نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
لیپوم‌

لیپوم‌

لیپوم‌ چیست ؟

لیپوم تومور خوش خیم سلول های چربی . این عارضه ممکن است در ناحیه تنه ، گردن به پشت ، بالای ران یا بازو بروز کند. هر دو جنس و همه سنین از نوجوانان تا سالمندان ممکن است مبتلا شوند.

لیپوم‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

این تومور خوش خیم بوده و به درمانی نیاز ندارد ولی در صورتی که نمای بدی داشته باشند یا ایجاد اختلال در عملکرد عضلانی ممکن است برداشتن آن لازم باشد.

برای لیپوم‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

معمولاً دارویی برای این اختلال نیاز نیست .

اگر دچار لیپوم‌ شدم چه کار کنم؟

محدودیتی وجود ندارد.

چه راه هایی برای پیشگیری از لیپوم‌ وجود دارد؟

در حال حاضر قابل پیشگیری نیست . در صورتی که شما چاق هستید، با کاهش وزن می توانید اندازه لیپوم ها را کاهش دهید.

برای تشخیص لیپوم‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

در مورد ضایعات دارای اندازه ثابت درمانی نیاز نیست . - برداشت به طریقه جراحی (در صورت توصیه شدن ) معمولاً در مطب پزشک انجام می شود. لیپوم ها هم با جراحی و هم از طریق لیپوساکشن قابل برداشتن هستند. پس از جراحی : - بر روی زخم محل جراحی روزی دو بار الکل بمالید - در طی روز با چسب و باند روی زخم را پوشانده و در شب روی آن را باز بگذارید. - در مورد شستشوی زخم محدودیتی وجود ندارد ولی پس از حمام کردن یا شنا آن را با دقت به طور کامل خشک کنید. - اگر زخم ترک خورده یا ترشح پیدا کرد، از یک پماد آنتی بیوتیکی بدون نسخه چند بار در روز استفاده کنید.

زمانی که به لیپوم‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی نیاز نیست .

لیپوم‌ چه علائمی دارد؟

گره هایی در زیر پوست رشد می کنند که دارای خصوصیات زیر هستند: این گره ها گنبدی شکل و دارای قطر 10-2 سانتی متر هستند. برخی از آنها ممکن است اندازه ای بزرگ تر از این پیدا کنند. این گره ها در لمس دارای قوام خمیری و سطح صاف بوده و به آسانی قابل حرکت دادن هستند. این عارضه ممکن است به صورت یک ضایعه منفرد و یا ضایعات متعدد بروز کند. پوست روی ضایعات دارای ظاهر طبیعی است . این گره ها فاقد علایمی نظیر خارش یا درد هستند.

عوامل موثر در درمان لیپوم‌ چیست ؟

این تومور خوش خیم بوده و به درمانی نیاز ندارد ولی در صورتی که نمای بدی داشته باشند یا ایجاد اختلال در عملکرد عضلانی ممکن است برداشتن آن لازم باشد.

چه چیز هایی باعت بروز لیپوم‌ می شوند؟

علت دقیق آن نامشخص است ، ولی استعداد ابتلای به آن احتمالاً ارثی است . آسیب های خفیف پوستی ممکن است باعث تحریک رشد آن گردند.

لیپوم‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

لیپوم های بزرگ ممکن است در عملکرد عضلات اختلال ایجاد کنند.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری لیپوم‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی