بیماری خروسک در کودکان و راه‌های درمان آن

بیماری خروسک در کودکان و راه‌های درمان آن

خروسک جزو بیماری‌های تنفسی و ریوی است که عموماً در کودکان رخ می‌دهد. این بیماری بیش‌تر در نوزادان و خردسالان بین شش ماه تا سه سال دیده می‌شود. برای آشنایی با علل و راه‌های درمان خروسک با ما همراه شوید.

درباره بیماری آسم چه می دانید؟

درباره بیماری آسم چه می دانید؟

انواع مختلفی از آسم وجود دارند و عوامل مختلفی می‌توانند باعث ایجاد آسم یا حمله‌ی حاد شوند. در این مقاله به بررسی آسم، انواع و عوامل ایجاد آن و همچنین درمان‌های این بیماری می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات کافی در رابطه با آسم و مدیریت آن با ما همراه باشید.

آسم کودکان چگونه است و چه تفاوتی با آسم بزرگسالان دارد؟

آسم کودکان چگونه است و چه تفاوتی با آسم بزرگسالان دارد؟

آسم در کودکان بسیار شایع است. چنانچه علت بیماری به درستی تشخیص داده شود، می‎توان این بیماری را در کودکان به شیوه‎ای مؤثر کنترل کرد و بهبود بخشید. یکی از مشکلات رایج در آسم کودکان این است که والدین کمی دیر متوجه این بیماری می‌شوند. در این مقاله اطلاعات بسیار خوبی درباره آسم کودکان به شما خواهیم داد

علت سرفه در کودکان چیست | راه‌های درمان آن

علت سرفه در کودکان چیست | راه‌های درمان آن

درمان سرفه کودکان به علت بروز آن بستگی دارد. سرفه معمولاً نشان‌دهنده‌ این است که بدن کودک تلاش می‎کند تا خود را از شر یک ماده‌ی تحریک‌کننده -مانند مخاط و یا یک جسم خارجی- خلاص کند. علل شایع سرفه در کودکان شامل موارد زیر می شود:

داروی گیاهی ضد سرفه

داروی گیاهی ضد سرفه

داروهای گیاهی ضد سرفه ممکن است در کنار داروهای شیمیایی، به درمان سرفه کمک کنند. در مصرف داروهای گیاهی باید در مرحله‌ی اول، علت سرفه به درستی تشخیص داده شود تا درمان متناسب با آن، تجویز گردد.

با انواع داروی گیاهی درمان آسم آشنا شوید

با انواع داروی گیاهی درمان آسم آشنا شوید

اگر به دنبال راهی طبیعی برای مبارزه با بیماری آسم هستید باید بدانید که علی‌رغم پیشرفت علم و تکنولوژی، هنوز راه‎ حل مؤثری برای درمان بسیاری از بیماری‎ها کشف نشده‌است و متأسفانه آسم یکی از آن‌ها است. داروهای گیاهی آسم باعث درمان صد در صدی این بیماری نمی شود، اما می‎تواند به کاهش علائم آن کمک نماید.

راه‌های درمان خانگی سرفه چیست؟

راه‌های درمان خانگی سرفه چیست؟

سرفه یک واکنش طبیعی بدن است که به پاک‌سازی مجراهای هوایی از مواد تحریک‌کننده کمک می‌کند. هنگام سرفه کردن ریه هایتان، هوا را به شدت از ریه ها بیرون می راند. اگر سرفه شدید نباشد و باعث اذیت و اختلال در زندگی روزمره نشود، می توان با یکسری روشهای خانگی آن را برطرف کرد.

راه‌های درمان ذات‌ الریه

راه‌های درمان ذات‌ الریه

ذات الریه یک عفونت ریوی است که هر سال میلیونها نفر به دلیل ابتلا به آن، در بیمارستان‌ها تحت درمان قرار می‌گیرند و متاسفانه هزاران نفر از آنها نیز، جان خود را از دست می‌دهند. این بیماری عامل اصلی مرگ کودکان کم‌تر از ۵ سال در سراسر دنیا است. جالب است بدانید با این‌که ذات الریه می‌تواند زندگی فرد را از او بگیرد، درمان گسترده و بسیار راحتی دارد.

علائم آمبولی ریه | این علائم را جدی بگیرید!

علائم آمبولی ریه | این علائم را جدی بگیرید!

آمبولی ریوی ممکن است به خودی خود حل شود و در صورت تشخیص به موقع و درمان صحیح، به ندرت کشنده است. با این حال اگر درمان نشود، می‌تواند منجر به آسیب قلبی شود و در حالت شدیدتر، زندگی فرد را تهدید کند. آمبولی ریوی دومین علت اصلی مرگ ناگهانی در سراسر دنیا است. درمان سریع آمبولی ریه بسیار مهم است؛ زیرا می‌تواند زندگی فرد را نجات دهد و خطر بروز مشکلات در آینده را کاهش دهد.

راه‌های درمان آسم

راه‌های درمان آسم

بیماری آسم جزو بیماری‌هایی است که درمان قطعی برای آن وجود ندارد، اما این بدان معنا نیست که فردی که بیماری آسم دارد، باید ناامیدانه به زندگی بپردازد. شناختن راه‌های درمان و استفاده‌ی درست و به موقع از آ‌ن‌ها، نه تنها این بیماری را آسان می‌کند، بلکه باعث می‌شود که حتی خیلی‌ها متوجه نشوند که فرد به این بیماری مبتلا است. پس با ما همراه باشید تا با درمان‌های این بیماری تنفسی آشنا شوید.