نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص هوشمند بیماری شما!

دکتر جعفر غفارزاده
سلام، در مورد غاز یاغی سوالی دارید؟
غاز یاغی

غاز یاغی

alismataceae

*غازیاغی به زبان ترکی یعنی پای غاز . نوعی از آن در کوههای لرستان میروید و به «پای زاغان» معروف است. شایان ذکر است که به آن غازپا نیز گفته می شود و در کردستان به آن پاغازه می گویند
این گیاه خودرو بوده و تا کنون اهلی نشده است . از تیره اسفناجیان بوده ، دارای برگهای مثلثی سر نیزه ای با دو گوشه در پایین می باشد . ساقه خوشه هایش بی برگ و درشت و حاوی دانه های قهوه ای براق است . ارتفاع آن به 20 الی 30 سانتیمتر میرسد . اندام خوراکی آن برگ گیاه است .

فواید غاز یاغی

1- غازیاغی بعلت داشتن مقداری ویتامین ث به منظور تصفیه خون وجلوگیری از فساد و رقت خون مصرف می شود نیز دارای اثر اشتها آور , مدر , ملین و مسکن می باشد .
2- تخم غازیاغی دارای هورمون های گیاهی می باشد و بنا به این علت ترشحات غدد داخلی را تنظیم می کند و ضمنا مدر , بادشکن و ضد عفونی کننده نیز می باشد .
3- مهم ترین خاصیت برگ و تخم غازیاغی درمان برص می باشد , برص یک بیماری قدیمی که در روی پوست بدن و صورت لکه های سفید ظاهر می شود , امروزه علت این امر را برهم خوردن تعادل ترشحات داخلی می دانند و از آنجائی که غازیاغی دارای هورمون های مخصوص گیاهی می باشد در تنظیم ترشحات داخلی بدن موثر بوده و می تواند موجب از بین رفتن این لکه ها و در نهایت باعث درمان برص گردد , طرز استفاده غازیاغی در این مورد بدین ترتیب است که شخص مبتلا ابتدا با یک تنقیه مسهل معده و روده های خود را پاک کرده و بعد به مدت دو هفته بطور پشت سرهم روزانه 10 گرم تخم مرغ غازیاغی را همراه با عسل تناول نماید , ضمنا توصیه شده است که اگر در روزهای گرم پس از خوردن این دارو موضع برص را در برابر تابش نور خورشید قرار دهند به طوری که تعریق نموده و اصلا آب ننوشند این نسخه نافع تر خواهد بود , اگر در منطقه و یا فصلی قرار دارید و یا به هر عنوان دیگر که نمی توانید از نور آفتاب استفاده کنید می توانید به جا آن این کار را در حمام سونا انجام دهید .
4- برای درمان برص علاوه بر روش مذکور ابن بیطار یکی از پزشکان بزرگ دنیای قدیم روش دیگری را طبق تجربه هائی که خود بدست آورده بیان نموده است , وی می گوید ; برای این کار باید از بهترین نوع بذر غازیاغی – که معمولا در مناطق گرمسیر بدست می آید و ریز و تیره بوده و طعمی تلخ و تند دارد – استفاده نمود به این ترتیب که در فصل تابستان پس از یک نتقیه با یک مسهل قوی که شکم را بخوبی جارو کند 5/3 گرم بذر غازیاغی را با 5/0 گرم عاقرقرحا, 5/0 گرم ریشه تربد و نیم گرم زنجبیل را با عسل مخلوط کرده و هر روز میل کند و سپس در مقابل نور آفتاب نشسته و موضع برص را در برابر نور خورشید قرار دهید بحدی که عرق کنید و این عمل را به مدت چند روز بطور پشت سر هم انجام دهید , ابن بیطار می گوید پس از اینکه 3 روز از انجام این کار گذشت آثار بهبودی با پیدا شدن جوش هائی شبیه آبله بر روی لکه های سفید ظاهر می شود و آب زردی از آن ها خارج شده و بیماری به تدریج رفع و پوست بدن نیز به رنگ طبیعی باز می گردد .
5 – ضماد تخم غازیاغی در باز نمودن زخم ها و همچنین در پاک نمودن اثر آنها نقش بسیار مفید و اثر بخش دارد

مطمئنید با مصرف غاز یاغی مشکلتون درمان میشه؟

سلام ،دکتر فاطمه یعقوبی پزشک عمومی هستم،
میتوانید همین الان سوالتونو بصورت چت یا تلفنی از من بپرسید و با هم گفتگو کنیم .

شروع گفتگو با من
دکتر فاطمه یعقوبی

مضرات استفاه از غاز یاغی

1- مصرف جوشانده غازیاغی برای خانم ها باردار مضر می باشد , به این دلیل که خوردن این جوشانده موجب سقط جنین می گردد .
2- زیاده روی در خوردن این سبزی موجب تحریک پوست و ناراحتی کبد و مثانه می گردد و در مواردی که یرقان و یا ضعف کلیه وجود دارد زیانبخش می باشد .

طریقه مصرف غاز یاغی

ساقه خوشه هایش بی برگ و درشت و حاوی دانه های قهوه ای براق است . ارتفاع آن به 20 الی 30 سانتیمتر میرسد . اندام خوراکی آن برگ گیاه است .
1- برگ و ساقه های آن به سبب داشتن ویتامین ث زیاد برای تصفیه خون ، رقیق شدن خون و جلوگیری از فساد لثه استفاده می شود
2- بذر آن دارای هورمون های گیاهی بوده و ترشحات داخلی را تقسیم می کند
3- باد شکن ضد عفونی کننده و ادرار آور است
5- ضماد بذر آن باز کنندۀ زخمها و پاک کنندۀ جای آنهاست
6- برای درمان بیماری برص(لکه های سفید پوست) غازیاغی بسیار مؤثر خواهد بود.
7- طبیعت آن گرم بوده و در بعضی از نقاط ایران مردم آن را با سبزیجات دیگر مصرف می کنند و گاهی نیز با آن کوکو تهیه می کنند
8- غازیاغی خنک ، اشتها آور ، ملیّن و ادرار آور می باشد
9- اگر برگهای تازه غازیاغی را بکوبند و روی محل گزیدگی حشرات بگذارند ، سوزش نیش و گزیدگی را برطرف می کند
10- غرغره کردن شیره برگ تازه غازیاغی در موقع گلودرد های سخت مفید است.

ترکیبات غاز یاغی

دارای اسانس خیلی فرار و انواع پروتئین و نشاسته است.

کاربران این گیاهان را بیشتر دیده اند
دمنوش پونه کوهی و آویشن

دمنوش پونه کوهی و آویشن

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام‌های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می‌شود. پونه کوهی گیاهی است که بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند و برگ‌ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ‌تر است. اما هرچه به‌طرف رأس گیاه می‌رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی‌آید. حاشیه برگ‌ها صاف یا کنگره‌ای است. گلها به ‌طول ۴ ـ ۷ میلی‌متر به‌رنگ صورتی یا سرخ به شکل‌خوشة افشان روی شاخه‌ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام ‌قسمت‌های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

دمنوش دارچین و زنجبیل

دم‌نوش زنجبیل نوشیدنی گرمِ تند
زنجـبیل یا زنجفیل یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

دمنوش برگ درخت به

دمنوش برگ درخت به

به درخت کوچکی است که پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده ، برگهای آن پوشیده از کرک و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است .

دم آلبالو

دم آلبالو

دم آلبالو عبارت از دم میوه هائی است که باریک و کشیده و بصورت دو شاخه ، برنگ قهوه ای روشن دیده میشود . این قطعات متعلق به در خت آلبا لو با نام علمی:Cerasus vulgaris Mill. ازتیره گلسرخ است (Rosaceae) است . آلبالو درختی است زیبا که در اغلب نقاط ایران کشت می گردد . گلهای سفید و زببای آن قبل از باز شدن برگها روی درخت ظاهر میگردد و ظاهری بسیار زیبا در بهار ایجاد می نماید .
میوه های کاملا مدور و قرمز رنگ، برگهای دندانه دار و سا قه های قرمز رنگ که پوسته پوسته می گردد از مشخصات ابن درخت است .

جو قاسم

جو قاسم

Neted Saffron غده های کروی , پوشیده از شبکه ای فیبری به رنگ قهوه ای روشن بدون بو با طعم تند است که از غده های زیرزمینی گیاه جو قاسم با نام علمی:‍Crocus Haussknechtii Boiss.از تیره زنبق (Iridaceae ) بدست می آید که نوعی زعفران صحرایی بومی ایران است .9 تا 14 برگ کشیده و باریک آن درزمستان و بهار ظاهر میگردند . گلهای آن از سفید تا آبی پررنگ مشاهده می گردد و وجود خامه منقسم به سه شاخه قرمز و روشن علامت مشخصه است .