اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری التهاب ملتحمه‌

بیماری التهاب ملتحمه‌

بیماری التهاب ملتحمه‌ چیست ؟

التهاب ملتحمه عبارت است از التهاب سطح داخلی پلک و روی سفیدی چشم . این وضعیت در کودکان بیشتر اتفاق می افتد.

بیماری التهاب ملتحمه‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

التهاب ملتحمه آلرژیک را می توان با حذف ماده آلرژی زا یا قرار نگرفتن در معرض آن ، درمان کرد. البته احتمال عود آن وجود دارد. سایر انواع التهاب ملتحمه نیز با درمان ، در عرض 2-1 هفته خوب می شود (گاهی برحسب علت التهاب ملتحمه ، این مدت بیشتر طول می کشد).

برای بیماری التهاب ملتحمه‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

قطره چشمی آنتی بیوتیکی یا ضدویروسی ، قطره چشمی سولفامیدی ، یا پمادهای مربوطه برای مبارزه با عفونت . بسیاری از چشم پزشکان معتقدند که تا زمان قطعی شدن تشخیص نباید از قطره چشمی استروییدی استفاده شود. زیرا اگر عفونت توسط ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد شده باشد، ریختن قطره چشمی استروییدی در چشم ممکن است باعث گسترش عفونت از ملتحمه به قرنیه و آسیب چشم شود. گاهی امکان دارد آنتی بیوتیک خوراکی تجویز شود.

اگر دچار بیماری التهاب ملتحمه‌ شدم چه کار کنم؟

به محض رو به بهبود گذاشتن علایم ، فعالیت های عادی خود را از سر گیرید.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری التهاب ملتحمه‌ وجود دارد؟

دستان خود را به طور مرتب با صابون و آب گرم بشویید. از قرار گرفتن در معرض مواد تحریک کننده چشم خودداری کنید. درون چشم همه نوزادان تازه به دنیا آمده در زایشگاه ها و بیمارستان ها قطره آنتی بیوتیک ریخته می شود. مواد آرایشی مخصوص خط چشم را در اختیار دیگران قرار ندهید، و ریمل را پس از 6-4 ماه استفاده دور اندازید

برای تشخیص بیماری التهاب ملتحمه‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

درمان التهاب ملتحمه برحسب علت آن ، متفاوت است . - دستان خود را مرتباً با صابون ضدعفونی کننده بشویید، و برای خشک کردن آنها از حوله کاغذی استفاده کنید. دست به چشمان خود نزنید و ترشحات چشم خود را با ملایمت با دستمال کاغذی تمیز پاک کنید. - عفونت ها غالباً توسط انگشتان ، حوله ، و دستمال آلوده که با چشم دچار عفونت ، تماسی داشته اند به دیگران انتقال می یابند. - از حوله یا پارچه خیس خورده با آب گرم ، یا آب سرد برای کاهش ناراحتی چشم استفاده کنید. - از مواد آرایشی چشم استفاده نکنید. -اگر عفونت در عرض 3-2 روز رو به بهبود نگذاشت ، امکان دارد عفونت با یک باکتری مقاوم یا یک ویروس ، یا در اثر آلرژی ایجاد شده باشد. در اینجا، چشم پزشک ممکن است کشت ترشحات را درخواست کند یا بررسی های اختصاصی انجام دهد تا علت دقیق التهاب ملتحمه را مشخص کند. - تا زمانی که عفونت برطرف نشده است از لنزهای تماسی استفاده نکنید.

زمانی که به بیماری التهاب ملتحمه‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

بیماری التهاب ملتحمه‌ چه علائمی دارد؟

امکان دارد علایم زیر در یک یا هر دو چشم رخ دهند: ترشحات روشن ، سبز، یا زرد از چشم وقتی که بیمار می خوابد، پوسته های چسبناک روی مژک ها باعث می شوند که پلک ها به هم بچسبند. درد چشم تورم پلک ها حساسیت به نور زیاد قرمزی و احساس این که در چشم چیزی وجود دارد. خارش شدید (تنها در موارد التهاب ملتحمه از نوع آلرژیک )

عوامل موثر در درمان بیماری التهاب ملتحمه‌ چیست ؟

التهاب ملتحمه آلرژیک را می توان با حذف ماده آلرژی زا یا قرار نگرفتن در معرض آن ، درمان کرد. البته احتمال عود آن وجود دارد. سایر انواع التهاب ملتحمه نیز با درمان ، در عرض 2-1 هفته خوب می شود (گاهی برحسب علت التهاب ملتحمه ، این مدت بیشتر طول می کشد).

چه چیز هایی باعت بروز بیماری التهاب ملتحمه‌ می شوند؟

عفونت ویروسی . التهاب ملتحمه می تواند همراه با سرماخوردگی یا بیماری هایی مثل سرخک وجود داشته باشد. عفونت باکتریایی آزردگی توسط مواد شیمیایی ، باد، گرد و غبار، دود و سایر انواع آلودگی هوا، یا موادشیمیایی خانگی آلرژی ناشی از مواد آریشی ، گرده گیاهان ، گرد و غبار، دود و سایر انواع آلودگی هوا، یا مواد شیمیایی خانگی بسته شدن نسبی مجرای اشکی نور شدید، مثل نور چراغ های مخصوص آفتاب گرفتن ، انعکاس نور از روی برف ، یا نور قوس های الکترویکی مورد استفاده در جوشکاری

بیماری التهاب ملتحمه‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

اگر التهاب ملتحمه درمان نشود، امکان دارد گسترش یابد و منجر به آسیب دایمی قرنیه شود، که در این صورت بینایی دچار مشکل می شود.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری التهاب ملتحمه‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی