اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
میوکاردیت‌

میوکاردیت‌

میوکاردیت‌ چیست ؟

میوکاردیت التهاب عضله قلب (میوکارد،) که معمولاً به صورت عارضه ای از یک بیماری زمینه ای ، نظیر واکنش های ایمنی بیش حساسیتی ، آسیب ، اشعه درمانی ، عفونت یا واکنش های سمی نسبت به دارو بروز می کند.

میوکاردیت‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

میوکاردیت اغلب با شناسایی و درمان علت زمینه ای ، قابل علاج است .

برای میوکاردیت‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

آنتی بیوتیک ها برای مقابله با عفونت ، در صورتی که عامل میوکاردیت یک عفونت باکتریایی باشد. داروهای کورتونی برای کاهش التهاب داروهای ادرارآور برای کاهش احتباس مایع در بدن دیژیتال برای تقویت ضربان قلب داروهای ضد انعقاد برای پیشگیری از تشکیل لخته داروهای کاهش دهنده بار کاری قلب تجویز اکسیژن مکمل ممکن است لازم گردد.

اگر دچار میوکاردیت‌ شدم چه کار کنم؟

تا زمان برطرف شدن علایم در بستر استراحت کنید. زمان بهبود بسته به علت زمینه ای متفاوت است . مادامی که در استراحت مطلق به سر می برید برای اجابت مزاج به جای لگن از صندلی توالت در کنار بستر استفاده کنید. زیرا با استفاده از این وسیله فشار کمتری به شما وارد می شود. پس از بهبود، فعالیت های طبیعی خود را به تدریج از سر بگیرید.

چه راه هایی برای پیشگیری از میوکاردیت‌ وجود دارد؟

در صورت مصرف الکل ، مقدار آن روزانه نباید بیش از 2-1 پیمانه باشد واکسیناسیون رایج علیه دیفتری ، کزاز، سرخک ، سرخج و فلج اطفال

برای تشخیص میوکاردیت‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بررسی های تشخیصی ممکن است شامل آزمایش های خون ، نوار قلب (الکتروکاردیوگرام ، روشی برای تشخیص بیماری های قلب با سنجش فعالیت الکتریکی قلب )، کاتتریزاسیون قلبی و آنژیزوگرافی می باشد. درمان و بستری در بیمارستان (اغلب ) جهت اختلال زمینه ای در بعضی موارد، پیوند قلب ممکن است تنها درمان موثر باشد.

زمانی که به میوکاردیت‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم کم نمک

میوکاردیت‌ چه علائمی دارد؟

خستگی کوتاهی نفس نامنظمی ضربان قلب تب سایر علایم مربوط به بیماری زمینه ای اگر میوکاردیت باعث نارسایی احتقانی قلب گردد، علایم زیر نیز ممکن است اضافه شود: تورم پا و مچ پا برجستگی وردیهای گردنی ضربان قلب سریع ، حتی در هنگام استراحت اختلال تنفس در حالت استراحت یا درازکش

عوامل موثر در درمان میوکاردیت‌ چیست ؟

میوکاردیت اغلب با شناسایی و درمان علت زمینه ای ، قابل علاج است .

چه چیز هایی باعت بروز میوکاردیت‌ می شوند؟

عفونت های ویروسی ، نظی سرخک ، آنفلوانزا یا آدنوویروس عفونت های باکتریایی ، نظیر کزاز، سوزاک ، تیفویید [حصبه ]، سل یا دیفتری جراحی قلب تب روماتیمسی عفونت های انگلی اشعه درمانی برای سرطان های قفسه سینه نظیر سرطان ریه یا پستان برخی داروها

میوکاردیت‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

حتی با وجود درمان عالی اختلال زمینه ای میوکاردیت ، تعداد اندکی از بیماران دچار عوارض زیر می گردند: نارسایی احتقانی قلب آسیب دایمی عضله یا دریچه های قلب تشکیل یک لخته خون در داخل عضله قلب که می تواند از محل خود جدا شده و به سایر قسمت های بدن انتقال یابد که این پدیده می تواند از تهدیدکننده حیات باشد.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری میوکاردیت‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی