ناندرولون

Nandrolone

درمان کم خونی ناشی از بیماری های کلیوی درمان تسکینی کارسینوم پیشرفته و متاستاتیک پستان در خانم های یائسه درمان کم خونی ناشی از نارسایی کلیه

شرکت های تامین کننده ناندرولون

اشکال دارویی ناندرولون

(Inj : 25mg/ml ( as Decanote (Inj : 25mg/ml (As phenpropionate

مصرف در دوران شیردهی ناندرولون

مصرف آن ها طی دوره بارداری ممنوع است. معلوم نیست که آیا این دارو در شیر مادر ترشح می شود یا خیر، طی دوره شیر دهی با احتیاط تجویز شود.

مکانیزم اثر ناندرولون

جذب: عضلانی مکانیسم اثر: سبب افزایش ساخت پروتئین می شود. در آنمی همراه با کمبود گلبول قرمز موجب تحریک ساخت اریتروپوئتین شده و اثر مستقیم بر مغز استخوان دارد. در آنمی مرتبط با بیماری کلیوی این دارو ها حجم هموگلوبین و گلبول قرمز خون را افزایش می دهند.

تداخلات مهم ناندرولون

استروئید های آنابولیک تاثیر داروهای ضد انعقاد خوراکی را تقویت می کنند. استروئید های آنابولیک ممکن است تاثیر انسولین اوره ها را تشدید کنند. مصرف این داروهای به همراه سایر داروهای هپاتوتوکسیک، خطر بروز عوارض کبدی را تشدید می کند

موارد منع مصرف ناندرولون

برای بیمارانی که نسبت به استروئیدهای آنابولیک حساسیت دارند، در مردانی که به سرطان سینه یا پروستات مبتلاهستند، در مبتلایان به نفروز، مبتلایان به نفریت که در فاز نفروتیک هستند، منع مصرف دارد. همچنین این داروها برای خانم هایی که به سرطان سینه یا هیپرکلسمی مبتلا هستند و طی دوره شیر دهی و بارداری نباید تجویز شود. برای مبتلایان به دیابت، بیماری های قلبی، کلیوی یا کبدی، صرع، میگرن یا سایر بیماری های که با احتباس آب تشدید می شود، با احتیاط تجویز شود.

نکات پزشکی ناندرولون

استفاده از اين داروها به هدف افزايش قدرت و حجم عضلات به وسيله ورزشکاران ممکن است عوارض جانبي جدي و برگشت ناپذيري به همراه داشته باشد، همراه با مصرف اين داروهاي مواردي از کيست و تومورهاي کبدي گزارش شده است که اغلب فاقد علايم باليني تا مراحل خطرناک هستند. بروز رفتار خشن و اعتياد با اين داروهانيز شايع است.

شرایط نگهداری ناندرولون

در دماي اتاق نگهداري شود.

اشکال دارویی ناندرولون

آمپول دکابولکس 25 میلی گرم/میلی لیتر

آمپول دکاندرولون 25 میلی گرم/میلی لیتر

آمپول ناندرولون فن پروپیونات آی اچ 25میلی گرم/1 میلی لیتر

آمپول ناندروفن 25 میلی گرم/میلی لیتر

آمپول ناند76ک 25 میلی گرم/میلی لیتر

DECABOLEX 25MG/1ML AMP

DECANDROLONE 25MG/1ML AMP

NANDROLONE PHENPROPIONATE IH 25MG/1ML AMP

NANDROPHEN 25MG/1ML AMP

NANDRODEC 25MG/1ML AMP