اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
کاردیومیوپاتی‌

کاردیومیوپاتی‌

کاردیومیوپاتی‌ چیست ؟

کاردیومیوپاتی عبارت از یک اختلال التهابی عضله قلب . در نتیجه ، عضله قلب ضعیف می شود و نمی تواند خون را به نحوه مؤثری پمپ کند. مختل شدن کار قلب نهایتاً ریه ها، کبد و دستگاه گردش خون را متأثر می سازد. این اختلال در مردان شایع تر است .

کاردیومیوپاتی‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

اگر بتوان اختلال زمینه ساز را برطرف کرد، کاردیومیوپاتی شاید علاج پذیر باشد. اگر نتوان اختلال زمینه ساز را برطرف کرد، کاردیومیوپاتی علاج پذیر نخواهد بود. البته برای برخی از بیماران می توان پیوند قلب انجام داد.

برای کاردیومیوپاتی‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

دیژیتال برای بهبود کار قلب داروهای ادرارآور (دیورتیک ) بر کاهش تجمع مایع در بدن مکمل ویتامینی یا پتاسیم (اگر کاردیومیوپاتی به علت کمبود یکی از اینها باشد).

اگر دچار کاردیومیوپاتی‌ شدم چه کار کنم؟

فعالیت های عادی خود را به طور تدریجی از سر گیرید. امکان دارد برحسب شدت بیماری ، محدودیت هایی در فعالیت توصیه شود. فعالیت جنسی را می توانید پس از احساس بهبودی و کنترل علایم ، از سر گیرید.

چه راه هایی برای پیشگیری از کاردیومیوپاتی‌ وجود دارد؟

اصلاً الکل ننوشید. رژیم غذایی متعادلی داشته باشید. حتی الامکان از عوامل خطر اجتناب کنید.

برای تشخیص کاردیومیوپاتی‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

امکان دارد بررسی های تشخیصی زیر انجام شوند: نوار قلب ، اکوکاردیوگرافی ، عکسبرداری از قلب و ریه ها با اشعه ایکس ، کاتترگذاری قلب ، و سایر آزمون های اختصاصی اهداف درمان عبارتند از تخفیف علایم و تلاش برای پیشگیری از عوارض بیشتر هر روز قبل از صبحانه وزن خود را اندازه بگیرید و آن را ثبت کنید. هرگونه تغییر وزن قابل توجه را به پزشک خود اطلاع دهید. اضافه شدن وزن ممکن است نشان دهنده تجمع زیادی مایع باشد. فشار خون خود را روزانه اندازه بگیرید.

زمانی که به کاردیومیوپاتی‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم کم نمک و کم چربی اگر اضافه وزن داشته باشید، ممکن است یک رژیم کاهش وزن به شما توصیه شود. از نوشیدن الکل اجتناب کنید.

کاردیومیوپاتی‌ چه علائمی دارد؟

در صورتی که کاردیومیوپاتی به حدی قلب را درگیر کند که نارسایی قلبی ایجاد شود، علایم زیر ممکن است رخ دهند: تندشدن یا نامنظم شدن ضربان قلب تنگی نفس به هنگام فعالیت تورم پا و مچ پا خستگی سرفه همراه با خلط خونی کف دار از دست دادن اشتها از دست دادن میل جنسی

عوامل موثر در درمان کاردیومیوپاتی‌ چیست ؟

اگر بتوان اختلال زمینه ساز را برطرف کرد، کاردیومیوپاتی شاید علاج پذیر باشد. اگر نتوان اختلال زمینه ساز را برطرف کرد، کاردیومیوپاتی علاج پذیر نخواهد بود. البته برای برخی از بیماران می توان پیوند قلب انجام داد.

چه چیز هایی باعت بروز کاردیومیوپاتی‌ می شوند؟

عفونت ویروسی عضله قلب مراحل انتهایی بیماری سرخرگ های قلب کمبود تغذیه ای ، به خصوص ویتامین ب 1 (ویتامین ) کمبود مواد معدنی ، به خصوص پتاسیم جایگزین شدن بافت چربی به جای فیبرهای عضله قلب رسوب ماده آمیلوییدی (یک ماده پروتئینی غیرطبیعی که در بافت ها رسوب می کند) به علت سایر اختلالات هموکروماتوز (تجمع بیش از حد آهن در کبد، لوزالعمده ، پوست ) کم خونی شدید آتاکسی فریدریش (یک نوع بیماری عصبی ارثی ) استرس ناشناخته

کاردیومیوپاتی‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

نارسایی احتقانی قلب

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری کاردیومیوپاتی‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی