اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
درماتیت شوره‌ای‌

درماتیت شوره‌ای‌

درماتیت شوره‌ای‌ چیست ؟

درماتیت شوره ای عبارت است از یک بیماری پوستی که مشخصه آن پوسته های چرب یا خشک سفید رنگ است . شوره سر در بزرگسالان و شیرخواران نوعی از درماتیت شوره ای است . این بیماری مسری نیست . جاهایی که می توانند دچار درماتیت شوره ای شوند عبارتند از: پوست سر، ابروها، پیشانی ، صورت ، چین های اطراف بینی ، پشت گوش و داخل مجرای خارجی گوش ، یا پوست روی تنه ، خصوصاً روی جناغ سینه یا در چین های پوستی .

درماتیت شوره‌ای‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

این یک بیماری مزمن است ، غالباً بیماری مدت ها خاموش باقی می ماند. در هنگام مرحله فعال بیماری ، علایم را می توان با درمان کنترل کرد. این بیماری باعث ریزش مو نمی شود.

برای درماتیت شوره‌ای‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

برای رفع شوره مختصر سر می توانید از شامپوهای ضدشوره دارای سولفید سلنیم یا پیریتیون روی و نیز لوسیون های نرم کننده پوست استفاده کنید. در موارد شدیدتر، امکان دارد شامپوهای حاوی قطران یا کرم پوست سر حاوی کورتیزون تجویز شود. برای مالیدن دارو روی پوست سر، موها را در قسمت کوچکی از سر هم باز کنید و پماد لوسیون را به خوبی روی پوست سر بمالید. این کار را در سایر نقاط مورد نظر تکرار کنید. برای سایر نقاط بدن از استروییدهای مالیدنی استفاده می شود.

اگر دچار درماتیت شوره‌ای‌ شدم چه کار کنم؟

محدودیتی برای آن وجود ندارد. انجام فعالیت های خارج از خانه در تابستان ممکن است کمک کننده باشد.

چه راه هایی برای پیشگیری از درماتیت شوره‌ای‌ وجود دارد؟

نمی توان از آن پیشگیری کرد. اما برای به حداقل رساندن شدت یا دفعات شعله ور شدن بیماری : مرتباً از شامپو استفاده کنید. چین های پوستی را پس از حمام کاملاً خشک کنید. لباس غیرچسبان که تهویه را به راحتی امکان پذیر می سازد بپوشد.

برای تشخیص درماتیت شوره‌ای‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

تشخیص با دیدن ضایعات داده می شود. روزانه یک بار سر خود را به خوبی شامپو کنید. طریقه شستن سر با شامپو اهمیت بیشتری از نوع شامپو دارد. هنگام شامپو کردن ، پوسته ها را با ناخن هایتان سست کنید و سرتان را حداقل 5 دقیقه مالش دهید.

زمانی که به درماتیت شوره‌ای‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود. از خوردن غذاهایی که به نظر بیماری شما را بدتر می کنند خودداری کنید.

درماتیت شوره‌ای‌ چه علائمی دارد؟

پوسته های سفید بر روی لکه های قرمز رنگ روی پوست . پوسته ها به ساقه موها می چسبند. این پوسته ها ممکن است با خارش همراه باشند، اما معمولاً درد وجود ندارد مگر این که عفونت بروز کرده باشد.

عوامل موثر در درمان درماتیت شوره‌ای‌ چیست ؟

این یک بیماری مزمن است ، غالباً بیماری مدت ها خاموش باقی می ماند. در هنگام مرحله فعال بیماری ، علایم را می توان با درمان کنترل کرد. این بیماری باعث ریزش مو نمی شود.

چه چیز هایی باعت بروز درماتیت شوره‌ای‌ می شوند؟

ناشناخته هستند. امکان دارد عوامل ژنتیکی و محیطی هر دو دخالت داشته باشند.

درماتیت شوره‌ای‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

دست پاچگی و عدم احساس راحتی در برخوردهای اجتماعی عفونت باکتریایی ثانویه در نواحی درگیر واکنش به داروهای مالیدنی مورد استفاده در درمان

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری درماتیت شوره‌ای‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی