دانستنی های سلامت - چرا جوش میزنیم؟ چیستی، راه های درمان و پیشگیری از آکنه - دکتر زهرا شادلو - دکتر ساینا

چرا جوش میزنیم؟ چیستی، راه های درمان و پیشگیری از آکنه

24 روز قبل خواندن 11 دقیقه

جوش های صورتمان یکی از عوامل کمبود اعتماد به نفس ما هستند. آکنه به دلایل مختلفی بر روی پوست ما ظاهر می شود مثلا بلوغ و ... . در این مقاله دکتر زهرا شادلو به سوالاتی همچون آکنه چیست؟ چرا جوش میزنیم؟ جوش چگونه ایجاد می شود؟ چه چیزهایی باعث می شود جوش بزنیم؟ راه های درمان و پیشگیری از جوش زدن چیست؟

ادامه مطلب
تست پاپ اسمیر چیست و چه کسانی باید آن را انجام دهند؟

تست پاپ اسمیر چیست و چه کسانی باید آن را انجام دهند؟

یک ماه قبل خواندن 2 دقیقه

HPV یا زگیل تناسلی می تواند خانم ها را به سرطان هایی همچون سرطان دهانه رحم دچار کند. چگونه متوجه شویم به زگیل تناسلی یا HPV مبتلا شدیم؟ در این مقاله-ویدیو دکتر طاهره محمودوند توضیحاتی راجع به تست پاپ اسمیر، کولپوسکوپی و واکسن گارداسیل ارائه می دهد.

ادامه مطلب
دانستنی های سلامت - سرطان سینه - دکتر مریم حیدرزاده - دکتر ساینا

علائم، درمان و پیشگیری سرطان سینه

یک ماه قبل خواندن 11 دقیقه

سرطان سینه در بین بانوان ایران رشد بسیار چشم گیری داشته است و متاسفانه در لیست شایع ترین سرطان ها رتبه 1 را به خود اختصاص داده است. بهمین خاطر لازم است تا اطلاعاتمان را درباره این بیماری بالا ببریم. در این مقاله دکتر مریم حیدرزاده مطالبی راجع به چیستی سرطان سینه، علائم سرطان سینه، راه های درمان سرطان پستان و چگونگی پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه را توضیح میدهد.

ادامه مطلب
رفع تیرگی ناحیه تناسلی و زیبا سازی آن با لیزر مونالیزا تاچ

رفع تیرگی ناحیه تناسلی و زیبا سازی آن با لیزر مونالیزا تاچ

2 ماه قبل خواندن 1 دقیقه

یکی از مشکلاتی که خانم ها درگیر آن هستند تیرگی ناحیه تناسلی است. تیرگی ناحیه تناسلی در بانوان علل مختلفی دارد. یکی از راه های برطرف کردن تیرگی ناحیه تناسلی بانوان لیزر مونالیزا تاچ است. خانم دکتر مریم حیدرزاده راجع به چیستی، کاربردها و شیوه انجام دادن لیزر مونالیزا تاچ توضیحاتی ارائه داده است.

ادامه مطلب
علائم،-عواقب،-و-راه-های-درمان-HIV---دانستنی-های-سلامت---دکتر-فریده افتخارزاده---دکتر-ساینا

علائم، عواقب، درمان و راه های پیشگیری از HIV و ایدز

2 ماه قبل خواندن 15 دقیقه

ایدز یکی از خطرناک ترین بیماری های مقاربتی است. برای این بیماری واکسن یا درمان قطعی هنوز ساخته نشده. این ویروس در سلولهای سیستم ایمنی بدن پنهان شده و پس از دورانی سیستم ایمنی را از کار می اندازد. مهم ترین کاری که باید انجام دهیم یاد گرفتن راجع به راه های انتقال و پیشگیری از ابتلا به HIV و ایدز است.

ادامه مطلب
مجوز ها و تاییدیه ها