نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
سوزاک‌

سوزاک‌

سوزاک‌ چیست ؟

سوزاک عبارت است از یک بیماری عفونی در دستگاه تناسلی که از راه آمیزشی منتقل می شود. در مردان ، این عفونت در پیشابراه رخ می دهد، در زنان ، در پیشابراه (مجرایی که ادرار را از مثانه به بیرون هدایت می کند) و نیز دستگاه تولید مثل ، و در هر دو جنس ممکن است راست روده ، گلو، مفاصل ، یا چشم ها نیز درگیر شوند. این عفونت در تمام سنین رخ دهد (حتی کودکان کم سن و سن سال که مورد تجاوز قرار می گیرند). حداکثر شیوع این عفونت بین 30-20 سالگی است . دوره کمون بیماری (از زمان ورود میکرب تا بروز علایم ) 10-2 روز است .

سوزاک‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

با درمان معمولاً در 2-1 هفته خوب می شود.

برای سوزاک‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

آنتی بیوتیک ها برای مبارزه با عفونت برای تخفیف ناراحتی و درد می توان از استامینوفن یا آسپیرین استفاده کرد اما این داروها جای آنتی بیوتیک را نمی گیرند. درمان های خانگی یا سنتی نیز تأثیری ندارند.

اگر دچار سوزاک‌ شدم چه کار کنم؟

محدودیتی برای آن وجود ندارد، تنها باید از مقاربت تا زمانی که در کشت مشخص شود که عفونت معالجه شده است خودداری شود. توجه داشته باشید که گاهی ممکن است درمان با شکست مواجه شود یا مقاومت به آنتی بیوتیک ها به وجود آید.

چه راه هایی برای پیشگیری از سوزاک‌ وجود دارد؟

از بی بند و باری جنسی خودداری کنید. از کاندوم استفاده کنید. موارد این عفونت باید گزارش شود تا از گسترش آن جلوگیری شود. این عفونت گاهی همزمان با سیفلیس و عفونت کلامیدیایی رخ می دهد. توجه داشته باشید که همکاری مناسب اهمیت زیادی دارد و مطمئن باشید که هویت محرمانه خواهد ماند.

برای تشخیص سوزاک‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

آزمایش های تشخیصی ممکن است عبارت باشند از: آزمایش خون ، کشت ترشحات یا خون ، و تجزیه و تحلیل میکروسکپی ترشحات دستگاه تناسلی ، راست روده ، یا گلو درمان با آنتی بیوتیک است . در کشت های بعدی بهبودی تأیید خواهد شد. بیماران حتماً باید از نظر سایر بیماری های آمیزشی مورد آزمایش قرار گیرند. به هنگام درمان از ملحفه و روانداز مجزا یا در صورت لزوم ، از قاشق و چنگال مجزا استفاده شود. دستان خود را مرتباً بشویید، خصوصاً پس از ادرار و اجابت مزاج به چشمان خود دست نزنید.

زمانی که به سوزاک‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

سوزاک‌ چه علائمی دارد؟

زنان معمولاً علایم کمی دارند یا اصلاً علامتی ندارند. اما علایم در مردان معمولاً برجسته تر هستند. سوزش به هنگام ادرار ترشحات ضخیم به رنگ سبز ـ زرد از آلت تناسلی مردان یا مجرای تناسلی زنان تب خفیف یا بدون تب گاهی درد به هنگام مقاربت درد مفاصل بثورات ، خصوصاً روی کف دست گاهی گلو درد خفیف

عوامل موثر در درمان سوزاک‌ چیست ؟

با درمان معمولاً در 2-1 هفته خوب می شود.

چه چیز هایی باعت بروز سوزاک‌ می شوند؟

عفونت ناشی از باکتری های گنوکک که در بافت نرم و مرطوب به خوبی رشد می کنند. باکتری ها معمولاً از راه آمیزشی انتقال می یابند، اما در بعضی از موارد منشأ عفونت مشخص نیست . در صورت مقاربت های غیرطبیعی ، ممکن است راست روده یا دهان نیز دچار عفونت شوند.

سوزاک‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

عفونت گنوککی چشم . این عفونت می تواند باعث نابینایی در کودکان شود. مسمومیت خون (سپتی سمی گنوککی ) آرتریت عفونی (عفونت مفصل ) بیماری التهابی لگن (منظور عفونت احشای تناسلی در زنان ) آندوکاردیت در صورت عدم درمان ، گاهی در مردان ناتوانی جنسی رخ می دهد. ناباروری در زنان

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری سوزاک‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی