دانستنی های سلامت - پورن چه تاثیری بر مغز میگذارد؟ - دکتر فریبا امینی - دکتر ساینا

پورن چه تاثیری بر مغز میگذارد؟

دیروز خواندن 9 دقیقه

اعتیاد به پورن در بسیاری از افراد تا حدی است که دیگر نسبت به شریک زندگیشان هیچ حسی ندارند و رابطه آن ها به سردی گراییده است. چرا آقایان یا خانم ها دیدن پورن را به داشتن رابطه واقعی با شریک خود ترجیح می دهند؟ در این مقاله دکتر فریبا امینی به این پرسش از منظر فعالیت هایی که در مغز اتفاق می افتد پاسخ می دهد و به طور مفصل توضیح میدهد که پورن با مغز چکار میکند

ادامه مطلب
دانستنی های سلامت - همسرم پورن نگاه میکند چکار کنم؟ - دکتر غزاله ربیع - دکتر ساینا

همسرم پورن نگاه میکند چکار کنم؟

2 روز قبل خواندن 3 دقیقه

یکی از سوالاتی که مراجعین به دفعات از بنده و همکارانم در حوزه سلامت جنسی می پرسند بحث اعتیاد همسر به پورنوگرافی است. اعتیاد به پورن در بین زوجین به یک پدیده ی شایع تبدیل شده است. در این مقاله دکتر غزاله ربیع توضیحاتی، راجع به مراحلی که شما در کنار همسرتان باید بگذرانید تا این از این چالش گذر کنید، خواهد داد.

ادامه مطلب
دانستنی های سلامت - پورن چه تاثیری بر کودکان و نوجوانان میگذارد؟ - دکتر مریم وحید مقدم - دکتر ساینا

پورن چه تاثیری بر کودکان و نوجوانان میگذارد؟

3 روز قبل خواندن 5 دقیقه

تحقیقات نشان می دهند قرار گیری زود هنگام در معرض پورن، عواقبی برای کودک و نوجوان به دنبال دارد. با فراگیر شدن اینترنت و شبکه های اجتماعی و دسترسی ساده به دستگاه های هوشمند فرزندانمان در خطر مواجهه با محتوای پورنوگرافی هستند. چگونگی برخورد با این مسئله دغدغه بسیاری از والدین است. در این مقاله دکتر مریم وحید مقدم توضیحاتی راجع به تاثیرات پورن بر کودکان و نوجوانان میدهد. همچنین به سوالاتی همچون چرا پورن در بین جوانان فراگیر شده است؟ فرزندم پورن میبیند چه کار کنم؟ و ... پاسخ خواهد داد

ادامه مطلب
دانستنی های سلامت - راه های ترک و درمان اعتیاد به تماشا پورن -دکتر فریبا امینی - دکتر ساینا

راه های ترک و درمان اعتیاد به تماشا پورن

4 روز قبل خواندن 7 دقیقه

افرادی که به تماشا محتوا های پورنوگرافی اعتیاد دارند با چالش های بسیار بزرگی درگیر هستند. اعتیاد به پورن دیدن در زندگی عادی و روزمره آن ها اخلال ایجاد می کند و رهایی از فکر تصاویر پورنوگرافی غیر ممکن به نظر می رسد. در این مقاله دکتر فریبا امینی به پرسش هایی همچون: چه کسی معتاد به پورن شناخته میشود؟ آیا خودمان میتوانیم دیدن پورن را ترک کنیم؟ برای ترک پورن چیکار کنم؟ با اطرافیان که معتاد به پورن هستند چگونه صحیح رفتار کنیم؟ پاسخ خواهد داد.

ادامه مطلب
دانستنی های سلامت - اعتیاد به دیدن محتوای پورن چه عواقبی بر سلامت روانی و جسمی میگذارد؟ - دکتر غزاله ربیع - دکتر ساینا

اعتیاد به دیدن محتوای پورن چه عواقبی بر سلامت روانی و جسمی میگذارد؟

5 روز قبل خواندن 6 دقیقه

اعتیاد به محتواهای پورنوگرافی در میان ایرانیان در حال شیوع است. اعتیاد به پورن علاوه بر عواقب بسیار مخربی که به سلامت روحی و جسمی وارد می کند، تاثیر منفی بر رابطه عاطفی و زناشویی افراد می گذارد. در این مقاله از دانستنی های سلامت دکتر غزاله ربیع به سوالاتی همچون: پورنوگرافی چیست؟ دیدن پورن چه عواقبی بر جسم و روان میگذارد؟ چجوری متوجه شویم به پورن اعتیاد داریم؟ اعتیاد به پورنوگرافی چه تاثیری بر رابطه زناشویی و عاطفی میگذارد؟ و ... پاسخ خواهد داد.

ادامه مطلب
مجوز ها و تاییدیه ها