نصب اپلیکیشن دکترساینا

تشخیص هوشمند علائم بیماری شما!

بنفشه،بنفشه معطر

فواید

 گیاهی است ملین، مسهل صفرا، خلط آور، تب بر و ضد کم خوابی. چنانچه از پودر خشک کرده گلهای آن مقدار یک مثقال خورده شود اثر مسهلی دارد اما مقدار دم کرده آن دو مثقال است که معمولاً با داروهای دیگر و یا به تنهایی خورده می شود. در ناراحتی هایی نظیر سرماخوردگی، سینه پهلو، آنفلوآنزا و تبهای گرم مزاج دیگری مانند تب گلودرد، ذات الجنب، ذات الریه، زکام های گرم مزاج و خشونت شش ها می توان گل بنفشه را با تخم کاهو و تخم خشخاش و بارهنگ از هرکدام دو مثقال گرفته و دم کرده و آب صاف کرده آنرا میل نمود. برای دفع صفرا بنفشه را با آلوی زرد جوشانده و می خورند. برای مداوای اسهال های صفراوی یک مثقال شیر خشت و سه مثقال از پودر گل بنفشه را مخلوط کرده و در مدت دو روز و روزی دوبار می خورند. بنفشه دارای گل های معطر به رنگ بنفش تیره است که میلیون ها نفر در سراسر دنیا از خاصیت ضد قارچی، ضدالتهابی و ضدعفونی کننده برگ و گل این گیاه بهره می برند. در این مطلب از «ehow» به چند خاصیت گل بنفشه اشاره شده است. ▪️ دم کرده برگ های این گل به جای آسپرین مورد مصرف قرار می گیرد. ▪️ ناراحتی تنفسی از جمله گرفتگی بینی، سرفه و گلودرد را درمان می کند. ▪️ جوشانده تهیه شده از ریشه خشک آن، خاصیت ملین دارد. ▪️ افزودن گل های تازه و له شده آن به آب حمام سبب شادابی پوست می شود. ▪️ برای رفع سردرد، پارچه ای را با جوشانده برگ یا گل بنفشه مرطوب کنید و به قسمت پشت گردن بمالید. ▪️ برگ و گل آن خاصیت خلط آور دارد. ▪️ در انگلستان برگ و گل آن را برای معالجه سرطان سینه و معده به کار می برند. ▪️ دم کرده برگ های این گیاه برای رفع ناراحتی لثه، زخم دهان و تسکین درد سرطان موثر است. ▪️ تصفیه کننده خون است و برای درمان نقرس، سرماخوردگی، آسم، زخم معده و … موثر است. ▪️ فشار خون را کاهش می دهد.

مضرات

مضرات خاصی برای آن بیان نشده است .

طرز استفاده

در هند از بنفشه به عنوان معرق و برای کاهش تب استفاده می شود از گل بنفشه به عنوان نرم کننده و در موارد اختلالات صفراوی و ناراحتی های ریه ها مصرف می شود از گل بنفشه شربتی درست می کنند که برای رفع ناراحتی های بچه ها مفید است و از ریشه آن به عنوان قی آور استفاده می شود.

بنفشه از نظر طبیعت طبق رای حکمای طب سنتی سرد و مرطوب است و از نظر خواص معتقدند که مسهل صفرا می باشد و عطش ، حدت خون، تبهای گرم و خفقان را تسکین می دهد اگر در این موارد با ماء الشعیر و آلو خورده شود اثر آن بیشتر است و برای نزله ، زکام ، سرفه و سرماخوردگی و ناراحتی های معده وکبد و طحال و درد کلیه چه از طریق خوردن و چه از طریق ریختن و مالیدن دم کرده آن روی عضر و یا استفاده از ضماد آن نافع است .

بوییدن گل تازه بنفشه خواب آور است اگر هر روز ۱۵-۸ گرم از گل خشک آن به طور گرد مخلوط با آب سرد تا چند روز خورده شود برای رفع اسهال صفراوی نافع است و اگر ۱۵ گرم ساییده گل آن با ۲۵ گرم شیر خشت و ۲۵ گرم شکر سرخ خورده شود ، مسهل سریع العملی است . ریختن چند قطره از دم کرده بنفشه در بینی برای باز کردن تنفس و رفع خشونت سینه و زکام خیلی نافع است . اگر دم کرده آن را با گل بابونه روی سر بریزند رفع سردرد می کنداسراف در خوردن آن موجب ضعف و باعث سنگینی معده و آشفتگی حال می شود و در این قبیل موارد باید انیسون خورد مقدار خوراک از جرم گل خشک یا برگ بنفشه حداکثر تا ۲۵ گرم و در دم کرده ها تا ۵۰ گرم است . گل بنفشه را در موقع تهیه نباید زیاد جوش داد زیرا اثر آن کاسته می شود و دم کرده آن همیشه بهتر است معمولاً با شکر سرخ خورده می شود و اگر با آلو و عناب وتمبر هندی و شاتره و هلیله خورده شود مسهل قویی می باشد خوردن آب برگ بنفشه که با ثلث آن شکر مخلوط شود برای عارضه خروج مقعد اطفال مفید است ریشه بنفشه قی آور است .

روش تهیه شربت بنفشه : گل بنفشه تاره ۱۰۰ گرم ، آب مقطر به اندازه کافی و قند ۳۸۰ گرم . گلها را از بن سبز آن جدا کرده و مدت ۱۲ ساعت در ۲۰۰ گرم آب جوش دم کنند و از پارچه تمیزی با فشار ردّ کنند و صاف کنند و صاف شده را بگذارند ته نشین شود و صاف روی آن را بردارند و با شکر سرخ مخلوط کرده در حمام ماریه قند را در آن حل کنند این شربت خلط آور و کمی ملیّن است و مقدار خوراک از آن ۴۰-۲۰ گرم می باشد.

تیزان بنفشه : گل بنفشه خشک پاک کرده ۸ گرم ، آب ۱۰۰۰ گرم . این دو را مخلوط کنند و بگذارند خوب خیس بخورد و صاف کنند ویا دم کرده و صاف کنند و فنجان فنجان در روز بیاشامند خلط آور و ملیّن است .

برای تهیه مسهل اطفال ۱۶ گرم گل بنفشه رادر ۵۰۰ گرم آب دم می کنند، مسهل خوبی است.

شربت ترکیبی خوشمزه بنفشه که کودکان بامیل می خورندو مسهل سودا و بلغم است : زنجبیل ۱۱گرم ، مصطکی ۱۱ گرم ، قرنفل ۱۱ گرم ، قاقله ۱۱ گرم ، گل سرخ ۱۱ گرم ، بسفایج ۱۹ گرم ، سنا مکّی ۱۹ گرم ، سقمونیا ۱۹ گرم ، تربد سفید که تراشیده باشد و با روغن بادام چرب شده باشد ۸ گرم ، گل بنفشه ۸ گرم ، شربت بنفشه ۷۰ گرم ، شربت نیلوفر ۷۰ گرم،شربت گل گاوزبان ۷۰ گرم ، ترنجبین ۱۰۰ گرم، شیرخشت ۱۰۰ گرم، آب آلوبخارا ۱۵۰ گرم، آب تمرهندی ۱۵۰ گرم ، و مشک ۵/۳ گرم . ابتدا سقمونیا و گل بنفشه را مخلوط کرده و خوب نرم بسایند و با سایر اجزاء جامد یاد شده که خوب کوبیده و بیخته شده اند مخلوط نمایند.بعد ترنجبین و شیر خشت را درگلاب حل و صاف نموده و با شربتها و ۴۰۰ گرم قند مخلوط کرده قوام بیاورند و بعد سایر داروهای کوبیده و ساییده شده و بیخته را در آن بریزند و خوب به هم بزنند تا کاملاً مخلوط شود مقدار مصرف از این شربت ۲۰-۱۰ گرم هر بار است .

روش تهیه جوشانده ترکیبی بنفشه که برای نرم کردن سینه و به عنوان خلط آور قوی مصرف می شود : گل بنفشه ، گل خطمی ، گل پنیرک ، گل شقایق ، گل رجل القط ، پای خر ، بوصیر را به نسبت مساوی مخلوط کرده و دم کرده ای بر مبنای ۵ گرم از مخلوط فوق در هزار گرم آب جوش تهیه و پس از صاف کردن ، فنجان فنجان مصرف کنند.

ترکیبات

در ریشه بنفشه معطر گلوکوزید و متیل سالیسیلات یافت می شود از ریشه بنفشه یک آلکالوئید به نام ویولین و یک گلوکوزید به نام ویولاکوئرسیترین که احتمالاً مشابه روتین است و یک ساپونین به دست می آید در ریشه ها و غنچه ها و برگهای بنفشه ترکیب متیل سالیسلات در شکل گلوکوزید وجود دارد.

ویولین پس از این که از ریشه بنفشه استخراج شد به شکل گردی است سفید رنگ باطعم و تلخ وتند که در آب کم حل می شود ولی در الکل حل نمی شود و قی آور است .

بنفشه دارای مقدار کمی اسانس با بوی مطبوع است و برگ آن نیز دارای مقدار کمی آنتوسیانین می باشد.

طبیعت

مزاج آن سرد و تر بوده .

شاید بپسندید
نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله سلامت دکترساینا


دکترساینا