پنتوکسی فیلین

Pentoxifylline

درمان علامتی بیماری عروقی محیطی ( لنگش متناوب ) سکته مغزی زخم پا اختلالات عروق چشمی اختلالات حاد و مزمن شنوایی پدیده رینود

شرکت های تامین کننده این دارو
اشکال دارویی پنتوکسی فیلین

Tab : 400 mg

مصرف در دوران حاملگی پنتوکسی فیلین

C - مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه در حیوانات نشان داده است که این دارو اثرات جانبی دارد ولی مطالعات کافی برای انسان در دسترس نیست. با اینحال منافع استفاده از دارو در زنان حامله ممکن است در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد. یا اینکه هیچ گونه مطالعه ای در حیوانات و یا مطالعات کافی در انسان وجود ندارد

مصرف در دوران شیر دهی پنتوکسی فیلین

طی دوره بارداری با احتیاط تجویز شود. پنتوکسی فیلین و متابولیت هایش در شیر مادر وارد می شوند و برای مادران شیرده توصیه نمی شود.

مکانیزم اثر پنتوکسی فیلین

جذب: دارو به راحتی از دستگاه گوارش جذب شده. دفع: ادرار و مدفوع مکانیسم اثر: مشتق گزانتین است که به عنوان گشاد کننده عروقی در درمان ناراحتی های عروق مغزی به کار می رود.

تداخلات مهم پنتوکسی فیلین

پنتوکسی فیلین تاثیر ضد انعقادی داروهای ضد انعقاد را افزایش می دهد. پنتوکسی فیلین تاثیر داروهای ضد فشار خون را می افزاید. پنتوکسی فیلین تاثیر عوارض مربوط به تئوفیلین را تشدید می کند.

موارد منع مصرف پنتوکسی فیلین

برای بیمارانی که نسبت به متیل گزانتین ها حساسیت دارند و بیمارانی که به تازگی دچار خونریزی مغزی یا شبکیه شده اند منع مصرف دارد.

نکات پزشکی پنتوکسی فیلین

برای کاهش عوارض گوارشی، دارو را همراه غذا مصرف کنید.

شرایط نگهداری پنتوکسی فیلین

در دمای اتاق، ظروف در بسته و دور از نور نگهداری شود.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مجوز ها و تاییدیه ها