نصب اپلیکیشن دکترساینا

تشخیص هوشمند علائم بیماری شما!

آیا ارتودنسی در بارداری ضرر دارد؟

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکترساینا دریافت مشاوره آنلاین

آیا بارداری باعث ایجاد محدودیت برای استفاده از روش‌های درمانی مانند ارتودنسی میشود. در این مطلب نکات لازم درباره استفاده از ارتودنسی در دوران بارداری را توضیح میدهیم تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

ارتودنسی و بارداری

مهمترین مسئله ای که در بارداری حین ارتودنسی مطرح است بهداشت حین درمان می باشد. در دوران بارداری به علت تغییرات هورمونی که در بیمار روی می دهد می‌تواند باعث تورم لثه شود که بهداشت را سخت تر می کند. همچنین تغییرات خلق و خو و افسردگی ممکن است در حین بارداری و پس از آن رخ دهد، می‌تواند از طریق کاهش بهداشت دهان و دندان در روند درمان توسط پزشک مشکل ایجاد.

زنان باردار معمولاً مواد قندی بیشتری مصرف می کنند که می تواند باعث افزایش پوسیدگی دندان و مشکلات دندان در حین درمان شود. همچنین به این موارد عدم امکان تهیه عکس رادیوگرافی دندان در سه ماهه اول بارداری و عدم امکان کشیدن دندان در سه ماهه اول و آخر بارداری را اضافه کنید.

ارتودنسی و سزارین

واقعیت این است که سزارین منعی برای ارتودنسی نمی باشد. توصیه ما به شما این است که با رعایت عالی بهداشت دهان و دندان در حین ارتودنسی هیچ مشکلی در صورت بارداری حین درمان برای شما رخ نمی دهد.

چانچه مشغول ارتودنسی هستید و باردار می شوید با رعایت بهداشت میتوانید دوره درمانی را بدون مشکل طی کنید.

از متخصص ارتودنسی و پرسنل مطب بخواهید آموزش های بهداشت حین درمان را به شما ارائه دهند و همه را به دقت اجرا کنید.

شاید بپسندید
نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله سلامت دکترساینا


دکترساینا