نصب اپلیکیشن دکترساینا

تشخیص هوشمند علائم بیماری شما!

آیا بوتاکس عوارضی هم دارد؟

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکترساینا دریافت مشاوره آنلاین

خیلی از افراد می‌خواهند بدانند عوارض بوتاکس چست؟ ما در پزشکی هیچ کاری که بدون عوارض باشد را نداریم، حتی مصرف یک قرص استامینوفن هم می تواند عوارضی داشته باشد!

عوارض بوتاکس چیست؟

اگر بوتاکس توسط متخصص پوست و زیبایی تزریق شود و از مواد و متریال خوب و استاندارد و دارای مجوز استفاده شود، جزو کارهای زیبایی است که عوارض بسیار کمی دارد و اگر عوارضی هم پیش بیاید کوتاه مدت هستند.

اما اگر تزریق بوتاکس توسط پزشک ماهر و باتجربه انجام نشود، ممکن است دچار مشکلاتی شوید. عوارض جانبی بوتاکس شامل درد در محل تزریق، عفونت، التهاب، تورم، قرمزی و کبودی می شوند. برخی از این علائم می توانند بیانگر بروز یک واکنش حساسیتی باشند.

دیگر عوارض نادر بوتاکس میتوان به شامل خارش، خس خس سینه، آسم، راش پوستی، دانه های قرمز، گیجی و غش کردن اشاره کرد. البته چنین عوارضی در صورت تزریق در مراکز نامعتبر این مشکل به وجود می آیند. در صورت بروز هر گونه مشکل تنفسی، غش کردن یا احساس گیجی باید فورا پزشک خود را مطلع کرد.

هزینه و کیفیت

اگر ما دنبال کار ارزان و خیلی با قیمت کم نباشیم، به مشکل استفاده از مواد باکیفیت پایین یا پزشک غیر متخصص برخورد نخواهیم کرد.

در کل اگر این نکات رعایت شود بوتاکس بسیار کار کم خطری است و نتایج بسیار خوبی خواهد داشت.

محبوبیت بوتاکس

بوتاکس تقریبا پرطرفدار ترین کار زیبایی در دنیا است. سالانه میلیون ها نفر در دنیا بوتاکس انجام می دهند. متخصصین پوست، جراحان پلاستیک و خانواده هایشان جزو مشتری های ثابت اینکار هستند.

اگر شرایطی را که ذکر کردیم رعایت شود تزریق بوتاکس بسیار کار کم خطری خواهد بود و عوارض بوتاکس نیز به حداقل خواهد رسید.

شاید بپسندید
نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله سلامت دکترساینا


دکترساینا