نصب اپلیکیشن دکترساینا

تشخیص هوشمند علائم بیماری شما!

مزایا و معایب تزریق چربی

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکترساینا دریافت مشاوره آنلاین

تزریق چربی یک جراحی زیبایی است که سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش به منظور فرم‏ دهی، افزایش حجم و سایز به دیگر نواحی مختلف صورت و بدن انجام می گیرد. اما آیا این روش عوارضی هم دارد؟

موارد استفاده تزریق چربی

پیری صورت در بعضی افراد به دلیل کاهش چربی زیر پوست است. با بالا رفتن سن، بافت چربی صورت کم می شود که افتادگی پوست و شلی و چروک را بیشتر می کند، بنابراین کشیدن و بالا بردن پوست باعث جوان سازی کلی نمی شود. گاهی اوقات سفت تر و کشیده تر نمودن پوست باعث جوانتر شدن آن نمی شود بلکه پرتر بودن صورت باعث جوانتر شدن آن می شود.

قسمت هایی از پوست صورت که دچار کاهش حجم می شود مثل گونه ها، گودی زیر چشم، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها و حتی پشت دستها را میتوان با تزریق چربی که از خود فرد گرفته می شود به ناحیه مورد نظر تزریق میگردد پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد .

به کمک تزریق چربی می توان صورت و یا پشت دستهایتان را پرتر و یا حجیم تر کرد.

روش تزریق چربی

تزریق چربی با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می گیرد. در این روش جراحی پوست بخیه زده نمی شود و چربی به وسیله سوزن مخصوص برداشت شده و با همان سوزن در محل مورد نظر تزریق می گردد.

امروزه تکنیکهای خاصی در نحوه انجام این عمل بکار گرفته شده است که ماندگاری آن را بسیار طولانی کرده است. همچنین به دلیل اینکه جراحی کشیدن پوست از عوارض نسبتا زیادی برخوردار است جدیدا” نزد پزشکان و بیماران از محبوبیتی چند برابر برخوردار شده است.

مزایا و معایب

تزریق چربی بر خلاف تزریق ژل خطر جابجائی و یا آلرژی ندارد چون چربی سلول زنده است وفقط از یک جا ی بدن فرد برداشته شده و به جای دیگر منتقل شده است. در شرایط استریل خطر عفونت یا انتقال بیماری ندارد، زیرا چربی از خود فرد گرفته میشود. برخلاف ژل و یا پروتز در لمس قوام بسیار طبیعی دارد چون از جنس چربی خود فرد است.

مانند انجام هر روش زیبایی و جوانسازی تزریق چربی نیز ممکن است عوارضی داشته باشد که البته گزارشات آن بسیار معدود است. از جمله عوارض این روش می توان به خون ریزی، عفونت، هماتوم، ایجاد اسکار زخم، واکنش آلرژیک و یا صدمه به بافت اصلی اشاره کرد.

مهارت پزشک

نتایج تزریق چربی تماما” بسته به تکنیک انجام و مهارت پزشک دارد و اگر درست انجام نشود چربی فقط برای مدت 2 تا3 هفته بیشتر دوام ندارد و جذب می شود. همچنین اگر پزشک مهارت کافی در انجام این عمل را داشته باشد فقط طی یک جلسه تزریق شخص می تواند به نتیجه مطلوب برسد.

شاید بپسندید
نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله سلامت دکترساینا


دکترساینا