نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
هیدرآدنیت چرکی‌

هیدرآدنیت چرکی‌

هیدرآدنیت چرکی‌ چیست ؟

هیدرآدنیت چرکی عبارت است از یکنوع بیماری پوستی که مشخصه آن پدیدآمدن گرهک هایی در زیر بغل است . این گرهک ها ندرتاً روی باسن ، کشاله ران ، یا زیر پستان ها نیز به وجود می آیند. این بیماری ممکن است در هر دو جنس روی دهد، اما در دختران 16-13 ساله شایع تر است .

هیدرآدنیت چرکی‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

این اختلال ممکن است سال ها از زمان بلوغ تا 20-10 سال پس از آن طول بکشد. علایم را غالباً می توان با درمان کنترل نمود.

برای هیدرآدنیت چرکی‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

تزریق داروهای کورتیزونی مستقیماً به دورن ضایعات آنتی بیوتیک برای مبارزه با عفونت هورمون ها برای کمک به کنترل التهاب ایزوترتینویین در بعضی از بیماران مؤثر بوده است . این یک داروی قوی است و باید تحت نظارت پزشک مصرف شود. برای ناراحتی و درد خفیف می توان از داروهایی مثل استامینوفن استفاده نمود.

اگر دچار هیدرآدنیت چرکی‌ شدم چه کار کنم؟

در هوای گرم سعی کنید فعالیت کمتری داشته باشید، و حتی المقدور سعی کنید شغلی انتخاب کنید که با هوای گرم سر و کار نداشته باشید. شنا کردن بسیار خوب است .

چه راه هایی برای پیشگیری از هیدرآدنیت چرکی‌ وجود دارد؟

راه خاصی برای پیشگیری از آن وجود ندارد.

برای تشخیص هیدرآدنیت چرکی‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

از مصرف بو برهای زیر بغل تجارتی خودداری کنید. گرما و عرق ریزش را محدود کنید. لباس تنگ و بافته شده از الیاف مصنوعی نپوشید. اگر اضافه وزن دارید، وزن خود را کم کنید. زیربغل را با صابون های ضد باکتری بشویید. از پارچه یا حوله خیس برای تخفیف خارش و تسریع بهبودی استفاده کنید. پارچه یا حوله آب گرم معمولاً برای تخفیف درد و التهاب این بیماری تأثیر بهتری دارد. اما پارچه یا حوله آب سرد خارش را بهتر کنترل می کند. امکان دارد جراحی برای بازکردن و تخلیه آبسه ها یا برداشتن پوست ناحیه توصیه شود.

زمانی که به هیدرآدنیت چرکی‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود مگر این که مجبور به کم کردن وزن خود باشید، چاقی یکی از عوامل خطر مهم این بیماری است .

هیدرآدنیت چرکی‌ چه علائمی دارد؟

گرهک هایی با خصوصیات زیر: ـ سفت ، دردناک به هنگام لمس ، و گنبدی شکل ـ قطر 3-1 سانتیمتر ـ مرکز گرهک های بزرگ تر نرم و این گرهک ها دردناک می شوند. این گرهک ها به هنگام لمس احساس لمس یک تیوپ زیادی پر شده به دست می دهند. ـ گرهک ها خود به خود سر باز کرده و از آن چرک خارج می شود. ـ هر گرهک (چه سر باز کند و چه نکند) به آهستگی و در عرض 30-10 روز خوب می شود. ـ شدت این بیماری متغیر است ، به طوری که ممکن است در سال تنها چند گرهک به وجود آیند یا برعکس گرهک ها به طور مداوم و قبل از بهبود کامل گرهک های قبلی ظاهر شوند. گرهک ها معمولاً در همان جای قبلی پدید می آیند.

عوامل موثر در درمان هیدرآدنیت چرکی‌ چیست ؟

این اختلال ممکن است سال ها از زمان بلوغ تا 20-10 سال پس از آن طول بکشد. علایم را غالباً می توان با درمان کنترل نمود.

چه چیز هایی باعت بروز هیدرآدنیت چرکی‌ می شوند؟

عوامل هورمونی که غدد آپوکرین (نوعی غده عرق ) زیر بغل را فعال می کنند. جمع شدن ترشحات در این غدد باعث بزرگ شدن آنها می شود. مسیر خروجی این غدد احتمالاً در اثر گرما، عرق ، یا عدم تکامل این نوع غدد بسته می شود. این ترشحات به دام افتاده در غدد مزبور باعث رانده شدن عرق و باکتری ها به بافت اطراف شده و تولید عفونت می کنند.

هیدرآدنیت چرکی‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

تشکیل بافت جوشگاهی در ناحیه

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری هیدرآدنیت چرکی‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی