نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌

واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌

واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ چیست ؟

واژینیت مونیلیایی عبارت است از عفونت یا التهاب مهبل به وسیله قارچی مخمری شکل (مونیلیا یا کاندیدآلبیکنس ). حداقل 50% عفونت های مهبل در اثر واژینیت مونیلیایی است .

واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

معمولاً با 2 هفته درمان علاج می شود. عود شایع است .

برای واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

پزشک شما ممکن است کرم ها یا شیاف های ضد قارچ مهبلی را تجویز کند. کرم یا شیاف را در یخچال نگهداری کنید. پس از درمان می توانید مقداری داروی اضافی نگه دارید تا بتوانید در صورت عود عفونت سریعاً درمان را شروع کنید. از دستورالعمل ها به دقت پیروی کنید. به ندرت داروهای نسخه ای ممکن است لازم باشند.

اگر دچار واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ شدم چه کار کنم؟

از فعالیت بیش از حد، گرما و تعریق بیش از حد پرهیز کنید. تا زمان رفع علایم ، روابط جنسی را به تأخیر بیندازید.

چه راه هایی برای پیشگیری از واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ وجود دارد؟

ناحیه تناسلی را تمیز نگه دارید. از صابون ساده بدون بو استفاده کنید. از زیرشلواری های نخی یا جوراب شلواری های دارای فاق نخی استفاده کنید. با لباس مرطوب ننشینید. از دوش مهبل ، خوشبوکننده مهبل ، خوشبوکننده حمام و کاغذ توالت رنگی یا معطر پرهیز کنید. مصرف شیرینی را محدود کنید. بعد از ادرار کردن یا اجابت مزاج ، با خشک کردن یا شستن از جلو تا عقب (مهبل تا مقعد) خود را پاک کنید. اگر چاق هستید، وزن خود را کم کنید. اگر دیابت دارید، به برنامه درمانی خود کاملاً پایبند باشید. از مصرف آنتی بیوتیک های وسیع الطیف خودداری کنید مگر کاملاً ضروری باشند.

برای تشخیص واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

آزمون های تشخیصی می توانند شامل بررسی های آزمایشگاهی ترشحات مهبل ، پاپ اسمیر و معاینه لگن باشند. دارودرمانی متوجه ارگانیسم خاص خواهد بود. ممکن است درمان برای همسر شما نیز توصیه گردد. تا زمان مشخص شدن علت اختصاصی بهتر است برای این اختلال مراقبت توسط خود شخص انجام نگیرد. از دوش مهبل استفاده نکنید مگر برای شما تجویز شده باشد. اگر ادرار کردن باعث سوزش می شود، از طریق یک دستگاه لوله ای مثل رول کاغذ توالت یا فنجان پلاستیکی بدون ته ادرار کنید یا در هنگام ادرار کردن یک فنجان آب گرم روی ناحیه تناسلی بریزید.

زمانی که به واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

مصرف ماست ، کره یا خامه ترش را افزایش دهید. از مصرف شکر بکاهید.

واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ چه علائمی دارد؟

شدت علایم بین زنان مختلف و از زمانی تا زمانی دیگر در یک زن فرق می کند. ترشح سفید و «شیری رنگ » از مهبل (شبیه تکه های پنیر). بوی آن ممکن است نامطبوع باشد ولی چرکین نیست . تورم ، قرمزی ، حساسیت به لمس و خارش لب های مهبل و پوست اطراف آن سوزش در هنگام ادرار کردن تغییر رنگ مهبل از صورتی کم رنگ به قرمز

عوامل موثر در درمان واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ چیست ؟

معمولاً با 2 هفته درمان علاج می شود. عود شایع است .

چه چیز هایی باعت بروز واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ می شوند؟

مونیلیا (یا کاندیدا ) به تعداد کم در مهبل ، مقعد و دهان سالم زندگی می کند. وقتی تعادل هورمونی و pH مهبل مختل می شود، ارگانیسم ها تکثیر یافته ، باعث ایجاد عفونت می گردند. واژینیت مونیلیایی تمایل دارد که قبل از دوره های قاعدگی ظاهر شود و به محض شروع دوره ها فروکش می کند. عواملی که ممکن است تعادل مهبل را به هم بزنند، عبارتند از: بارداری دیابت شیرین درمان با آنتی بیوتیک قرص ضد بارداری خوراکی مصرف کربوهیدرات فراوان به ویژه شکر و الکل هوای داغ و یا لباس های بدون تهویه که رطوبت ، گرمی ، تاریکی و رشد قارچ را افزایش می دهند. سرکوب ایمنی ناشی از داروها یا بیماری

واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

عفونت های باکتریایی ثانویه مهبل و سایر اعضای لگن

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری واژینیت مونیلیایی ، عفونت قارچی مهبل‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی