نصب اپلیکیشن دکترساینا

تشخیص هوشمند علائم بیماری شما!

آلبالو

فواید

بهترین آلبالو برای خوردن، آلبالوی تازه است که رنگی کاملاً قرمز و درخشان دارد و آلبالوی نارس، دیر هضم است و کار روده‌ها را مختل می‌کند.
هوا رو به گرمی می‌رود و خوب است بدانید آلبالو تشنگی را رفع می‌کند و شربت آلبالو بهترین دارو برای افرادی است که عطش فراوان دارند، البته به شرطی که بیماری قند نداشته باشند. شما این شربت را می‌توانید از مقداری آب آلبالو و شکر رژیمی نیز تهیه کنید.
هسته آلبالو، ضد اسهال و ضد فشار خون است.
آلبالو ضد مواد صفراوی، حالت تهوع و ضد سنگ کلیه است.
در کتب طب سنتی آمده است مصرف آلبالو برای گرم مزاجان و افرادی که چربی زیادی در شکم دارند سودمند است.
مصرف این میوه خارش پوستی را نیز رفع می‌کند و مصرف چند روزه آن برای کبد نیز مفید است.
آلبالو برای رفع حرارت و تشنگی و غلظت خون و صفرا مفید است.
این میوه دارای ویتامین‌های A،B،C،D و مواد معدنی منیزیم، کلسیم و آهن زیاد و کمی سدیم، پتاسیم، رُوی و فسفر است. آلبالو برای مبتلایان به نقرس، روماتیسم، درد مفاصل و تصلب شرائین (سفت شدن رگ‌ها) نیز اثر بخش است.
یک تجویز از کتب طب سنتی برای دفع سنگ مثانه
گفته می‌شود از دم‌آلبالو و گیلاس همراه با ناخنک و خارخاسک بعد از آن‌که 10 ساعت آن‌را خیساندید می‌توانید به صورت دم‌کرده برای دفع سنگ مثانه استفاده کنید. همچنین می‌توانید مغز هسته آلبالو و گیلاس را کوبیده و یک‌دهم وزن آن رازیانه به آن اضافه کرده و برای خرد کردن سنگ کلیه، مثانه، التیام زخم‌های مجرای ادرار و سوزش ادرار از آن استفاده کنید.
خواب خوب با آلبالو
خبر دیگر این‌که آلبالو می‌‌تواند الگوهای خواب را در بدن تنظیم کند و از این نظر، تاثیر شگفت‌انگیزی دارد.
محققان دریافته‌اند این میوه حاوی مقادیر قابل ملاحظه‌ای ملاتونین است و وجود هورمون ملاتونین نیز برای داشتن یک خواب آرام ضروری است.
پژوهشگران می‌‌گویند: خوردن یک مشت آلبالو میزان ترشح ملاتونین را در خون افزایش می‌‌دهد و بنابراین الگوهای طبیعی خواب را در بدن بهبود می‌بخشد که در عین حال این فرآیند به طور بالقوه مزایای دیگری نیز برای حفظ سلامت بدن و روان در پی دارد.
 

شاید بپسندید
نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله سلامت دکترساینا


دکترساینا