drSaina-icon

اپلیکیشن دکتر ساینا

دسترسی راحت‌تر و سریع‌تر به پزشکان

×

دانلود اپلیکیشن

قوانین

شرایط و قوانین استفاده از خدمات دکتر ساینا

 

شرکت نوین فناوران همراه ساینا با برند تجاری دکترساینا به وجود آمده است تا تجربه سلامت شما را توسعه دهد و بر این اساس امیدوار هستیم تا شما از خدمات دکترساینا بهترین استفاده و بهره را ببرید. در این متن حقوق و مسئولیت های شما کاربران گرامی و دکترساینا به منظور استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی دکترساینا به دقت بیان شده است

ورود کاربران به وب ‏‌سایت دکترساینا هنگام استفاده از پروفایل شخصی و استفاده از نرم‌افزارهای کاربردی و تلفن همراه و سایرخدمات ارائه شده توسط دکترساینا به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات دکترساینا است.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های دکترساینا  منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های دکترساینا تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روزرسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

مسئولیت هر گونه خطا و سوء رفتار و تخلفات پزشکان دکترساینا بر اساس قوانین سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، بر عهده پزشک می باشد و دکترساینا نسبت به صحت مشاوره و خدمات پزشکی ارائه شامل نوبت دهی، مشاوره پزشکی، هیچگونه مسئولیتی نداشته.

مسئولیت هر گونه خطا و سوء رفتار و تخلفات روانشناسان دکترساینا بر اساس قوانین سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران، بر عهده روانشناس/ مشاور می باشد و دکترساینا هیچگونه مسئولیتی دراین خصوص ندارد.

مسئولیت هر گونه خطا و سوء رفتار و تخلفات آزمایشگاه های طرف قرارداد دکترساینا برابر با قوانین معاونت امور درمان وزارت بهداشت بر عهده آزمایشگاه می باشد و دکترساینا هیچگونه مسئولیتی دراین خصوص ندارد.

قوانین مشاوره

- سرویس مشاوره دکترساینا یک بستر امن برای ایجاد ارتباط بین کاربر و پزشک جهت مطرح کردن سوالات پزشکی است. در این سرویس با توجه به نوع پلن انتخاب شده می توانید با پزشک به گفتگو بیردازید.

- توجه داشته باشید که این سرویس به هیچ عنوان یک سرویس اورژانسی نیست و جهت خدمات اورژانسی می بایست با شماره 115 تماس بگیرید.

- هرگونه بی احترامی به پزشکان برابر قانون، پیگرد قانونی خواهد داشت و نیز ارائه خدمات به فرد خاطی متوقف خواهد شد.

- درخواست شماره تلفن از پزشک غیر قانونی می باشد و در صورت اعلام پزشک، توسط تیم پشتیبانی پیگیری خواهد شد.

- در تمامی پلن های مشاوره می توانید، با ارسال متن، تصاویر، مدارک پزشکی و صوت با پزشک گفتگو کنید.

- در هر مشاوره گفتگو شما و پزشک حول یک موضوع مشخص خواهد بود و اگر تمایل به مطرح کردن موضوعات متنوع دارید لازم است در مشاوره های جدید به این موضوعات بپردازید.

- در صورت عدم پاسخگویی پزشک در زمان مقرر هر پلن، 100% وجه شما بازگردانده می شود و یا سوالتان به پزشک دیگر ارجاع داده می شود.

- پس از گفتگو دو طرفه و اطمینان پزشک از دریافت پاسخ کامل سوالتان گفتگو به صورت توافقی پایان خواهد یافت.

قوانین پلن گفتگو متنی

- پزشکان دکترساینا طی بازه زمانی ۱۰ ساعت پس از پرداخت هزینه اولین پاسخ را برای شما ارسال می نمایند.

- از ساعت 22 الی 8 صبح زمان استراحت پزشکان می باشد و جز 10 ساعت زمان مقرر نمی باشد.

قوانین پلن گفتگو تلفنی

- در پلن گفتگو تلفنی پزشک در کمتر از 3 ساعت با شما تماس خواهد گرفت.

- از ساعت 22 الی 8 صبح زمان استراحت پزشکان می باشد و جز 3 ساعت زمان مقرر نمی باشد.

- در صورتی که در زمان مقرر پزشک 1 الی 2 مرتبه با شما تماس برقرار کند و پاسخگو نباشید مشاوره پایان یافته و هزینه عودت داده نمی شود.

قوانین پلن گفتگو ویدئویی

- روز و ساعت تماس ویدئویی توسط شما رزرو خواهد شد و پزشک در زمان رزرو شده تماس را شروع خواهد کرد.

- در صورتی که پزشک در زمان رزرو شده تماس را شروع کند و شما در صفحه تماس حضور نداشته باشید، گفتگو پایان یافته و هزینه مشاوره عودت داده نمی شود.

جهت دریافت اطلاعات  کامل تر در این زمینه به بخش سوالات متداول مراجعه نمایید.

قوانین نوبت دهی

- تمامی هزینه علی الحساب دریافتی به حساب دکتر یا کلینیک واریز شده و به همان میزان از هزینه ویزیت شما کسر خواهد شد.

- نوبت اخذ شده تا 48 ساعت قابل لغو می باشد، چنانچه در همین زمان لغو گردد هزینه نوبت به حساب کاربری شما عودت خواهد شد. اما اگر کمتر از 48 ساعت توسط بیمار لغو شود، مبلغ به حساب پزشک واریز خواهد شد.

- درصورت ثبت نوبت در بازه زمانی کمتر از ۴۸ ساعت تا مراجعه به پزشک٬ درصورت لغو نوبت، هزینه علی الحساب برای پزشک منظور خواهد شد.

- نوبت اخذ شده زمان پذیرش شما می باشد نه نوبت شما.

- چنانچه نوبت از طرف پزشک یا کلینیک لغو گردد ، دکتر یا کلینیک موظف به ارائه نوبت جایگزین به بیمار می باشد.

- ارائه دهنده خدمات پزشکی اورژانس نیستیم.

- خدماتی که توسط دکترساینا  ارائه می‌شود، نه قصد دارد و نه می‌تواند به عنوان یک خدمت اورژانسی تصور شود. اگر هر یک از اعضا نیازمند خدمات پزشکی فوری باشد،‌ لازم است از مراجع ذیربط مثل 115 و ... استفاده کند.

- جهت دریافت اطلاعات  کامل تر در این زمینه به بخش سوالات متداول مراجعه نمایید.

تعریف کاربر

کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به هرگونه استفاده از خدمات دکترساینا اقدام کند. کاربران دکترساینا  به دو دسته بیماران و پزشکان یا مراکز پزشکی تقسیم می‌شود.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات دکترساینا استفاده می‏‌کنید و یا به دکترساینا ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که دکترساینا به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین آدرس  ایمیل  و تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

توجه داشته باشید که 5000990099 تنها شماره‌ای است که دکترساینا  از طریق آن برای کاربران خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان دکترساینا ، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام دکترساینا است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به Info@drsaina.com اطلاع دهید.

نقدها، نظرها، ارتباطات و سایر مطالب

سایت دکترساینا ممکن است دارای لینک‏‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‏‌ها تحت کنترل دکترساینا  نیستند و سایت دکترساینا  هیچ مسئولیتی در قبال محتویات این سایت‏‌ها شامل (و نه محدود به) لینک‏‌های دیگری که ممکن است در این سایت‏‌ها باشد ندارد. سایت دکترساینا این لینک‏‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت‏‌هایى که در آگهی‏‌ها یا صفحه‏‌های سایت دکترساینا  لینک می‏‌شوند را افرادی خارج از دکترساینا  اداره می‌کنند، بنابراین سایت دکترساینا نمی‌‏تواند در مورد آنها ضمانتى داشته باشد. شما توافق می‏‌کنید مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در سایت دکترساینا باشد، خود برعهده خواهید داشت.

کاربرانی که قصد ارسال نظر در سایت را دارند، حتما قوانین زیر را مد نظر داشته باشند:

۱- بدیهی است که اگر این قوانین در نظرات کاربری رعایت نشود، نظر وی تایید نخواهد شد و در نتیجه در سایت به نمایش در نخواهد آمد.

با این حال، دکترساینا هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشر شده در این قسمت را ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ وجه به معنی تایید فنی دکترساینا  درباره محتویات نظر نیست. لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه انتخاب و تصمیم گیری خود قرار ندهند.

2- نقد کاربران باید همراه با رعایت حریم شخصی و حفظ جایگاه و حرمت پزشکان خدوم کشور باشد.

3- نقد کاربران باید شامل نقاط قوت و ضعف در تجربه شخصی فرد باشد.

4- حداقل 800 کاراکتر مطلوب در نقد کاربران باید وجود داشته باشد.

مواردی که شامل تعریف کاراکتر مطلوب نمی‌شوند:

   - قرار دادن فضای خالی (Space) بیش از حد معمول

   - کشیدن حروف یا کلمات با استفاده از صفحه کلید

   - استفاده ی مکرر از یک حرف یا کلمه

   - بیان مطلب تکراری با نگارش متفاوت

لازم به ذکر است که رعایت استاندارد تعداد کاراکتر مطلوب برای نقد مناسب ضروری است، لذا کاربرانی که نمی‌توانند تعداد کاراکتر مطلوب نقدشان را به 800 برسانند،  باید در قسمت نظرات متن خود را ثبت کنند، در غیر اینصورت امکان تایید نقد کمتر از 800 کاراکتر مطلوب در قسمت نقد کاربران وجود نخواهد داشت.

5- برای ارسال نقد، لازم است کاربران تا حد ممکن از مبالغه و بزرگنمایی مزایا یا معایب خودداری کنند. در غیر اینصورت نقد مورد نظر تایید نخواهد شد.

6- نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد. بلکه به طور واقع بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند.

۷- جهت احترام به وقت بازدیدکنندگان سایت و نقدها، لازم است نویسندگان نقد مطالب غیر ضروری را در نقدشان حذف کرده و تا حد ممکن تنها مطالب ضروری و مفید را در نقدشان لحاظ کنند.

۸- با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش جدا خودداری نمایید.

۹- تنها نظراتی که با حروف و زبان فارسی نوشته شده باشند، امکان نمایش در سایت را دارند، لذا از نوشتن با حروف انگلیسی یا به زبان انگلیسی خودداری نمایید.

۱۰- کاربران ارسال کننده نظر موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران هستند، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افرادی، باعث عدم تایید نظر کاربر می‌شود.

۱۱- قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفتگو (فروم) متفاوت است، لذا برای حفظ ساختار، مباحثی که خارج از چهارچوب این قسمت است و حالت بحث و گفتگو دارند، تایید نخواهند شد.

۱۲- تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند، لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانبدارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد نمایید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار نماید.

۱3- "نام کاربری" ارسال کنندگان نظر باید شامل نام و نام خانوادگی فرد با حروف فارسی باشد؛ لذا نظراتی که با نام کاربری غیر مجاز ارسال شده باشند، هرچند ناقض دیگر قوانین ذکر شده نباشند، تایید نخواهند شد.

۱4- کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش دکترساینا را در قسمت مربوطه اعلام نمایند، لذا از نوشتن نقد خود درباره سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات خودداری نمایید.

15- ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع است، لذا از ثبت اینگونه اطلاعات ارتباطی در نظرات خود خودداری نمایید.

16- لازم است کاربران مطالبی را ثبت نمایند که برای بازدیدکنندگان سایت مفید واقع شود و از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیر مرتبط یا غیر ضروری در این بخش خودداری نمایند.

17- کاربران در نظر داشته باشند که دکترساینا ، ویرایش نگارشی نظرات کاربران را حق خود می‌داند اما سایر ویرایش‌هایی که برای رعایت قوانین ذکر شده انجام می‌شود، قبل از ثبت نظر، به اجازه کاربر نیاز خواهد داشت. 

محتوا

دکترساینا  نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل استفاده می‏‌کند.

دکترساینا برای ارائه آدرس مطب پزشکان و مراکز درمانی و داروخانه از اطلاعات ارائه شده توسط یا وب‌سایت‌های ایشان استفاده کرده و تلاش نموده است تا اطلاعات ارائه شده حداکثر صحت و اعتبار را داشته باشد.

سایت دکترساینا ممکن است دارای سرویس‌‏هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌‏های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه‌‏های خبری، شبکه دوستان و سرویس‏‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می‏‌شوند. شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، دکترساینا هیچ گونه مسئولیتی ندارد.