درمان پیرچشمی با روش های جراحی !

نمی توانید صدا را گوش کنید؟ می توانید آن را بخوانید

توضیح درباره پیرچشمی

اغلب افراد بعد از رسیدن به سن 40 سالگی و یا بالاتر احساس می کنند که برای مطالعه و یا دیدن چیز های نزدیک نیاز به عینک دارند. در حقیقت تغیرات عدسی چشم که ناشی از سن باشد را پیرچشمی می گویند.

به علت کاهش انعطاف پذیری درعدسی چشم که در اثر افزایش سن ایجاد می شود، عضلاتی که مسئول تطابق هستند نمی توانند عمل تطابق رو به خوبی انجام بدهند و فرد در دیدن اشیاء نزدیک دچار مشکل می شود.

رایج ترین روشی که در حال حاضر برای اصلاح پیر چشمی استفاده می شود، استفاده از عینک می باشد.
تا کنون هیچ روش درمانی برای پیر چشمی ابداع نشده است که بتواند دید بیمار را پس از جراحی به حالت قبل از پیر چشمی برساند و شما باید توقع و انتظار خودتان را با وضعیت حال تطابق بدهید.
در حقیقت یک اصلی است که می گوید "بهتر دیدن، بهتر از ندیدن یا غیر واضح دیدن است".

روش درمان پیر چشمی

حالا یکی از روش هایی که جدیدا استفاده می شود برای اصلاح پیر چشمی استفاده از روش کمرا یا اینلی می باشد در حقیقت یک حلقه های هستند با ضخامت میکرون که به وسیله ی جراحی در جلوی مردمک چشم قالب فرد در بخش مرکزی قرار می گیرند و این سوراخ کمرا مثل دوربین عمل می کند و باعث می شود که دید نزدیک شما واضح بشود.

عمل کمرا در یک چشم انجام می شود در چشم غالب نیاز به بخیه ندارد، بیهوشی در کار نیست، زمان عمل کوتاه است و کمتر از یک ربع است و 48 ساعت بعد از اینکه شما عمل را انجام بدهید میتوانید فعالیت خودتان را از سر بگیرید و کارهای روز مره تان را انجام دهید.

 در روش کمرا این حسن وجود دارد که با وخیم شدن بیماری پیرچشمی یعنی وقتی که سن شما افزایش پیدا می کند و متعاقبا پیر چشمی شما هم زیادتر می شود و شماره چشم شما هم بیشتر می شود و دید نزدیک با استفاده از این روش ضعیف تر نمیشه ولی خب کسانی که برای اصلاح پیر چشمی خودشان از عینک استفاده می کنند لازم است که سالانه یا هر یک سال و نیم یکبار تحت معاینه قرار بگیرند هر زمانی که احساس بکنند با آن عینکی که دارند برای دید نزدیک تار میبینند لازم است که مورد ارزیابی قرار بگیرند و شماره چشمشان تغیر بکنند .

موفق باشید

دکتر الناز نکوئی ، جراح و متخصص چشم هستم اگر در این زمینه سوالی دارید میتوانم .به شما مشاوره دهم

سوال خود را بنویسید ...
دکتر الناز نکوئی