کلسیم دوبزیلات

Calcium Dobesilate

میکروآنژیوپاتی ها و رتیونوپاتی دیابتی درمان علائم نارسایی وریدی مضمن در اندام تحتانی، درمان کمکی در ترومبوفلبیت های سطحی ، سندرم هموروئید

شرکت های تامین کننده کلسیم دوبزیلات

اشکال دارویی کلسیم دوبزیلات

Tab : 250mg

مصرف در دوران حاملگی کلسیم دوبزیلات

C - مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه در حیوانات نشان داده است که این دارو اثرات جانبی دارد ولی مطالعات کافی برای انسان در دسترس نیست. با اینحال منافع استفاده از دارو در زنان حامله ممکن است در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد. یا اینکه هیچ گونه مطالعه ای در حیوانات و یا مطالعات کافی در انسان وجود ندارد

مکانیزم اثر کلسیم دوبزیلات

دفع: ادرار و مدفوع مکانیسم اثر: با تنظیم عملکردهای فیزیولوژیک به هم خورده دیواره مویرگ ها اثر خود اعمال می کند. باعث مهار تجمع پلاکتی شده و در رتینوپاتی دیابتی با کاهش غلظت زیاد خون و پلاسما سبب بهبود عملکرد گردش خونی بافت ها می شود.

تداخلات مهم کلسیم دوبزیلات

هیچ تداخل مهمی تا کنون شناخته نشده

موارد منع مصرف کلسیم دوبزیلات

مصرف دارو در افراد دچار حساسیت به دارو و یا سولفیت ها ممنوع است. در موارد نارسایی کلیوی نیازمند دیالیز باید از دوز دارو کاسته شود.

نکات پزشکی کلسیم دوبزیلات

با مصرف این دارو ممکن است علائمی نظیر تب بالا، عفونت فضای دهان، گلودرد، علائم عفونی. قرص های کلسیم دوبزیلات به عنوان آنتی اکسیدان حاوی سدیم بی سولفیت است که ممکن است در بیماران مستعد سبب واکنش های حساسیتی تهوع و اسهال شود و حتی ممکن است منجر به شک آنافیلاکتیک و حملات آسمی مرگبار شود.

شرایط نگهداری کلسیم دوبزیلات

در دمای اتاق نگهداری شود.

اشکال دارویی کلسیم دوبزیلات

کپسول دوکسیوم 500میلی گرم

DOXIUM Capsule 500 mg