دانستنی های سلامت - علائم، عواقب، درمان و راه های پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع دو - دکتر امیر احمدی بهرامی - دکتر ساینا

علائم، عواقب، درمان و راه های پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع 2 یا دیابت شیرین

یک ماه قبل خواندن 16 دقیقه

دیابت نوع دوم یا دیابت شیرین شایع ترین نوع دیابت است. طبق آمارهای جهانی از هر 11 نفر 1 نفر به دیابت نوع 2 مبتلا است. دیابت بصورت کلی نشانه های زیادی از خود بروز نمیدهد و اغلب اوقات افراد از ابتلا به دیابت مطلع نشده و زمانی متوجه میشوند که به دیابت مبتلا شده اند که بیماری در مراحل بلوغ است و آسیب های جبران ناپذیری را تحمل میکنند. دکتر امیر بهرامی احمدی در این مقاله توضیحات کاملی راجع به چیستی، علائم اولیه، چه کسانی بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 یا دیابت شیرین هستند، راه های تشخیص، عوارض، عواقب و راه های درمان دیابت نوع دوم میدهد.

ادامه مطلب
علائم،-عوارض،-درمان-دیابت-نوع-یک---دانستنی-های-سلامت---دکتر-امیر-بهرامی-احمدی---دکتر-ساینا

علائم، عواقب، درمان و راه های پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع ۱

2 ماه قبل خواندن 10 دقیقه

در این مقاله دکتر امیر بهرامی احمدی توضیحاتی در رابطه با علائم، راه های پیشگیری، و کنترل دیابت نوع ۱ ارائه میدهد. دیابت یکی از خطرناک ترین بیماری های موجود است. در صورتیکه میزان قند خون خود را کنترل نکنید عوارض جبران ناپذیری مثل: از دست دادن قدرت بینایی، ضعیف شدن توانایی راه رفتن و ... گریبانگیرتان خواهد شد. دکتر بهرامی نکات مفیدی در خصوص ورزش ها، تغذیه و انسولین مخصوص عزیزانی که به دیابت نوع ۱ مبتلا هستند ارائه کرده است.

ادامه مطلب
التهاب تیروئید؛ علائم و درمان آن

التهاب تیروئید؛ علائم و درمان آن

10 ماه قبل خواندن 2 دقیقه

التهاب تیروئید، نشانه های زیادی دارد ولی این علائم نشان دهنده این است که بیمار دچار علایم پرکاری تیروئید شده است اما این پرکاری از نوع التهاب تیروئید است.

ادامه مطلب
کم کاری تیروئید را چگونه درمان کنیم ؟

کم کاری تیروئید را چگونه درمان کنیم ؟

یک سال قبل خواندن 3 دقیقه

کم کاری تیروئید یا کم کاری غده تیروئید (Hypothyroidism) اکثرا در اثر یک پدیده خود ایمن در بدن حاصل می شود.

ادامه مطلب
چگونه دیابت را درمان کنیم؟

چگونه دیابت را درمان کنیم؟

یک سال قبل خواندن 1 دقیقه

همانطور که می دانید دیابت یکی از بیماری های شایع قرن حاضر می باشد که با روش های گفته شده می توانید دیابت را بدون نیاز به مصرف دارو درمان کنید.

ادامه مطلب
مجوز ها و تاییدیه ها