اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
موکسی فلوکساسین

موکسی فلوکساسین

Moxifloxacin

سینوزیت باکتریایی حاد ناشی از هموفیلوس آنفولانزا، موراکسلا کاتارالیس و استرپتوکوک پنومونیه تشدید حاد و باکتریایی برونشیت مزمن بر اثر هموفیلوس آنفولانزا، هموفیلوس پاراآنفولانزا، کلبسیلا پنومونیه، موراکسلا کاتارالیس، استافیلوکوک اورئوس یا استرپتوکوک پنومونیه پنومونی اکتسابی از جامعه نای از استرپتوکوک پنومونیه (از جمله اشکال مقاوم به چند دارو)، هموفیلوس آنفولانزا، مایکوپلاسما پنومونیه، کالامیدیا پنومونیه، موراکسلا کاتارالیس،استافیلوکوک اورئوس یا کلبسیلا پنومونیه عفونت های غیر عارضه دار پوست و اجزای پوست ناشی از استافیلوکوک اورئوس یا استرپتوکوک پیوژنز

شرکت های تامین کننده موکسی فلوکساسین

  • دارو پخش - کارخانه

اشکال دارویی موکسی فلوکساسین

Tab : 400 mg

مصرف در دوران حاملگی موکسی فلوکساسین

C - مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه در حیوانات نشان داده است که این دارو اثرات جانبی دارد ولی مطالعات کافی برای انسان در دسترس نیست. با اینحال منافع استفاده از دارو در زنان حامله ممکن است در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد. یا اینکه هیچ گونه مطالعه ای در حیوانات و یا مطالعات کافی در انسان وجود ندارد

مکانیزم اثر موکسی فلوکساسین

جذب: خوراکی دفع: مدفوع و ادرار مکانیسم اثر: یک فلوروکینولون است و اثر باکتریسیدی دارد نیمه عمر: 12 ساعت

تداخلات مهم موکسی فلوکساسین

در مصرف هم زمان با آنتی اسید ها، کاتیون های فلزی مانند آلومینیوم، منیزیم، آهن، روی، مولتی ویتامین و سوکرالفات، کاتیون های فلزی با موکسی فلوکساسین شلاته شده و منجر به کاهش جذب دارو و افت سطح پلاسمایی آن می شوند. موکسی فلوکساسین باید دست کم 4 ساعت قبل یا 8 ساعت پس از داروهای حاوی کاتیون های فلزی تجویز شود. آنتی سایکوتیک ها، اریترومایسین، ضد افسردگی های سه حلقه ای در مصرف هم زمان با موکسی فلوکساسین دچار تشدید اثر می شوند. درباره مصرف هم زمان داروهای ضد آریتمی کلاس IA (مثل پروکایینامید، کینیدین) یا کلاس III (مثل آمیودارون و سوتالول) تجربه بالینی کافی وجود ندارد و باید از مصرف هم زمان آن ها با هم خودداری شود. مصرف هم زمان با ضد التهاب های غیر استروئیدی می تواند سبب افزایش خطر تحریک دستگاه عصبی مرکزی و تشنج شود. موکسی فلوکساسین می تواند آثار ضد انعقادی وارفارین را افزایش دهد.

موارد منع مصرف موکسی فلوکساسین

بیمار باید از نظر شواهد خونریزی و زمان PT و PTT مورد پایش مرتب قرار گیرد. بیماران مسن در طول درمان مورد پایش EEG قرار گیرند.

نکات پزشکی موکسی فلوکساسین

منع مصرف در حساسیت به دارو، هر یک از اجزای آن یا کینولون های دیگر وجود دارد، در بیماران دچار طولانی بودن فاصله QT در نوار قلبی یا هیپوکالمی اصلاح نشده با احتیاط تجویز شود. در بیمارانی که دچار عوارض شناخته شده یا مشکوک دستگاه عصبی مرکزی هستند و یا استعداد به تشنج در آن ها وجود دارد نیز با احتیاط مصرف شود.

اشکال دارویی موکسی فلوکساسین

  • قرص موکسی فلوکساسین داروپخش 400 میلی گرم
  • MOXIFLOXACIN DAROUPAKHSH 400MG TAB
سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد موکسی فلوکساسین به دنبال چه چیزی هستید؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
قصد استفاده دارو برای چه بیماری ای را دارید؟
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی