اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

دکتر جعفر غفارزاده
سلام، در مورد شوکران سوالی دارید؟
شوکران

شوکران

hemlock

شوکران گیاهی است علفی,دوساله باریشه ای ضخیم,دوکی شکل وسفیدرنگ ,ساقه ای استوانه ای,توخالی ومنشعب به رنگ سبزروشن که دارای لکه هایی سخ رنگ میباشد.شوکران دارای برگ های قاعده ای غلاف داربوده ,دارای دمبرگ های توخالی هستند. برگ های شوکران شانه ای شکافته,منقاردارودندانه داربوده ,سطح فوقانی آن هابه رنگ نسبتاتیره وسطح تحتانی آن ها کمرنگ ترمی باشد.برگ های ساقه ای دارای دمبرگ هایی تحلیل رفته هستندکه نهایتابه غلاف تبدیل شده اند .گل های شوکران سفیدرنگ ومتعدد بوده وبه صورت گل آذین های چتری هستندودرهرچترفرعی ازآن ها10-20گلچه ی شعاعی قراردارند. 

فواید شوکران

در بیماری های تنگی نفس، سیاه سرفه، کزاز، صرع و دردهای عصبی مورد استفاده قرار می گیرد. ولی باید تحت نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرد. در مصارف خارجی از آن برای پمادها یا شیافهای بی حس کننده استفاده می کنند.

مطمئنید با مصرف شوکران مشکلتون درمان میشه؟

سلام ،دکتر سید محمد جواد میرلوحی پزشک عمومی هستم،
میتوانید همین الان سوالتونو بصورت چت یا تلفنی از من بپرسید و با هم گفتگو کنیم .

شروع گفتگو با من
دکتر سید محمد جواد میرلوحی

مضرات استفاه از شوکران

شوکران کبیر سمی است و حتی کشنده انسان و جانوران است، لذا بایستی بوسیله پزشک تجویز و اندازه گیری شود. مصرف اندازه های زیاد آن باعث سردرد و سپس مسمومیت مرگ آور می شود. مسمومیت از شوکران کبیر، به صورتهای مختلف پیش می آید که یکی از آن ها مخلوط بودن این گیاه با سبزی های خوراکی است. عوارض مسمومیت از شوکران کبیر ابتدا از تار شدن چشم، سرگیجه و سردرد شروع می شود و نهایتا مسموم بین 3 تا 6 ساعت می میرد. در یونان باستان مجرمین را با این سم از بین می‌ برده‌ اند و برای اینکه بسیار رنج نکشند عصاره‌ ی این گیاه را با شیره‌ ی تریاک مخلوط می‌ کرده‌ اند.

طریقه مصرف شوکران

استعمال داخلی:
عصاره:
0.1 تا 0.03 گرم ,یکباردرروزوحداکثرمصرف روزانه 0.1 گرم
پودرمیوه: 0.1 تا 0.5 گرم درروزبه صورت حب های 0.1 گرمی مصرف شود
تنتوربرگ یامیوه: 10 تا 60 قطره درروزمصرف شود
الکلاتور: 5 تا 20 قطره درروز
استعمال خارجی شوکران ( آرام بخش وضددرد ) :
ضمادبرگ های تازه ی له شده یاروغن فرارشوکران یاپمادیامرهم کدکس 25 درصد(جهت درمان سیاتیک)
ضمادمسکن وآرام بخش:
پودربرگ های شوکران 10 گرم, مغزتازه ی هویج خام 250 تا 300 گرم
موادفوق رادرون قطعه ای گازگذاشته برروی پستان قبل ازآن که جراحی شده باشدقرارمی دهند(برای کاهش دردناشی ازسرطان سینه)

ترکیبات شوکران

مهمترین ترکیبات موجود درگیاه دارویی شوکران: روغن فرار,آلکالوییدهایی مانندسیکوتین و کونهیدرین

کاربران این گیاهان را بیشتر دیده اند
دمنوش پونه کوهی و آویشن

دمنوش پونه کوهی و آویشن

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام‌های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می‌شود. پونه کوهی گیاهی است که بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند و برگ‌ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ‌تر است. اما هرچه به‌طرف رأس گیاه می‌رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی‌آید. حاشیه برگ‌ها صاف یا کنگره‌ای است. گلها به ‌طول ۴ ـ ۷ میلی‌متر به‌رنگ صورتی یا سرخ به شکل‌خوشة افشان روی شاخه‌ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام ‌قسمت‌های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

دمنوش دارچین و زنجبیل

دم‌نوش زنجبیل نوشیدنی گرمِ تند
زنجـبیل یا زنجفیل یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

دمنوش برگ درخت به

دمنوش برگ درخت به

به درخت کوچکی است که پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده ، برگهای آن پوشیده از کرک و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است .

دم آلبالو

دم آلبالو

دم آلبالو عبارت از دم میوه هائی است که باریک و کشیده و بصورت دو شاخه ، برنگ قهوه ای روشن دیده میشود . این قطعات متعلق به در خت آلبا لو با نام علمی:Cerasus vulgaris Mill. ازتیره گلسرخ است (Rosaceae) است . آلبالو درختی است زیبا که در اغلب نقاط ایران کشت می گردد . گلهای سفید و زببای آن قبل از باز شدن برگها روی درخت ظاهر میگردد و ظاهری بسیار زیبا در بهار ایجاد می نماید .
میوه های کاملا مدور و قرمز رنگ، برگهای دندانه دار و سا قه های قرمز رنگ که پوسته پوسته می گردد از مشخصات ابن درخت است .

جو قاسم

جو قاسم

Neted Saffron غده های کروی , پوشیده از شبکه ای فیبری به رنگ قهوه ای روشن بدون بو با طعم تند است که از غده های زیرزمینی گیاه جو قاسم با نام علمی:‍Crocus Haussknechtii Boiss.از تیره زنبق (Iridaceae ) بدست می آید که نوعی زعفران صحرایی بومی ایران است .9 تا 14 برگ کشیده و باریک آن درزمستان و بهار ظاهر میگردند . گلهای آن از سفید تا آبی پررنگ مشاهده می گردد و وجود خامه منقسم به سه شاخه قرمز و روشن علامت مشخصه است .