نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
پارونیشیا

پارونیشیا

پارونیشیا چیست ؟

پارونیشیا التهاب چین های بافتی اطراف ناخن انگشتان دست . این التهاب می تواند باکتریایی یا قارچی باشد ولی مسری نیست .

پارونیشیا چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

پارونیشیای باکتریایی با دو هفته درمان معالجه می شود. پارونیشیای قارچی مزمن بوده و بهبود آن ممکن است به 6 ماه درمان نیاز داشته باشد. عود بیماری در هر دو نوع پارنیشیا شایع است .

برای پارونیشیا چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

برای درد خفیف مصرف داروهای بدون نسخه نظیر آسپیرین یا استامنیوفن ممکن است کافی باشد. آنتی بیوتیک ها یا داروهای ضدقارچ (بسته به نوع پارونیشیا) ممکن است تجویز شوند.

اگر دچار پارونیشیا شدم چه کار کنم؟

محدودیتی وجود ندارد.

چه راه هایی برای پیشگیری از پارونیشیا وجود دارد؟

جلوگیری از تماس زیاد دست ها با رطوبت خودداری از کندن گوشه ناخن جلوگیری از آسیب دیدگی نوک انگشت

برای تشخیص پارونیشیا چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بررسی های آزمایشگاهی ، نظیر کشت ترشحات ضایعه جهت شناسایی عامل عفونت صورت می گیرد. - برای پارونیشیای باکتریایی کمپرس گرم با آب گرم توصیه می شود. - برای جلوگیری از تماس دست با مواد تحریک کننده نظیر آب ، صابون ، مواد پاک کننده ، سیم ظرفشویی ، اسکاچ و سایر مواد شیمیایی از دستکش های مقاوم وینیل استفاده کنید. - پس از استفاده از دستکش ها داخل آنها را خشک نمایید. در صورت سوراخ شدن دستکش ها آنها را دور انداخته و از یک دستکش جدید استفاده کنید زیرا کارکردن با یک دستکش سوراخ بیش از حالت کارکردن بدون دستکش به دست ها آسیب می رساند. - هنگام پوست کندن یا آبگیری لیمو، پرتغال ، گریب فروت ، گوجه فرنگی یا سیب زمینی نیز از دستکش های وینیل استفاده کنید. - برای کارهای منزل یا باغبانی از دستکش های چرمی استفاده کنید. - برای شستن ظرف ها از یک ماشین ظرفشویی استفاده کرده و یا شستن آنها را به شخص دیگری واگذار نمایید. - از تماس با مواد شیمیایی تحریک کننده ، نظیر رنگ ؛ سقز؛ و پولیش اتومبیل ، کف پوش کفش ، اثاثیه منزل یا فلزات خودداری کنید. - برای شستشو یا حمام کردن از آب ولرم و یک صابون بسیار ملایم استفاده کنید. همه صابون ها تحریک کننده هستند. - صابون های گران قیمت هیچ مزیتی نسبت به صابون های ارزان قمیت از نظر محافظت در برای تحریک پوستی ندارند.

زمانی که به پارونیشیا مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی نیاز نیست .

پارونیشیا چه علائمی دارد؟

پارونیشیای باکتریایی : درد یا احساس درد با لمس محل درگیری ، قرمزی ، گرمی و تورم بافت اطراف ناخن انگشت دست . سفیدی مرکز ضایعه ناشی از وجود چرک در آن پارونیشیای قارچی : قرمزی و تورم اطراف ناخن انگشت دست عدم وجود درد، گرمی ، خارش یا چرک

عوامل موثر در درمان پارونیشیا چیست ؟

پارونیشیای باکتریایی با دو هفته درمان معالجه می شود. پارونیشیای قارچی مزمن بوده و بهبود آن ممکن است به 6 ماه درمان نیاز داشته باشد. عود بیماری در هر دو نوع پارنیشیا شایع است .

چه چیز هایی باعت بروز پارونیشیا می شوند؟

علل زمینه ساز پارونیشیای باکتریایی یک آسیب قبلی ناخن ، نظیر کندن زواید پوستی کنار ناخن موسوم به گوشه ناخن یا ریشه ناخن است . باکتری عامل این عفونت معمولاً استافیلوکوک است . پارونیشیای قارچی در اثر عفونت با یک قارچ یا مخمر ایجاد می شود.

پارونیشیا در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

در صورت عدم درمان ممکن است آسیب دایمی به ناخن یا بستر ناخن وارد شده و ممکن است عفونت به داخل استخوان انگشت یا جریان خون گسترش یابد.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری پارونیشیا به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی