اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
پتاسیم آمینوبنزوات

پتاسیم آمینوبنزوات

Potassium Aminobenzoic Acid

پتاسیم آمینوبنزوات در درمان انواعی از اختلالات مرتبط با فیبروز مثل اسکلرودرما و بیماری بیرونی استفاده می شود.
اشکال دارویی پتاسیم آمینوبنزوات
Powder : 3g/Sacher Tab :500 mg
مصرف در دوران حاملگی پتاسیم آمینوبنزوات

C - مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه در حیوانات نشان داده است که این دارو اثرات جانبی دارد ولی مطالعات کافی برای انسان در دسترس نیست. با اینحال منافع استفاده از دارو در زنان حامله ممکن است در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد. یا اینکه هیچ گونه مطالعه ای در حیوانات و یا مطالعات کافی در انسان وجود ندارد

مکانیزم اثر پتاسیم آمینوبنزوات

جذب: خوراکی دفع: متابولیت اصلی این ماده N-استیل PABA بوده که هم دارو و هم متابولیت آن، بیشتر از طریق ادرار دفع می شوند . مقدار کمی از این ماده نیز از مدفوع و صفرا و نیز شیر وترشحات دیگر رفع می شود مکانیسم اثر: پتاسیم آمینو بنزوات یک آمینو اسید غیر پروتئینی بوده که گاهی از آن به ویتامین Bیاد می شود، اما این ماده نه یک ویتامین بوده و نه یک ماده مغذی مورد نیاز برای انسان، مکانیسم عمل آن چندان شناخته شده نیست . ولی این گونه تصور می شود که این ماده به صورت غیر فعال بیشتر از طریق روده کوچک جذب شده و از آن جا وارد ورید پورت شده و بخشی از فرآیند های متابولیسمی آن در کبد به وقوع می پیوندد.

تداخلات مهم پتاسیم آمینوبنزوات

پتاسیم آمینوبنزوات در صورت مصرف هم زمان با آنتی بیوتیک های سولفونامیدی قادر به غیر فعال کردن این دسته از مواد است

نکات پزشکی پتاسیم آمینوبنزوات

در بیماران مبتلا به نقص کلیوی مصرف این ترکیبات باید با احتیاط کامل صورت بگیرد. از طرفی توصیه شده مصرف دارو هنگام روزه داری کاهش مصرف مواد غذایی و بی اشتهایی متوقف شود . مصرف این دارو در بچه ها، خانم های باردار و شیرده مجاز نیست. در صورت وقوع بی اشتهایی و تهوع و نیر افزایش حساسیت مصرف دارو باید متوقف شود.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد پتاسیم آمینوبنزوات به دنبال چه چیزی هستید؟؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
قصد استفاده دارو برای چه بیماری دارید؟
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی