• 3
  • 13
  • 11
راه های تشخیص و درمان سنگ کلیه در دوران بارداری

راه های تشخیص و درمان سنگ کلیه در دوران بارداری

سنگ کلیه می تواند وضعیتی بسیار دردناک باشد، به خصوص اگر باردار هستید. بارداری، احتمال تشکیل سنگ کلیه را افزایش نمی دهد ولی در این دوران تشخیص سنگ کلیه پیچیده تر بوده و روش های معمول درمان، به علت خطراتی که می تواند برای جنین داشته باشد دشوارتر است. در این مقاله راجع به راه های تشخیص و درمان سنگ کلیه در دوران بارداری توضیحاتی خواهیم داد و به دغدغه هایی همچون چه عواملی باعث تشکیل سنگ کلیه در بارداری میشوند؟ علائم و نشانه های سنگ کلیه در دوران بارداری چیست؟ سنگ کلیه در دوران بارداری چگونه تشخیص داده میشود؟ در چه صورت سنگ کلیه در بارداری باید درمان شود؟ راه های درمان سنگ کلیه در دوران بارداری چیست؟ راه های درمان طبیعی و طب سنتی سنگ کلیه بارداری پاسخ می دهیم.
سرطان تخمدان در زنان جوان چه عواقبی دارد؟

سرطان تخمدان در زنان جوان چه عواقبی دارد؟

متاسفانه آمار مبتلایان به سرطان تخمدان در ایران در حال افزایش است. اکثر این عزیزان بالای 50 سال سن دارند ولی نمی توان گفت این بیماری تنها مختص زنان میانسال و سالمند است. این بیماری در بین جوانان نیز در حال شیوع است. پس از جراحی و برداشتن تخمدان ها عوارضی برای خانم به وجود می آید که در این مقاله به آن ها می پردازیم و به دغدغه هایی که برای بانوان پس از برداشتن تخمدان ها در جوانی رخ می دهد پاسخ می دهیم. در این مقاله به پرسش هایی از قبیل: یائسگی زودرس یا یائسگی جراحی پس از درمان سرطان تخمدان برای حل عوارض یائسگی زودرس چکاری می توان انجام داد؟ آیا پس از درمان سرطان تخمدان میتوان رابطه جنسی داشت؟ آیا پس از درمان سرطان تخمدان میتوان بچه دار شد؟ آیا پس از درمان سرطان تخمدان میتوان دوباره کار کرد؟ جواب می دهیم.
تاثیر درمان جایگزینی هورمون و هورمون درمانی بر سرطان تخمدان

تاثیر درمان جایگزینی هورمون و هورمون درمانی بر سرطان تخمدان

بسیاری از خانم ها به علل مختلف یا قصد انجام هورمون درمانی (Hormone Therapy) و جایگزینی هورمون (Hormone Replacement Therapy) را دارند یا در حال انجام آن ها هستند. جایگزینی هورمون یکی از عوامل به وجود آورنده سرطان تخمدان است. به همین خاطر برای خانم ها همیشه این دغدغه وجود دارد که جایگزینی هورمون استفاده کنم یا نه؟. در این مقاله راجع به تاثیر جایگزینی هورمون، داروهای هورمونی، هورمون درمانی و سرطان تخمدان صحبت می کنیم و به سوالاتی چون: درمان جایگزینی هورمونها چیست؟ درمان جایگزینی هورمونها چیست؟ آیا درمان جایگزینی هورمونها (HRT) را انجام دهم یا نه؟ نقش هورمون درمانی (Hormone Therapy) در پیشگیری یا درمان سرطان تخمدان چیست؟ پاسخ می دهیم.
راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان

راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان

در اکثر بانوان، یک یا چند نشانه از سرطان تخمدان وجود دارد. بیشتر این نشانه ها در عین حال که جدی نبوده ولی به میزان کمی احتمال بروز سرطان تخمدان را افزایش می دهند. برخی از راهکار های کاهش خطر سرطان تخمدان، تنها کمی احتمال ابتلا به این بیماری را پایین می آورند در حالی که برخی دیگر تاثیر گذاری بیشتری دارند. در این مقاله راجع به راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان صحبت خواهیم کرد.
تاثیر جهش ژنتیکی و ارث بر سرطان تخمدان

تاثیر جهش ژنتیکی و ارث بر سرطان تخمدان

پژوهش های پزشکی نشان می دهند که احتمالا در حدود 15 درصد از اشخاص مبتلا به سرطان تخمدان، بین بیماری با زمینه ژنتیکی یا عوامل وراثتی که از طریق ژن های خانواده به ارث رسیده ارتباطی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تاثیر ژنتیک را بر سرطان تخمدان به زبان ساده توضیح دهیم و به پرسش هایی مثل: آیا ژنتیک و بیماری های ارثی بر سرطان تخمدان تاثیری دارند؟ برای تشخیص سرطان تخمدان چرا باید آزمایش ژنتیک بدهیم؟ ژن های BRCA و سندرم لینچ چه ارتباطی با سرطان تخمدان دارند؟ و ... پاسخ دهیم.