اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری بلفاریت‌

بیماری بلفاریت‌

بیماری بلفاریت‌ چیست ؟

بلفاریت عبارت است از التهاب لبه پلک های چشم . امکان دارد التهاب در خود پلک ها، مژه ها، غدد میبومین (غددی که ترشحات آنها پلک را می پوشاند و حرکت آن را تسهیل می کند) و ملتحمه چشم (روی سفیدی چشم ) نیز گسترش یابد.

بیماری بلفاریت‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

امکان دارد بلفاریت ، مقاومت سرسختانه ای به درمان نشان دهد، اما گاهی در عرض 12-8 ماه معالجه می شود. البته عود آن شایع است .

برای بیماری بلفاریت‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

پماد یا قطره آنتی بیوتیکی ، که امکان دارد حاوی داروهای کورتیزونی نیز باشد. در موارد شدید، مثلاً زمانی که آکنه روزاسه نیز وجود دارد، امکان دارد داروی خوراکی نیز تجویز شود.

اگر دچار بیماری بلفاریت‌ شدم چه کار کنم؟

هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری بلفاریت‌ وجود دارد؟

دستان خود را مرتب بشویید و با حوله تمیز خشک کنید. از بودن در محیط هایی که دارای گرد و غبار یا سایر مواد تحریک زا هستند خودداری کنید. از مواد آرایشی که خاصیت آلرژی زایی کمی دارند استفاده کنید. سبوره پوست سر را با شامپوهای حاوی دارو کنترل کنید.

برای تشخیص بیماری بلفاریت‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

از پارچه یا حوله آب گرم برای کاهش التهاب و تسریع بهبودی استفاده کنید. پارچه یا حوله را حدود 20 دقیقه روی چشم بگذارید، و بعد حداقل یک ساعت به چشم خود استراحت بدهید. به هر تعداد دفعه که لازم است این کار را تکرار کنید. پوسته ها را به طور روزانه از روی پلک بردارید. از مصرف مواد آرایشی چشمی تا زمانی که التهاب رفع نشده است خودداری کنید. تا زمانی که بیماری به طور کامل درمان نشده است از استفاده از لنزهای تماسی نرم خودداری کنید.

زمانی که به بیماری بلفاریت‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

هیچ رژیم غذایی خاصی توصیه نمی شود.

بیماری بلفاریت‌ چه علائمی دارد؟

قرمزی و وجود پوسته های روغنی روی لبه پلک ریختن مژه ها وجود زخم های کوچک روی پلک . اگر لبه پلک زخم شود، روی این زخم ها دلمه بسته خواهد شد. اگر این دلمه ها برداشته شوند، خونریزی رخ خواهد داد. تحریک و اذیت شدن چشم در صورتی که پوسته های لبه پلک به درون چشم بیافتند. احساس اینکه چیزی در چشم وجود دارد. در این حالت چشم دچار خارش ، سوزش ، قرمزی ، تورم پلک ، حساسیت به نور زیاد، و اشک ریزش می شود. خارج شدن ترشح از پلک ها، که باعث به هم چسبیدن مژه ها در هنگام خواب می شود. حساسیت به نور

عوامل موثر در درمان بیماری بلفاریت‌ چیست ؟

امکان دارد بلفاریت ، مقاومت سرسختانه ای به درمان نشان دهد، اما گاهی در عرض 12-8 ماه معالجه می شود. البته عود آن شایع است .

چه چیز هایی باعت بروز بیماری بلفاریت‌ می شوند؟

عفونت باکتریایی ، معمولاً استافیلوککی ، در فولیکول های مژه ها و غدد میبومین واکنش آلرژیک (تنها در مواردی که التهاب زیاد جدی نیست ). شپش بدن (نادر است ).

بیماری بلفاریت‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

از دست دادن مژه ها زخم شدن قرنیه (چشم ها را باید پوشاند) تشکیل جوشگاه روی پلک گل مژه رشد مژه ها در جهت غیرطبیعی

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری بلفاریت‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی