نصب اپلیکیشن دکترساینا

تشخیص هوشمند علائم بیماری شما!

علت میل به خوردن شیرینی بعد از غذا و راههای کنترل آن

شاید برای شماهم این اتفاق افتاده باشد که پس از مصرف غذا، نیاز به خوردن شیرینی داشته باشید. اگر میخواهید با میل به شیرینی خوردن بعد از غذا مقابله کنید اول باید دلیل اصلی آن را بدانید. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم؛ اما پیش از خواندن مقاله پیشنهاد می‌کنیم نظرات دکتر مریم مظاهریون از متخصصان تغذیه دکترساینا را مشاهده کنید.

آیا میل به خوردن با نیاز به خوردن متفاوت است؟

تفاوت فاحشی بین میل به خوردن شیرینی و نیاز به خوردن شیرینی وجود دارد.

وقتی فرد دچار افت قند خون شده، فارغ از میل به شیرینی، بدنش نیاز به مصرف ماده قندی دارد؛ اگر این حس مدیریت نشود به مرور زمان نیاز به مصرف شیرینی تبدیل به میل به مصرف آن شده و فرد دچار اضافه وزن و چاقی میشود.

چگونه میل به خوردن شیرینی بعد از غذا را کنترل کنیم؟

  1. سعی کنید هر سه ساعت یک بار یک وعده اصلی و یک میان وعده مصرف کنید.
  2. سعی کنید پس از مصرف وعده های غذایی از مواد شیرین طبیعی مثل خرما، توت و کشمش استفاده کنید. برای اینکه این روش تبدیل به عادت نشود این خوراکی ها را در مقادیر کم مصرف کنید تا به مرور زمان این عادت کمرنگتر شود.
  3. زمانی که میل به خوردن شیرینی پیدا کردید میتوانید به جای خوردن تکه های بزرگ شیرینی از تکه های کوچک شیرینی استفاده کنید. گاهی میتوانید از آبنبات های بدون قند بجای شیرینی های با قند بالا استفاده کنید

امیدوارم که این راهکارها برای شما موثر باشد. همیشه تناسب اندام خود را حفظ کنید.

برای صحبت با پزشک نیاز به مراجعه حضوری نیست! در سامانه‌ی دکتر ساینا می‌توانید در هر زمان و هر کجا از بهترین متخصص تغذیه به‌صورت متنی، صوتی یا ویدیویی ارتباط برقرار کنید.

شاید بپسندید
نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله سلامت دکترساینا


دکترساینا