نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

دکتر جعفر غفارزاده
سلام، در مورد صندل سوالی دارید؟
صندل

صندل

sandalwood

صندل، یکی از درختان خوشبوی جنس صندل می‌باشد. از چوب صندل هم به‌عنوان ماده خوشبوکننده و هم در نجاری استفاده می‌شود. در هند معابدی از چوب صندل ساخته شده که بعد از گذشت قرنها عطروبوی خود را حفظ کرده‌اند.

فواید صندل

1. دمکرده خاک اره چوب صندل مقوی قلب است.
2. جهت رفع ترشحات و ورم مجاری ادرار از دمکرده خاک اره چوب صندل استفاده شود.
3. برای بیماری سوزاک نیز مفید می‌باشد.
4. دمکرده چوب صندل سفید ضد درد است.
5. جهت بندآوردن اسهال و اسهال خونی از جوشانده خاک اره چوب صندل استفاده شود.
6. جهت از بین بردن تب از جوشانده خاک اره چوب صندل بنوشند و خاک اره را به صورت خمیر کرده روی پیشانی به صورت ضماد بگذارند.
7. جهت بیماری‌های پوستی کاهش حرارت و خارش از ضماد خاک اره چوب صندل استفاده شود.
8. جهت درمان خفقان گرم و تب‌های صفراوی از دمکرده خاک اره چوب صندل بنوشند.
9. دمکرده چوب صندل باعث تقویت حافظه و ذهن می‌گردد.
10. جهت تقویت معده و کبد از دمکرده چوب صندل استفاده شود.

مطمئنید با مصرف صندل مشکلتون درمان میشه؟

سلام ،دکتر امیر بهرامی احمدی پزشک عمومی هستم،
میتوانید همین الان سوالتونو بصورت چت یا تلفنی از من بپرسید و با هم گفتگو کنیم .

شروع گفتگو با من
دکتر امیر بهرامی احمدی

مضرات استفاه از صندل

- صندل سفید باعث کاهش نیروی جنسی می‌گردد.
- صندل سفید مضر است باید با عسل و نبات خورده شود.

طریقه مصرف صندل

نحوه کاربرد موضعی گیاه چوب صندل : می‌توان پیشانی را با روغن اساسی گیاه چوب صندل ماساژ داد، چون آرام‌بخش بوده و باعث تقویت فرآیند مدیتیشن می‌شود. همچنین برای درمان گلودرد، این روغن به بخش خارجی گلو می‌مالند. روغن گیاه چوب صندل برای از بین بردن افسردگی و بهبود خستگی و سرفه استشمام می‌شود. خمیر آن به وسط ابروها مالیده می‌شود تا گرمای بدن کاهش یابد. چوب صندل برای معطر کردن مواد بعد از تراشیدن صورت، ادکلن و عطر به کار می‌رود. استشمام روغن اساسی آن، غریزه جنسی را برمی‌انگیزد. چوب این گیاه به عنوان بخور نیز سوزانده می‌شود.

ترکیبات صندل

روغن اساسی (آلفا و بتا- سانتالول)، ایزو والریک آلدهید، سانتین، سانتنون

کاربران این گیاهان را بیشتر دیده اند
دمنوش پونه کوهی و آویشن

دمنوش پونه کوهی و آویشن

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام‌های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می‌شود. پونه کوهی گیاهی است که بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند و برگ‌ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ‌تر است. اما هرچه به‌طرف رأس گیاه می‌رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی‌آید. حاشیه برگ‌ها صاف یا کنگره‌ای است. گلها به ‌طول ۴ ـ ۷ میلی‌متر به‌رنگ صورتی یا سرخ به شکل‌خوشة افشان روی شاخه‌ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام ‌قسمت‌های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

دمنوش دارچین و زنجبیل

دم‌نوش زنجبیل نوشیدنی گرمِ تند
زنجـبیل یا زنجفیل یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

دمنوش برگ درخت به

دمنوش برگ درخت به

به درخت کوچکی است که پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده ، برگهای آن پوشیده از کرک و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است .

دم آلبالو

دم آلبالو

دم آلبالو عبارت از دم میوه هائی است که باریک و کشیده و بصورت دو شاخه ، برنگ قهوه ای روشن دیده میشود . این قطعات متعلق به در خت آلبا لو با نام علمی:Cerasus vulgaris Mill. ازتیره گلسرخ است (Rosaceae) است . آلبالو درختی است زیبا که در اغلب نقاط ایران کشت می گردد . گلهای سفید و زببای آن قبل از باز شدن برگها روی درخت ظاهر میگردد و ظاهری بسیار زیبا در بهار ایجاد می نماید .
میوه های کاملا مدور و قرمز رنگ، برگهای دندانه دار و سا قه های قرمز رنگ که پوسته پوسته می گردد از مشخصات ابن درخت است .

جو قاسم

جو قاسم

Neted Saffron غده های کروی , پوشیده از شبکه ای فیبری به رنگ قهوه ای روشن بدون بو با طعم تند است که از غده های زیرزمینی گیاه جو قاسم با نام علمی:‍Crocus Haussknechtii Boiss.از تیره زنبق (Iridaceae ) بدست می آید که نوعی زعفران صحرایی بومی ایران است .9 تا 14 برگ کشیده و باریک آن درزمستان و بهار ظاهر میگردند . گلهای آن از سفید تا آبی پررنگ مشاهده می گردد و وجود خامه منقسم به سه شاخه قرمز و روشن علامت مشخصه است .