نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
وزوز گوش‌

وزوز گوش‌

وزوز گوش‌ چیست ؟

وزوز گوش عبارت است از صدای پایداری که وقتی سر و صدای محیطی وجود ندارد، در یک یا هر دو گوش شنیده می شود. وزوزگوش می تواند از علایم بسیار شایع تقریباً تمام اختلالات گوش و نیز سایر مشکلات طبی باشد.

وزوز گوش‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

درمان اختلال زمینه ای ممکن است کمک کننده باشد ولی غالباً علاج وجود ندارد و یادگرفتن چگونگی کنار آمدن با آن تنها درمان موجود است . برخی افراد این وضعیت را بسیار بهتر از دیگران تحمل می کنند.

برای وزوز گوش‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

داروها کمکی به بهبود وزوز گوش نمی کنند.

اگر دچار وزوز گوش‌ شدم چه کار کنم؟

از خسته شدن بیش از حد بپرهیزید زیرا ممکن است وزوز گوش را بدتر کند.

چه راه هایی برای پیشگیری از وزوز گوش‌ وجود دارد؟

پیشگیری شناخته شده خاصی وجود ندارد. در حدامکان از عوامل خطرزا بپرهیزید.

برای تشخیص وزوز گوش‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

یک معاینه فیزیکی کامل انجام می گردد تا اطمینان حاصل شود که تمام علل ممکن مورد پیگیری قرار گرفته و تصحیح شده اند. اگر وزوز گوش ادامه یابد، درمان اساساً یافتن روش هایی است که به شما کمک کند با سروصدای پایدار کنار آیید. با توجه کردن به سایر اشیاء و فعالیت ها سعی کنید به صدای وزوز توجه نکنید. در طول روز و هنگام به خواب رفتن در زمینه کارهایتان ، موسیقی بنوازید. سیگار نکشید. در صورت نیاز از یک برنامه ترک سیگار کمک بگیرید. سمعک برای هرگونه کوی همراه ، ممکن است وزوز گوش را پنهان کند. از یک سرکوب کننده یا پنهان کننده وزوز گوش استفاده کنید.این دستگه مثل سمعک در گوش قرار می گیرد و صدای مطبوع تری ایجاد می کند. تحریک الکتریکی با ایمپلنت گوش ممکن است وزوزگوش را کاهش دهد ولی تنها برای کری شدید مناسب است .

زمانی که به وزوز گوش‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

کاهش مصرف کافئین و شکلات ممکن است به برخی بیماران کمک کند.

وزوز گوش‌ چه علائمی دارد؟

صدای شبیه به زنگ زدن ، همهمه ، غرش ، سوت زدن یا فش فشک که در یک یا هر دو گوش شنیده می شود. این صدا ممکن است مداوم ، متناوب یا همزمان با ضربان قلب باشد.

عوامل موثر در درمان وزوز گوش‌ چیست ؟

درمان اختلال زمینه ای ممکن است کمک کننده باشد ولی غالباً علاج وجود ندارد و یادگرفتن چگونگی کنار آمدن با آن تنها درمان موجود است . برخی افراد این وضعیت را بسیار بهتر از دیگران تحمل می کنند.

چه چیز هایی باعت بروز وزوز گوش‌ می شوند؟

به طور طبیعی عصب شنوایی در نتیجه لرزش های حاصل از امواج صوتی خارجی ، تکانه ها (impulses) را به مغز منتقل می کند به دلایلی که کاملاً مشخص نیست ، در وزوزگوش عصب تکانه های را منتقل می کند که از درون سر یا خود گوش منشأ گرفته اند.

وزوز گوش‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

معمولاً عوارض طبی وجود ندارد. در افرادی که این صدا را غیرقابل تحمل می یابند، ممکن است در اثر احساس زجر، مشکلات روانی ایجاد گردد.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری وزوز گوش‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی