اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
پری متامین

پری متامین

Pyrimethamine

مالاریا توکسوپلاسموز

شرکت های تامین کننده پری متامین

  • داروسازی سها

اشکال دارویی پری متامین

Tab : 25 mg

مصرف در دوران حاملگی پری متامین

C - مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه در حیوانات نشان داده است که این دارو اثرات جانبی دارد ولی مطالعات کافی برای انسان در دسترس نیست. با اینحال منافع استفاده از دارو در زنان حامله ممکن است در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد. یا اینکه هیچ گونه مطالعه ای در حیوانات و یا مطالعات کافی در انسان وجود ندارد

مکانیزم اثر پری متامین

جذب : پری متامین تقریبا به طور کامل از دستگاه گوارش جذب می شود . دفع :ادرار مکانیسم اثر:پری متامین به واسطه مهار آنزیم دی هیدروفولات ردوکناز و در نتیجه بلوک غیر مستقیم سنتز اسید نوکلئیک در انگل مالاریا اثر می کند .

تداخلات مهم پری متامین

مصرف هم زمان پری متامین و سولفونامیدها می تواند دارای اثر سینرژیستیک به ویژه برعلیه مالاریا و توکسوپلاسموز باشد . به علت آنکه مصرف PABAمی تواند با اثری پری متامین تداخل داشته باشد بنابراین استفاده هم زمان از این دو دارو توصیه نمی شود . مصرف هم زمان پری متامین و لورازپام می تواند موجب بروز عوارض سمی برروی کبد بیمار شود.

نکات پزشکی پری متامین

در مالاریای مقاوم به کلروگوانید و کم خونی مگالوبلاستیک ناشی از کمبود فولات مصرف این دارو ممنوع است . بی خطر بودن مصرف آن در حاملگی ثابت نشده است . در بیماران مبتلا به اختلالات تشنجی که هم زمان دوزبالای از داروی ضد تشنج دریافت می کنند ، تجویز پری متامین باید با احتیاط صورت گیرد .

اشکال دارویی پری متامین

  • قرص پیریمتامین-سها 25 میلی گرم
  • PYRIMETHAMINE-SOHA 25MG TAB
سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد پری متامین به دنبال چه چیزی هستید؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
قصد استفاده دارو برای چه بیماری ای را دارید؟
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی