باورهای جنسی غلط را بهتر بشناسید!

نمی توانید صدا را گوش کنید؟ می توانید آن را بخوانید

دکتر مهری نجات متخصص اعصاب و روان، سکس تراپیست و زوج درمانی از پزشکان مشاور سامانه دکترساینا هستم.

باورهای جنسی که دربین مردم وجود دارد، چیزهایی است که شاید به ظاهر ساده یا جزء فرهنگ ما باشند ولی متاسفانه آسیب های زیادی به روابط زوجین وارد می کند.

باورهای جنسی می تواند مشکلات زیادی را در طول زندگی زناشویی بوجود بیاورد که چند مورد از این باورها را با هم مرور خواهیم کرد.

 

آمادگی برای رابطه جنسی

یکی از باورهای جنسی که به طور خیلی شایع می باشد این است که مردان همیشه آمادگی رابطه جنسی، در هر حالت و شرایط و سنی را دارند و اگر این آمادگی را خودشان اعلام نکنند همسرشان دچار سوء تفاهم می شود.

در مورد رابطه جنسی بین خانم و آقا تفاوتی از نظر شرایط روحی و جسمی وجود ندارد و در تمام عوامل آمادگی لازم برای وارد شدن به رابطه جنسی را هم آقا و خانم باید داشته باشند.

مردی که خسته باشد، مردی که مشغولیت ذهنی داشته باشد قطعا نمی تواند وارد رابطه جنسی شود. حتی ممکن است دچار اختلال و زود انزالی شود و یا اختلال نعوظ پیدا کند. همین عوامل خودش باعث می شود مرد از رابطه جنسی دوری کند. پس اینکه آقایان باید همیشه آماده رابطه جنسی باشد یک باور غلط هست.

 

درخواست رابطه جنسی

مورد دوم اینکه در بین مردم این حرف وجود دارد که خانم هیچ وقت نباید اظهار تمایل در رابطه کند. باید یادآور شوم که این حرف یک باور بسیار غلط است.

در بررسی های علمی صورت گرفته به این نکته برمی خوریم که خانم ها قدرت جنسی بسیار بالایی دارند حتی در خیلی مواقع چندین برابر آقایان هست و می توانند تمایل جنسی بسیار بالایی را در رابطه جنسی از خود نشان دهند.

بنده توصیه میکنم که زوج ها در هر زمانی که تمایل داشتند حتما وارد رابطه شوند و همدیگر را تشویق و تحریک کنند.

 

حرف زدن حین رابطه

مورد دیگر در رابطه با باورهای جنسی که ما بسیار می شنویم این است که در هنگام رابطه نباید حرفی زده شود. این هم یکی از موارد غلط است.

 

کاهش تحریک جنسی

مساله دیگر این است که در شرایط حاضر به علت مشکلات فراوانی که در زمینه های مختلف گریبانگیر جامعه شده است تحریک جنسی کاهش پیدا کرده است.

شاید یکی از این علت ها که آقایان یا خانم ها به طرف فیلم های پورن یا رفتارهای غیر معمول میل پیدا کرده اند بخاطر این است که تحریک جنسی کاهش پیدا کرده است.

پس یک زوج باید تمام سعی خود را  برای تحریک یکدیگر به کار گیرند. یکی از عوامل تحریک زا صحبت کردن است. تمام کلمات و جملاتی که باعث تحریک همدیگر می شوید را در حین سکس به کار گیرید تا به اوج لذت برسید.

 

محیط رابطه

از موارد دیگر باورهای جنسی غلط این است که حتما باید اتاق تاریک باشد یا اتاق مشخص نباشد یا بهتره که خانم تمام اعضایش را به آقا نشان ندهد تمام این موارد تماما از فرهنگ ما گرفته شده است و باید بدانید که اتاق خواب شما و همسر شما باید با تمام وجود شرایطی را فراهم آورد تا به تحریک جنسی برسید.

 

جمع بندی

بهترین آرایش، بهترین رفتار و صحبت ها باید انجام شود تا تحریک جنسی صورت بگیرد. هیچ محدودیتی وجود ندارد مگر مواردی که باعث صدمه زدن باشد مثلا گاهی فانتزی های جنسی وجود داردکه معمولا آقایان بعضی مواقع استفاده می کنند.

مثل اینکه اسامی برخی دوستان خانم را در حین سکس به کار می برند که این مدل به رابطه جنسی صدمه می زند و باید به شدت پرهیز شود. غیر از این ها و یا مواردی که باعث اذیت همسر شما می شود بقیه موارد را می شود به کار برد.

بسیار سپاسگزارم از توجه شما، بنده و تمامی پزشکان سامانه مشاوره آنلاین پزشکی دکترساینا آماده پاسخگویی به سوالات پزشکی شما هستیم.

دکتر مهری نجات، روانپزشک ( سلامت جنسی ) هستم اگر در این زمینه سوالی دارید میتوانم .به شما مشاوره دهم

سوال خود را بنویسید ...
دکتر مهری نجات