عوارض بیماری ام ‌اس که نمی‌دانید

عوارض بیماری ام ‌اس که نمی‌دانید

بیماری ام‌اس یک بیماری خودایمنی محسوب می‌شود که در آن سیستم ایمنی بدن به بافت‌های خودی حمله می‌کند. ام اس یک بیماری مادام‌العمر است که می‌تواند سلامت کلی افراد را تحت تأثیر قرار دهد. در این مطلب علاوه بر بررسی علل، علائم و روش‌های درمان بیماری ام ‌اس ، به عوارض جانبی که مبتلایان این بیماری را تحت تأثیر قرار می‌دهد و روش‌هایی برای مدیریت آن‌ها می‌پردازیم.

راه‌های تشخیص بیماری ام ‌اس چیست؟

راه‌های تشخیص بیماری ام ‌اس چیست؟

ام‌اس (Multiple Sclerosis (MS)) اختلالی است که سیستم عصبی مرکزی را از کار می‌اندازد. پزشکان با استفاده از شیوه‎های متعدد پزشکی به معاینه‌ی بیمار می‌پردازند تا متوجه شوند که آیا بیماری ام‌اس را دارد یا خیر. تشخیص سریع و دقیق ام‌اس از اهمیت خاصی برخوردار است. آسیب عصبی ممکن است از همان ابتدای پیشرفت بیماری رخ دهد، بنابراین ضروری است که افراد در اسرع وقت درمان را شروع کنند.

با بیماری ام‌ اس بیش‌تر آشنا شوید

با بیماری ام‌ اس بیش‌تر آشنا شوید

ام‌اس نوعی بیماری التهابی مزمن، ناتوا‌ن‌کننده و در بیش‌تر اوقات پیشرونده در سیستم اعصاب مرکزی است که منجر به از بین رفتن پوشش میلین تارهای عصبی می‌شود و به تدریج می‌تواند باعث اختلال در انتقال پیام‌های عصبی بین مغز و سایر قسمت‌های بدن شود. قصد داریم در این مطلب به بیماری ام‌اس بپردازیم و از صفر تا صد این بیماری، اطلاعات مفید در اختیارتان بگذاریم.

درمان ام ‌اس تا چه حد موثر است؟

درمان ام ‌اس تا چه حد موثر است؟

بهترین راه‌ درمان ام اس چیست؟ اصلا آیا ام اس درمان دارد؟ مشکلات ناشی از این بیماری را می‌توان با استفاده از داروها و دیگر تکنیک‌های درمانی کاهش داد و حتی گاهی برطرف کرد. در این مطلب ما همه‌ی راهکارهای درمان ام ‌اس را بررسی کرده و به‌طور کامل در مورد آن‌ها توضیح داده‌ایم.