نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
دیفتری‌

دیفتری‌

دیفتری‌ چیست ؟

دیفتری عبارت است از یک عفونت تنفسی حاد و بسیار مسری . این بیماری ، گلو، پوست ، قلب و دستگاه عصبی مرکزی را متأثر می کند. دوره کمون بیماری 5-2 روز است (مدت زمانی که از زمان ورود میکرب به بدن تا بروز علایم طول می کشد).

دیفتری‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

در صورت اتخاذ فوری درمان ، معمولاً در عرض یک هفته خوب می شود. البته بهبود کامل به آهستگی و عرض چند هفته صورت می گیرد. تأخیر در درمان ممکن است موجب مرگ یا بیماری قلبی درازمدت شود.

برای دیفتری‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

آنتی توکسین (ضدسم ) دیفتری برای خنثی کردن سم دیفتری آنتی بیوتیک برای مبارزه با باکتری های باقیمانده

اگر دچار دیفتری‌ شدم چه کار کنم؟

استراحت در رختخواب (تا 3 هفته یا زمان بهبودی کامل ) باید انجام شود، خصوصاً اگر قلب درگیر شده باشد.

چه راه هایی برای پیشگیری از دیفتری‌ وجود دارد؟

واکسیناسیون دیفتری بهبود تغذیه و شرایط زندگی در صورت برخورد با هر مورد دیفتری ، مسأله را به نزدیک ترین مرکز بهداشتی اطلاع دهید. هر کسی که با بیمار تماس داشته است باید معاینه و درمان شود.

برای تشخیص دیفتری‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بررسی های تشخیصی ممکن است شامل کشت گلو و آزمایش خون برای شمارش سلول های خون باشند. بستری کردن و جداسازی بیمار تا زمان بهبودی کامل . از تماس بین افراد مستعد بیماری (کسانی که واکسن نزده اند، خردسالان ، و افراد مسن ) و بیمار جداً باید جلوگیری شود. شاید لازم باشد بیمار تحت تهویه مکانیکی قرار گیرد. تمام ترشحات (بینی و دهان ) و مواد دفعی (ادرار و مدفوع ) را به طرز قابل قبولی دفع کنید. از مرکز بهداشت محل خود راهنمایی بخواهید.

زمانی که به دیفتری‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

مایعات و غذاهای نرم برحسب تحمل .

دیفتری‌ چه علائمی دارد؟

مراحل اولیه : گلودرد تب خفیف تورم گره های لنفاوی گردن مراحل انتهایی : انسداد راه هوایی و مشکل در تنفس شوک (پایین افتادن فشارخون ؛ تند شدن ضربان قلب ؛ رنگ پریدگی ؛ پوست سرد؛ تعریق ؛ قیافه مضطرب )

عوامل موثر در درمان دیفتری‌ چیست ؟

در صورت اتخاذ فوری درمان ، معمولاً در عرض یک هفته خوب می شود. البته بهبود کامل به آهستگی و عرض چند هفته صورت می گیرد. تأخیر در درمان ممکن است موجب مرگ یا بیماری قلبی درازمدت شود.

چه چیز هایی باعت بروز دیفتری‌ می شوند؟

یک باکتری به نام کورینه باکتریوم دیفتری گلو و گاهی پوست را آلوده و عفونی می کند. این باکتری سمی تولید می کند که به قلب ، دستگاه عصبی مرکزی و سایر اعضای بدن نیز پخش می شود.

دیفتری‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

التهاب و نارسایی قلبی خفگی التهاب رشته های عصبی اشتباه گرفتن این بیماری با یک عفونت کم خطر، که در نتیجه درمان به تأخیر می افتد و عواقب خطرناکی به دنبال خواهد داشت .

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری دیفتری‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی