همه چیز راجع به علل سکته مغزی

همه چیز راجع به علل سکته مغزی

علت سکته مغزی به جریان خون در مغز باز می‎گردد. در این حالت، خون در بخشی از مغز جریان نخواهد داشت. این امر به آن معنا است که سلول‎های مغز به اندازه‌ی کافی اکسیژن دریافت نخواهند کرد. بدون وجود اکسیژن، سلول‎های مغزی ظرف چند دقیقه شروع به مردن می‎کنند. برای جلوگیری از سکته مغزی باید نسبت عواملی که باعث ایجاد آن می‎شوند، شناخت داشته باشید.

سکته مغزی و کما چه ارتباطی با هم دارند؟

سکته مغزی و کما چه ارتباطی با هم دارند؟

کما حالتی است که فرد در آن نسبت به محیط اطراف خود واکنشی نشان نمی‎دهد. در این حالت بیمار در حالت اغماء و بیهوشی قرار می‌گیرد و فعالیت مغز او در کم‌ترین میزان خواهد بود. کما (اغماء) حالت ناخودآگاه طولانی است که می‎تواند در اثر انواع مشکلات ایجاد شود. بیش از ۵0 درصد از موارد کما مربوط به ضربه‌ی مغزی یا اختلال در سیستم گردش خون مغز است.

خون‌ ریزی مغزی چیست؟

خون‌ ریزی مغزی چیست؟

خون ‌ریزی مغزی یک بیماری وحشتناک است که بعد از یک آسیب جدی در نقطه‌ی حساس سر -یعنی مغز- به وجود می‌آید. بعد از این حادثه اولین سؤالی که ذهن را درگیر می‌کند این است که «آیا فرد می‌تواند از خون‌ریزی مغزی بهبود یابد؟». واقعیت این است که باید دید بیمار به خون‌ریزی مغز چگونه واکنش نشان می‌دهد. درمان این مشکل به میزان خون‌ریزی، اندازه‌ی تورم و شدت آسیب بستگی دارد.

با مهم‌ترین عوارض سکته‌ مغزی آشنا شوید

با مهم‌ترین عوارض سکته‌ مغزی آشنا شوید

مهم‎ترین مورد مراقبت‎های پزشکی پس از سکته‌ی مغزی، جلوگیری از عوارض آن است. این مراقبت‎ها در درجه‌ی اول به منظور پیشگیری از وقوع دوباره‌ی سکته‌ی مغزی انجام می‎شوند. در این مرحله پزشک سعی می‎کند تا شما را به یک وضعیت پایدار برساند تا بتوانید دوباره به فعالیت‎های روزمره‌ی زندگی خود بپردازید. این به آن معنی است که همه عوارض سکته‌ی مغزی باید تحت کنترل و درمان قرار گیرند.

چه گیاهانی در درمان گیاهی سکته‌ مغزی مؤثر هستند؟

چه گیاهانی در درمان گیاهی سکته‌ مغزی مؤثر هستند؟

برای درمان گیاهی سکته‌ مغزی می‎توانید از گیاهانی مانند زغال اخته، سیر، زنجبیل، هویج، تاج خروس، جینسینگ آسیایی، چای سبز و سیاه، انار، مریم گلی، رزماری، جینکو بیلوبا و زعفران استفاده نمایید.