نصب اپلیکیشن دکترساینا

تشخیص هوشمند علائم بیماری شما!

تاثیر ارتودنسی بر زیبایی

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکترساینا دریافت مشاوره آنلاین

ارتودنسی باعث افزایش جذابیت و زیبایی چهره می‌شود و در افزایش اعتماد به نفس و جذابیت اجتماعی فرد بسیار موثر است. تاثیر ارتودنسی بر زیبایی از دو طریق صورت می‌گیرد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

تاثیر ارتودنسی بر زیبایی فرم صورت

ارتودنسی می‌تواند با ایجاد رابطه مناسب بین بینی، چانه و لب ها در ارتباط با نظم و موقعیت دندان‌ها، بهترین زیبایی چهره را به شما ارائه دهد گاهی مشکلات فرد شدید می باشد و احتیاج به درمان های ترکیبی ارتودنسی و جراحی می باشد. در این موارد که موقعیت فک ها مشکل دارند به دو طریق می توان عمل کرد اگر مشکلات در سنین کودکی شناسایی شوند.

در بسیاری از موارد می‌توان با درمان‌های تغییر رشد موقعیت فک بالا و پایین و چانه و به دنبال آن کل صورت را تغییر داد و چهره زیبایی را برای کودک در دوران بزرگسالی ایجاد کرد. ولی اگر فرد دوران طلایی کودکی را از دست داده باشد و موقعیت فک ها اشکال داشته باشد، تنها راه باقیمانده درمان‌های جراحی و بعد ارتودنسی ااست. در این موارد پروسه جراحی یک سال تا یکسال و نیم طول میکشد. سپس به مدت شش تا نه ماه پس از جراحی ارتودنسی ادامه می یابد.

تاثیر ارتودنسی بر فرم لب

تاثیر ارتودنسی بر فرم لب ثابت شده می باشد. به عبارتی پزشک می‌تواند با کشیدن دندان از برجستگی لب ها بکاهد و یا بدون کشیدن دندان ها و با طرح درمان مناسب کمی به برجستگی لب ها بیافزاید. معمولا لب ها دوسوم دندان ها به طرف جلو و عقب حرکت می کنند. البته این موضوع توسط متخصص ارتودنسی در نظر گرفته می شود که امکان انجام این تغییرات همیشه به طور دقیق قابل پیش‌بینی نیستند.

شاید بپسندید
نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله سلامت دکترساینا


دکترساینا