اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری بلاستومیکوز

بیماری بلاستومیکوز

بیماری بلاستومیکوز چیست ؟

بلاستومیکوز عبارت است از یک بیماری عفونی قارچی که در ریه ها پدیدار می شود. گاهی از راه خون به سایر نقاط بدن ، به خصوص پوست ، گسترش می یابد. بلاستومیکوز مستقیماً از انسان به انسان انتقال پیدا نمی کند، اما امکان دارد از راه گاز گرفتن سگ های بیمار انتقال یابد. عفونت می تواند در ریه ها، دهان ، پوست و بافت های زیر پوستی ، پروستات ، و اپیدیدم گسترش پیدا کند.

بیماری بلاستومیکوز چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

این قارچ می تواند باعث بیماری شدید و ناتوان کننده شود، که بدون درمان ممکن است مرگبار باشد. با درمان مجدانه ، معمولاً در عرض چند هفته معالجه می شود.

برای بیماری بلاستومیکوز چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

داروهای ضد قارچ ، داروهای انتخابی برای مبارزه با این بیماری هستند.

اگر دچار بیماری بلاستومیکوز شدم چه کار کنم؟

به هنگام مرحله حاد بیماری ، در رختخواب استراحت کنید. با برگشت تدریجی قوای جسمانی ، فعالیت های خود را تدریجاً از سر گیرید.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری بلاستومیکوز وجود دارد؟

در حال حاضر نمی توان از آن پیشگیری کرد.

برای تشخیص بیماری بلاستومیکوز چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

ممکن است آزمایشات تشخیصی شامل موارد زیر باشند: کشت از ضایعات پوستی ، چرک ، خلط ، یا ترشحات ریوی ؛ نمونه برداری از بافت پوست یا ریه ؛ عکس قفسه سینه ، و سایر آزمایشات درمان با دارو. در صورت لزوم ، سایر اقدامات حمایتی انجام می پذیرد. بیمار معمولاً در بیمارستان بستری می شود و درمان در آنجا آغاز می شود. استفاده از گرما شاید درد مفصلی را تخفیف دهد. بیمار باید روزانه وزن شود و مقادیر آن در یک برگه ثبت گردد. در صورت کاهش وزن بدون توجیه ، باید به گسترش یافتن عفونت مشکوک شد. بیمار حتماً باید به قرارهای ملاقاتی که جهت پیگیری وضع وی ترتیب داده می شود پایبند باشد. بررسی اینکه آیا درمان اثربخش بوده است یا خیر، و نیز بررسی وجود اثرات جانبی داروها اهمیت زیادی دارند.

زمانی که به بیماری بلاستومیکوز مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

هیچ رژیم خاصی توصیه نمی شود.

بیماری بلاستومیکوز چه علائمی دارد؟

علایم ممکن است به آهستگی آغاز شوند، یا برعکس عفونت ممکن است خیلی ناگهانی خود را نشان دهد. سرفه ، که امکان دارد خشک و بدون خلط ، یا خلط دار باشد. درد قفسه سینه لرز، تب ، و عرق ریزش فراوان تنگی نفس خستگی ، بی اشتهایی ضایعات پوستی یا آبسه ، در صورت درگیری پوست

عوامل موثر در درمان بیماری بلاستومیکوز چیست ؟

این قارچ می تواند باعث بیماری شدید و ناتوان کننده شود، که بدون درمان ممکن است مرگبار باشد. با درمان مجدانه ، معمولاً در عرض چند هفته معالجه می شود.

چه چیز هایی باعت بروز بیماری بلاستومیکوز می شوند؟

عفونت با قارچ بلاستومیسِس درماتیتیدیس ، که در چوب و خاک پیدا می شود. امکان دارد ارتباطی باخانه سگ های آبی وجود داشته باشد. ضایعات پوستی عمدتاً در باغبانان یا کشاورزان رخ می دهد، اما منشأ اصلی این قارچ در طبیعت هنوز مشخص نشده است .

بیماری بلاستومیکوز در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

گسترش به سایر نقاط بدن ، که باعث بیماری جدی و احیاناً مرگ می شود. در اثر گسترش عفونت امکان دارد علایم زیر ظاهر شوند: درد در استخوان های دراز ضایعات پوستی که اول به صورت جوش های کوچک غیرچرکی یا چرکی در نواحی باز بدن پدیدار می شوند. این جوش ها به آهستگی گسترش می یابند. با گذشت زمان ، ضایعات تبدیل به زخم های دلمه بسته می شوند که حاشیه آنها فرو رفته و رنگ بنفش رو به قرمز است . تورم کیسه بیضه و ظاهر شدن برجستگی های دردناک و حساس به لمس روی آن

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری بلاستومیکوز به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی