نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
ویندزین

ویندزین

Vindesine Sulfate

درمان کارسینوم ریه، پستان و مری، لنفوم هوچکین و غیر هوچکین و ملانوم بدخیم

اشکال دارویی ویندزین

For inj :5 mg

مصرف در دوران حاملگی ویندزین

D - مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه شواهدی مبنی بر وجود خطر برای جنین انسان وجود دارد ولی در بعضی از موارد منافع دارو ممکن است استفاده از آن را اجتناب ناپذیر نماید. و در مقابل منافع دارو خطرات احتمالی دارو را باید پذیرفت

مکانیزم اثر ویندزین

ویندزین داروی آنتی نئوپلاستیک مشتق از وین بلاستین است که مانند سایر آلکالوئید های وینکا موجب مهار میتوز در مرحله متافاز می شود. خصوصیات فارماکوکینتیکی ویندزین نیز مانند سایر آلکالوئید های وینکاست. پس از تزریق وریدی ویندزین به سرعت در بافت های بدن توزیع می شود. متابولیسم آن بیشتر کبدی و راه دفع آن صفرا و ادرار است. نیمه عمر نهایی ویندزین در حدود 20 ساعت است.

تداخلات مهم ویندزین

اگر علاوه بر دریافت ویندزین بیمار تحت درمان با رادیوتراپی نیز قرار بگیرد، احتمال کاهش شدید فعالیت مغز استخوان وی زیاد است و ممکن است نیاز باشد تا از مقدار مصرف ویندزین کاسته شود. چنانچه ویندزین به همراه سایر داروهای کاهش دهنده فعالیت مغز استخوان مورد استفاده قرار گیرد، احتمال دارد کاهش فعالیت و عملکرد مغز استخوان بیمار بسیار شدید بوده و نیاز باشد تا از مقدار مصرف ویندزین کم شود. به علت احتمال عدم سازگاری نباید ویندزین را محلول های که حاوی فوروزماید یا هپارین هستند اضافه کرد.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد ویندزین به دنبال چه چیزی هستید؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
قصد استفاده دارو برای چه بیماری ای را دارید؟
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی