مراقبت های قبل و بعد از بارداری

نمی توانید صدا را گوش کنید؟ می توانید آن را بخوانید

شما وقتی تصمیم به بارداری میگیرید، سه ماه قبل از زمانی که جلوگیری را قطع کردید اولین ملاقات شما با پزشک خواهد بود. در این ویزیت شما از نظر سلامت بررسی خواهید شد و اگر دارویی از قبل مصرف می کردید و یا از قبل دچار بیماری شده بودید مورد بررسی دقیق قرار میگیرید. داروی شما ممکن است مقدار و نوع آن قبل از بارداری تغییر کند و داروی مناسبی برای بارداری جایگزین شود و اسید فولیک برای شما شروع می شود.

بعد از اینکه جواب آزمایش شما آماده شد و بررسی سلامتتان تایید شد پزشک به شما اجازه بارداری میدهد و میتوانید جلوگیری خود را قطع کنید. از زمانی که جلوگیری را قطع می کنید تا باردار شدن ممکن است یک ماه تا یک سال طول بکشد، یعنی ممکن است در ماه اول یا در ماه 12 شما باردار شوید به هر حال در این فاصله هر زمان که باردار شدید، اولین ویزیت خود را انجام میدهید بعد از آن پزشک زمان ملاقات های بعدی را  به شما اعلام خواهد کرد،  که از ابتدای بارداری تا 28 هفته هر یک ماه یکبار خواهد بود البته در 4 الی 6 ماه اول بارداری زمان ویزیت های بعدی را  پزشک به شما خواهد گفت و جوری تنظیم خواهد کرد که با آزمایش های مهمی که در اویل بارداری قرار است انجام دهید تنظیم شود.

بعد از 28 هفته ویزیت شما هر 2 هفته خواهد بود و تا 36 هفته هر 2 هفته ویزیت می شوید.

بعد از 36 هفته از زمان زایمان یا سزارین هر هفته باید ویزیت شوید، زمان های ویزیتی را که تا اینجا خدمتتون عرض کردم برای بارداری هست که از قبل بیماری مهمی نداشته باشد و در طول بارداری مشکل مهم و خاصی پیدا نکرده و یک باردار کاملا عادی است .

 اگر بیماری مهمی در طول بارداری وجود داشته باشه برحسب نوع بیماری زمان ویزیت های بعدی رو پزشک مشخص خواهد کرد.

متشکرم

دکتر فاطمه ابراهیمی، متخصص زنان و زایمان هستم اگر در این زمینه سوالی دارید میتوانم .به شما مشاوره دهم

سوال خود را بنویسید ...
دکتر فاطمه ابراهیمی