اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

دکتر مجید تلافی نوغانی
سلام، در مورد سورنجان(گل حضرتی) سوالی دارید؟
سورنجان(گل حضرتی)

سورنجان(گل حضرتی)

colchicum

سورنجان سرده‌ای است علفی با حدود ۳۰ گونه که بومی اوراسیا هستند؛ گلهای آنها بدون ساقه و شبیه گل زعفران است که در پاییز می‌شکفد و به آنها زعفران پاییزه یا چمنزار گفته می‌شود؛ میوة آنها پوشینة سه‌حجره‌ای است که در بهار، زمانی که برگها ظاهر می‌شوند، می‌رسد. سورنجان در نقاط معتدل و مرطوب می‌روید. پیاز آن در عمق ۲۵ تا ۳۰ سانتیمتر در خاک فرومیرود و در پائیز گلهای سفید یا بنفش شش بخشی از آن خارج گردد. و این گلها لوله دراز دارند و تخمدانشان بر روی پیاز قرار گرفته است. پس از آمیزش قریب شش ماه در خاک باقی می‌ماند و تخمدان بزرگ می‌شود و در بهار با برگ‌های پهن و براق از خاک بیرون می‌آید و کپسولی سرخانه می‌سازد که دانه‌های درشت بسیار دارد. این گیاه بسیار سمی و ماده موثر آن به نام کلشیسین در بیماری نقرس بکار می‌رود.

فواید سورنجان(گل حضرتی)

1) بهترین داروى ضد نقرس شناخته شده و داروهاى اختصاصى که براى معالجه این مرض ‍ وجود دارد تماما از ترکیبات گل - پیاز و بذر سورنجان مى باشد.

2) براى معالجه سیاتیک سورنجان را همراه با صبر زرد تجویز مى کردند.

3) بوییدن گل سورنجان بینى را باز مى کند و سردرد را آرام مى نماید.

4) ضماد سورنجان با زعفران و تخم مرغ براى تسکین درد استخوان و فرو بردن ورمها مفید است .

5) شیاف سورنجان با پیه جهت افتاده دانه هاى بواسیر نافع است . طریقه مصرف سورنجان جهت درمان فقط از نوع سفید این گیاه توصیه می‌شود و نوع دیگر آن که به رنگ سیاه می‌باشد به خاطر سمی بودن از استعمال خارجی خودداری شود. برای درمان تومورهای سرطانی به صورت دم کرده میل شود. 

مطمئنید با مصرف سورنجان(گل حضرتی) مشکلتون درمان میشه؟

سلام ،دکتر محمدرضا خادم علی زاده پزشک عمومی هستم،
میتوانید همین الان سوالتونو بصورت چت یا تلفنی از من بپرسید و با هم گفتگو کنیم .

شروع گفتگو با من
دکتر محمدرضا خادم علی زاده

مضرات استفاه از سورنجان(گل حضرتی)

مضرات خاصی برای آن بیان نشده است .

طریقه مصرف سورنجان(گل حضرتی)

خواص درمانی گیاه دارویی سورنجان: ضدنقرس ودردهای ناشی ازآن (فلج کننده ی اعصاب حسی) , مدردافع ازت,مهارکننده ی میتوزسلولی(ضدسرطان),محرک ترشحات کبدوروده,ضدآلرزی,ضدویروس مواردمصرف گیاه دارویی(درشرایطی که کلیه هابه خوبی کارمی کنندمصرف شود): بحران نقرس,دردهای عصبی,میگرن ها,آسم,آتروفی های پیشرفته ی عضلات ناحیه ی ستون فقرات,هیدروپیزی,آب آوردن شکم,نزله ی نایژه ای,سرطان,حساسیت ها مواردمنع مصرف :نفریت روش مصرف گیاه دارویی سورنجان: درمان نقرس: تنتوردانه( 1 به 10) : 15 تا 60قطره درروزکه تدریجاافزایش می یابد.سه باردرروزمصرف شودوبه محض ازبین رفتن حالت بحرانی ازمصرف داروخودداری گردد کولشیسین دارویی قدرتمندجهت درمان حملات حادنقرس است: 0.5 تا 2 میلی گرم درهر24 ساعت وطی چندروزمصرف می شودودرصورت بروزتهوع واسهال بایدازمصرف آن خودداری نمود.به محض رفع حملات درانفارکتوس بایدمصرف دارورامتوقف کرد.به علاوه برای درمان اساسی بیماری نقرس یک میلی گرم درروز یاهردوروزیک باربه مدت چندین سال مصرف می شود

ترکیبات سورنجان(گل حضرتی)

مهمترین ترکیبات موجوددرگیاه دارویی: کولشیسین و روغن فرار

کاربران این گیاهان را بیشتر دیده اند
دمنوش پونه کوهی و آویشن

دمنوش پونه کوهی و آویشن

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام‌های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می‌شود. پونه کوهی گیاهی است که بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند و برگ‌ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ‌تر است. اما هرچه به‌طرف رأس گیاه می‌رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی‌آید. حاشیه برگ‌ها صاف یا کنگره‌ای است. گلها به ‌طول ۴ ـ ۷ میلی‌متر به‌رنگ صورتی یا سرخ به شکل‌خوشة افشان روی شاخه‌ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام ‌قسمت‌های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

دمنوش دارچین و زنجبیل

دم‌نوش زنجبیل نوشیدنی گرمِ تند
زنجـبیل یا زنجفیل یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

دمنوش برگ درخت به

دمنوش برگ درخت به

به درخت کوچکی است که پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده ، برگهای آن پوشیده از کرک و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است .

دم آلبالو

دم آلبالو

دم آلبالو عبارت از دم میوه هائی است که باریک و کشیده و بصورت دو شاخه ، برنگ قهوه ای روشن دیده میشود . این قطعات متعلق به در خت آلبا لو با نام علمی:Cerasus vulgaris Mill. ازتیره گلسرخ است (Rosaceae) است . آلبالو درختی است زیبا که در اغلب نقاط ایران کشت می گردد . گلهای سفید و زببای آن قبل از باز شدن برگها روی درخت ظاهر میگردد و ظاهری بسیار زیبا در بهار ایجاد می نماید .
میوه های کاملا مدور و قرمز رنگ، برگهای دندانه دار و سا قه های قرمز رنگ که پوسته پوسته می گردد از مشخصات ابن درخت است .

جو قاسم

جو قاسم

Neted Saffron غده های کروی , پوشیده از شبکه ای فیبری به رنگ قهوه ای روشن بدون بو با طعم تند است که از غده های زیرزمینی گیاه جو قاسم با نام علمی:‍Crocus Haussknechtii Boiss.از تیره زنبق (Iridaceae ) بدست می آید که نوعی زعفران صحرایی بومی ایران است .9 تا 14 برگ کشیده و باریک آن درزمستان و بهار ظاهر میگردند . گلهای آن از سفید تا آبی پررنگ مشاهده می گردد و وجود خامه منقسم به سه شاخه قرمز و روشن علامت مشخصه است .