نصب اپلیکیشن دکترساینا

تشخیص هوشمند علائم بیماری شما!

سرخس نر

درباره

نام دریوپتریس از زبان یونانی گرفته شده است، چون علی‌رغم آن که گیاه سرخس نر در محیط مرطوب می‌روید،و به معنی «سرخش بلوطی» است، چون گیاه سرخس نر در جنگل‌های بلوط می‌روید.

فواید

مرباى آن با عسل ، از حاملگى جلوگیرى مى کند. براى دفع انواع انگلهاى بدن از آن استفاده کنید. ساقه هاى آن اثر لینت دارد. مبتلایان به مالیخولیا مى توانند از آن سود بسیار برند. براى جذامیان مفیداست و اگر به دل درد کهنه گرفتاریدآن را به کار برید.

مضرات

نکات لازم هنگام مصرف گیاه سرخس نر : گیاه سرخس نر سمی و تحریک کننده است. تنها با نظارت یک متخصص ماهر در زمینه سلامتی از آن استفاده نمایید. استفاده مقدار کمی از این گیاه تاثیری ندارد. مصرف مقدار زیادی از آن نیز باعث کوری (آسیب وارد آمدن به اعصاب نوری چشم)، حالت کما و حتی مرگ می‌شود. در طول حاملگی و در صورت ابتلا به بیماری قلبی از گیاه سرخس نر پرهیز نمایید.

از آن به همراه الکل استفاده نکنید. بهتر است هنگام استفاده ازگیاه سرخس نر ، رژیم غذایی بدون الکل داشته باشید تا سموم جذب بدن نشوند.

طرز استفاده

ریشه‌های گیاه سرخس نر ماهیچه‌های انگل‌ها را فلج می‌کند تا اینکه قدرت چنگ زدن آن‌ها به موجود زنده کاهش پیدا کند و سخت به آن نچسبند. در صورتی که شخص به مدت دو تا سه روز قبل از خوردن سرخس نر از رژیم غذایی بدون چربی و الکل استفاده کند، تأثیر گیاه سرخس نر بهتر خواهد بود. سپس باید از یک داروی مسهل شور مثل نمک فرنگی (سولفات منیزیم) استفاده کرد تا انگل‌ها از بدن بیرون روند.
نحوه کاربرد موضعی گیاه سرخس نر : گیاه سرخس نر را به جوش‌ها و زخم‌ها بمالید تا زودتر بهبود پیدا کنند.

ترکیبات

اولئو- رزین دارای فیلیسین، تانین‌ها، تریترپین‌ها، آلکان‌ها، روغن‌های اساسی، رزین ها.

طبیعت

طبع گیاه سرخس نر : تلخ، سرد، تند.

شاید بپسندید
نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله سلامت دکترساینا


دکترساینا