خواص دارویی سه پستان

سه پستان

cordye

سه پستان میوه درختی است از تیره گاوزبان. برگهای آن بدون کرک، بیضوی (گاهی دارای نوک باریک)، منتهی به دمبرگ دراز و گلهای آن دارای جام قیفی شکل و مجتمع به شکل گرزن فاصله دار است. میوه اش شفت، به بزرگی یک گیلاس و میان بر چسبنده ای به رنگ زرد دارد که پس از رسیدن کامل است، این میوه پس ازخشک شدن خاکستری سیاه رنگ می گردد و مزه آن شیرین و لعاب دار است.
قسمت های مورد استفاده:از پوست، برگ و میوه آن استفاده می شود.
 

فواید سه پستان

میوه سه پستان را به شکل دم کرده (۵-۳۰ دانه) برای نرم کردن سینه و گرفتگی صدا تنها یا مخلوط با میوه و دانه های لعابدار دیگر مصرف می کنند.

ترکیبات سه پستان

در ترکیب شیمیایی پوست درخت در حدود 20 درصد تانن وجود دارد

منبع جغرافیایی سه پستان

زیستگاه و گردآوری: ای گیاه در مصر و آفریقا کشت داده می شود.
ایران: در نواحی جنوبی ایران از جمله بندر چابهار، بویژه سواحل خلیج فارس، جزیره خارک و نواحی مختلف بلوچستان پراکندگی دارد.

مضرات سه پستان

مضرات خاصی برای سه پستان ذکر نشده است.

خواص سه پستان

خواص درمانی : چون بهترین دارو برای امراض کلیوی می‏باشد. این درخت که به شجر الدین معروف است. برای اسهال و ناراحتیهای دستگاه تنفس و سرفه مفید است. گذاشتن میوه در دهان و مکیدن و فرو بردن آب آن و آشامیدن آب خیسانده آن و همچنین جوشانده آن سینه و گلو را نرم می‏کند و گرفتگی آواز را برطرف می‏نماید و سرفه را درمان می‏کند. عطش را فرو می‏نشاند و سوزش ادار را تسکین می‏دهد. ضماد جوشانده میوه و برگ در دوشاب جهت باز شدن دمل و مجرب است. مقدار خوراک میوه تا دو مثقال است و بهتر آن است که همیشه با عناب با خطمی مصرف شود تا برای جگر مفید باشد. . دمکرده میوه چه تازه و چه خشک به عنوان نرم کننده به تنهایی یا همراه با داروهای دیگر تجویز می‏شود، گلهای کوچک آن در فاصله اردیبهشت تا خرداد باز می‏شود و رنگ آنها قرمز مایل به بنفش است.. میوه آن تخدیر بسیار دارد. . برای کشتن و خارج کردن کرم شکم تبهای گرم صفراوی و خونی نافع است.شش مثقال دانه با شش مثقال تخم شلغم در هفتاد و پنج مثقال آب بجوشانید و بگذارند تبخیر شده، فقط بیست و پنج مثقال آب بماند. سپس صاف کرده نصف دیگر را شب نیم گرم کرده بنوشند. جوشانده دانه‏ برای درمان بی‏اختیاری ادرار نیز نافع است، و آن را برای درمان که نزله و سهولت زایمان نیز تجویز می‏نمایند.مغز هسته سپستان :خواص در مانی :ضماد گرد آن در استعمال خارجی برای درمان بیماریهای قارچی پوست که به صورت حلقه هایی ظاهر میشود و رفع التهاب پوست نافع است.برگ و دانه سپستان :خواص در مانی: . از برگها می‏توان مانند گل گاو زبان استفاده کرد. ضماد برگ تازه و ریشه له شده و جوشانده آنها جهت تسکین درد سوختگی مصرف می‏شود و همچنین جهت التیام جراحات و ترک پستان، بواسیر و خارش مفید بوده اولسرها را معالجه می‏کند. مقدار خوراک به طور جوشانده یا دمکرده برگ و ریشه 30 تا 60 گرم در لیتر یک فنجان در روز می‏باشد. برای شستشوی زخمها و اولسرها از جوشانده پنجاه گرم در لیتر استفاده می‏کنند. چون چهار تا پنج عدد برگ نورسته آنراریزریز کرده و شب در آب بخیسانید و صبح با فشار صاف کرده و بیاشامید، جهت جریان منی و سوزاک سودمند می‏باشد. برگ آن ملین، است. . مغز دانه‏های آن دارای روغنی است که طعمی ملایم داشته و در اثر ماندن تند می‏شودو کلیه را تقویت کرده و ناراحتیهای آن را برطرف کند، سنگ کلیه را شکسته و می‏ریزاند، و برای این کار داروسازان سنتی ایران دستور داده‏اند برگ و سرشاخه‏های گلدار آنرا می‏توانید مانند چای دمکرده بنوشید، اشتها را زیاد و سکسکه را برطرف می‏کند و قلب را قوی می‏نماید. باز کننده ادرار و عادت ماهانه نیز می‏باشد. از جوشانده 30 تا 45 گرم دانه‏های آن با شکر و دمکرده گل خطمی و کمی شوره برای معالجه نقرس تجویز می‏شود.
ریشه سه پستان:خواص در مانی: قسمت مورد استفاده گیاه من بیشتر ریشه من است. رنگ ریشه خاکستری مایل به قرمز و دارای بوی مخصوص و طعام لعابی است. آرام کننده و کمی مخدر میباشد. ریشه گیاه قابض میباشد. و ریشه آن دارای ماده‏ای قرمز رنگ است که با آن مواد غذایی مخصوصا کره و پنیر را رنگ می‏کنند. و ریشه برگ آنرا جهت معالجه نزله و امراض ریه و درمان اسهال و پیچش روده و جلوگیری از خونریزی تجویز می‏نمایند.پوست سپستان:
خواص درمانی: پوست درختچه من قابض بوده و خاصیت مسهلی دارد. عصارۀ پوست درخت را برای تسکین دردهای قولنج یا کولیک در روده ها مصرف می کنند. جوشاندۀ پوست درخت برای رفع سوء هاضمه و کاهش تب مفید است . در هندو چین ، اندونزی و فیلیپین از جوشاندۀ پوست درخت و ساقه های آن را به عنوان تونیک و مقوی می خورند . بعلاوه این جوشانده برای قطع اسهال و کاهش تب و کمک به سوء هاضمه نیز مفید است و دارویی برای تسکین سردرد میباشد. در استعمال خارجی پوست درخت را خیس و مرطوب و نرم کرده روی ورمها ، جوش و کورک می اندازند برای تحلیل ورم موثر است . به صورت غرغره و یا از گرد پوست برای رفع التهاب و جوشهای داخل دهان استعمال می شود. و گرد پوست سوختۀ آن برای تسکین درد و زخم آتش سوختگی مفید است .تذکر: سپستان مضر معده است و کبد را ضعیف می کند لذا سردمزاجها باید با برگ گل سرخ و سایرین با عناب بخورند. جانشین سپستان از نظر خواص ختمی است

طبیعت سه پستان

طبیعت آن :نسبتا معتدل و یا کمی سردتر است.

پایین مطالب(کانال تلگرام)

مرتبط ها