نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
درماتیت تماسی‌

درماتیت تماسی‌

درماتیت تماسی‌ چیست ؟

درماتیت تماسی عبارت است از التهاب پوست (به خصوص پوست دست ها، پاها، و کشاله ران ) به علت تماس با یک ماده تحریک کننده . درماتیت تماس مسری نیست .

درماتیت تماسی‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

علایم را می توان با درمان و اجتناب از مواد تحریک کننده کنترل کرد. عود بیماری شایع است ، بنابراین امکان دارد درمان برای سال های ضروری باشد.

برای درماتیت تماسی‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

امکان دارد کرم ها، پمادها، یا لوسیون هایی توصیه شود. این داروهای مالیدنی ممکن است شامل محصولا استروییدی برای کاهش التهاب یا نرم کننده ها برای حفظ رطوبت باشند.

اگر دچار درماتیت تماسی‌ شدم چه کار کنم؟

با تخفیف تدریجی علایم تحریک پوست ، فعالیت های عادی خود را از سر گیرید.

چه راه هایی برای پیشگیری از درماتیت تماسی‌ وجود دارد؟

از تماس با هرگونه ماده تحریک کننده ای که در گذشته درماتیت ایجاد کرده خودداری کنید. به دست کردن دستکش محافظت کننده ممکن است کمک کننده باشد. پوست خود را از آفتاب سوختگی یا سایر سوختگی ها محافظت کنید.

برای تشخیص درماتیت تماسی‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

تشخیص معمولاً با دیدن ضایعات داده می شود. - درمان مؤثر مشتمل است بر حذف آلرژن ها از محیط ، اجتناب از مواد تحریک کننده و سایر عوامل مساعدکننده ، و نیز رفع خارش و التهاب - از تماس با ماده شیمیایی یا جسمی که باعث بروز بثورات می شود خودداری کنید. - به جای صابون حمام ، از روغن مخصوص حمام یا صابون با پایه گلیسیرین استفاده کنید. - پوست را به آرامی خشک کنید و از مالش حوله به بدن خودداری کنید. - به هنگام استفاده از آب چه برای حمام کردن و چه سایر استفاده ها، آب باید ولرم باشد. - تنها از کرم ، لوسیون ، یا پمادی که برای این بیماری تجویز شده است استفاده کنید. سایر محصولات تجاری ممکن است بیماری را بدتر کنند. پماد یا کرم را 7-6 با در روز به دست ها بمالید. برای سایر نقاط بدن دارو را دو بار در روز و خصوصاً پس از حمام بمالید. - استفاده از حلال ها را به حداقل برسانید و پیش از تماس با مواد تحریک کننده ، دستکش با دوام از جنس وینیل که درون آن آستر نخی وجود داشته باشد به دست کنید. مواد تحریک کننده می توانند شامل موارد زیر باشند: آب ؛ صابون ؛ مواد پاک کننده ؛ پودر پاک کننده ؛ رنگ ؛ تینر؛ تربانتین ؛ و پولیش برای اتوموبیل ، کف پوش ، کفش ، اساس منزل ، یا اجسام فلزی - داخل دستکش را پس از استفاده خشک کنید. اگر دستکش سوراخ شد آن را دور اندازید. - به هنگام پوست کندن یا آب گرفتن لیمو، پرتقال ، گریپ فروت ، گوجه فرنگی ، یا سیب زمینی از دستکش استفاده کنید. - جهت تمیز کاری خانه یا باغبانی ، دستکش چرمی یا از جنس مصنوعی با دوام به دست کنید. - در صورت امکان برای شستشوی ظروف از دستگاه ظرف شویی استفاده کنید یا این که از کس دیگری بخواهید ظرف ها را بشوید. - پیش از شروع تمیزکاری یا شستشوی دست ها، حلقه یا انگشتر خود را در آورید.

زمانی که به درماتیت تماسی‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

درماتیت تماسی‌ چه علائمی دارد؟

گاهی خارش قرمزی مختصر ایجاد ترک و شقاق در پوست در موارد شدید، نواحی قرمز روشن که مایع از آنها تراوش می کند به وجود می آید.

عوامل موثر در درمان درماتیت تماسی‌ چیست ؟

علایم را می توان با درمان و اجتناب از مواد تحریک کننده کنترل کرد. عود بیماری شایع است ، بنابراین امکان دارد درمان برای سال های ضروری باشد.

چه چیز هایی باعت بروز درماتیت تماسی‌ می شوند؟

تماس با مواد تحریک کننده ، مثل افشانه ها (اسپری ها)، اسیدها، یا حلال ها. ماده تحریک کننده لایه چربی روی پوست را بر می دارد. این مسأله باعث از دست رفتن آب و چروکیده شدن سلول های سطحی می شود. وجود بعضی فلزات در جواهرات تماس با پیچک سمی بعضی از داروهای مالیدنی مواد شیمیایی موجود در بعضی از مواد آرایشی

درماتیت تماسی‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

عفونت باکتریایی ثانویه بروز بثورات پوستی در سطح وسیع تری از پوست

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری درماتیت تماسی‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی