرت است.

تعبیر خواب سکس با فردی ناشناس

این مسئله ممکن است صرفاً ناشی از میل جنسی بالای شما باشد. خیلی نگران این مدل رویاها نباشید و به جایش در مورد نیازهایتان با شریک جنسی خود صحبت کنید.

تعبیر خواب رابطه جنسی خشن

دیدن چنین خوابی می‌تواند به این معنی باشد که شما والدین سلطه‌گری دارید و بودن در رابطه‌ با فرد سلطه‌گر برایتان جذاب است. همچنین ممکن است دیدن چنین خوابی به معنای تمایل شما برای غلبه بر دیگران باشد.

اگر تمایل به تجربه چنین رابطه‌ای دارید، با شریک جنسی خود دراین‌باره صحبت کنید. به او اطمینان بدهید که او و رابطه‌تان را همان‌طورکه هست دوست دارید، اما تجربه چیزی متفاوت می‌تواند برای هر دوی شما جالب باشد. در نهایت به خواسته طرف مقابلتان احترام بگذارید و او را برای انجام کاری که نمی‌خواهد تحت فشار نگذارید.

تعبیر خواب رابطه جنسی دهانی

دیدن چنین رویایی می‌تواند به این معنی باشد که به شما آموزش داده‌اند رابطه دهانی کاری ناپسند و چندش‌آور است، اما شما در اعماق وجودتان به این نوع رابطه گرایش دارید.

سعی کنید با شریک جنسی‌تان دراین‌باره آزادانه صحبت کنید. سعی کنید بفهمید چه چیزی باعث می‌شود که این نوع رابطه برای‌تان ناخوشایند تلقی شود و برای رفع حس منفی چه کارهایی می‌توانید انجام دهید.

تعبیر خواب جنسی با دانش‌‌آموز یا معلم

چنین خوابی می‌تواند ناشی از داشتن والدین خوش‌شیفته باشد. دیدن چنین خوابی ممکن است به معنای علاقه شما به قرار گرفتن تحت توجه کامل توسط افراد مسلط اطرافتان باشد. دراین‌حالت می‌توانید با نوشتن درباره احساساتتان به خود کمک کنید یا از یک روان‌شناس کمک بگیرید.

خواب جنسی همراه با صحبت‌های جنسی

دیدن چنین خوابی می‌تواند به‌معنای تمایل شما برای رهایی از ترس از قضاوت اطرافیان باشد. شما می‌توانید چنین خوابی را کلاً فراموش کنید یا با شریک جنسی خود درباره تمایل به صحبت‌های جنسی حرف بزنید.

آیا می‌توان خواب سکسی را متوقف کرد؟

دیدن خواب‌های جنسی کاملاً طبیعی است و اغلب افراد چنین خواب‌هایی را تجربه می‌کنند. به‌خصوص اگر در دوران بلوغ و جوانی هستید، کاملاً طبیعی است که چنین خواب‌هایی ببینید. اما اگر دیدن مکرر این رویاها بر زندگی فردی و اجتماعی شما تاثیر منفی گذاشته است، برخی راهکارها ممکن است به کم شدن تعداد این خواب‌ها کمک کند:

 • داشتن رابطه جنسی منظم
 • نخوابیدن با معده پر
 • صحبت با همسر و شریک جنسی
 • کمک گرفتن از تکنیک‌های آرامش‌بخش مثل مدیتیشن یا بیوفیدبک پیش از خواب
 • مشورت با یک روان‌شناس یا سکس‌تراپیست
نکاتی برای داشتن خواب راحت

چه زمانی از متخصص کمک بگیریم؟

دیدن خواب‌های جنسی کاملاً طبیعی است و هیچ نکته شرم‌آوری درباره این خواب‌ها وجود ندارد؛ اما اگر این خواب‌ها باعث اضطراب و ناراحتی شما شده است، می‌توانید با یک روان‌شناس یا سکسولوژیست مشورت کنید.

کلام آخر دکترساینا

همان‌طورکه گفتیم خواب‌های سکسی اتفاقی عادی و طبیعی هستند و تجربه کردن آن‌ها نباید باعث بروز احساس خجالت‌زدگی و عذاب وجدان شود. این ناخودآگاه شماست که سبب رؤیا دیدن می‌شود؛ پس به نشانه‌ها و نکته‌هایی که ناخودآگاهتان به شما نشان می‌دهد دقت کنید و سعی کنید با استفاده از آن‌ها خودتان را پیشرفت دهید. اگر دیدن رؤیاهای جنسی به شما احساس بدی می‌دهد می‌توانید با روانشناس یا مشاور سلامت جنسی صحبت کرده و برای حل این مشکل تلاش کنید.

شاید بپسندید
21 دیدگاه‌ها
 1. علی

  سلام خسته نباشید من خواب دیدم زنداییم با کس دیگه رابطه داره
  تعبیرش چیه

 2. ناهید

  سلام آیدا.

  تعبیر خوابتون اینه که شما و دخترتون گاهی دچارِ اصطکاکِ اثباتِ اقتدار می‌شوید. مثلا دخترتون خواسته‌هایی داره که از نظر شما نامعقوله و باهاش مخالفت می‌کنید؛ گرچه دخترتون هم کوتاه نمیاد و بر خواسته‌ش پافشاری می‌کنه؛ اما در نهایت حرفِ آخر رو شما می‌زنید و دخترتون برخلاف میلش مجبوره بپذیره.
  خارج از رویا و در عالَمِ حقیقت راه حلِ این اصطکاک‌ها اینه که با آرامش و محبتِ بیشتری به دخترتون نشون بِدید که نگرانش هستید و واقعا نمی‌خواهید جریحه‌دارش کنید. بویژه اینکه زبان عشقش رو یاد بگیرید و با همون زبانِ خودش باهاش سخن بگید تا ببینید که معجزه رُخ می‌ده و هر دو به صلح و آرامش می‌رسید.
  حتما کتابِ پنج زبانِ عشقِ “گری چاپمن” رو بخونید تا دریچه‌های تازه‌ای براتون گشوده بشه.😊
  موفق باشید.💚

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام کاربر عزیز
   ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون

   1. علی

    سلام خسته نباشید من خواب دیدم زنداییم با کس دیگه رابطه داره
    تعبیرش چیه

 3. ابوالفضل نقدینه

  با سلام
  خانم بنده چند وقتی در خواب لرزش دارند مشگل چیه

  1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

   سلام وقت بخیر
   لطفا گویاتر مشکل رو توضیح بدید

 4. کیمیا

  سلام من دیشب خواب دیدم برادر نامزدم توی یک شلوغی آب منیش رو از روی شلوار روی باسنم خالی کرد و شرمنده هن بود نبود از کارش تعبیرش چیه؟

 5. موسی شریعتی راد

  سلام خسته نباشید ببخشید من می‌خوام آلت خودمو بزرگ کنم راه روشی دارید برای بزرگ کردن

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. هیچ روش تاییدشده علمی برای این کار وجود نداره.

 6. SUn

  سلام من يه هفته قبل از پريود و تقريبا بعد قبل از تخمك گذارى حالات اضطراب عصبانيت گريه بهانه گيرى و … شديد دارم
  جورى كه گاهى اوقات اصلا نميتونم كنترل كنم
  ميدونم اين علائم طبيعى هست ولى يه راهكارى براى كنترل بدين ممنون ميشم چون واقعا بعضى وقتا عصبانيتو نميتونم كنترل كنم
  ولى به محض اينكه پريود ميشم حالم خود به خود خوبه خوب ميشه ممنون ميشم كمكم كنيد و راهنمايى هاى لازم رو بفرماييد

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. دوست عزیز این مشکل رایج هست اما طبیعی نیست. ممکنه شما دچار سندرم پیشاقاعدگی یا حتی فرم شدیدتر اون یعنی اختلال دیسفوریک پیش از قاعدگی باشید. لازمه ابتدا یک چکاپ کامل بدید تا مشخص بشه کمبود ویتامین یا مشکل خاصی ندارید؛ سپس تحت درمان قرار بگیرید. می‌تونید برای راهنمایی بیشتر با یک متخصص زنان یا یک روان‌پزشک مشورت کنید.

  2. Saman

   سلام، دوست عزیز بنده تخصص پزشکی ندارم، ولی چیزی که عملا دیدم رو بهتون توصیه میکنم، اگه رابطه ی جنسی منظم و دائم ندارید، همین مورد رو ردیف کنید و رابطه ی منظم و دائم داشته باشید با شریک زندگی، یا شریک جنسیتون، مشکلتون حل میشه، البته این شریک قرار نیست فقط از لحاظ جنسی شریکتون باشه، یه شریک همه جوره، مخصوصا شریک احساسی و جنسی که داشته باشید،و رابطه ی جنسی منظم و دائم هم باشه، هم آرامش روح و روان و هم آرامش جسمی باهاش میاد.
   موفق باشید.

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    سلام وقت بخیر
    ممنون از به‌اشتراک‌گذاری نظرتون

  3. هاتف

   همه چی به ذهنت بستگی داره بهش فکر نکنی و روی زندگی تمرکز کنی خیلی زود خوب میشی

   1. الهام جلدی ـ کارشناس علمی دکترساینا

    کاربر عزیز سلام و وقت بخیر
    ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون

 7. آیدا

  سلام من یه زن ۴۰ ساله هستم امشب خواب بدی دیدم تو خواب دختر ده ساله من آلت مردانه داشت و با من سکس می کرد روی پشتم خوابیده بود و آلت خود رابه مقعدم وارد کرده بود بعد از تلاش زیاد که عرق ریخته بود کنار رفت و گفت من ارضا نشدم یهو از خواب پریدم اینقدر ناراحتم دارم سکته می کنم تروخدا ببینید تعبیرش چی هست

  1. تیم محتوای دکترساینا

   سلام. خواب‌های مرتبط با تابوهای جنسی شاید خیلی ترسناک و آزاردهنده به‌نظر بیان، اما به یاد داشته باشید که اغلب افراد چنین خواب‌هایی رو می‌بینند و این هیچ معنای بدی نداره. تعبیر خواب‌های مرتبط با تابوهای جنسی بسیار پیچیده است؛ اما به‌هیچ‌عنوان جنسی و شرم‌آور نیست. به‌عنوان‌مثال می‌تونه ناشی از وجود یک مشکل در رابطه شما با فرزندتون یا یک احساس گناه باشه. توصیه می‌کنیم با یک روان‌شناس در این رابطه صحبت کنید؛ روان‌شناس با بررسی جنبه‌های مختلف و سوالاتی که از شما می‌پرسه بهتر و دقیق‌تر می‌تونه راهنمایی‌تون بکنه. می‌تونید از روان‌شناسان دکترساینا هم مشاوره آنلاین تلفنی دریافت کنید.

  2. مهران

   خانم محترم نگرانی سا ناراحتی شما کاملا بی جا هست.
   اولا این مسأله رو در نظر داشته باشید که تمام مردم جهان چه خانم چه آقا خوابهایی تو این مدل یا بدتر از این زیاد می بینن و فقط شما نیستید که این خواب رو دیدید.
   دوما اینکه همه ی اینها همشون خواب هستن و این رو در نظر بگیرید علاوه بر اینکه شما اختیاری روی این خواب نداشتید ، علاوه بر اون هیچ اتفاقی عملی نشده و فقط یک رویا بوده

 8. امین

  من هفته ای ۵ الی ۶ باز خواب جنسی میبینم
  این نشان از مریضی خواصی نیست؟

 9. کاوه اربابی

  سلام شما خیلی دخترونه و مختصر و نصف آنها را آزار دهنده حساب میکنید درحالی خواب درواقع از همان تشدید احساسات به وجود میاد و تصویر سازی میشه نه اینکه ما چی دوست داریم و همونطوری فکر میکنیم نیستش پس خیلی ناگورانه خواب میبینیم به نظرم باید علم زندگی باشه چون مربوط میشه به زندگی بهرحال جای گفتن زیاده …

  1. ناشیناس

   دخترونه ؟..
   کی از تبعیض پس بر میدارین

نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید